Boule pod krkem

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
zup
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Kvě 17, 2007 21:34
Místo/Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Boule pod krkem

Příspěvekod zup » Čt Kvě 17, 2007 21:41

Ahoj,mám 6-ti letého činčiláka Kima. Asi před měsícem a půl jsem mu nahmatala pod krkem pořádnou bouli. Mrkla jsem na ni a je opravdu ošklivá a nemá na ní srst. Zdá se mi také, že od té doby míň běhá. Dříve řádil jako čert,lítal dolů a nahoru ze schodů a teď už se jen vykoupe v písku a pak sedí v koutě. Nevím co s ním je, přítel říká že je jen tak tlustý, ale já nevím, bojím se aby neměl nějaký nádor a nebo se neotrávil, zjisitla jsem několik okousaných květinek. Setkal jste se s tím někdo, děkuji za případnou radu na mail Zuzana.Pilarova@seznam.cz.

Disable adblock

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Čt Kvě 17, 2007 21:56

mozno to bude spojene so zubom...Terezka uz ma skusenost...

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Čt Kvě 17, 2007 22:04

Boule může být nádor stejně jako jen "neškodná" cysta. Nejlépe uděláš, když vemeš činčilu k veterinaři.

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Čt Kvě 17, 2007 22:17

Sepp napsal:Boule může být nádor stejně jako jen "neškodná" cysta. Nejlépe uděláš, když vemeš činčilu k veterinaři.


jojo, přesně tak.. kor když to má už měsíc a půl..!!

Disable adblock

Avatar uživatele
zup
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Kvě 17, 2007 21:34
Místo/Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Příspěvekod zup » Pá Kvě 18, 2007 16:03

Děkuju všem za rady, ráda bych s Kimikem zašla k veterináři, ale bohužel nevím o nikom kdo by se v blízkosti našeho bydliště věnoval hlodavcům. Dostala jsem typ na veterináře v Brně, ale tam bych jako nepříliš zkušený řidič sama nemohla a doma jsem se nesetkala s dobrým ohlasem, prý je to jen "myš". To víte každý to vidí jinak a nikdo se mnou tak daleko jet nechce. Byla bych ráda kdyby to byla jen maličkost. Psali jste tu, že by to mohlo být o zubů (kéž by), jak to zjistím. Možná by to mohlo být ono, protože Kim teď málo žere, krmí se hlavně senem a nebo když dostane mlsku. Prosím poraďte jak poznám nemocný zoubek a jak po případně sama ošetřím. Moc děkuji za rady. Zuzka

Avatar uživatele
hani
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 400
Registrován: Po Kvě 08, 2006 15:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod hani » Pá Kvě 18, 2007 16:26

zup napsal:Děkuju všem za rady, ráda bych s Kimikem zašla k veterináři, ale bohužel nevím o nikom kdo by se v blízkosti našeho bydliště věnoval hlodavcům. Dostala jsem typ na veterináře v Brně, ale tam bych jako nepříliš zkušený řidič sama nemohla a doma jsem se nesetkala s dobrým ohlasem, prý je to jen "myš". To víte každý to vidí jinak a nikdo se mnou tak daleko jet nechce. Byla bych ráda kdyby to byla jen maličkost. Psali jste tu, že by to mohlo být o zubů (kéž by), jak to zjistím. Možná by to mohlo být ono, protože Kim teď málo žere, krmí se hlavně senem a nebo když dostane mlsku. Prosím poraďte jak poznám nemocný zoubek a jak po případně sama ošetřím. Moc děkuji za rady. Zuzka


Nevím, ale na nemocný zoubek bych si sama netroufala.Vlastne ani nevim, jak bych to zjistila.Jedine prozkoumat tlamicku a to by teda, aspon u nas, byl boj. :evil:

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Pá Kvě 18, 2007 17:54

zup napsal:Děkuju všem za rady, ráda bych s Kimikem zašla k veterináři, ale bohužel nevím o nikom kdo by se v blízkosti našeho bydliště věnoval hlodavcům. Dostala jsem typ na veterináře v Brně, ale tam bych jako nepříliš zkušený řidič sama nemohla a doma jsem se nesetkala s dobrým ohlasem, prý je to jen "myš". To víte každý to vidí jinak a nikdo se mnou tak daleko jet nechce. Byla bych ráda kdyby to byla jen maličkost. Psali jste tu, že by to mohlo být o zubů (kéž by), jak to zjistím. Možná by to mohlo být ono, protože Kim teď málo žere, krmí se hlavně senem a nebo když dostane mlsku. Prosím poraďte jak poznám nemocný zoubek a jak po případně sama ošetřím. Moc děkuji za rady. Zuzka


Osobně bych byla bych radši kdyby to byla cysta, protože problémy se zuby jsou mnohem nepřijemnější... a problémy se vrací. Také ošetření je mnohem nákladnější. Cystu doktor nařízne a vyčiští (ty to v žádném případě nedělej!!!) při zubech se muší činčila, rentgenova, uspat a operovat. Být tebou vyhledám veterinární pomoc - doma ošetřit zuby není možné! Zkus napsat MVDr. Švehlové a požádej ji o radu jak postupovat, je to odborník na činčily: www.cincily.cz

