narodili se 4 mimi a jsou k odberu ihned

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

terkatum
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: Po Lis 24, 2008 13:16
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod terkatum » Út Kvě 24, 2011 10:03

takze ve zkracene podobe : prisla sem zde s tim ze prodam male cincilky u ktrerych zatim nevim pohlavi jelikoz jsem jeste nebyla u veterinare, zjistila jsem ze "spravny" chovatel by mel urcit pohlavi u 2 mesicních cincilek bezproblemu, takze tudiz nejsem spravny chovatel. taky sem zjistila ze se muzu vubec divit ze mi cincily a jejich potomci dosud zijou, jelikoz nepouzivam karantemu, to jsem asi uplne mizernej chovatel a ze jsem dala samecka k samicce chned po seznameni za to nepujdu asi ani do nebe. Jinak tady dokola furt kecate to same jak kdyby mel kazdy dost casu. nedovedu si predstavit ze mam doma 6 kleci - 6 karanten na kazdou cincilu zvlast. Opravdu si vazim ze se k vuli male prkotine rozpoutala diskuze na 2 strany , ale nijak to vlastne nemeni situaci ze mam doma male ktere nikde nechcou :) Jeste jednou dekuji a uz prosim vas klid.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 24, 2011 10:19

Presne tak.Ja jsem ji velmi slusne, jesteze tady ten dukaz je, aby to zase nekdo nechtel, jako v minulosti obratit proti me napsala, jak se veci maji a dokonce, kdyz chtela jit zbytecne k vetovi, aby ji urcil pohlavi cincil, tak jsem ji vysvetlila, at je zbytecne nestresuje, da sem fotku, nebo ji posle me a ja ji to pohlavi pomuzu urcite.
A co se tyce karanteny, tak to byla opravdu ona, ktera jasne dala najevo, ze si to bude delat dal po svem a zacala s aroganci, ze prehanime my tady.
Samozrejme, ze chyby muze udelat kazdy, ale dnes uz je moznost se informovat dostatecne jeste pred tim, nez s chovem zacnu, ponevadz rozhodnout se uz pro chov a odchov mladych je daleko zodpovednejsi a narocnejsi, nez chovat jednu, dve cincilky jen, jako mazlicky.A kdyz zavitam na forum, kde mi nekdo poradi, tak ty rady nebudu skoro zesmesnovat a napadat.Navic, pokud ma znameho veterinare, tak je mi s podivem, ze ji na tu karantenu a preventivni koprologii sam neupozornil, pokud rozumi aspon trosku cincilam.Psi a kocky se pravidelne odcervuji, cincilky ne, tam se doporucuje koprologie aspon jednou rocne, ponevadz se cincila klidne muze nakazit nejen od nove cincily, ale i vyjimecne ze sena,ci od nas, kdyz ty vajicka prazitu prineseme na sobe zvenku od psa, kocky, nebo na podrazkach bot.
Myslim, ze zrovna jedna z vas, ktere ji ted tak strasne branite mela take problemy dokonce myslim s tasemnici od nove cincilky.Uz si nepamatuju, zda se to dostalo dal do chovu,nebo ne, ale pokud by nebyla dodrzena karantena a cincilky se dali hned k sobe, tak ty nasledky by byly opravdu hodne spatne.Ponevadz u nekterych parazitu, jejich vajicek se nemusi vubec poznat delsi dobu, ze je ma v sobe, treba skrkavky maji faze vyvoje vajicek a ty koluji a napadaji vnitrni organy, takze neni zrovna pravidelo, ze cincila kdyz ma na pohled normalni bobky a ne prujem, ze je nemusi v sobe mit.A kdyz jsou mladata, tak ty by lecbu ani nemusely prezit.Ono i dospele, pokud se nato prijde pozde a uz maji napadene organy.Treba skrkavky napadaji i srdce, jatra a kdyz jsem byla davat koprologii ja pred nekolika lety, tak mi v laborce rikali, ze tam maji zrovna koprologii od cincily, ktera ma nejen tasemnici, ale i skrkavky a zachrana bude dost tezka.A vet pred nekolika lety mel dokonce u sebe na leceni cincilu se skrkavkama a tasemnici tez, takze to brat jako vysmech mi neprijde zrovna stastne.A to se uz nezminuju o kokcidiich, girardiich, ktere jsou velmi caste u hlodavcu.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 24, 2011 10:33

