Potvora poslední dobou nechce jíst vůbec seno

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

petan1990
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Ún 03, 2014 23:13

Potvora poslední dobou nechce jíst vůbec seno

Příspěvekod petan1990 » Út Ún 03, 2015 20:45

Ahoj, čau, mám dotaz, činčilák mi posledni dobou (tak měsíc) vůbec nechce jíst seno. Seno mám od bráchy a je od koní. Brácha má zemědělku, odmala je u koní a troufám si říct, že kdyby bylo to seno nějaký špatný tak mi ho nedává. Navíc ho od něj nemám poprvé. Nějaké nápady? Asi to není úplně dobrý, když se ho skoro nedotkne což?
Předem dík za tipy, triky, rady :)

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Potvora poslední dobou nechce jíst vůbec seno

Příspěvekod Dantha » Stř Ún 04, 2015 8:41

Zkusila bych koupit malý pytlík sena ve zveráči, jestli bude jíst "jiný druh". Taky beru seno pro činčilky u koní a často záleží z které seče je, z které louky, jakou má strukturu a složení. Mám zvířata, která preferují dlouhá, tuhá stébla, ale i zvířata, která se můžou utlouct po jemném senu. Od koní mívám většinou ten první druh, druhý zase od dědečka ze zahrady. Činčilákovi může v seně jen něco nechutnat:-)
Pokud změna sena nezpůsobí změnu chování, zašla bych k vetovi ať se koukne na zuby. Můžou být trochu přerostlé (pravděpodobně by ale činčilka i trochu hubnula). Tohle teď řeším s jednou myškou a celkem ji postavily na nohy senové kostky, které se jí líp baští (ale pořád ještě bojuje).

petan1990
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: Po Ún 03, 2014 23:13

Re: Potvora poslední dobou nechce jíst vůbec seno

Příspěvekod petan1990 » Stř Ún 04, 2015 20:33

Díky za tip, taky jsem o tom přemýšlel. Jinak granulky a peletky jí, takže zubama to asi snad nebude :)

Avatar uživatele
NikolaGott
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: Stř Led 08, 2014 21:24
Místo/Bydliště: Vojkovice

Re: Potvora poslední dobou nechce jíst vůbec seno

Příspěvekod NikolaGott » Čt Ún 05, 2015 19:29

Já to mám zase obráceně. Když si občas donesu seno od koní tak po tom se můžou utlouct. A když mi dojde, a musím sáhnout po zverimexovém senu tak ofňují nosáčky a ani se ho nedotknou...

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”