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Kvě 18, 2007 18:37

myslim, že blíž jak do Brna to máš do Hradce , či Pardubic. AUtobusem či vlakem to nebude takovej problém a když ti pujčej auto, tak autem :-)

Pardubice:

http://www.vetnemo-pce.com/
tel.: 466304460
e-mail: info@vetnemo-pce.com
telefon pro výjezdy: 606140314
pohotovost: 606140314
ideální chtít MVDr. Ludmila Svobodová - Růžková

Hradec:

WWW.hkvet.cz
klinika@hkvet.cz
495514512 603554962 PO-PÁ 8-13 14-20
SO 9-12
NE 15-20
POHOTOVOST NON-STOP

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Pá Kvě 18, 2007 19:40

opravdu to chce odborníka, držím palce ať to dobře dopadne

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 19:41

Taky moc držím palce at to dobře dopadne a z kama jsi? :wink:

Avatar uživatele
Sepp
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 525
Registrován: Stř Lis 01, 2006 10:08
Místo/Bydliště: Severní - Střední Čechy a okolí

Příspěvekod Sepp » Pá Kvě 18, 2007 19:43

nikolka135 napsal:Taky moc držím palce at to dobře dopadne a z kama jsi? :wink:


MÁ TO TAM NAPSANÉ
zup
Ahoj, jsem zde nový/á.


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Myslím, že proto ji Martina dává kontakty na Hradecky kraj.
Naposledy upravil(a) Sepp dne Pá Kvě 18, 2007 19:44, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Pá Kvě 18, 2007 19:43

zup
Ahoj, jsem zde nový/á.


Založen: 17.5.2007
Příspěvky: 2
Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 19:44

jéééé aha prominte nevšimla jsem si :oops: :oops: :D každému se může stát :D :lol: :lol:

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Pá Kvě 18, 2007 19:46

:wink: ja jsem se taky chtěla zeptat ,ale pak jsem si toho všimla :D :wink:

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Pá Kvě 18, 2007 20:02

To může být taky absces - vřed plný hnisu. Mohl se o něco škrábnout, dostala se tam infekce, pak se to zapouzdřilo a udělalo bouli. Taky si myslím, že to chce veterinu. Bude sobota, tak se někam rozjeď. Je to sice "myš", ale může ji to bolet :(

Avatar uživatele
nikolka135
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: Stř Ún 28, 2007 15:26
Místo/Bydliště: Krnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod nikolka135 » Pá Kvě 18, 2007 20:08

=; [-X Silně nesouhlasím s tím že je to myš!Je to sice hlodavec ale nemám ráda když se činčilce -té krásné chlupaté kuličce říká myš nebo krysa[-o< [-( neberte to jako výčitku-ale přeci te malé jemné kuličce nebudeme říkat tak jak té(Pro mě ošklivé)myši!já jim třeba říkám myšičky ale to už je zas něco jiného :lol: :lol: :D :D aspon pro mě :D :D :D

Avatar uživatele
zup
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Kvě 17, 2007 21:34
Místo/Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Příspěvekod zup » Pá Kvě 18, 2007 20:08

Jé lidičky to je odpovědí, no až mě z toho běhá mráz po zádech co tu všechno uvádíte, ale za všechny odpovědi moc děkuji. Asi dopadne ten Hradec to je asi 35 km od nás a navíc tam bydlí má sestra. Zkusím se zkontaktovat s tím veterinářem co jste mi tu uvedli. A moc děkuji i za Kimika za držení pěstiček a za všechny ohlasy. Když se mi ta boule povede vyfotit, tak jí sem příští týden (jsem v práci a doma net nemám) zkusím vložit, ať se můžete mrknout jak ošklivě to vypadá. Ještě jednou díky za rady ahoj Z.

Avatar uživatele
zup
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Kvě 17, 2007 21:34
Místo/Bydliště: Kostelec nad Orlicí

dnes snad pojedem

Příspěvekod zup » Po Kvě 21, 2007 12:15

ahoj lidičky,
tak to vypadá, že dnes snad pojedeme s Kimem konečně k veterináři. Napsala jsem mail do jedné veterinární ordinace v Rychnově nad Kněžnou a pan doktor mi odepsal, že ošetřují i tak malá zvířátka jako je činčila. A zdá se, že i doma jsem uspěla a ukecala přítele aby tam se mnou zajel, je to kousek. Jen jsem sama zvědavá, jak to vyšetření bude probíhat, aby nám tam Kimouš nelítal po ordinaci a my ho místo ošetřování nehonili. Tak nám držte pěsti a brzy se ozvu jak to dopadlo Zup.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Re: dnes snad pojedem

