Třepání

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

KarkulkaJK

Třepání

Příspěvekod KarkulkaJK » Ne Zář 18, 2005 21:27

Koupila jsem si činčilku Pepíka jenomže je trocha asi vyděšený (to chápu) ale jak na něho šáhnu tak se třepe . Čím to je ????

Disable adblock

KarkulkaJK

MNo...

Příspěvekod KarkulkaJK » Ne Zář 18, 2005 21:48

No on se spíše třepe , kdyby se otřepal tak to je v poho ale třeba přiložím ruku na zada a a třepe se jako když nám je trima a třepeme se ale Bobík se vubec netřepe . Nechce se ani moc hýbat a jist . no koupila jsem ho dneska tak to bude asi dost vystrašeny , ja jen doufám že zitra už něco sní . Ale co když ne? :(

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Zář 18, 2005 21:57

jestli si ho koupila dneska, tak to bude asi tím, že je v novém prostředí a ještě se bojí!!!!
On se teď určitě napapká, uvidíš!!!!!!! :lol: :lol: :roll:

KarkulkaJK

Příspěvekod KarkulkaJK » Ne Zář 18, 2005 22:06

Liliana napsal:Neboj se. Když bude mít hlad tak se určitě napapká. Zvlášť jestli má stejné granule jako dostával než jsi ho koupila, jestli ne tak se jich možná trochu bojí, protože neví co to je.


No to právě nevím jake měl to mě nikdy nenapadlo se zeptat ale mam tři druhy které po troškách míchám tak uvidím.

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Zář 19, 2005 7:18

Já mám Amálku 10 dní - taky nechtěla jíst ani pít, byla věčně schovaná v rohu klece, ale včera si dala s chutí granulky a dneska ráno, když jsem přinesla ke klecím seno, tak už na mě vyčkávala jako ostatní činči, dokonce se nechala podrbat za ouškama jako ostatní. To už je takovej rituál - když dávám seno, tak nastavujou hlavy a ví, že bude drbání. :D Taky se hrozně bála psů, ale dneska už si s Jessinou koukají z očí do očí a očichávají se navzájem... :D samozřejmě skrz klec...

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Po Zář 19, 2005 7:22

Nejlepší by bylo, kdybys měla možnost dojít nebo zavolat tam, kde jsi činču koupila a řekli ti, čím krmili, popřípadě by sis od nich trochu vzala a postupně míchala s jinýma granulema. Je to pro činču šok, nové prostředí a ještě možná nové krmení. Uvidíš. Ale jestli není problém s tím dojet tam kdes činču koupila, tak na nic nečekej. Držím palce ať se povede činču ochočit a ať papká :wink:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Zář 19, 2005 8:42

Karkulko, to je ta činčilka, co se hned neskamarádila se svým starším "panem domácím", viď? Máš možnost jí dát do samostatné klece? To by pro ní asi bylo nejlepší. Nebo aspoň kdyby mohla mít svůj vlastní domeček, kam by se mohla ukrýt. To třepání se může být způsobeno stresem z nového prostředí a strachem ze staršího kamaráda. Myška by potřebovala trochu času, aby se mohla sžít s novým prostředím a aby se zbavila strachu. :lol: Jestli to jde, nech jí chvilku bydlet samotnou, věnuj se jí, povídej si s ní, dej jí kousek jablíčka nebo něco na hraní a uvidíš, že bude brzy v pořádku :lol: Držím palce :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Po Zář 19, 2005 15:13

mě dal chovatel granule na 3 měsíce!!!! takže to mám v pohodě! :lol:
ale bude problém, až začnou docházet!!!!!! :cry:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Po Zář 19, 2005 15:51

já e taky začnu přimýchávat, ať si zvyká, ale zatím ho nechci ještě nějak trápit!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”