B -compositum

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

B -compositum

Příspěvekod Zuzana27 » Út Ún 23, 2010 9:53

Viem, že sú tu články o b-compositum, ale nikde som nenašla ako dlho sa im má nechať voda s napájačkou, kde je zamiešaný b-compositum v práškovej forme, takže to vlastne vodu zafarbí, a ak to činčilky nevypijú za jeden deň, čo určite nevypijú, tak na druhý deň im to mám asi vymeniť za čistú vodu...? Alebo ako dlho im to mám nechať? Ešte by som sa chcela spýtať, či náhodou neviete, či to činčilám neprekáža, že majú inú príchuť vo vode, či nepotrebujú aj napájačku s čistou vodou, vedľa tej napájačky, kde bude zamiešané b-compositum. Ďakujem veľmi za všetky cenné informácie, nakoľko mám činčilky len od decembra, všetko sa ešte len učím a stále zisťujem niečo nové, hlavne na týchto stránkach, takže nechcem nič podceniť. Navyše moje činčilky sú zatiaľ zdravé, aspoň dúfam, len jedného sme kúpili asi o dva týždne skôr a ten druhý je trošku menej aktívny, alebo je možno normálny, len Mišo je taký blázon neposedný, že Riško mi potom príde proti nemu také chudiatko, ale samozrejme tiež vie spraviť dobrý rámus, hlavne keď zaspím. Rišo však ťažšie znášal nové bývanie, dlhšie si zvykal a sem tam v noci ešte vydáva zvuky - varovanie, tak som si myslela, že b - compositum by nezaškodilo. Zuzana

Disable adblock

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Ún 23, 2010 11:37

Jak jsem davala b-komplex tak jsem ho dávala při každé výměně vody, počkala jsem až se rozpustí, voda byla trošku zabarvena do žluta a byla jiná příchuť vody ale činčilák mi to pil normálně.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Ún 23, 2010 21:47

Ja dávam B-compositum odvtedy ako mal Lojzík problémy so srsťou. Aj Miška mávala vtedy mladé takže jej to tiež bodlo. Vodu som zvlášť nemenil, mám menšiu napájačku, takže ju tak za 2-3 dni vypijú. Akurát ju vždy pred novým naplnením dobre vyčistím. Má výhodu že sa ľahko rozpúšťa. Čistú vodu im dávam len raz za čas. Ale dávkovať ho treba naozaj len minimálne, u drobných hlodavcov je napísané 0,4g na 10ks.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Ún 23, 2010 21:55

My dáváme B komplex jen když je problém nebo občas březím samičkám.
Pijou to normálně,neřekla bych že jim vadí chuť,pokud to nějakou má.
Dávali jsme půl napáječky,aby to tak do dvou až tří dnů vypili,pak jsme to propláchli před novou dávkou.
Měli jsme kapky,tak tak neznečišťovali vodu,ale když jsme rozmíchávali tablety,byli tam hned usazeniny.

Disable adblock

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

b-compositum

Příspěvekod Zuzana27 » Pá Bře 05, 2010 11:16

Teraz neviem , či som to dobre pochopila 0,4g/10 ks, to sa myslí ako na 10 činčíl???? Ja mám dve činčilky a teraz neviem, ako im to mám zamiešať, skôr by mi pomohlo, keby som to mala napísané ako dávkovanie s vodou, teda napríklad na dva dcl koľko prášku. Neviem to nikde nájsť, tak som sa rozhodla, že Vám napíšem, keď s tým už máte skúsenosť. Ďakujem. Zuzana

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Bře 05, 2010 11:44

Pokud máš 250ml napáječku,dej do ní čtvrt tablety a pořádně promíchej.Voda bude žlutá a tableta se zcela rozpustí.
Pokud máš kapky,návod je na lahvičce.

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

b-compositum

Příspěvekod Zuzana27 » Pá Bře 05, 2010 17:27

ale ja mám b- compostium v prášku, preto neviem ako to mám dávkovať....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: b-compositum

Příspěvekod minlub » Pá Bře 05, 2010 17:34

Zuzana27 napsal:ale ja mám b- compostium v prášku, preto neviem ako to mám dávkovať....

Jako sypký prášek?To jsem ještě neviděla,je to opravdu B-komplex?
Je to pro zvířata nebo pro lidi?Na krabičce nic nepíšou?

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

Re: b-compositum

Příspěvekod Zuzana27 » Pá Bře 05, 2010 17:38

je to pre zvieratá, žltý prášok, je tam písané aj pre morče a drobní hlodavce, dá sa to nájsť aj na internete, ja som to kúpila od Lucky, ktorá ponúka rôznu stravu a doplnky pre činčilky, myslím, že tu na fóre som našla na ňu kontakt, je tam napísané , že pre hlodavce 0,4g/10ks. Ale nechápem tomu pojmu, že 10 ks. Neviem teda v akom pomere to mám zamiešať s vodou

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Bře 05, 2010 17:54

Tak to jo,to taky nechápu.S tím ti neporadím. :( Já mám zkušenosti jen s tvrdýma tabletama a kapkama.

