Činčila po císařském řezu

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po císařském řezu

Příspěvekod minlub » Čt Kvě 03, 2012 19:42

Tak to je dobře, hlavně aby přibrala.
Ta kašička musí být bezmléčná a rozmýchávat ve vodě. Pokud se přichutní Glukopurem, medem nebo trochou přesnídávky, většinou chutná. Hlavní je aby něco papala.

Disable adblock

Coky
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Dub 18, 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po císařském řezu

Příspěvekod Coky » Čt Kvě 03, 2012 19:48

Jo aha! No... tak chybami se člověk učí ;)

Chtěla jsem zkusit, právě, co bude baštit raději.

Coky
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Dub 18, 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po císařském řezu

Příspěvekod Coky » Ne Kvě 13, 2012 13:49

Tak jsme včera museli opět na veterinu, jelikož Jillinka přestala baštit takřka úplně a malej dostal průjem. I ona měla mazlavější bobky. Oba byli zkontrolováni a všechno vypadá v pořádku, ani teplotku nemají. Dostali jsme tedy opět rodicare a probiotika Bio-Lapis. Budeme sbírat bobky na rozbor.

Jelikož ještě Jillce teklo z očiček, půjdeme ještě na kontrolu zoubků, protože se nám to včera nepodařilo - je to prostě mamka bojovnice, no...

Chci se zeptat, kolik tak dáváte myšákům těch probiotik? Mam to dávat jak mamce, tak prckovi (stejně tak rodicare) a nevim, jestli jí probiotik nedávám málo. Vezmu vždycky trošku na lžičku a ve stříkačce smíhám asi s milíkem vody pro mamku a půl milíku pro prcka. Takhle jí to dávám tak třikrát denně.

Taky jsme dostali vzoreček Vetcare Plus a musim říct, že to teda prckovi moc zachutnalo - máte s tím někdo zkušenosti?

Mimochodem, prcek už nám váží 140g :-D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po císařském řezu

Příspěvekod minlub » Po Kvě 14, 2012 13:58

To je mi líto. Uvidíš co zoubky, jeslti není problém tam. Nevzala bych si trochu vloček na průjem?
Probiotika dáváš dobře, hlavně je důležité je podat hned (ne do napáječky nebo je nechat delší dobu stát rozmýchané).
Vetcare plus neznám, myslíš tohle? http://www.1teddy.cz/product/supreme-ve ... 000g-3564/

Disable adblock

Coky
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Dub 18, 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po císařském řezu

Příspěvekod Coky » Po Kvě 14, 2012 15:51

Dostali jsme jen vzoreček bez krabičky a je na něm jen napsáno Vetcare Plus, takže těžko říct... zítra se na to krmivo ještě optám...

Myslim, že jim je teďka líp. Prcek už nemá takovej průjem - není tolik špinavej a mamka i občas chroupe granulky =) Krom toho přestala hubnout a nabrala alespoň pár gramíků, což mě opravdu uklidnilo. =))

Doktorka říkala, že je možná budu muset od sebe oddělit, pokud se to nezlepší... Uvažuji i o tom, že si mrňouska nechám - přistavim další klec a budou na sebe alespoň koukat =)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po císařském řezu

Příspěvekod minlub » Po Kvě 14, 2012 16:00

Já bych je neoddělovala, miminko je ještě malé a nevidím důvod. Mohli by smutnit.

Coky
Nový uživatel
Příspěvky: 20
Registrován: Ne Dub 18, 2010 20:33
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčila po císařském řezu

Příspěvekod Coky » Út Kvě 15, 2012 19:03

Po kontrole vše vypadá lépe =) zoubky jsou v pořádku, jen na jednom je prej malej háček... To krmivo je v podstatě náhražka sena (je bohaté na vlákninu) - tak jsem jim vzala jedno balení, než začne Jillka zase baštit seno =)

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”