více fotek ve fotogalerii

Vložili jste do své fotogalerie nové fotky a chcete se o ně podělit i prostřednictvím diskuze?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lee-Ann

více fotek ve fotogalerii

Příspěvekod Lee-Ann » Stř Zář 27, 2006 14:12

Ahoj,potřebovala bych se dozvědět,jak bych mohla dát víc fotek do fotogalerie?Mám jich tam asi 20 a víc mi to nechce povolit :? Přitom někdo jiný jich tam má třeba 40.Na ty moje dva šmudly mi to bohužel nestačí :) díky

Disable adblock

Avatar uživatele
Biffi
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1048
Registrován: Ne Ún 26, 2006 11:51
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Biffi » Stř Zář 27, 2006 14:28

Zkus napsat Vaškovi, myslím, že jsem někde četla, že když mu napíšeš rozšíří ti fotogalerii. Nebo zkus dávat menčí fotky.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: více fotek ve fotogalerii

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 27, 2006 14:54

Lee-Ann napsal:Ahoj,potřebovala bych se dozvědět,jak bych mohla dát víc fotek do fotogalerie?Mám jich tam asi 20 a víc mi to nechce povolit :? Přitom někdo jiný jich tam má třeba 40.Na ty moje dva šmudly mi to bohužel nestačí :) díky

Musíš přesně definovat problém, hlášku, jakou ti to píše. Diskový prostor je omezen, nejsem si jistá, na několik mega(8). Jestli je v tomto problém, požádej admina a zvýší ti prostor. Je ale možné,že tvé fotky mají příliš velké rozlišení nebo mají větší velikost, než je povoleno na vložení jedné fotky.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Zář 27, 2006 22:42

Taky jsem narazil na problém prostoru. Je vhodné používat velkou komprimaci jpg, na monitoru to vidět není a tlačit si to nikdo nebude. Myslím že na jednu galerii je asi 4MB prostoru, pokud budeš mít fotky o velikosti cca 40kB, tak se jich vejde stovka. Já používám velikost kolem 50kB.

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Zář 27, 2006 22:42

Já myslím, že je to 8 MB, nejsem si jistá.
Na požádání vám Vašek prostor pro fotky přidá.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: více fotek ve fotogalerii

Příspěvekod STYRO » Stř Zář 27, 2006 22:52

Lee-Ann napsal:Ahoj,potřebovala bych se dozvědět,jak bych mohla dát víc fotek do fotogalerie?Mám jich tam asi 20 a víc mi to nechce povolit :? Přitom někdo jiný jich tam má třeba 40.Na ty moje dva šmudly mi to bohužel nestačí :) díky

Tvoje fotky mají kolem 230kB, to je zbytečně moc. Načti si je do nějakého grafického programu a při ukládáni zvol nižší kvalitu. Výsledný soubpr by měl mít kolem 50-80kB.

Lee-Ann

Příspěvekod Lee-Ann » Po Říj 02, 2006 13:36

Jo tak jo,díky všem za odpvovědi :lol: Oni totiž původně ty fotky měli asi 2MB,tak jsem to upravovala,ale právě jen je foťáku,takže to teda zkusim ještě jinde.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Lis 19, 2007 9:06

STYRO napsal:Taky jsem narazil na problém prostoru. Je vhodné používat velkou komprimaci jpg, na monitoru to vidět není a tlačit si to nikdo nebude. Myslím že na jednu galerii je asi 4MB prostoru, pokud budeš mít fotky o velikosti cca 40kB, tak se jich vejde stovka. Já používám velikost kolem 50kB.
Taky mám stejný problém,koukala jsem co to je.Mám ve 2 galeriích přes 100 fotek.Velikost galerie je opravdu cca 4 mega.Používám na úpravu(zmenšení) fotek Vallen JPegger.Jediné co mě napadlo,je vymazat nejstarší fotky.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Lis 19, 2007 10:55

Je dobré měnit rozlišení na 800x600 nebo 640x480, na monitoru to stačí a kdyby si to chtěl někdo vytlačit, tak požádá autora o plnou verzi.

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Po Lis 19, 2007 11:33

Já to tam dávám právě v tom rozlišení 640x480

Host

Příspěvekod Host » Po Lis 19, 2007 14:27

Je lepší zmenšit rozlišení, za prvé z důvodu úspory místa a za druhé, kdo by chtěl čekat půl hodiny, než se ti načte 1 fotka myšky (ocení lidé s pomalým připojením). Co se týče formátu, hlavně ne .bmp, mnohem lepší je .png, ale při rozlišení 640x480 bohatě stačí .jpg. :wink:

Disable adblock


Vrátit se na “Galerie”