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

b-compositum

Příspěvekod Zuzana27 » Pá Bře 05, 2010 18:09

A nevieš, kto by mohol v tomto poradiť? Už som to totiž kúpila, mám to doma, chcem im to aj zarobiť, ale neviem ako.....

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Bře 05, 2010 18:47

To opravdu nevím,ani jsem tu o prášku nečetla.Jedině zkusit vyhledat na netu.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Bře 05, 2010 22:20

Vysvetluje profesor Styro: dávkovanie 0,4g/10ks znamená, že denná dávka je 0,4g pre 10 drobných hlodavcov. Čiže ak máš činčily 2 ako ja, tak by mali dostávať cca 0,1g denne. Keďže ale tam uvažujú s morčatami a činče sú väčšie, tipoval by som tak dvojnásobnú dávku. Alebo sa dá vychádzať z dávkovania pre králika, t.j. 0,5g na 3-5kg živej hmotnosti, čo by pre jednu 500g činču bolo asi 0,07g. Moja napájačka im vystačí tak na 3 dni, tzn. že by som do nej mal nasypať 0,3-0,4g B-compositum. Také malé množstvo je dosť ťažké navážiť. Máš 2 možnosti: buď zájdeš niekam kde majú laboratórnu váhu a zistíš koľko váži jedna lyžička prášku, alebo to urobíš ako ja. Pekne ako popoluška zistiť koľko lyžičiek (ja som použil priloženú plastovú, zarovnanú, čiže dosť malé množstvo) je celý obsah (100g) a z toho si to už odvodíš. Príjemnú zábavu :lol: .

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Bře 05, 2010 22:28

Dost složité :D ,to bude sranda to odhadnout

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Bře 05, 2010 22:33

Žádné odhadování, exaktní věda :roll: .

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

b-compositum

Příspěvekod Zuzana27 » Pá Bře 05, 2010 23:21

tak to je úžasné :?
Ani neviem, či im to mám vôbec miešať.... Ale keď na jednu činčilku pripadá 0,07g, ako píšete, tak potom prečo na dve je to 0,4g?
Stalo by sa niečo, keby som im nechtiac primiešala viac ako je predpísané množstvo?

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Bře 05, 2010 23:33

2 činčily na 3 dni = 6 činčilodní x 0,07g = 0,4g

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

b-compositum

Příspěvekod Zuzana27 » So Bře 06, 2010 10:07

Aha, tak to je iná matematika :lol:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Bře 08, 2010 18:25

Aby som to trochu zjednodušil: keď si predstavíš rozdrvenú tabletku acylpyrínu, tak asi tolko mám pre 2 činčily na 3 dni. Dúfam že to už pomôže viac. Naozaj je to len troška, to balenie by ti vydržalo naveky.

Zuzana27
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 116
Registrován: Stř Pro 23, 2009 9:45
Místo/Bydliště: Topoľčany

b-compositum

Příspěvekod Zuzana27 » Po Bře 08, 2010 18:31

jasné, ja som to aj takto nejako pochopila a približne takto nejak som to aj namiešala :)
ďakujem za info.

-------------------------------
přesunutí příspěvků do správného tématu

macuska64 napsal:Ahojky,dnes som kúpila B-komplex pre moje činčilky,a potrebovala by som vedieť,ak to niekto tiež dáva aké je dávkovanie.Viem že sa to dáva rozpustiť do vody v napájačke ale neviem aké množstvo.A ak náhodou má niekto s tým napr. zlé skúsenosti,tiež mi napíšte,nechcela by som im nejak uškodiť.A ak tu už taká téma bola,tak sa ospravedlňujem,ale nestíham prezerať všetky.
Ďakujem :)

Terezka napsal:Dávej čtvrtku denně, to je akorát :).
Vždycky jsem to nožem rozčtvrtila, čtvrtku nožem rozmáčkla na prkýnku a prášek rozpustila na lžičce čaje. Jaké množství se dává do napaječky, to nevím.

martej napsal:do 1l vody dáš rozpustit jeden b-komplex ...necháš ho tam dokud voda není žlutá a naliješ do napaječky;-)

Milan napsal:A k čemu je vlastně ten B-komplex dobrý? Proč by ho měly činčily dostávat?

Terezka napsal:Zdravá činčila ho nepotřebuje, ale jinak se přidává pro podporu chuti k jídlu, aby nabraly na hmotnosti.
EDIT: a ještě snad má pozitivní vliv na trávení.
OT: já sama jsem po braní b-komplexu (prý odpuzuje klíšťata) přibrala 5 kilo :-D během necelého měsíce.

macuska64 napsal:Tak vám ďakujem
:D
no ja som čítala že je to dobré na srsť

martej napsal:Hlavně je to dobré na nervy, ja to davam činčilkám, co jdou do nového domova, aby lépe zvládali stres.

minlub napsal:A taky proti křečím,dávali jsme to samičce když nosila mladý a už se u ní podruhé křeč neprojevila.
My kupujeme kapičky B-komplex,je to přímo pro zvířata,dává se pár kapek a nikde se neusazuje.Když jsme měli tablety,byly dole v napáječce usazeniny.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”