Další činčilky...

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Črv 12, 2006 13:25

Ina napsal:kez by bylo takovych lidicek, jako je Vlasticka vic. Je to silena nezodpovednost, kdyz si nekdo poridi zvire a pak se ho zbavuje, ze mu je na obtiz. Kydz by si o tom neco precetli, tak by vedeli, ze je to nocni zvire a nedoporucuje se s nim spat v jedne mistnosti, tak to mohli snad vyresit jinak a cincilaka i s kleci dat do jine mistnosti, ci predsine, tohle jsou jen vymluvy a pohodlnost lidi. Na druhou stranu ale zase se jen tak nevidi, aby nekdo jel takovou dalku a dal zdarma zviratko i s tak krasnou a jiste drahou kleci zdarma a jeste platil benzin. Jo, alespon, ze to takhle dopadlo a neprskli ho do zveraku, nebo se na nem nesnazili jeste vydelat.
Gratuluju Vlasti, ale mam takovy pocit, ze to u tech 3kluku neskonci a ze jsi cincilam navzdy propadla:-)


Nejsou z dalky, bydli kousek za Olomouci, pani volala ze by prijeli a za 20 min byli u me. Ja se nabidla ze bych prispela na benzin, ale oni se ho tak strasne chteli zbavit ze jim to bylo jedno :cry:
Klec dostanu za 500. Navic ho vubec nepousteli, protoze rikala, ze kdyz ho davali z klece do prepravky, tak jim utekl. NO a ona byla vydesena z toho co vsechno delal.... Kdyby ho pousteli tak by to vedela... Ma pry skoro rok a za tu dobu nebyl pusteny... Jo ma hezkou klec aspon podle te fotky z inzeratu, ale stejne si myslim ze je treba je poustet.

A jo, cincam jsem propadla v momente, kdy jsem vezla domu Mysaka. Cinci uz nejakou dobu mam, ale nesmi to jit timhle tempem, nebo me pritel vystehuje i s nima :lol: :lol: :lol:


Ta klec je velka, urcite mu poridim kamarada. Za prve si myslim, ze dvema cincam v kleci je vzdycky lip nez jedne a zadruhe je skoda, aby to misto zustalo nevyuzite. 3 hladove krky nebo 4, na tom uz nesejde, hlavne ze se u me budou mit dobre. a pritel s tim pocita. Rikal ze se dalo cekat ze v tak velke kleci nenecham jen jednoho.... :lol: :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) Vlasticka dne Po Črv 12, 2006 14:51, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Črv 12, 2006 13:52

jéééé ten je krásnej a zřejmě kouká co by kde provedl :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Po Črv 12, 2006 14:32

Je mi lito nabidka se rusi, beru maleho od Radky.o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Budu mit 4!!!!!! jeeeeeeeeeee, to bude super :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovsem to uz je opravdu konecne cislo... (alespon v tomhle byte, az se prestehuju tak to ctyrma urcite neskonci :lol: :lol: :lol: )

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Po Črv 12, 2006 20:05

to uz je posedlost cincilama:-)

Disable adblock

Avatar uživatele
Radecka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 405
Registrován: Po Lis 14, 2005 8:32
Místo/Bydliště: Boskovice

Příspěvekod Radecka » Út Črv 13, 2006 6:56

Moc gratuluju Vlastičko :lol: :lol: Je opravdu nádhernej :wink:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Črv 13, 2006 10:02

Ina napsal:to uz je posedlost cincilama:-)



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: no jo, ja vim, ale kazdy mame neco do ceho jsme blazni :lol: :lol: :lol: :lol:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Črv 13, 2006 19:03

no, ja jsem do nich taky blazen:-)

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Črv 14, 2006 8:37

Ina napsal:no, ja jsem do nich taky blazen:-)


To asi vsichni tady :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
catherine
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 409
Registrován: Út Led 31, 2006 10:34
Místo/Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod catherine » Stř Črv 14, 2006 11:26

Vlasti a pritel sa este do bytu vobec zmesti???????? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Stř Črv 14, 2006 11:32

No tvrdi ze se v tom byte za chvili nepohneme jestli to takhle pujde dal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Rika ze si muzu cincil poridit kolik chci kdyz je dam do tech dvou kotcu, ale to ja nechci. dve v kazdem staci.

