bez podstielky

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

bez podstielky

Příspěvekod vilverin » Út Kvě 23, 2006 12:49

Najprv som mala v klietke ako podstielku kukuričnú drť, ale keďže ju požieral, tak ste mi poradili, aby som dala hobliny. No to som netušila, aký z toho bude zápach! On mi totiž čurá do podstielky kde mu príde a už po pár dňoch to riadne zapáchalo. Tak som vymyslela "fintu", ze som mu hoblinky dala len do rohu, aby mi čural len tam, lebo na plast alebo drevo sa nevyčurá. A naozaj to funguje! Čurá mi len do rohu kde sú hoblinky, ktoré každý deň pohodlne vymením a navyše môžem aj pozametať od bobkov nielen poličky ale aj celú podlahu, takže každé ráno má všetko čisté ako lusk. Myslíte, že by to tak mohlo fungovať aj naďalej alebo podstielka je nutná aj z nejakého iného dôvodu?

Disable adblock

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Kvě 23, 2006 12:52

Ja si myslim ze to tak muze byt. kdyz jsem mela pro mysaka jeste tu mensi klec, tak jsem mu tady davala jen hromadku hoblin do rohu, kam chodil curat a bylo to v pohode. Predtim jsem ji mela po celem dne klece, ale vzdycky to stejne vyhrabal, takze to bylo na jedne hromade.
Urcite to tak muzes mit, pokud ti to vyhovuje.

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Út Kvě 23, 2006 13:35

proč mě čůrá kam ho napadne a ne jen do podestýlky? :roll:

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Út Kvě 23, 2006 13:40

Biffi napsal:proč mě čůrá kam ho napadne a ne jen do podestýlky? :roll:


No to neviem, mne sa nevyčurá ani na poličku, ani vonku (mám drevené parkety a menší koberec), len do hoblín/kukuričnej drti...

Disable adblock

Avatar uživatele
Sharona
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 887
Registrován: Čt Kvě 18, 2006 11:46
Místo/Bydliště: Postřižín u Prahy

Příspěvekod Sharona » Stř Črv 14, 2006 17:09

Ona bude kazda cincila jina, moje dve prvni curali jen do podestylky a ted mam dve nove - jedna cura do podestylky a ta druha Bobina je takova male prasatko. Ta cura, kde ji to napadne - na policky, dam ji cistej pisek a ona nez se vykoupe tak ho pocura a pak se tepv v tom mokrem vali, , pritelovi se vycurala i do postele (coz mi pred tim nikdy zadne zvire neudelalo, a to jsem mela osmaky - teda ty jeste mama, a mela jsem morce, ktere teda bylo hodne malo cistotne). Takze mam proste jednu cincilku - cunika. Je fakt ze tu klec ve ktere Bobina je cistim casteji, kort ted kdyz je teplo. :D

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Stř Črv 14, 2006 20:01

je to pravda, že kařdá činča je jiná Kulíšek taky čůrá jenom na podestýlku(hobliny) a tam chodí jenom na jedno místo, takže to jednou za dva dny vyberu přisipu trochu čistých hoblin a jeto :wink:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Črv 15, 2006 13:17

Já mám třípatrovou klec a hobliny dávám jen naspod dozadu (jinak by ty hobliny lítaly všude) - jinam se nevyčůrají (i když prcek zpočátku taky čůral, kde ho napadlo, ale to je asi stejné jak s malým dítětem, jenom plíny pro činči nikdo ještě nevymyslel :wink: te´d se taky naučil dolů do rohů).
Občas, když vyselektují seno a zbyde hromádka toho "fuj" sena, tak počůrají i to...ale to není problém vymést a vytřít.