Příspěvekod LUCIA » Po Kvě 21, 2007 12:27

zup napsal:ahoj lidičky,
tak to vypadá, že dnes snad pojedeme s Kimem konečně k veterináři. Napsala jsem mail do jedné veterinární ordinace v Rychnově nad Kněžnou a pan doktor mi odepsal, že ošetřují i tak malá zvířátka jako je činčila. A zdá se, že i doma jsem uspěla a ukecala přítele aby tam se mnou zajel, je to kousek. Jen jsem sama zvědavá, jak to vyšetření bude probíhat, aby nám tam Kimouš nelítal po ordinaci a my ho místo ošetřování nehonili. Tak nám držte pěsti a brzy se ozvu jak to dopadlo Zup.



jasnacka budeme drzat palceky :D potom napis info ako ste dopadli :wink:

Avatar uživatele
domcha
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 714
Registrován: Po Črv 05, 2006 21:28
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod domcha » Po Kvě 21, 2007 13:36

Já vřele doporučuju HK VET. V Rychnově o žádném kvalitním vetovi nevím. Radši bych zajela do HK :wink:

Avatar uživatele
zup
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: Čt Kvě 17, 2007 21:34
Místo/Bydliště: Kostelec nad Orlicí

Vypadá to na zánět

Příspěvekod zup » Út Kvě 22, 2007 6:26

Ahojky, tak jsem včera byla s Kimem u veterináře. Chudák z toho měl asi pěkný šok, nejspíš také z toho vedra, protože po návratu ležel na domečku jako mrtvolka. A to ještě chudák neví, že dnes to bude absolvovat znova. Veterinář ho prohlídl, prohmatal, kouknul mu do pusy. Zuby má prý v pořádku, ale ta boulička má tvrdé jádro a vypadá to na zánět slinné žlázy a nejspíš tam bude hnis (slyšel jste už někdo o tom?). Jelikož jsou činčilky moc živá zvířátka, tak ošetření musí provést v narkóze. Řekl mi ale, že je to risk, protože jak všichni víme jsou činčily velice stresová zvířátka a narkóza na ně nepusobí dobře. :( Jenže když už ani pořádně nežere, tak nic jiného nezbývá. Antibiotika mu prý dát nemůže, protože by mu rozházeli trávící systém a to by ho nejspíš zabilo. Kdyby prý normálně žral, tak by se to snad ani nemuselo řešit, ale když nejí...Večer ho tam vezu, ráno ho uspí a odeberou mu jehlou vzorek a pak se uvidí. Když to bude hnisavý zánět, tak se to musí vyčistit a ošetřit. Kéž by to ten zánět nebyl. Také se trochu obávám kolik to bude stát, je to hnusné takhle o tom uvažovat, ale už jsem vám psala, že doma ani v okolí moc pochopení nemám. Prý si mám raděj koupit novou činčilu než tady do té vrážet peníze. Tak jsem si říkala, jestli oni by si také koupili raději nového psa, než aby toho co mají vyléčili. No mám docela strach, hlavně aby to přežil a uzdravil se. Už se těším až zase bude v noci dělat bordel a okousávat co ho napadne, už aby to bylo, to pak budu vědět že je v poho. Ach jo. :(

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Kvě 22, 2007 7:57

Ahojky, držím tvé činče palce!
Co se týče ceny, tak počítej za narkozu 1000-1500, k tomu přidej výkon lékaře a léčiva. Třeba u vás to máte levnější, ale v Praze je to takhle vysoko.
My jsme měli zánět od zoubku, po vyoperování zubu, jsem Ferdíka musela ošetřovat 2x denně, doktorka mu to rozřízla a vyplachovala jsem to stříkačkou takhle 15 dní. http://fotogalerie.cincila.com/thumbnails.php?album=656 Antibiotika na to tuším dostal.
Doufám, že jestli vy máte zánět, tak to nebude takový boj.

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Út Kvě 22, 2007 10:17

Držím palečky aby to dopadlo dobře. Myšák bude určitě statečný a ty taky a spolu to zvládnete :wink:.

čaky
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: Ne Ún 25, 2007 15:02

Příspěvekod čaky » Út Kvě 22, 2007 10:58

:( ahojky moc vam drzime pacicky neboj urcite to zvladnete a za par tydnu uz bude kim zase pekne lumpacit :wink:

Avatar uživatele
yanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: Út Říj 31, 2006 18:29
Místo/Bydliště: Liberec

Příspěvekod yanka » Út Kvě 22, 2007 11:25

musíš si umět prosadit, že to není jenom myš.. u nás se vlastně i s myší jednalo jako se člověkem (byl to přece náš miláček), když dostala parazity -- jeli jsme hned na veterinu :D zkus je přesvědčit na příkladu nového psa za starého.. třeba trošku pochopí.

já si prostě nedovedu představit, že by kterémukoli z mých zvířátek něco bylo a přes měsíc bych s tím nic nedělala. když pracuješ, snad by nemusel být problém, aby sis výlohy za kimču zaplatila sama a pak ti do toho rodiče nemají co mluvit, ne?

no snad to kimek v pořádku zvládne!!!

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”