Problém s "pindíkem" ?

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod Yvetta » Ne Pro 06, 2009 17:51

Tak Vás zase jednou žádám o radu :oops: Zoufálek se asi před půl hodinou vzbudil a od té doby si hledá různá místěčka v kleci kde si sedne na bobek a vypadá to jakoby se uspokojoval. Vím že například psi to dělájí běžně ale činčiláci? Když sem se mu na "něho" dívala, tak ho má jakože vysunutého a většího ale jinak nic neobvyklého. Vlítl do koupačky, párkrát se tam přetočil a teď v tom pokračuje tam. Normálně si ho žmoulá v puse tak já nevím. Máte někdo s něčím takovým zkušenost? :roll: Děkuju :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Pro 06, 2009 18:08

asi ma z chlupů prstýnek. Někoho popros, at ti ho podrží, ty mu opatrně vytáhni pindíka a zkus mu ten prstýnek sundat...........pokud se ti to nepovede, tak musíš k veterináři.

tady sou obrazky http://www.spoiledchins.net/hairring.htm
a tady video : http://www.spoiledchins.net/videos/hairring.WMV

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Ne Pro 06, 2009 19:00

No a nemám třeba nějakou dobu počkat jestli si to třeba sám nesundá nebo jestli to není jen nějaká "prkotina" ať ho zbytečně nestesuju? Je hodně čilý jako obvykle, už si to víceméně nechal ale má ho furt většího a trošku venku... :(

Avatar uživatele
romana
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 483
Registrován: Ne Kvě 06, 2007 12:52
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod romana » Ne Pro 06, 2009 19:04

Vezmi myšáka a přesvědči se, zda se jedná o prstýnek z chloupků nebo je to jiný problém. Každopádně okamžitě jednej, činčilák si sám nepomůže a prkotina to rozhodně není.

Disable adblock

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Ne Pro 06, 2009 19:15

Tak sme mu ho s přítelem vytáhli (nehal se v pohodě) a jestli to jsem schopna posoudit tak tam nic nemá... :roll: takže co teď?

Hanča
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 196
Registrován: Ne Bře 08, 2009 18:43

Příspěvekod Hanča » Ne Pro 06, 2009 19:22

Tak teď asi nic... taky jsem to pozorovala u jednoho činčiláka... a další den byl ok.. no jo asi touží po samičce :wink:

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Ne Pro 06, 2009 19:26

No poslední 3 dny "potokává" a na na Čiky to "zkouší" jí to ovšem nechává chladou tak je třeba fakt jen "nadržený" jak říkal můj přítel :lol: :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Pro 06, 2009 21:52

pokud ho nezatáhne, tak to nemá s nadržeností co dělat ;-) Raději zajdi k veterinářovi

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Po Pro 07, 2009 11:53

Tak už ho máme normálního :lol:

Avatar uživatele
warranty
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: Út Zář 15, 2009 6:44
Místo/Bydliště: blízko Hradce Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod warranty » Po Pro 07, 2009 17:57

Ježiš tak mě to nedalo a kontrolovala jsem Matýska včera... když jsem po rodině chtěla aby mi Matýska někdo podržel (+ jsem vysvětlila co chci udělat) tak jsem prej úchylná... ale nakonec mi ho podrželi a Matýsek je Ok... to mě nikdy nenapadlo, že s tím můžou bejt takový problémy

Avatar uživatele
Milan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: Pá Dub 06, 2007 12:18
Místo/Bydliště: Prostějov

Příspěvekod Milan » Čt Pro 10, 2009 15:27

Není to tak dlouho, co jsem si tuto sekci pročítal a přitom mě napadlo, že se nám tato nepříjemnost doposud vyhýbala. Bylo to tak až do včerejší noci, kdy jsem si u našeho Bobíka všimnul, že má něco u zadečku. Myslel jsem, že je to nějaké smetí, nebo bobek. Ale když jsem ho vzal do ruky a mrknul se mu na bříško, skoro jsem se leknul. On měl chudák tak strašně vysunutého pinďu, že si po něm skoro šlapal a navíc ho měl samý chlup. Zkoušeli jsme mu ty chloupky oddělat, ale vůbec to nešlo. Tak jsme to odložili na dnešek. Jenže po příchodu z práce jsme zjistili, že už má pindíka schovaného. Při stažení tam už chloupky neměl a měl ho jen trochu nateklého a zduřelého. Vypadalo to, že si ho tak vehementně čistil, až mu otekl. Zvažovali jsme, jestli jít, nebo nejít na tu veterinu. Nakonec jsme se pro návštěvu rozhodli, říkali jsme si, pro klid duše. Paní doktorka pak zjistila, že má kroužek z chlupů až úplně vzadu, až na konci toho, kam až mu šel pinďa stáhnout. Následovala menší operačka, která se Bobíkovi vůbec nelíbila, protože se ho dotýkali samými studenými věcmi, ale kroužek se podařilo odstřihnout. Docela mě překvapilo, že byl z černých chlupů, přestože Bobík je violet a má bříško bílé, ale pak mi to došlo, ty chloupky tam měl od toho, jak si naši kluci vzájemně dokazují nadřazenost a lezou si po zádech. Byly nejspíš Matesa, nebo Barči. Taky jsem si všimnul, že se poté, co mu ten kroužek odstranili viditelně uklidnil, předtím byl takový jakoby nervózní a pořád pobíhal a neposeděl a teď spokojeně pospinkává v domečku.
Takže nepodceňujte ty vysunuté pindíky a to ani poté, co se jim ho podaří vrátit zpět. Jak je vidět, ani v tu dobu ještě není vyhráno.

