Jak starého kamaráda pro kluka - je hodně drobný?

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Jak starého kamaráda pro kluka - je hodně drobný?

Příspěvekod alicek » Pá Zář 23, 2011 16:57

Ahoj, kauza o mém Lumpíčkovi, kterého jsem dostala ve 166 gramech tady proběhla loni. K tomu se vracet NECHCI. Jen chci navázat na to, že to má asi za následek jeho současnou váhu pod 500 g (má 14 měsíců). Jinak je to zlatíčko :) když má nějaké výkyvy dostane trochu ovesných vloček, má i minerální kameny, občas kalciovou tabletku (nevím jak často), hooodně sena a maximum prostoru v kleci.

Takže samičku k němu nechci, protože si myslím, že by asi moc nebudil respekt, a se samičkou, která by mohla mít mladé (čili by byla větší než on) by si podle mého neporadil.
Všechno ohledně sbližování jsem tady nastudovala, což není akutní. Nevím totiž, jestli si pořídit malého činčiláka a tak minimálně za půl roku seznamovat, nebo už většího.
Ale taky mám strach, že mě Lumpíčk přestane mít rád když dostane kámoše :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak starého kamaráda pro kluka - je hodně drobný?

Příspěvekod Wulfina » Pá Zář 23, 2011 17:06

Ahojky, no, pokud pořídíš kamaráda, tak počítej s tím, že se s tebou činčilák přestane pomalu bavit.. teď jsi pro něj střed vesmíru ty. Pak už tu bude kámoš, cos ním bude mluvit činčilovsky a ty pro něj budeš méně zajímavá než doposud...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 23, 2011 17:11

Pořídila bych k němu mladšího samečka, tak po odstavu. Lépe si zvykají- mládě nemá ještě tak vyhraněné názory :D a Lumpík není tak starý aby ho mlaďoch obtěžoval.
Určitě počítej s tím, že si tě bude všímat méně, ale na druhou stranu mu poskytneš kamaráda když tu ty nejsi a ke kterému se může tulit a zahřívat se.

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Příspěvekod alicek » Pá Zář 23, 2011 17:37

No přesně to je ono. Nechci být sobecká a mít ho jen pro sebe :). On si po všech útrapách zaslouží kamaráda. Takže nějakého prcka a seznamovat jo? Mám strach, že ho Lumpajs nepříjme.
Taky mě napadla fretka, ale to nebude plnohodnotná náhrada. Spíš by spolu běhali po večerech. Do jedné klece bych je nikdy nedala. Ani do jedne místnosti. Ale vy si asi myslíte, že fretka není vhodná pro činčilky, že? (teda podle toho, co jsem tady četla)

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Zář 23, 2011 17:52

no, fretka a činčila, neumím i to dobře představit, spíš bych řekla, že pro fretku bude činčila dobrá jednohubka... :wink: Neboj, čičniláci se snášej dobře, když není poblíž samička :)

luciex
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 471
Registrován: Po Dub 25, 2011 17:35
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod luciex » Pá Zář 23, 2011 17:53

Když jsem mé činčile pořídila další, všímá si mě skoro pořád stejně :wink: Je to individuální.

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Příspěvekod alicek » Pá Zář 23, 2011 18:07

Ok děkuju za všechny rady.
A poslední dotaz. Lumpíček má v poslední době docela "chutě" - nevím jak jinak to nazvat :) a občas to na mojí ruku zkusí, jako pejsci na něčí nohy :D ... Nebude to tedy nějak obtížnější? Myslím tím to kamarádění. že by radši slečnu.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Zář 23, 2011 18:18

To dělá většina v dospívání, to problém určitě nebude.
Hlavně když budeš pořizovat kamaráda, měla bys dodržet karanténu: http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=9497
A počítej, aspoň dočasně s druhou klecí- jak na karanténu, tak si nemusí sednout hned.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Zář 23, 2011 23:30

Cincila a fretka opravdu ne.Nejen v jedne kleci, ale ani kazda ve sve a jen je spolu poustet.Fretka je dravec, neco, jako lasicka a zabila by Ti cincilu.Navic maji odlisny biorytmus a museji se odcervovat proti parazitum.
Urcite mladeho cincilacka, ale dodrzet karantenu.

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » So Zář 24, 2011 8:21

Taky bych rozhodně netvrdila, že když má činčila společníka, přestane se mě všímat. Já mám pár - navíc teď s třemi dětmi - a nalepený jsou na mě všichni až běda :) Takže je to opravdu individuální. Rozhodně pořídit kamaráda, klidně i nějakého drobnějšího, který je prodáván s tím, že by měl jít kvůli váze jen na mazlíka. Přeju hodně štěstí při seznamování :)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Zář 24, 2011 13:22

Kdyz Ty jsi asi nejaky zarikavac cincil, jinak to nevidim:-).Kdyz jsi mi pslaa, ze Ti Maya i koji na kline male:-).
Je ale fakt, ze zvirata bezkonkurencne poznaji dobreho cloveka a to i cincilky.Muj Vincentek me vzdy dal najevo u navstev, kdo je dobrej a kdo hajzlik clovek.A o nekterych jsme to i vedela a nespletl se.Bud na ne stekal a cural pres klec, nebo strilel bobky:-)

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » So Zář 24, 2011 13:27

Strážní činčila :D
Já nevím, jestli jsem zaříkávač, spíš bych řekla, že oni se prostě a jednoduše nebojí, vnímají mě jako takovou divnou velikou činčilu :)

alicek
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Po Srp 02, 2010 13:59

Příspěvekod alicek » So Zář 24, 2011 20:57

chtěla bych vidět velkou lidskou činčilu :D
uvidíme co Lumpíček udělá :) jinak děkuji za rady. A to s tím střílením hovínek - taky máme bobkometa :D

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Jak starého kamaráda pro kluka - je hodně drobný?

Příspěvekod vera novotna » Stř Lis 23, 2011 16:08

Poslala jsem Ti sz,ozvi se. :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”