Ale každá činča je ais fakt jiná, jedna je disciplinovaná, jiná je čunče! :lol: :wink:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Črv 15, 2006 17:37

Ivanka napsal:Já mám třípatrovou klec a hobliny dávám jen naspod dozadu (jinak by ty hobliny lítaly všude) - jinam se nevyčůrají (i když prcek zpočátku taky čůral, kde ho napadlo, ale to je asi stejné jak s malým dítětem, jenom plíny pro činči nikdo ještě nevymyslel :wink: te´d se taky naučil dolů do rohů).
Občas, když vyselektují seno a zbyde hromádka toho "fuj" sena, tak počůrají i to...ale to není problém vymést a vytřít.

Ale každá činča je ais fakt jiná, jedna je disciplinovaná, jiná je čunče! :lol: :wink:


tak to je zajímavý, čtyřčátka to uměli prakticky hned... fakt jsem zírala, když druhej den po narození jsem dva z nich pozorovala, když spinkali v tý přepravce (nebyli na řadě s krmením), jeden z nich (teď už nevím kterej) se vzbudil, přešel do rohu přepravky, ocáskem k rohu, vyčůral se a šel zase zpátky spinkat :lol: :lol:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Čt Črv 15, 2006 19:30

Janča napsal:
Ivanka napsal:Já mám třípatrovou klec a hobliny dávám jen naspod dozadu (jinak by ty hobliny lítaly všude) - jinam se nevyčůrají (i když prcek zpočátku taky čůral, kde ho napadlo, ale to je asi stejné jak s malým dítětem, jenom plíny pro činči nikdo ještě nevymyslel :wink: te´d se taky naučil dolů do rohů).
Občas, když vyselektují seno a zbyde hromádka toho "fuj" sena, tak počůrají i to...ale to není problém vymést a vytřít.

Ale každá činča je ais fakt jiná, jedna je disciplinovaná, jiná je čunče! :lol: :wink:


tak to je zajímavý, čtyřčátka to uměli prakticky hned... fakt jsem zírala, když druhej den po narození jsem dva z nich pozorovala, když spinkali v tý přepravce (nebyli na řadě s krmením), jeden z nich (teď už nevím kterej) se vzbudil, přešel do rohu přepravky, ocáskem k rohu, vyčůral se a šel zase zpátky spinkat :lol: :lol:


možná zpočátku čůral všude proto, že byl najednou s cizí činčilou v cizí kleci, tak si asi chtěl všechno označkovat, aby ho Miki taky cítil a pochopil, že i prcek je tam už doma...te´d už to totiž vůbec nedělá, způsobně utíká dolů do jednoho z rožků :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Črv 16, 2006 15:45

Tak toto sa mne nedarí vyriešiť. Možno že by moje potvory aj čurali do kúta na jedno miesto, ale ako zabezpečiť, aby tam vydržala aj tá podstielka. U mňa ju totiž musia každý deň rozhrabať, či pod tým nie je náhodou hrozienkový poklad :roll:.

Avatar uživatele
vilverin
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 129
Registrován: Pá Dub 21, 2006 19:55
Místo/Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod vilverin » Pá Črv 16, 2006 18:54

styro napsal:Tak toto sa mne nedarí vyriešiť. Možno že by moje potvory aj čurali do kúta na jedno miesto, ale ako zabezpečiť, aby tam vydržala aj tá podstielka. U mňa ju totiž musia každý deň rozhrabať, či pod tým nie je náhodou hrozienkový poklad :roll:.


:lol: :lol:
No ja neviem, skús sa pozrieť, či u vás nemajú záchod pre fretky, z toho by sa to nemalo vysypávať... Aj ja rozmýšľam nad jeho kúpou.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

ČŮRÁNÍ A PODESTÝLKA

Příspěvekod tuta » Po Črc 03, 2006 14:51

Když jsem byla v zimě nemocná, musela jsem Barči koupit hobliny..... Ve zveráku nejsou asi kvalitní (nevoní jí, nebo něco) tak si udělala v akvárku velehoru (smetla je na jednu stranu)... Zdá se mi, že snad ani nečůrá, nikde nemá mokro... Teď jsem zase vzala piliny od stolaře, a zas má podestlaný všude... Dělám to tak, že se domluvím (na tvrdý a voňavý dřevo) a pak si naberu plný pytel...
Martina

