Vhodnost křížení bar. mutací, křížení Beige x Beige

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Reznatko
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: Po Lis 14, 2011 23:17

Vhodnost křížení bar. mutací, křížení Beige x Beige

Příspěvekod Reznatko » Út Dub 17, 2012 20:15

Edit. pokračování diskuze z viewtopic.php?f=13&t=13242&p=155548#p155548


Přesně to jsem psal víše, že mám vyhlídnutou samičku afro violet. Nechám si ji dorůst a pak zařadím k samečkovi. Momentálně k němu asi nejspíše dám samičku TOV Dark Ebony.

Když už jsme se tu dali do řešení vhodných párů tak by mě zajímalo jestli by jste mi zhodnotili i ostatní páry a třeba řekli jestli mám zkusit ke konkrétní samičce nebo samečkovi sehnat jinou nevěstu nebo ženicha.

Takže moje páry jsou:
samička Standart AVC, sameček Light Tan Violet
samička Hetero Beige, sameček Light Ebony AVC
samička Black Velvet, sameček White Silver
samička White Wilson, sameček Medium Ebony

Dalé mám doma zatím samotnou samičku TOV Dark Ebony, která momentálně čeká miminka a je připuštěná samečkem Silver Mosaic. Pak také už zmiňovanou samičku TOV Extra Dark Ebony a samečka Extra Dark Ebony AVC.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Stř Dub 18, 2012 12:42

Já bych k samečkovi Light Ebony AVC dala Violetku, aby se využil gen. A k Hetero Beige třeba Pink White nebo Homo Beige, protože tuto mutaci mám ráda.
Je ale jedno, jak si páry sestavíte. Hlavně aby si činčilky sedli, nehubli, nehonili se a měli zdravé rostoucí miminka.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod Dora » Po Dub 23, 2012 11:56

Reznatko napsal:Přesně to jsem psal víše, že mám vyhlídnutou samičku afro violet. Nechám si ji dorůst a pak zařadím k samečkovi. Momentálně k němu asi nejspíše dám samičku TOV Dark Ebony.

Když už jsme se tu dali do řešení vhodných párů tak by mě zajímalo jestli by jste mi zhodnotili i ostatní páry a třeba řekli jestli mám zkusit ke konkrétní samičce nebo samečkovi sehnat jinou nevěstu nebo ženicha.

Takže moje páry jsou:
samička Standart AVC, sameček Light Tan Violet
samička Hetero Beige, sameček Light Ebony AVC
samička Black Velvet, sameček White Silver
samička White Wilson, sameček Medium Ebony

Dalé mám doma zatím samotnou samičku TOV Dark Ebony, která momentálně čeká miminka a je připuštěná samečkem Silver Mosaic. Pak také už zmiňovanou samičku TOV Extra Dark Ebony a samečka Extra Dark Ebony AVC.


já bych asi přehodila samečky u prvních páru :-)
pokuď bych chtěla vycházet z toho co mám doma.
u páru hetero beige X light ebony AVC máte violet gen nevyužit a stratíte ho a to je škoda.
já bych dala:
standard AVC X light ebony AVC, nebo lépe Extra dark ebony AVC
hetero beige X light tan violet
a dále jak to je, nebo třeba
Tov dark ebony X medium ebony
Tov extra dark ebony X silver ....
atd.. :-)
spíše to volit at máte více barevná miminka a ne podobné mutace :-)
A dál bych se dívala na čistotu barvy ( dát kvalitní činčilu na méně kvalitní..) a tvar těla a hlavy...

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod Dora » Po Dub 23, 2012 12:01

minlub napsal:Já bych k samečkovi Light Ebony AVC dala Violetku, aby se využil gen. A k Hetero Beige třeba Pink White nebo Homo Beige, protože tuto mutaci mám ráda.
Je ale jedno, jak si páry sestavíte. Hlavně aby si činčilky sedli, nehubli, nehonili se a měli zdravé rostoucí miminka.



A homo beige X hetro beige ..... má jaký smysl??
vypadne homo stejně jako když dá hetero X hetero, akorát v druhém případě určitě kvalitněší

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 12:19

Dora napsal:
minlub napsal:Já bych k samečkovi Light Ebony AVC dala Violetku, aby se využil gen. A k Hetero Beige třeba Pink White nebo Homo Beige, protože tuto mutaci mám ráda.
Je ale jedno, jak si páry sestavíte. Hlavně aby si činčilky sedli, nehubli, nehonili se a měli zdravé rostoucí miminka.



