Co si myslíte o tom to??

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Po Bře 01, 2010 17:56

Víte proč má obalenou klec,že kvůli tomu,že vyhazuje žrádlo a hobliny.

Disable adblock

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Po Bře 01, 2010 18:00

tak to je gól...
takže ke všemu se živí i potravinovou folií :shock:
prostě to je inteligence :? ,až člověku zůstává rozum stát :shock: :idea:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Po Bře 01, 2010 18:03

No nevim mě taky vyhazuje Macík bobkyhobliny atd. nováček taky ale určitě bych nedávala fólii ale dala bych plexisklo.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Po Bře 01, 2010 18:16

No ako to že by ju krŕmila tou zmeskou by bolo najmenej...tá klietka ma dorazila :evil: :evil: :evil: ako mala si sa jej spýtať či aj ona žere samé s.....ky keď ....Popravde pre tú to činčilu by bolo možno lepšie umrieť ako žiť...keď sa o ňu tak stará. Alebo keby sa rozhodla ju predať....určite by si ju niekto zobral. Ale dalo by práce ju prevychovať ....chúďa veď by ani nevedela čo sa deje..keby ju niekto pustil a ona by mohla bežkať a hrať sa :cry:
Ešte stále ti píše tá pani alebo už odmieta?

Disable adblock

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Po Bře 01, 2010 18:42

Slečna mi už neodepisuje ! Jelikož ji padá internet . Ptala jsem se ji ,aby to činčilákovi dala dolů ten igelit.Jak s tím má obalenou klec.Řekla,že nemůže.Její mamka nemá ráda zvířata..Takže to musí mít obalený :!: :!:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Bře 01, 2010 18:43

Reňaaa napsal:No nevim mě taky vyhazuje Macík bobkyhobliny atd. nováček taky ale určitě bych nedávala fólii ale dala bych plexisklo.

Ano,možná ty,protože máš činčilky ráda,staráš se o ně a chceš pro ně to nejlepší.Ale tahle slečna bude něco!!Asi jí pořídili činčilku,moc se jí nezamlouvá protože to není hračka na hraní,tak jen čeká až umře.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Bře 01, 2010 18:47

Co bylo účelem založení tohoto tématu?
Já jen že pomlouvání je porušením pravidel tohoto diskuzního fóra.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Po Bře 01, 2010 18:52

Síce ona chce chovať činčilu, ale keď rodičia sú proti tak prečo jej ju dovolili kúpiť? ako tomu nerozumiem...a púšťa ju vôbec von? ako skús jej len dohovoriť nech aspoň o niečo dá nižšie ten igelit...aj keď podľa mňa teba a ani nikoho nebude počúvať...veď to robila 6 rokov, takže... :cry:

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Po Bře 01, 2010 18:53

účelem- směsky,mlsky

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Po Bře 01, 2010 18:53

Terezka napsal:Co bylo účelem založení tohoto tématu?
Já jen že pomlouvání je porušením pravidel tohoto diskuzního fóra.

asi tím chtěla ukázat nováčkům odstrašující příklad,jinak to nevidím a když se neví o kom je řeč,tak co ...

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Po Bře 01, 2010 18:56

Terezka napsal:Co bylo účelem založení tohoto tématu?
Já jen že pomlouvání je porušením pravidel tohoto diskuzního fóra.

to máš asi pravdu...asi keď sa tu nemôže niekto obhajovať aj keď nevravím, že jajinka klame, ale nie je to voči druhému fér. Ale keď som videla tie foto tak sa nedalo nereagovať.

Avatar uživatele
c.karina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: Ne Pro 27, 2009 21:00

Příspěvekod c.karina » Po Bře 01, 2010 18:57

slečna ji sice krmí smrtícím mixem, ale dle toho, co pro ni všechno nakoupila, tak si nemyslím, že ji ubližuje úmyslně. Je jí 15, to vše vysvětluje. Holčinu poučte a nechte to být, nic víc se s tím nedá dělat.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Po Bře 01, 2010 19:03

Také mám ten pocit. Že taková péče je výsledkem kombinace lásky a nevědomosti. V záplavě informací je těžké se orientovat a každý si z toho vybere, co se mu hodí a slečna si to vyložila po svém.

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Po Bře 01, 2010 19:15

Co kdyby jste tu energii místo takového nechutného špinění někoho kdo se podle fotek chová o své zvířátko vzorně (ale bohužel z nevědomosti ho krmí směskama) věnovali raději do toho abyste to té holčině vysvětlili? Zatí ná se to tady s příchodem několika konkrétních lidí v infantilbí drbárnu :?

Avatar uživatele
jaji-nka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 574
Registrován: So Dub 04, 2009 21:20

Příspěvekod jaji-nka » Po Bře 01, 2010 19:17

Slečně jsem vše řekla...A psala,že jsem to napsala na web a i,že je to v pořádku,že si nechala poradit :D A že ráda,že jsem ji to řekla ,hned zítra jde koupit granule a sušit jablíčka,šípky :)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Bře 01, 2010 19:24

Neřekla bych,že založení tohoto tématu je pomluva.Slečna sem může přijít a přečíst si to,není to pomlouvání za jejími zády.Jájinka psala že jí řekne o tomto fóru,že by si tu přečetla rady atd.
Pomluva je něco co není pravda,tady jen píšeme o fotkách co sem Jájinka vložila.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Po Bře 01, 2010 19:34

no vidíš...z tých fotiek by človek povedal, že...a nakoniec dievča si nechá poradiť a hneď ide všetko ponakupovať :wink: Teraz mi znie, že čo som písala...ohľadom tých fotiek tak to nebolo zrovna najkrajšie. Takže niečo beriem späť aj keď si stále stojím za tým, že ten igelit na klietke by mala dať nižšie. Asi by bolo skôr správne počkať čo všetko napíše na tvoje otázky a rady ....a až potom napísať. Lebo tie fotky vyznejú dosť hrôzostrašne keď k tomu nie je vyjadrenie.

