Váha

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Váha

Příspěvekod rezinka07 » Po Bře 05, 2012 14:10

Dobrý den, chtěla bych se zeptat mám měsíc doma činčilku, měla by být 4-5měsíční. Nevím zda mám panikařit, spadla se nám na váze cca 25g za asi 3 týdny ale žere dost, bobky jsou myslím taky stále stejné a všude :) a nijak nemocně nevypadá. Je možné že váha dolu šla po přestěhování do mnooohem větší klece, kde teda lítá skoro pořád? a ,i ji pouštíme už na mnohem delší čas večer po pokoji (skoro 2hod. denně) a že by si sedla na gauč a byla aspoň minutu v klidu se říct nedá :) Děkuji a rovnou se omlouvám pokud měl být tento dotaz jinde.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod minlub » Po Bře 05, 2012 14:32

Činčilky po převozu často zhubnou. Čím starší, tím se hůře přizpůsobují. Některé začnou přibírat hned, ale některé můžou shodit i 50g.
Je to možná tím, že šla do větší klece a má velký výběh. Proto když se přiveze nová činčilka domů, mělo by se na ní jít pozvolna. První 2-3 týdny nepouštět, zvykat na sebe, nové prostředí.... pak pouštět pomalu a postupně zvyšovat délku výběhu, protože pokud na výběh nebyla zvyklá, může z toho být vyplašená.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod rezinka07 » Stř Bře 07, 2012 21:30

Děkuji za odpověď, tak snad jsme jináč v pořádku. Činčilku jsme plánovali pořídit ale přišla trochu nečekaně rychlejc tak jsme nebyli připraveni a mě ji bylo líto nechat dlouho v malé kleci. Máme ji ze zverimexu - ubytovaná hned vedle aspoň 10 morčat a kolem ní uřvaní papoušci :? Tak jsme si ji vzali a doma co nejrychleji zařídili větší klec. Ale jináč mi přijed spokojená, večer si může běhat venku jak chce, někdy jde ven někdy ne a vrací se pokaždé sama aniž bychom jito učili, i my přijde na činčilu dost ochočená i mimo klec jde bez problémů sama do ruky a pokoj si už dokonale otestovala kde co může :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod minlub » Stř Bře 07, 2012 21:50

Mohla být od menšího chovatele, ochočená, i když takový většinou do zverimexu neprodávají.
Jinak gratuluji k činičlce, určitě si prostuduj co může, nemůže, vybavení klece atd., témat je tu hodně :D

Disable adblock

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod rezinka07 » Čt Bře 08, 2012 20:07

Nevím od koho byla, říkali že jim to tam dala chovatelka ale "ono se toho napovídá". Budu ráda pokud říkali pravdu s věkem :o) Při nákupu jí byly 3 měsíce. No malá byla :o) a mastná od toho jak ji furt tahali hladili taky :x
Jinak témat je tu fakt hodně ale myslím, že hlavní jsem už prošmějdila všecky :) a hlavně není to má první činčilka i když u té první jsem udělala chyb víc než dost no ale byla jsem "mladá a blbá", dostalal jsem asi rok a půl starou činčilu (kluka Jerry) a byla se mnou něco málo přes 8 let. Tak teď už snad jsem prostudovala víc a vydrží nám dýl :D

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod mefoxinka » Čt Bře 08, 2012 21:16

Mastná není od hlazení, ale nemuseli jí dávat písek nebo dávali málo kvalitní.
Na přivykání na nové prostředí a proti stresu je výborný Bioenzym K http://www.eliscinobchudek.eu/vitaminy- ... ym-k-i101/

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod rezinka07 » Čt Bře 08, 2012 21:32

Díky za rady. Uvidim o víkendu zas zvážíme. Krom toho úbytku na váze mi jinak vůbec vystresovaně nepřijde ... uvidím pokud o víkendu nebude mít na váze o něco málo víc tak jí to dám.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod minlub » Čt Bře 08, 2012 21:46

Bioenzym je dobrý na trávení, růst, minimalizaci stresu či pachů z podestýlky. Více po něm i baští, je dobré ho jednou za čas přidat od vody.

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod rezinka07 » Čt Bře 08, 2012 22:12

aha... díky, tak ho pořídím

Avatar uživatele
rezinka07
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 147
Registrován: Po Bře 05, 2012 13:33
Místo/Bydliště: Hluboká nad Vltavou
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod rezinka07 » Ne Bře 11, 2012 21:17

Tak jsme opět vážili a máme 331g tak myslím že jsme v pořádku a že jsem akorát panikařila :) .... no lepší panika než čekat a řešit 5minut po dvanácté že :o) Ale i tak ted Bioenzym pořídím a občas ho přidám. Díky za věnovaný čas.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Váha

Příspěvekod Lenca » Pá Dub 27, 2012 8:43

minlub napsal:Bioenzym je dobrý na trávení, růst, minimalizaci stresu či pachů z podestýlky. Více po něm i baští, je dobré ho jednou za čas přidat od vody.


můžu mít dotaz k tomu bioenzymu, nedávno jsem ho dostala a dávám ho obden, to je špatně? Má se dávat jen jednou za čas? Já jim ho začala dávat kvůli té kastraci samce, rýmy u samičky a změny klece u druhé a tak celkově pro jejich zdraví.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod minlub » Pá Dub 27, 2012 9:19

Bioenzym můžeš dávát pořád. Při rekonvalescenci je dobré ho dávat ob den jak dáváš ty nebo i denně. Neublíží jim.
Já ho dávám občas protože jsou zdravý, nemají problémy a taky bych měla jednu lahvičku na necelý týden :lol:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Váha

Příspěvekod Kobylatko » Út Zář 04, 2012 20:09

Ahoj Kiki mi zhodila 5g z 500g je to normální kolísání? muže to být i změnou granulí ?Pro leší trávení sem dala do vody jablečný ocet tak uvidím.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod minlub » Út Zář 04, 2012 20:17

Kolísají i 30g. Nemusela být nažraná nebo i uberou když jsou pár dní vedra.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Váha

Příspěvekod Kobylatko » Út Zář 04, 2012 20:25

uf sem si oddechla [-o< zhodila během cca 3 dnu,neska u nás bylo dusno a trochu slunko.Pro jistotu si ji pohlídám a každy den si zapíšu váhu :D .Muže to být i tím že třeba 2 dny neměla seno nebo ho bylo mín?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha

Příspěvekod minlub » Út Zář 04, 2012 20:31

Nevážila bych jí denně, pak jsi nervózní z pár gramů dole a ona to cítí. S váhou kolísají normálně, i 20g nahoru dolu dle toho jak jsou nažraný, dle počasí, aktivity atd. Jednou za 14 dní kontrola váhy stačí.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”