A homo beige X hetro beige ..... má jaký smysl??
vypadne homo stejně jako když dá hetero X hetero, akorát v druhém případě určitě kvalitněší


Nevypadne, proto je to Homo- pouze béžové geny. U Homo (BB) x Hetero (BS) je větší pravděpodobnost než u Hetero (BS) x Hetero (BS). Samozřejmě pak záleží na tom, jak si genově sednou a jak silné geny mají.
Jak jsem psala, osobně mám Homo beige mutace ráda, proto bych sestavovala takto. Takže to určitě smysl má, když se mi něco líbí, ráda bych to měla doma, což se dvěma Hetero asi nepůjde :roll:

Rozhodně není pravda, že pokud dám 2 Hetero na sebe budou kvalitnější miminka. Za prvé je to dominantní mutace, takže nevidím důvod proč by se měla kazit kvalita. Za druhé pokud budu mít kvalitní pár Homo x Hetero bude to rozhodně lepší, než nekvalitní pár Hetero x Hetero. Což Vy jako znalkyně rozdílů u Standardů přece víte :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 14:08

Trochu nechápu teď to rýpání do dory :roll: Není pravdou, že je lepší dát blonďáka na blonďáka anebo blonďáka na hetero beige, než hetero beige na hetero beige. Obecně musím říct, že jsem tu moc blonďáků s kvalitní srstí neviděla, a ta bych je také dál na blond mutace nedávala a nebo na beige. Obecně mají beige mutace horší kvalitu srsti, než třeba black velvet. A souhlasím s tím, že pár hetero beige na hetero beige nemá moc smysl. Na hetero beige se dají dát i jiné mutace u kterých se narodí homo beige + další spektrum barev. Třeba White Tan, čokoláda,Pink Violet atd.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 14:33

V čem vidíš rýpání? Dora má přehled v kvalitě našich a zahraničních Standardů a jaké mohou být rozdíly. Jezdí i na výstavy, proto usuzuji, že neposuzuje činčilu dle mutace, ale dle kvality =D> U béžáků to vidím podobně, třeba na výstavě se někteří Blondi umístili před Hetero Beige a to byli dokonce po obou Blond rodičích :wink:
To já bych si teda netroufla říci, že v ČR nejsou moc kvalitní #-o Říká se to hlavně o Ebony mutacích, ale toto je asi novinka. Jsou na stejné úrovni jako jiné mutace a třeba Hetero Beige jsem viděla už dost v mnohem horší kvalitě než Blondy.
A pokud si vše dobře přečteš, nikdo zde nepsal dát dohoromady pár Hetero Beige x Hetero Beige.
martej napsal:Neřekla bych, že se nenarodí hezká miminka. To hrozí pouze u recesivních mutací, což ebony není.

martej napsal:Není pravdou, že je lepší dát blonďáka na blonďáka anebo blonďáka na hetero beige, než hetero beige na hetero beige.

Protiřečíš si. Zde také nejde o recesivní mutaci. Takže v čem je zde rozdíl oproti ebonům? A opět tu nikdo netvrdil, že je to lepší, ale že není důvod proč by to mělo být horší.
A podotýkám, že byl vznesen dotaz jak by kdo dané páry přeskládal / pároval. Každý má jiný vkus a jiný názor, tak nechápu proč někoho tahat za slova :roll: Taky nerozebírám proč dát na Hetero Beige Pink Violeta a nevyužít gen nebo čokoládu 8)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 14:47

Já co jsem viděla blonďáky, tak neměli takovou kvalitu srsti. Jinak když dáš na hetero beige pink violeta, tak ten gen neztratíš, budou se rodit genová zvířata, gen by se ztratil, kdyby jsi měla toho violeta genového. A čokoládou gen neztratíš, pouze si rozšíříš barevné spektrum miminek - blond ebonci, béžačci, ebonci, čokolady..atd.

A jinak to, že není blond mutace recesivní, neznamená, že je dobré dávat blond na blond, rozhodně tím nic nezkazíš, ale určitě si nevylepšíš miminka, protože jak jsem psala, hetero beige mutace mají horší srst, než velveti.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 15:20

Tak to bylo s vio myšleno, jen blbě napsáno. Čokoládou nic neztratím, když nemá gen. Na Hetero Beige mě osobně to přijde ale zbytečné.
Pokud nedoporučuješ Blond na Blond, v tom případě to nedělej ani u EDE na EDE, protože je to na stejném principu i genovém základě. I když pokud vím, že oba blondi jsou kvalitní, nevidím důvod, proč je na sebe nedat. To už je horší dát na sebe 2 recesivní mutace, byť jsou kvalitní a dělá se to.

A Blond na Blond tu přece ani nikdo nedoporučoval. Když to ale vezmu do detailu, tak bys nemohla doporučit ani EDE na Blonda či Beige, když tyto mutace jsou méně kvalitnější.
Myslím, že je úplně jedno jakou domimantní mutaci na sebe dáš, hlavní je se dívat na kvalitu. Když na sebe dám čokoládu a Hetero beige s řídným kožíškem tak je to horší než dva kvalitní Blondi.