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Po Črc 03, 2006 16:37

V akvarku? :shock: :shock:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Črc 03, 2006 16:49

vilverin napsal:
styro napsal:Tak toto sa mne nedarí vyriešiť. Možno že by moje potvory aj čurali do kúta na jedno miesto, ale ako zabezpečiť, aby tam vydržala aj tá podstielka. U mňa ju totiž musia každý deň rozhrabať, či pod tým nie je náhodou hrozienkový poklad :roll:.


:lol: :lol:
No ja neviem, skús sa pozrieť, či u vás nemajú záchod pre fretky, z toho by sa to nemalo vysypávať... Aj ja rozmýšľam nad jeho kúpou.

Tak sa mi zdá, že keď nie som doma, tak sem na net chodia moje činčily :roll:. Keď som ich totiž sprdol, že všetku podstielku rozhádžu, tak to zrazu už funguje. Kukuričnú drť dávam len do rohu asi 20x20cm a div sa svete, ani to moc nerozhadzujú. Síce niečo lieta, keď si robia rýchlostné závody, ale nie je to nič tragické. A aj čurať sa im darí do podstielky, len asi raz za 3 dni sa niektorá netrafí (alebo bolo obsadené :P ). A keďže bobkujú všade, tak to stači len pozametať a vymeniť trochu tej podstielky.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Pá Srp 18, 2006 19:24

styro napsal:Tak toto sa mne nedarí vyriešiť. Možno že by moje potvory aj čurali do kúta na jedno miesto, ale ako zabezpečiť, aby tam vydržala aj tá podstielka. U mňa ju totiž musia každý deň rozhrabať, či pod tým nie je náhodou hrozienkový poklad :roll:.



... a našli? :twisted:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Srp 18, 2006 21:20

lwici napsal:
styro napsal:Tak toto sa mne nedarí vyriešiť. Možno že by moje potvory aj čurali do kúta na jedno miesto, ale ako zabezpečiť, aby tam vydržala aj tá podstielka. U mňa ju totiž musia každý deň rozhrabať, či pod tým nie je náhodou hrozienkový poklad :roll:.



... a našli? :twisted:

Nenašli :cry:. A pochopili že "tudy cesta nevede", takže s hrabaním je konec :wink:.

99HASKINKA99

Příspěvekod 99HASKINKA99 » Pá Srp 18, 2006 23:32

No tak ja mam na spodku gumoli ,,neviem co je to presne,lebo klietka je drevena, takze aby to neplesnelo od vykalov,,, no a maju taku debnicku v ktorej maju piliny a chodia curat len tam,,,, len v noci nevidia a tak im ujde aj inde,,,, no co uz,,ale je to v pohode

maras

Příspěvekod maras » Út Srp 29, 2006 23:43

me se taky nevycuraji ani venku jen v kleci na hobliny.vzdycky si to nahrnou do rohu.slusny to cincilky :lol: :lol: :lol:

Forty

Příspěvekod Forty » Pá Zář 01, 2006 11:17

no jak biffi říkala nám nějak čůrají asi všude, i když nevím jestli jen ze začátku, asi zkusíme dát podestýlku jen na kousek jak tady skoro všichni píšete :wink:

Renikbu

Příspěvekod Renikbu » Pá Zář 01, 2006 13:07

taky to skusím , zatím jim ji dávám po celém spodku klece

Forty

Příspěvekod Forty » Pá Zář 01, 2006 13:18

to my taky po celé, ale je to slušná spotřeba, ještě že mě zásobuje podestýlkou sestra, pracuje ve zveráku :wink:

99HASKINKA99

Příspěvekod 99HASKINKA99 » Ne Zář 03, 2006 14:32

Tak je to velka vyhoda,,, kazdy den maju cistucko,,,, bobky len pozametam a jue to :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”