problémy v trojici?

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

problémy v trojici?

Příspěvekod chovcincil » Ne Zář 11, 2011 12:41

Dobrý den,
mám 2 samičky,sestry,když jim bylo 7 měsíců,měli váhu 560g dal jsem je k samci.Snesli se hned,v pořádku, bez problémů.Teď jim je 8 měsíců, váha 560g a 595g. Posledních pár dní se se samcem v kleci občas nahání,není to nic zlého,nekoušou se,moc chlupů nelítá.Ale občas se dost honí a jsou to rány jak se odrážejí o pletivo.Ráno občas sem tam najdu chomáček na poličce nebo větvi.
Můžou být samice březí a samce u sebe nechtít?Měli jste podobné problémy?Mám je nechat spolu a sledovat nebo samce pro jitotu oddělit?
Děkuji za odpověď

Disable adblock

fuk
Nový uživatel
Příspěvky: 17
Registrován: Ne Črv 03, 2007 22:14
Místo/Bydliště: Praha 6

Příspěvekod fuk » Ne Zář 11, 2011 14:17

Já si myslím, že spíš honí on je, že se chce pářit a jim se to nelíbí, tak zas honí jeho naoplátku. Já bych je neoddělovala. Ty naši občas dělají hrozný kravál jak lítají po kleci, ale vždy je vše ok. Většinou pak máme miminka. Ale někdy jen tak laškují jako pejsci na louce. Spíš pozorujte zda některá s činčilek není útočnější než jiná a proč. Al asi to nic nebude. I když mám tedy jen 1 pár. Možná někdo znalejší poradí líp. Věra

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tarja666 » Ne Zář 11, 2011 15:33

náš páreček se taky tak někdy prohání, když je samička v říji. To je pak v noci rambajz a chlupy lítají, ale nikdy to nebylo nic hroznýho. ;) jednou sameček dorážel na samičku tak, že si s ním samička udělala pořádek, trochu prskala a on měl dokonce vytrhaný chlupy na boku. Ale jakmile říje skončila, tak byl klid a samečkovi srst dorůstá. Já bych je jen sledovala, ale myslím, že to budou takový ty běžný manželský hádky :D

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Ne Zář 11, 2011 18:37

Souhlasím. Nejspíš má jedna samička, nebo obě? říji a samec je prohání. To se děje i u páru, nejen u trojice..

Ale pro jistotu je postupně vem do ruky a profoukni jim kožíšek, jestli nemaj stroupkaté rány v kožíšku. Jestli se nějak nekoušou. Ale spíše si mylsím, že ne :)

Disable adblock

chovcincil
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 96
Registrován: Pá Srp 19, 2011 9:28

Příspěvekod chovcincil » Po Zář 12, 2011 10:53

nikde žádný stroupek ani rána,obě jsou zavřené
možná by mohli být břzí,jedna byla otevřená před týdnem

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Zář 12, 2011 11:01

Také se mi občas proženou po kleci. Je jedno jestli je to pár nebo 2 samice a samec. Kolikrát když je pozoruju jen blbnou a honí se nebo lítá jen jedna jak splašená. Přemíra energie :wink:
Pokud nemá žádné rány, nelítají chomáče chlupů jen bych je zatím sledovala.

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”