Krmivo Versele Laga Chinchilla a degu PRO

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Krmivo Versele Laga Chinchilla a degu PRO

Příspěvekod Ladus » Čt Črc 15, 2010 21:30

Může mi prosím někdo poradit, zda je toto krmivo vhodné popřípadě jak vašim činčilám a činčilákům chutná? :)
Naposledy upravil(a) Ladus dne Pá Črc 16, 2010 8:22, celkem upraveno 1 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
Lucifirekzraje
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 171
Registrován: Út Kvě 04, 2010 11:05
Místo/Bydliště: Benátky nad Jizerou
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucifirekzraje » Čt Črc 15, 2010 22:28

Ted nevím jakou versa lagu myslíš :) Je jich totiž víc druhu.
http://www.versele-laga.com/Nutri/Nutri ... result.jsp

Já krmím tou první a míchám to s Darwinem a myšáci mi ji vyjí a je fakt,že po tom mají pěknou srst. Nemůžu si stěžovat.

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Pá Črc 16, 2010 7:49

http://www.umlsnehokocoura.cz/hlodavci/ ... a-degu-pro
Myslím tohle krmivo :)
Pokud má někdo zkušenost, napište

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Črc 16, 2010 8:17

U nás tohle vůbec nechutná.Ale vypadá to dobře.Mám prostě mlsný mršky :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Pá Črc 16, 2010 8:18

No já si ji teprve přivedu domů, tak uvidíme jak bude vymýšlet :P

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Pá Črc 16, 2010 8:39

to to krmivo je skôr na brúsenie zúbkov, teda ono je to aj tak špeciálne robené...je o dosť tvrdšie než ostatné granulky :D Ono ako kedy im to chutí...určite nezjedia z toho moc, ale raz za čas si dajú...určite račej ako ostatné granule...ale každej niečo iné chutí, takže pak prídeš sám na to, že čo :D :wink:

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Krmivo Versele Laga Chinchilla a degu PRO

Příspěvekod Ladus » Pá Črc 16, 2010 8:44

Takže můžu toto krmivo dávat každý den delší dobu, nebo by jste mi doporučili jiné, od jiné firmy? :wink:

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Pá Črc 16, 2010 8:55

ako pokiaľ ti to bude papať a teda bude jej to chutiť...tak môžeš dávať každý deň, ale ak by jej to nechutilo tak by som ti radila kúpiť napr. od Vitakraftu granule http://www.vitakraft.de/deutsch/werksverkauf.html, alebo od Vitakraftu Emotion Beauty http://www.vitakraft.de/deutsch/werksverkauf.html , alebo jedny s tých to guličiek...tie moc ľúbia http://www.vitakraft.de/deutsch/werksverkauf.html ...alebo http://www.vitakraft.de/deutsch/werksverkauf.html, alebo mnoho chovateľov chváli aj granule od Apetitu, Tukan....mojím moc nechutia, ja musím nakupovať v zahraničí granule...bo tie to značky mi nejedia...teda okrem Vitakraft..tie im moc chutia a hlavne tie guličky alebo spomínané Emotin Beauty :D :wink:
A okrem iného záleží aj od toho čím bola kŕmená činčilka u predchádzajúceho chovateľa...ten by ti mal povedať, že čím ju kŕmil :wink:

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Krmivo Versele Laga Chinchilla a degu PRO

Příspěvekod Ladus » Pá Črc 16, 2010 8:57

Nějaká krmivo, co papala předtím určitě dostanu, já jen tak do budoucna. Jsem se do těch činčil zbláznila úplně, teď jen chci aby se měla co nejlépe :)

Laďka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 257
Registrován: Pá Dub 02, 2010 18:08
Místo/Bydliště: Hostinné,VČ kraj

Příspěvekod Laďka » Pá Črc 16, 2010 9:32

U mě jsou činčilky nadšené z Chinchilla Complete,to je od Versele-Laga a do toho jim míchám Care+ a to jim taky chutná.Tak snad už máme papání vychytaný a bude jim to chutnat hodně dlouho.

Avatar uživatele
Nefertiti
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 648
Registrován: Ne Ún 07, 2010 8:57

Příspěvekod Nefertiti » Pá Črc 16, 2010 9:43

no pokiaľ im chutí teraz čo im dávaš, tak by som si zbytočne nerobila starosti, ale vedieť ktoré sú ďalšie dobré značky....tiež nie je na škodu, takže vždy lepšie vedieť viac :wink:
No aj to to krmivo čo si spomínala som mala...to im celkom tiež chutilo, ale stále to nebolo ono...to Care+ im vôbec nechutilo...neviem prečo...mám trošku vyberavých dropčekov :D ale teraz som našla to čo im chutí a to je podstatné :wink:
A verím v to, že sa majú u teba skvele činčilky, tak len nech ďalej robia radosť :D :D :wink:

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Pá Črc 16, 2010 21:20

Vhodne su maju vysoky obsah vlakniny. Ja ich mam ako novinku cize este nie su odskusane. :wink:

Avatar uživatele
Ivanka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Ne Črc 24, 2005 23:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod Ivanka » Po Črc 19, 2010 9:55

krmivo od Versele-laga chinchilla a degu-pro mám, granulky vypadají strašně hezky, jsou tvrdé a voní, činčily o ně však moc zájem nemají, míchám je teda s jinými druhy granulí a postupně i těch od Versele-laga ubývá :)

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

Re: Krmivo Versele Laga Chinchilla a degu PRO

Příspěvekod Zuzana27 » Stř Črc 21, 2010 9:51

Ladus napsal:Může mi prosím někdo poradit, zda je toto krmivo vhodné popřípadě jak vašim činčilám a činčilákům chutná? :)



Ja dávam mojim chlapcom od versele lage - crock herbs a ten im strašne chutí, dokonca by zjedli viac ako je predpísané množstvo na deň:-) Navyše keď sa mi zdá, že majú menšie bobky, tak toto ich popraví ako sušené jabĺčko:-) Takže nielenže im to chutí, ale aj im to robí dobre. Striedam to s jabĺčkom a keďže dostávajú aj sušené kamilky, tak im to kompenzujem aj takýmito mlskami. Iné krmivo som od versele lage zatiaľ neskúšala, ale plánujem vyskúšať, nech to majú činčiláci pestré :P

Avatar uživatele
Lucka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: Pá Srp 17, 2007 16:07
Místo/Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucka » Ne Črc 25, 2010 12:56

Divala jsem se na slozeni a pisou tam, ze obsahuji i oleje a tuky, semena (lnena seminka). Pritom cincilky tohle nesmi ... tak jsem na vazkach, jestli koupit nebo ne... co myslite?

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

Příspěvekod Zuzana27 » Po Črc 26, 2010 1:05

Lucka napsal:Divala jsem se na slozeni a pisou tam, ze obsahuji i oleje a tuky, semena (lnena seminka). Pritom cincilky tohle nesmi ... tak jsem na vazkach, jestli koupit nebo ne... co myslite?


No neviem , na aký produkt si sa dívala, ja som sa dočítala niekde tu na fóre, že versele lage sú chutné, že činčilky ich papkajú s chuťou, teda hlavne ten crock herbs, tak som skúsila a môžem to potvrdiť. Ale berie sa to ako pamlsek, takže sa im to dáva občas. O iných produktoch od versele lage zatiaľ neviem, skúsenosti s tým nemám, tak nech poradia iní. Moje činčilky zatiaľ problémy nemajú, snáď to tak bude aj naďalej.

Avatar uživatele
Lucka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: Pá Srp 17, 2007 16:07
Místo/Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucka » Po Črc 26, 2010 9:14


Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

Příspěvekod Zuzana27 » Po Črc 26, 2010 13:31

Lucka napsal:byly to ty crock herbes - tady http://minishop.kralici.cz/p928-crock-herbs.aspx


Áno presne tieto, moc im chutia, je tam napísané, že 2 až 3 kúsky denne, tak to tak aj dodržujem, niekedy to prestriedam s inými pamlskami, aby to mali pestré. :wink: Niekedy im aj 2 dni nedám a potom si strašne pochutnávajú. Je to taká zmena, doteraz mali iba sušenú mrkvičku, jablčko a hrozienka, ale teraz majú okrem byliniek (ibištek, slez, ostropestrec) aj tieto chutné crocky. Takže, ak ste ešte neochutnali, treba skúsiť, myslím, že sa potešia >:*B Aj keď každá čičnilka má iné chute, ja mám dvoch a každý spapká všetko, len vidieť, že niečo majú obľúbené viac, niečo menej, ale toto im rozhodne chutí, tak som rozmýšľala, že keď budem nabudúce objednávať, tak vezmem aj tie druhé s mrkvou a s jabĺčkom, nikde som tu na fóre ešte nečítala, či im to chutí, ale vyskúšam a potom by som dala vedieť.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Črc 28, 2010 12:55

Ja dávam aj tie šípkovo-jablčné, síce im nechutia ako tie zelené (čo znamená že sa kvôli nim nechcú pretlačiť cez pletivo klietky :twisted: ), ale nezostane po nich ani pamiatky. Dávam jeden kúsok každej činče večer po behaní, aj to nie každý deň.

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

Příspěvekod Zuzana27 » Stř Črc 28, 2010 14:48

STYRO napsal:Ja dávam aj tie šípkovo-jablčné, síce im nechutia ako tie zelené (čo znamená že sa kvôli nim nechcú pretlačiť cez pletivo klietky :twisted: ), ale nezostane po nich ani pamiatky. Dávam jeden kúsok každej činče večer po behaní, aj to nie každý deň.