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Po Bře 01, 2010 19:41

jaji-nka napsal: a že ať vše vyhodí a jen dá granule. O senu neměla páru.. :!: A víte co odepsala ,,stejnak ho krmím samíma sra*****´´ :D Ještě do toho smajla. :!: Písek prý ano .
Slečně jsem vše řekla...A psala,že jsem to napsala na web a i,že je to v pořádku,že si nechala poradit

to si protiřečí a všichni,kteří tady mluví o nevědomosti a věku,tak ať si to přečtou celé..
nebudu komentovat Yvett,ta má vždy nepřímé řeči o každém,ať už o kleci nebo tématu,přece je to diskuze,tak proč hned být nepříjemná a všechny hned nějak chladit :)
Naposledy upravil(a) chocolate dne Po Bře 01, 2010 19:45, celkem upraveno 1 x.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Příspěvekod katchenqua » Po Bře 01, 2010 19:42

Můj názor je, že slečna se na to vykašle a bude pokračovat dál v tom co dělá... A je fakt, že my s tím nic nezmůžeme, vůbec nic... Je mi to líto jak ta činča dopadla,ale zas, má krásný věk a je jí takhle možná dobře , do tohodle nevidíme... A když si to tak vezmu, tady se řeší výživa atd a když jsem viděla dokument o Andách, nestačila jsem se divit...Vím, že je to tím, že jsou zdomácnělé atd,ale stejně, je to o něčem jiném. Já se snažím činčám dopřát to, co můžou,ale taky je to vlastně jen někde napsané a řídíme se tím...:) Co člověk to názor... Slečna může psát cokoli, je vcelku anonymní, takže odkývat může cokoli,ale plnit to nemusí... Jestli její maminka nemá ráda zvířátka o to je to horší...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Bře 01, 2010 19:44

chocolate napsal:
jaji-nka napsal: a že ať vše vyhodí a jen dá granule. O senu neměla páru.. :!: A víte co odepsala ,,stejnak ho krmím samíma sra*****´´ :D Ještě do toho smajla. :!: Písek prý ano .
Slečně jsem vše řekla...A psala,že jsem to napsala na web a i,že je to v pořádku,že si nechala poradit

to si protiřečí a všichni,kteří tady mluví o nevědomosti a věku,tak ať si to přečtou celé..
nebudu komentovat Yvett,ta má vždy nějaký problém na každém,ať už o kleci nebo tématu,přece je to diskuze,tak proč hned být nepříjemná a všechny napadat :)

Jejej,tak to jsem to poprvé blbě pochopila.Teď když jsem si to přečetla po druhé my došlo,že si slečna nechala poradit.Moje chyba :oops: :oops: ,poprvé jsem to pochopila tak že Jájinku odbyla.

chocolate
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Pá Pro 18, 2009 22:05

Příspěvekod chocolate » Po Bře 01, 2010 19:46

Minlub-ale pochopilas to správně-odbyla jí,teď to otočila,tak nevím,co ta holka je zač.Jájo,raději na ní kašli,stejně to bude stejné :wink:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Bře 01, 2010 19:48

Aha,tak teď v tom mám hokej. :(

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Po Bře 01, 2010 19:50

No tak já bych řekla, že slečně na činčilce určitě záleží, když vidím počet všeho toho krmiva... Sice to pro činčilu není vhodné, ale teď když to slečna už ví, tak už jí to nedá. Ale lidi, kterým na jejich činčilce nezáleží by za ni určitě neutratili tolik, kolik všechno to krmení stálo... Taky jsme kdysi činčilkám dávali směsky a pofidérní pamlsky pro hlodavce :( ale změnili jsme to hned, jak jsme zjistili, že je to špatně.

Avatar uživatele
c.karina
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: Ne Pro 27, 2009 21:00

Příspěvekod c.karina » Po Bře 01, 2010 19:56

já se ani začínajícím činčilářům nedivím, že jim to kupují, protože tím, jak to dělají výrobci vzhledově lákavé, jak tam falešně píší, že je to kompletní krmivo, luxusní, extravýživné a já nevím co ještě, tak si člověk, který kupuje poprvé a bez informací, myslí, kdovíjaký poklad nedonesl domů. Vypadá to prostě líp než obyčejné granule, tak jim chtějí přilepšit, je to hrozná ironie.

Avatar uživatele
karas.Martinka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 92
Registrován: So Ún 14, 2009 9:50
Místo/Bydliště: Adamov (Blansko)

Příspěvekod karas.Martinka » Po Bře 01, 2010 20:19

ježiškote :shock: no to jsou fota
doufám, že se slečna poučí a že vše napraví.

je to smutné, že někdo krmí směskama, nechá činču proběhnout a žije dlouho a u jiného chovatele se má jako v bavlnce a žije krátce (bráno obecně) :cry:

jinak já se taky nedivím začínajícím činčilářům, že kupují směsky, pamlsky a tyčinky - však prodává se i něco jiného? já už mám vytipovaný zverimex, kde mám dokonce na výběr mezi více druhy granulí
hlavně nechápu, jak se ty směsky dostávají na trh, vždyt to musí jít přes veterináře /odborníky :?

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”