Ano, obecně mají Velveti lepší srst než Beige. Ale to bys musela mít zastoupené obě mutace ve stejné kvalitativní třídě a porovnávat, protože najdeme jak lepší, tak ale i horší Velvety. Jako u všech mutací.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 17:49

Pokud chceš chovat kvalitně, tak by si neměla dělat ani jedno, pokud na mazlička, tak to je jedno. Já to nedělám. Nemusíš moje slova překrucovat. Nikdo ti nezakuje dávat kvalitní blondy na sebe. Pouze jsem řekla, že je trochu škoda dávat hetero na hetero, protože pokud má pan menší chov, tak se mu vyplatí rozmanitější pár, aby se mu rodilo více barevných mimin :roll: To že jsem napsala, že tu nejsou kvalitní blondi, jsem napsala, protože jsem ještě žádného, kterého bych si dala do chovu neviděla. Je to pouze můj názor a neznamená, že když ty máš jiné nároky na kvalitu chovu, tak že já tady někoho urážím. :roll: Dál asi není třeba se o tom bavit, každá máme jiný názor, já respektuji tvůj, ty respektuj můj.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 18:19

A já ti pouze říkám, že pánovi nikdo Hetero na Hetero nenabízel :D Ani Blond na Blond :D Ale že mám ráda Blondy a dala bych na Hetero Beige Pink White nebo Homo Beige, aby se mi tato mutace rodila. Myslím, že třeba u Pink White je dost barevných možností 8)
Pokud chci chovat kvalitně a vím, že tu kvalitu mám, u dvou dominatních mutací se nic nekazí. Sama jsi na předešlé straně psala, že se nic razantního nestane, tvůj názor respektuju, tak by sis za svým ale měla stát všude.
Můj názor zase je, že pokud chci zkvalitnit chovy, nebudu to nabízet ani mazlíčkáři, protože i mimi od takového chovatele jdou dále do chovů.
Naokraj by mě zajímalo proč jsi tedy měla v chovu Blondy, když jsi žádného, kterého by sis do chovu dala, neviděla?

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod žanda » Po Dub 23, 2012 18:21

Dobrý holky, vyříkali jste si to a dál už dost.. Otázka byla vámi zodpovězená a je už jen na Reznatku jak si to veme k srdci..

Marti, na kvalitní blond se ke mě přijeď podívat.. Ale je i velveta mno.. Myslím že takovou by sis do chovu dala.. :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 18:30

Monika: Já sem neměla blondýnu z čech, ale z německa ;-)
Žanda: Jasný, ale taky není Češka, ale je od Sommra:-)))

Já obecně tu postrádám kvalitu v malochovech u základních mutací, protože se všichni honí za mutacemi, ale takový trend je i v zahraničí, ale asi sem moc náročná :-)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 18:37

Já myslela Isabelle :)
Žandi tak tvoje je úžasná, už by mohla nějaké ty mimča [-o<

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 18:42

Ta ale také není po českých činčilách. Má německou krev - máma blond ebony violet- německo a tata tan violet velvet - německo.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod žanda » Po Dub 23, 2012 18:43

Tak ono je jedno jestli je z čech nebo z Německa či jiné země. Důležitý je ten dobrý základ pro chov... nebo se pletu? ..

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 18:50

Nepleteš. Ono je v českých chovech plno potomků po činčilách ze zahraničí, i v Blond mutacích :D

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod martej » Po Dub 23, 2012 18:52

žanda napsal:Tak ono je jedno jestli je z čech nebo z Německa či jiné země. Důležitý je ten dobrý základ pro chov... nebo se pletu? ..


Nepleteš, je to to nejdůležitější, ale nic na tom nemění to, že jsem opravdu neviděla českého blonďáka, který by se mi líbil.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 20:07

Tak to mě hřeje, že při prodeji Kaylie jsi psala jak je fakt pěkná, i stavbou těla. To já jsem se svými Blondy spokojená. Horší v našich chovech mi připadají Eboni.
Reznatko napsal:Když už jsme se tu dali do řešení vhodných párů tak by mě zajímalo jestli by jste mi zhodnotili i ostatní páry a třeba řekli jestli mám zkusit ke konkrétní samičce nebo samečkovi sehnat jinou nevěstu nebo ženicha.

Nebo můžete k samečkovi EDE dát samičku Hetero Beige a zkusit si odchovat čokoládu :D

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod Dora » Po Dub 23, 2012 22:16

minlub: taky nějak nechápu to rejpání do mě.A proč se neustále navážíš do Martiny, když se tu řešilo uplně něco jiného!!!!!!
Ale asi je to normální od moderátora fora že vyvolává hádky a naváží se do lidí #-o

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod minlub » Po Dub 23, 2012 22:27

Vznesla jste na mě dotaz, tak je slušnost odpovědět :D Mohla jste se držet tématu a nerozebírat cizí názor a návrh na párování [-o<

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod Dora » Po Dub 23, 2012 22:56

tak jestli je to považováno za slušnou odpověď..... ok

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod mefoxinka » Út Dub 24, 2012 11:45

Trochu si odporujete. U obou jde o dominantní mutace, u kterých jste tvrdila že křížení nevadí.