No moje činči sú tiež fajnové, odkedy som im začala dávať aj sušené bylinky, tak sú dosť vyberavé..., ale tie crock herbs ozaj chutia a pri najbližšom nákupe skúsim aj ja tie jablkovo- šípkové. Keď dostanú bylinky a keď im ráno predtým ako idem do práce, dám aj crock, tak menej papkajú granule, nie je to problém, že uprednostnia viac bylinky? Majú dve misky, v jednej sú vždy granule a v tej druhe nechávam bylinky - skorocel, žihlavu, slez, ibištek, púpavové listy... Bylinky sú vždy komplet preč a granule zostávajú... Môže byť , že im tie bylinky nahradia granulovú stravu, alebo to takto nie je vhodné a bude lepšie , keď tie bylinky nedostanú každý deň? Alebo to môže byť tým, že dostanú crock aj po dva kúsky, niekedy 3 za deň? (ale je tam písané, že 2 až 3 denne môžu)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Črc 28, 2010 19:10

Ja dávam do misky len Fit Bits a Regular od Vitakraftu, všetko ostatné len pekne z ruky, buď pri výbehu, alebo keď somrujú v klietke. Takže všetky mlsky dávam primerane aktivite pri výbehu a množstvu zožraných granuliek.

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

Příspěvekod Zuzana27 » Čt Črc 29, 2010 11:58

STYRO napsal:Ja dávam do misky len Fit Bits a Regular od Vitakraftu, všetko ostatné len pekne z ruky, buď pri výbehu, alebo keď somrujú v klietke. Takže všetky mlsky dávam primerane aktivite pri výbehu a množstvu zožraných granuliek.


No to je určite lepšie, keď si takto zvykajú na ruku, ja sa tiež snažím dávať viacej z ruky, len teraz idem na dovolenku, tak prvý krát ich musím zveriť otcovi a musím ich teda aj k nemu domov zaniesť a nechcem, aby boli v strese, dosť, že bude nové prostredie, tak im začínam skracovať výbehy, lebo tam nemajú dobrý priestor na venčenie, kde budú (jediná miestnosť s dobrou klímou) a všetko, čo papkajú im bude dávať primeranie do misiek, bo on sa bojí, že ho pohrýznu. Pravda je, že hryzie iba jeden, ale ja už viem ako na neho, a väčšinou je to len vtedy, keď chce ísť von....
Ale po dovolenke určite prejdem na tento spôsob, že len z ruky, nech si chlapci na mňa zvykajú a hlavne nech sa viacej snažia, prídu, len keď vidia, že niečo pre nich mám :)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Črc 30, 2010 13:29

Tie moje sú potvory vychcané, je im úplne jedno, kto im prestrčí mlsku cez pletivo :evil: . Hlavne že niečo dostanú.

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

Příspěvekod Zuzana27 » Pá Črc 30, 2010 14:04

STYRO napsal:Tie moje sú potvory vychcané, je im úplne jedno, kto im prestrčí mlsku cez pletivo :evil: . Hlavne že niečo dostanú.


:) tak to je výhoda, aspoň nie sú problémy, keď je s nimi niekto iný. No ja som zvedavá, ako to dopadne, keď budú prvý krát s niekým iným, dúfam, že to nebudú moc vnímať. Miško viem, že bude v pohode, ale Riško to je taký stresák, on aj teraz má niekedy svoje dni, že "nereaguje", (samozrejme až na mlsku, na tú zareaguje vždy), ale je taký odkedy sme ho kúpili, akonáhle príde niečo, čo mu nezapasuje, (niekedy aj búrka, keď hrmí), tak sedí ako prilepený a ani sa nepohne, ani okom nemrkne. Inak je to zlatíčko, ktoré sa ale narozdiel od Miška nedá pestovať na rukách a keď mu prepne, tak ešte aj hryzie. Toho ani manžel nechce chytiť, keď náhodou zdrhne a zašíva sa po izbe, takže ja som jediná, kto si na neho trúfa aj v takýchto chvíľach. :wink: Z tohto mám takú obavu, keď budú s ocinom, takže pokiaľ sa nebudú moc pýtať, tak radšej nech ich nechá v klietke, snáď to nejako tých 10 dní vydržia. Doma majú výbeh každý večer, keď náhodou meškám (majú presný čas), tak robia pekný rámus :lol:

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Verselle laga chinchilla a degu PRO

Příspěvekod Ladus » Čt Srp 12, 2010 16:43

Má ještě někdo prosím zkušenosti s tímto krmivem Verselle laga chinchilla a degu PRO? Někdo říká nedávat, někdo, že je dobré a kvalitní.
Děkuji za každý názor :)

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”