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Čt Pro 10, 2009 15:32

Tak teď jen doufám že jsme nic nepřehlídli :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Pro 10, 2009 16:13

pokud má pindika zduřelého a nebo oteklého, tak něco v pořádku určitě není.

Avatar uživatele
Yvetta
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 150
Registrován: Pá Bře 13, 2009 20:26
Místo/Bydliště: Ostrava

Příspěvekod Yvetta » Čt Pro 10, 2009 16:17

Poslušně hlásím že jsem pindíka pro jistu právě teď ještě zkontrolovala a máme ho malinkého a růžovoučkého jak by měl být :lol:

Avatar uživatele
zuzietka a dva činčásci
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 114
Registrován: Pá Srp 29, 2008 17:28
Místo/Bydliště: brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod zuzietka a dva činčásci » Pá Pro 11, 2009 17:01

náš piškotek se čistí pravidelně sám, a dělával to i činčásek. Vždycky u toho tak mlaskaj...Jinak někde jsem četla že si TO dělají i pro radost. Nevíte o tom něco?

Avatar uživatele
Kačka
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: So Pro 03, 2011 14:58

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod Kačka » Pá Bře 23, 2012 23:54

Ahoj, mám podobný problém s činčilákem, normálně má pindíka maličkého a jakoby do špičky, ale ted mu vršek kouká a je takový hodně kulatý, vypadá otekla.... vytáhli jsme mu celého pindíka, a chloupky na něm nikde neměl, co jiného by to ještě mohlo být? pokud mu to do zítra nezmizí, zajela bych k veterináři, ale napadlo mě, že tady by někdo mohl něco vědět.. díky!

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod martej » So Bře 24, 2012 9:00

má ho zduřelý, nebo teče mu z něj?

Avatar uživatele
Kačka
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: So Pro 03, 2011 14:58

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod Kačka » So Bře 24, 2012 13:11

Nic mu z něj neteklo, jenom ho neměl uplně schovaný, koukalo mu možná tak půl centimetru, a neměl ho "do špičky" jako vždycky, ale takový kulatý... ale ráno jsem na něj koukala, že už ho má schovaného, tak to snad bude v pořádku. napadlo mě, jestli na něj nepřišlo jaro a nenatekl mu třeba trošku z toho, jak si s ním moc hrál :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod martej » Ne Bře 25, 2012 21:07

je to pravděpodobné :-)) samečci to dělaji :-))

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod Veverka » Pá Črv 22, 2012 16:19

Mám doma 12 let starého samečka, který má dlouhodobě problémy s pindíkem. Není už skoro rok schopen krýt samičku - ačkoli by velmi rád, chuť mu neschází :wink:
Nejsem si jistá, jestli se mu též neudělal z chlupů ten prstenec a nebo jestli nemá nějaký zánět v "oněch" partiích. Mohl by mi někdo z Vás poslat fotku genitálií zdravého činčiláka? Ať mám srovnání s tím svým činčiláčkem. Předem díky.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod minlub » Pá Črv 22, 2012 16:36

Jak se projevuje že není schopen krýt samičku? Prstenec chlupů (první foto) kolikrát není vidět, je schován pod kůžičkou, takže fotka genitálií nepomůže. Je potřeba mu pindíka vytáhnout (druhé foto) a zkontrolovat.

ObrázekObrázek

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod Lenca » Pá Črv 22, 2012 16:54

:shock: tyjo tak na to bych si asi netroufla, já jednou u samečka viděla ten kroužek, protože ho nemohl zatáhnout a měl ho červený,tak jsem ho chňapla a viděla ten kroužek,opatrně sundala namazanyma prstama olejičkem.Ale až takhle jsem mu ho netahala teda.Asi to u nás nebylo až tak važny. A to,že nemuže nakryt samičku, neni spíš chyba v samičce,že se třeba nenecha obskočit?

Veverka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 66
Registrován: Pá Črv 22, 2012 15:50

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod Veverka » Pá Črv 22, 2012 16:58

Projevuje se to tak, že o samičku zájem má, pokouší se ji "obskočit", ale zkrátka se mu pindík "nepostaví" .
Taky na mě kolikrát působí takovým vyčerpaným dojmem. Už tolik neběhá jako dřív. Tak nevím, jestli to souvisí s jeho stárnutím a je to vlastně přirozené a nebo jestli není náhodou nějak nemocný.
Jinak baští velmi dobře, bohužel je spíš tlustý.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod minlub » Pá Črv 22, 2012 17:14

Obskočení trvá několik vteřin a nějak nevím, jak sledovat jestli se mu postaví. Spíš je pak vidět jak si ho čistí.
Někdy je kroužek skrytý až vzadu a pod kůžičkou, tak není vidět, může být i hodně velký a bolet ho. Pak se musí pindík vytáhnout, kroužek sundat a zpět zasunout. Mám samečka, kterému se tvoří pravidelně, tak každý týden sundáváme, je to během chviličky.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém s "pindíkem" ?

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 22, 2012 17:33

LenkaKarlovyVary napsal::shock: tyjo tak na to bych si asi netroufla, já jednou u samečka viděla ten kroužek, protože ho nemohl zatáhnout a měl ho červený,tak jsem ho chňapla a viděla ten kroužek,opatrně sundala namazanyma prstama olejičkem.Ale až takhle jsem mu ho netahala teda.Asi to u nás nebylo až tak važny. A to,že nemuže nakryt samičku, neni spíš chyba v samičce,že se třeba nenecha obskočit?


Troufla, nic to není :)

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”