Udelala jsem na ten kotec v pokoji misto, ale pak se to vymyslelo jinak takze zustalo volne. Takze jestli mi to v budoucnu dovoli, obsadim klidne i to misto puvodne udelane :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Stř Črv 14, 2006 14:56

:lol: :lol: no teda Vlastičko, ale už se ti pomalu přibližuju :lol: :D

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Črv 15, 2006 14:08

Biffi napsal::lol: :lol: no teda Vlastičko, ale už se ti pomalu přibližuju :lol: :D


To je jenom dobre :lol: :lol: :lol:
O to vic cincilek se bude mit lip.

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Čt Črv 15, 2006 14:31

Nove fotecky Piskotka pridany v me galerii :wink:

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Čt Črv 15, 2006 15:31

:D :D :D

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Út Črv 27, 2006 9:56

Vlasti a podle čeho mu dal takové jméno? :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Črv 27, 2006 10:01

Biffi napsal:Vlasti a podle čeho mu dal takové jméno? :lol: :lol: :lol:


Hral pocitacovou hru, dobyva tam mesta a uzemi pomoci draku, koster, duchu, zombii a carodeju.... no a jeden ten carodej se jmenoval Gugubum a jemu se to hrozne libilo. Mel slibeno, ze kdyz si budu moct vzit tu ctvrtou cincilku, tak ze si ji muze pojmenovat :lol: :lol: Uz jsem se s tim smirila, zacinam si zvykat :lol: :lol: :lol:

Mam nove fotky, tak dam do galerie.
Naposledy upravil(a) Vlasticka dne Út Črv 27, 2006 10:31, celkem upraveno 2 x.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črv 27, 2006 10:02

Jak dlouho by měla trvat karanténa, kdybych si pořídila novou činčilku ze zverimexu? A vztahuje se to i na společný výběh, aby se nenakazily?

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Črv 27, 2006 10:04

Terezka napsal:Jak dlouho by měla trvat karanténa, kdybych si pořídila novou činčilku ze zverimexu? A vztahuje se to i na společný výběh, aby se nenakazily?


ja bych asi zhodnotila jak je na tom, podivala se na bobky a kdyby vsechno vypadalo normalne, tak bych je spolu poustela. Jak je to s karantenou nevim, ale pokud vypada ta nova dobre, tak myslim ze je k sobe muzes dat hned. Ja s timhle nemam zkusenosti, takze doufam ze neradim blbe, ja zadnou cincu ze zverimexu nemam.

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Črv 27, 2006 10:06

kdyžjsem si přivezla činči ze zverimexu, vždycky jsem je dala na týden do jiné klece na "pozorování", když bylo všechno v pořádku, tak jsem je dala k činčilce, která už čekala na kamaráda... Vždycky bylo vše OK, jen na stres...

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Út Črv 27, 2006 10:28

Vlasticka napsal:
Biffi napsal:Vlasti a podle čeho mu dal takové jméno? :lol: :lol: :lol:


Hral pocitacovou hru, dobyva tam mesta a uzemi pomoci draku, koster duchu, zombii a carodeju.... no a jeden ten carodej se jmenoval Gugubum a jemu se to hrozne libilo. Mel slibeno, ze kdyz si budu moct vzit tu ctvrtou cincilku, tak ze si ji muze pojmenovat :lol: :lol: Uz jsem se s tim smirila, zacinam si zvykat :lol: :lol: :lol:

Mam nove fotky, tak dam do galerie.


