Pozor na neseriózní chovatele!!!

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
domcha
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 714
Registrován: Po Črv 05, 2006 21:28
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod domcha » Út Led 08, 2013 10:23

Ráda bych všechny informovala o záležitosti, která se mi stala před Vánoci.
V nabídce jsem měla samečka, kterého si zamluvil, pro mě v tu dobu, seriozní a zodpovědný chovatel. Domluvil si dopravu u Bezděkových, kteří, jak většina ví, jeli předvánoční víkend celou ČR a rozváželi zvířátka. Samečka jsem v sobotu v dopoledních hodinách předala v Hradci Králové dle domluvy s tím, že u nového majitele v Ostravě bude další den, tedy v neděli, kolem 13hodiny (cesta trvala 27hodin). Co se nestalo, pán si činčilu nepřevzal, řidička čekala skoro hodinu, volala a pán byl tak nezodpovědný, že nebyl ani schopen vzít telefon, omluvit se, či později napsat důvod nebo cokoliv mně, nebo Bezděkovým, u kterých si dopravu domluvil, proč si činčilu nepřevzal (o bezdůvodném zablokování mé osoby na FB nemluvě). Tímto vznikl nejen časový skluz řidičce, ale také samozřejmě zbytečné finanční náklady na cestu, problém, kde najednou činčilu na Moravě ubytovat a v neposlední řadě zbytečný stres, kdy činčila byla nakonec na cestě cca 29hodin.
Nehledě na to, že jsem se posléze dozvěděla, že tento chovatel rozprodává chov. Velmi mě nyní zaráží, že i přesto, že ruší chov si zamluvil u mne činčilu, kterou si ani nevyzvedl a nyní se zde dále zajímá o činčily, které tu máte v nabídce. Buďte, prosím, obezřetní, komu činčilu prodáváte!!! Zde vidíte jasný důkaz toho, proč je dobré předně vybírat zálohu!

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Wulfina » Út Led 08, 2013 16:59

Hezký teda #-o
Zálohy jsou prostě samozřejmostí...
A co sameček? Jak to zvládá?

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Schecke » Út Led 08, 2013 18:55

tak to je hrozný teda! Já zálohy teda neberu, protože nechci mít pak problémy, kdyby se něco stalo a já bych peníze musela vracet, to nedělá dobrotu. Činčily totiž nezamlouvám dopředu dokud nejsou k odběru a díky tomu si je nazamlouvají lidé co je potom nechtějí, někteří totiž nedokážou čekat až činčila doroste, takže když jim řeknu ať se ozvou až bude větší, tak se už neozvou. Ale pravda, že se mi ještě nestalo, že by si činčilku někdo nevyzvedl. Mě totiž když někdo napíše, že chce činčilu,tak se nejdřív ptám jakou, proč ji chce a jestli už nějaké má doma atd. Člověk se buďto rozpovídá a pak vím, že má o činčil opravdu zájem nebo píše strohé věty nebo napíše pro dítě, nebo něco podobného a to už si dávám pozor a vyptávám se dál. Jednou mi psala holka(nevěděla jsem kolik jí je) o křečka ve stylu já ho chci. Když jsem jí napsala, že pod 18 let neprodávám zvířata bez souhlasu rodičů, tak mi napsala, že jsem kráva a už nenapsala :))) Ale jestli někdo píše jakože je seriózní a pak udělá tohle,tak to pak se nedivím, že chtějí všichni zálohy.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Wulfina » Út Led 08, 2013 19:04

Problémy? Snad každý normální člověk pochopí, že mu zálohu vrátíš, protože k tomu máš nejspíše důvod...
Jednou jsou to tvoje odchovy, ty si diktuješ pravidla...

Disable adblock

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod ajtik » Út Led 08, 2013 19:07


lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod lara » Út Led 08, 2013 19:41

to je šílené !!!!!!! co činčilka, je o.k.?
Nikdy sem zálohy nevybírala ale po tom co sem se teď naposledy spálila sem s tím začala. Ozvala se mi slečna hned po narození činčilky že jí nutně potřebuje, že si počká atd.... Celou dobu mi psala, já ji posílala foto a aktuální údaje atd. problém nastal ve chvíli kdy mi měla zaplatit.... jelikož po mě chtěla ať ji činčilku podržím další měsíc než si ji bude moci vyzvednout tak sem chtěla abych měla jistotu že si ji vezme aspoň nějakou zálohu .... v tu chvíli nastal problém, každý týden to odkládala že nemá penízky atd ... až ve finále napsla že nemá peníze a činču si nevezme ..... bylo to naprosto k vzteku ....! Takže od tohoto poučení už zálohu požaduji ...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Schecke » Út Led 08, 2013 19:50

lara : to je zvláštní, něco podobného se mi stalo taky, úplně jsem si teď na to vzpoměla. Já nechtěla zálohu, ale pro činčilky si nikdo nepřijel. Bylo to jen vymlouvání a vymlouvání, že nejsou peníze a že peníze někam zmizely atd... Tohle mne opravdu naštvalo.
Wulfina: Každopádně zálohy nevybírám. Už jsem vracela jednou celý obnos co jsem převzala, ale nebyla to ničí vina. Dám ale příklad: Přijde mi záloha, já za to něco koupím. Pak si ale činčilka než doroste zlomí nožičku a nemůžete ji předat a musíte se omlouvat a vracet zálohu, kterou už nemáte. Proč? Já prostě činčilky nenabízím dokud nejsou k odběru. Pak totiž člověk co je chce napíše a do týdne si většinou pro činčilku přijede i s pěnezma. Nevídím na tom nic špatně :) Je to každého věc :)