Je dobre, ze jsi se vratila, ponevadz jsme to mysleli opravdu dobre.
Nikdo nerikal, ze jsi mizernej chovatel, ale kdyz se nekdo rozhodne pro chov, tak holt musi pocitat s vetsim prostorem a mit vic kleci i kvuli te karantene.Neprala bych Ti nekdy zazit tu hruzu, kdyz by sis privezla odnekud nemocnou cincilku a pak Ti onemocnel lavinovite cely chov, musela bys vse desinfikovat, mladata Ti umirala pred ocima atd.
No, mysleli jsme to opravdu dobre, tak sem zkus dat jeste tu fotku prcku kvuli urcnei pohlavi, ono se fakt mladata prodavaji hur,kdyz se to pohlavi nevi a s tou koprologii preventivni je to na Tobe.Opravdu je dobre ji nechat udelat aspon jednou rocne preventivne vsem cincilam.Neni to vubec drahe a vyplati se urcite vic, nez pak likvidovat nasledky a dusledky a lecba samotna.
A prodej mladat a cincilek ted vubec je horsi, moc zajem neni, dele to trva, takze bude pak potreba, pokud je neprodas oddelit od rodicu a kluka, holku zvlast, aby nedoslo k pribuzenskemu nakryti.Takze pro chov jedna klec urcite nestaci.

Avatar uživatele
lulka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: Stř Pro 03, 2008 21:21
Místo/Bydliště: Kraslice-Karlovarsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lulka » Út Kvě 24, 2011 10:51

Tak to že se paní zastávám je jen z důvodů,jak jste to všechno podali.Přesně jak si to napsala bohatě stačilo jako informace a né hned obviňovat z nezodpovědnosti,když to člověk neví.Bohužel je plno veterinářů,kteří o tom taky nic nevědí,tudíž ani neporadí a hlavně se nepídí po tom,jestli má někdo novou činčilu,nebo ne.Člověk jde na veterinu s určitým problémem a ten se řeší,myslím že by ani neměli čas, dělat každýmu přednášku o tom,co a jak se má a nemá dělat,když si dovezu novou činčilu-pokud o to dotyčný sám nepožádá. Ale když o tom v knize nepíšou,nemusí to každýho napadnout,že?????Né kždý je zapálený do internetu,né každý v něm umí hledat a když nenajde,neznamená,že je nezodpovědný.
Co se týče tasemnice,u nás žádná nebyla a giardie pouze jednou,u miminek,které jsem si dovezla a zvýšilo se jim to nejspíše jen stresem z převozu.Dokonce veterinář říkal,že by se jim to upravilo samo-ale já na léku trvala.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Kvě 24, 2011 11:07

Ja opravdu nevim, kde bych pani napsala neco spatneho.Dobrej umysl se nakonec zvrhnul uplne jinam, ze se tady dohadujeme navzajem a k nicemu.Kazdy vyjadril svuj nazor, tak uz to fakt nema cenu resit a bavit s tim lidi.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Kvě 24, 2011 11:22

Myslím, že je na čase toto téma zamknout. Ať to bylo jak to bylo, paní se vaše zapálení ji pomoct, nelíbilo. Zkuste příště psát ne tak unáhleně a zkuste spíše věci podávat, že chov se za poslední dobu změnil, pro činčily existuje jiná strava, jinak se chová a něco jiného se vyžaduje a proto je dobré udělat tohle, protože se to dělá z toho a z toho důvodu a pokud se to dělat nebude, může se stát tohle. Hlavně nikoho nenapadejte, neříkejte mu jak je nezodpovědný, jak své činčily trápí a jak je žene do záhuby. člověk, který sem de poprvé a chová činčily dlouho a má je rád, nepotřebuje slyšet, jaký je tyran a raději odejde.

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”