nemocné očíčko

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

nemocné očíčko

Příspěvekod Maru » Čt Ún 23, 2006 11:42

Ahoj všichni kamarádi činčiláři, chtěla bych se vás zeptat, jestli se vám někdy stalo, že má činča trochu přimhouřené jedno očičko. Připadá mi, že si do něj pořád sahá, ale nevím jestli si to jen nevsugerovávám :? Nevím, jestli jí tahnout v tomhle počasí někam 60 km. Jestli něco víte, prosím poraďte :wink: Děkuju :wink:

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Ún 23, 2006 11:44

Zkus ho vymývat borovnou vodou nebo heřmánkovým odvarem. Je možné, že se tam činče jen něco dostalo. Nebo koukala do průvanu ;-)

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Čt Ún 23, 2006 13:06

Nebo si myslím, jestli jí tam Šmudlík nenačůrala :lol: :lol: Oni se teď nějak pošťuchují, nebo se škrábla o seno. Zkusím to jak říkáš. Díky za radu :wink:

Simona

Příspěvekod Simona » Čt Ún 23, 2006 18:21

Pokud tam není hnisavý výtok,můžeš použít lidské oční kapky Ophtalmo-Septonex na nehnisavý zánět( volně prodejné.)V případě hnisavého výtoku už jsou zapotřebí antibiotika např.Pamycon(dávají se jako nosní kapky,ale používají se i jako oční.)Jsou taky lidské,takže se to dá řešit i tak,že si je necháš napsát na sebe od svého lékaře,aby jste nemuseli s činčilkou tak daleko jezdit(ty jsou totiž jen na předpis.)Tyhle kapky se v lékárně ředí a naředěné se dají použít jen týden.Nebo se to dá udělat tak,že poprosíš aby ti je v lékárně neředili,dostaneš k tomu ampulku destilované vody a naředíš si je sama až bude třeba.Nenaředěné je můžeš v lednici mít dlouhou dobu pro"strýčka Příhodu".Taky se mi kapky lépe aplikovaly,když jsem je přelila do lahvičky od nosních kapek ve spreji a vždy jsem je do oka vstříkla.Ono totiž udržet činčilku s vykuleným okem a kápnout,to je nadlidský výkon :shock: Pokud by ovšem ani tohle nepomohlo,pak by byl na místě ten veterinář,aby jste něco nezanedbali.Může to být i od stoliček,to už se tady mockrát zmiňovalo.

Disable adblock

Majka

Příspěvekod Majka » Po Ún 27, 2006 9:04

Tenkrat mel Mates taky neco s ocickem,tak jsem se mu to snazila vymyvat borovou vodou, ale byl to boj, nechtel mi drzet asi se chudacek bal, ze mu chci ublizit.Uz nechci neco takovyho zazit.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Ún 27, 2006 10:23

mě se osvědčil Maxitrol - kapky... je taky na předpis, ale činču s tím k veterináři netahám... už mě zná a ví, že o činčách vím už o dost víc než on (je jeden z mála veretinářů, který toho sice moc o činčách neví, ale sám to otevřeně přiznává, a troufá si jen na ty běžný problémy - oči, srst a úrazy zvládá perfektně, jinak mi jen radí ať jedu někam dál za odborníkem)... když se u některý z mých činčil objeví zánět spojivek, tak mu jen brnku, že si přijdu pro recept na ty kapky, a když se u něj stavím tak mi to jen dá, ani nečekám ve frontě... :)

Maru
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 215
Registrován: Pá Bře 04, 2005 9:51
Místo/Bydliště: Mrač 178

Příspěvekod Maru » Po Ún 27, 2006 15:43

Díky moc za rady, zatím vymývám borovou vodou a heřmánkem. Zdá se to lepší, ale uvidím. Ještě jednou díky :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”