No je takové "neobvyklé" :lol: :lol: :lol: A kdy se hodláš stěhovat? :-) Ty činči k tobě jdou rychlostí blesku :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Vlasticka
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1266
Registrován: Út Lis 22, 2005 11:42
Místo/Bydliště: Olomouc

Příspěvekod Vlasticka » Út Črv 27, 2006 10:33

Biffi napsal:
Vlasticka napsal:
Biffi napsal:Vlasti a podle čeho mu dal takové jméno? :lol: :lol: :lol:


Hral pocitacovou hru, dobyva tam mesta a uzemi pomoci draku, koster duchu, zombii a carodeju.... no a jeden ten carodej se jmenoval Gugubum a jemu se to hrozne libilo. Mel slibeno, ze kdyz si budu moct vzit tu ctvrtou cincilku, tak ze si ji muze pojmenovat :lol: :lol: Uz jsem se s tim smirila, zacinam si zvykat :lol: :lol: :lol:

Mam nove fotky, tak dam do galerie.


No je takové "neobvyklé" :lol: :lol: :lol: A kdy se hodláš stěhovat? :-) Ty činči k tobě jdou rychlostí blesku :lol: :lol: :lol:


Neobvykle je, ja vim, taky si na nej porad zvykam :lol: ja bych se chtela stehovat co nejdriv, ale nevim kdy a jestli to vubec bude :lol: :lol: :lol: :lol: nebude to urcite driv nez oba s pritelem dostudujeme, a vzhledem k tomu ze jsem v 1. rocniku.... tak to asi pet let jeste nehrozi. Pak se stejne budeme muset stehovat kvuli detem jestli je budeme chtit v budoucnu mit, takze cincilek urcite pribude :lol: :lol: :lol: Ten blesk se ted zastavil, vic uz jich opravdu nemam kam dat a pritel uz dalsi opravdu nechce, takze musim pockat co bude za tech pet let :wink:

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Črv 27, 2006 11:44

Terezka napsal:Jak dlouho by měla trvat karanténa, kdybych si pořídila novou činčilku ze zverimexu? A vztahuje se to i na společný výběh, aby se nenakazily?

Nova cincila by mela byt oddelena 14dni, ale jeste neznamena, pokud se zdaji byt bobky normalni, ze je vse vporadku. Obzvlast, pokud se jedna o cincilu, ci jine zviratko ze zverimexu, tak by mela byt koprologie bobku samozrejmosti, ponevadz muze byt nakazena parazity vnitrnimi a dlouhou dobu muze byt bez priznaku, nez dojde k napadeni jater a vnitrnich organu.
I pri spolecnem vybehu by se Ti mohla ta druha nakazit, pokud by mela nejakou bakterialni nemoc, nebo ty parazity, takze bych je spolu tech 14dni nepoustela.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črv 27, 2006 11:46

Třeba když se převáží kočka do Anglie, tak prý musí být v karanténě 3 měsíce.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Út Črv 27, 2006 12:07

jo, ale uz seod toho snad upustilo, ponevadz zvirata musela byt v karantene zavrena a izolovana na veterine a sposta jich steskem a stresem z odlouceni od panicka umrelo.
Nastesti Ty muzes mit cincilku v karanteme doma:-).
Ty planujes dalsi cincu? To je bezva, ale chtelo by to vetsi klec. Mozna by to Ferdikovi i pomohlo, ze by mel v noci na radeni kamose.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Črv 27, 2006 12:13

Já jen, kdyby se někdy udělalo místečko a já zase viděla nějakou činču, co mi padne do oka, že bych se jí ujala. Ale zatím nic neplánuju, jen vyrobit konečně tu klec. Snad ty prázdniny budou trochu volnější, ale mám pocit, že ne.
To s tou karanténou mi přijde taky strašný. Kamarádka se tam stěhovala a radši kocoura nechala u známých, než aby byl izolovaný.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”