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod lara » Út Led 08, 2013 19:57

schecke: jojo toto je k naštvání, !!Stalo se mi to poprvé a chvilkama sem si připadala jak blb když sem se domlouvala se slečnou co tedy bude, skoro mi přišlo jako že ji obtěžuji takovou maličkostí jako jsou peníze .... a musím říct že sem ze slečny měla celou dobu super pocit a dopadlo to tak jak to dopadlo :evil:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Wulfina » Út Led 08, 2013 20:06

Když vybírám zálohu, tak ji opravdu držím po celou dobu v celku. Činčila si zlomí nohu, je to zas na domluvě, pokud je kupující normální, počká, až bude činčila fit. Ty, jako prodejce můžeš z druhé půlky zálohy slevit. Je to o domluvě, samozřejmě, chyba je na tvé straně a pokud se domluvíte na vrácení zálohy, tak nevidim problém...
A přesně, jak píše lara, tohle vymlouvání a odkládání se mi taky stalo, proto už tu zálohu vybírám. Je to prostě bezpečnější...
Samo, každého věc, mě jen zajímalo, proč by vrácení zálohy sebou neslo i problémy... :)

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Schecke » Stř Led 09, 2013 12:41

Jasně, tak pokud má člověk už takové zkušenosti, tak to opravdu chápu, že se vybírá záloha. Je to samozřejmě lepší, člověk má jistotu, že ten kdo si činčilku zamluví tak si ji opravdu vezme. Lidi už jsou tak nacvičení z toho dávání záloh, že se mne ptají jestli mají poslat zálohu a někteří mne dokonce přemlouvají, aby mi mohli poslat peníze dřív :D To mne vždy potěší.
No a pak jsou takoví jak píše Lara. Zamlouvají a přitom nemají peníze, čímž jejich jednání opravdu nechápu... Hlavně každý víme kolik stojí náš koníček - zvířata a pokud nemám ani na to si to zvíře koupit, jak můžu mít na to ho živit a zabydlovat? Proto jsem vytvořila moc pěkné obrázeky na tričko. Brzo budou k zakoupení u nás na webu:
Obrázek
Obrázek

lara
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 201
Registrován: Pá Říj 28, 2011 13:25
Místo/Bydliště: středočeský kraj

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod lara » Stř Led 09, 2013 12:59

ty jsou super :-) !!!! nutně je potřebuju :-)! Budou k zakoupení na webu klubu nebo na "mazlíčkách" ?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Wulfina » Stř Led 09, 2013 13:11

Zajímavý...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Schecke » Stř Led 09, 2013 14:44

na webu klubu. Ale můžeme to udělat i na podložky pod myš, nebo hrnky či butony s magnetem, nebo přívěšky :) V příštích dnech budeme dělat na webu výběr těch co už máme a co jsme prodávali na výstavě, tak se můžeš podívat jak to vypadá. Tyhle obrázky ještě nemáme, tak řekni na čem bys to chtěla a my necháme udělat :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Wulfina » Pá Led 11, 2013 13:59

Kam se řadí chovatel, co množí činčily s problémy se zubama + podporuje příbuzenské křížení?
Neseriózní či Nezodpovědný? Nebo nějak jinam?

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod Lída » So Led 12, 2013 1:04

to je mi líto:(
nevíte příjmení pana ať si dám pozor?
nebo mail?
klidně pošlete do sz..
mám v poslední době podobné zkušenosti. bohužel, v naší republice je mnoho "rádo-by chovatelů, kteří v činčilách vidí jen peníze. nakupovali by za stovku a prodávali za tisíce:(
to asi nezměníme, ale zálohu budu také vybírat - a to ze stejného důvodu.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod martej » Po Led 14, 2013 8:59

Wulfina napsal:Kam se řadí chovatel, co množí činčily s problémy se zubama + podporuje příbuzenské křížení?
Neseriózní či Nezodpovědný? Nebo nějak jinam?


množitel, který chová pro prachy.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Pozor na neseriózní chovatele!!!

Příspěvekod jasmin » Po Led 14, 2013 16:37

Pokud to dela vedomne a navic ze zdravotniho a medicinskeho hlediska o tomto problemu vi, co to obnasi atd.tak jak psala Martej, nebo klidne take nezodpovedny a neseriozni chovatel.O serioznosti to urcite neni a je to v tom pripade obrovskej hnus a hlavne ublizovani tem zviratum, zvysovani jejich utrpeni, ponevadz se to bude prenaset dal v dalsich liniich a doplati nato bohuzel i ti seriozni, kteri si mysleji, ze od nekoho takoveho koupili zdravou cincilu z dobreho chovu a daji si ji do sveho chovu.Pak se nedivme, ze je temito problemy u nas postizeno pry az 80% cincil, coz je kazda druha, desive cislo:-(.
Kazdopadne, pokud nekdo o takovem cloveku vi, ze tohle dela, mel by na nej upozornit verejne vsechny.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”