zuby

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

tofy

zuby

Příspěvekod tofy » Po Pro 12, 2005 8:03

Asi před 2 týdny jsem Matýskovi koupila takový ten okusovací kámen a od té doby má hrozně ostré zuby a když jsem se mu na ně podívala, tak mezi nimi má asi 3mm mezeru, v nějaký knížce jsem se dočetla, že je má mít na sebe, ale ne překrytý, tak nevim. Poraďte prosím

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Pro 12, 2005 8:32

A papá v pohodě? Ono to co vidíš může být zkreslené, takže spíš bych se řídila podle toho, zda nadměrně nedrobí a nepapá nezvykle pomalu. Pokud je to v pořádku, tak to stačí dál hlídat a mělo by být vše v pořádku.

tofy

Příspěvekod tofy » Po Pro 12, 2005 8:37

jí uplně normálně, jen když mě "oždibrává" tak to dost bolí, asi mu ten kámen radši seberu, aby nebyl brzo bezzzubej.

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Po Pro 12, 2005 23:45

Já bych mu ho nechala. Podle potřeby si je obrušuje. Já mám taky v klecích obrušovací kámen- Ytong, vápníkové kostky a větve. :D Neboj... bezzubý nebude. :wink: Čím více na okus, tím líp. :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Pro 13, 2005 11:29

Moje cinca ma dost vetvi, je tam vetev z jablone a nejaky orech, ale nezahryzava se ani do jednoho (spis mam pocit ze si ozira domecek, ale tezko to posoudit, dostala jsem ho i s ni uz docela ohryzany). Cetla jsem tady nekde, ze ty vetve by mely byt z ovocnych stromu, muze se dat i neco jineho?

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Pro 13, 2005 12:09

tofy napsal:jí uplně normálně, jen když mě "oždibrává" tak to dost bolí, asi mu ten kámen radši seberu, aby nebyl brzo bezzzubej.


musí hryzat, jinak by měla do roku zuby dlouhé 30cm.... tak rychle jim rostou.... (tedy aspoň jsem to vyčetla v knížce o činčilách)

Majka

Příspěvekod Majka » Út Pro 13, 2005 15:59

Mas pravdu taky jsem to nekde cetla.Vzdycky jak dam do klece novou vetev tak je hned ohryzana.Pak tam mam vapnikovou kostku.No a domecek a policky si taky okusuje.

romana

Příspěvekod romana » Út Pro 13, 2005 19:48

Vlasticka napsal:Moje cinca ma dost vetvi, je tam vetev z jablone a nejaky orech, ale nezahryzava se ani do jednoho (spis mam pocit ze si ozira domecek, ale tezko to posoudit, dostala jsem ho i s ni uz docela ohryzany). Cetla jsem tady nekde, ze ty vetve by mely byt z ovocnych stromu, muze se dat i neco jineho?



Ořech činče moc nejede, je to myslím hořké :? moje mají nejvíce rádi větve z třešně a pak z jabloně :wink: a nic jiného než větve z ovocných stromů bych nedávala 8)

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Pro 14, 2005 7:12

Cincila by nemala dostavat vetve zo stromov ktorych plody obsahuju kostku.Doporucene drevo bola jablon, hruska, jarabina a vrba.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”