U křížení Ebonů můžou být mimi nazrzlý, u Beige jsem nevyčetla žádný konstruktivní důvod.

Přitom Eboni jsou svou nízkou kvalitou známí, i na výstavě to bylo několikrát zmíněno…..

Ale stejně je to u Ebony v pořádku, u Beige ne.

Navíc zde původně ani o Blondy nešlo.

Nebo jde spíše o to někoho vyprovokovat J jako poslední dobou v každém tématu J

Je to ale škoda a sobecké protože mi napůl laici (a chudáci co mají doma Blonda na Beige) v tom máme teď dost chaos…… :roll:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Extra Dark Ebony na Extra Dark Ebony?

Příspěvekod martej » Út Dub 24, 2012 12:59

nevím proč stále překrucujete mé slova, ale asi je to taky nová moda. vše jsem již zodpověděla i jsem se snažila vysvětlit obracení mých vět. Víc k tomu nemám co dodat.

Avatar uživatele
petulinovo
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Led 16, 2008 0:56
Místo/Bydliště: Staré Město pod Landštejnem

Re: Vhodnost křížení bar. mutací, křížení Beige x Beige

Příspěvekod petulinovo » Čt Kvě 03, 2012 17:05

Já vám holky nevím,ale dle mého může být nazrzlý jak ebon,tak beige,tak violet..

Béžky dle mého nikdo moc pěkně nedělá,béžajdy co jsem viděla nikdy neměly hustý kožich a když už vypadaly pěkně,tak byly velvetky nebo po velvetech./ale totéž vidím i na eboncích:o)/

Marťa asi chtěla říct,že prostě zkazit se dá kde co,jde o to,že zrzavý kožich se dalším vhodnějším partnerem dá vyprat asi o něco lépe,než krpatá činčila a málo hustý kožíšek..Tak asi tak..

Řeči o nekvalitních ebonech bych si nechala,ne každý má potřebu tahat kvalitní zvíře po výstavách a tak všichni tady soudíte jen podle toho co jste viděli tady na výstavě - na výstavě kde ebon soupeří s velvetem -typicky kožešnickou barvou?To snad ani nejde aby kdy vyhrál ebon - protože kdy na ebonovi uvidíte ostrou linii břicha,že?

Nádech do modra je dobře patrný na zvířeti po violetovi a safírovi,dobře patrný i pouhým okem..

Ty jo já nevím,ale podle mě nikdy nebude mít jakákoliv barva šanci soupeřit s kvalitním standartem nebo velvetem a ač jsem laik,tak vidím,že čupr standa/velvet/,pak dlouuuho dlouho nic a pak až barva,nehledě na to,že cokoliv kombinováno s černou má utrum,protože okamžitě přicházím o to ostře bílé bříško..Takže u nás asi výstavní kariéra nebude..

Já bych se na to všechno koukla asi tak,že je dobré mít povědomí o tom,jak má vypadat kvalitní činča,počítat s tím,že když mám už nějakou barvu,tak už bude malinko jinde než top kvalita,takže selským rozumem si říct co asi tak od toho zvířete chci - zbytečně nejít s kvalitou ještě níž a taky mít touhu trochu se zlepšit.

Tedy když už koupím od chovatele který pleská barvu na barvu barevné mládě,tak zkusit napárovat ede s kvalitní standartkou a hold počítat s tím,že můžu mít várku standartů,kteří sice nebudou tak cenově atraktivní,ale jinak čupr a nebo hold prostě plácat dál barvu na barvu.
Dle mého si to druhé může dovolit jen ten,kdo už nastudoval jak co má vypadat,ale zakázat to někomu - to prostě nejde.

Ruku na srdce,dneska jde hlavně o prachy - o to co nejlevněji nakoupit barvy a co nejdráž je pak prodat.
Kvalita- na to se nikdo neptá,hlavně že je celej černej nebo celej fialovej,když něco prodáte za míň na mazlíka,na tuty to někdo šupne dál do chovu a jsme v začarovaném kruhu..
Je fuk jestli béžová,fialová a nebo bílá,každá barva může být nekvalitní,nazrzlá - jen kožicháři jsou o hodně dál ve vývoji než my:o))
A na nás ostatních je trochu používat hlavu - ostatně kdyby za něco stálo dávat dva tmavé na sebe,tak by to asi dělalo víc chovatelů..Nehledě na to,že dva tmaví jedinci neznamenají ještě tmavšího jedince,ale je to zas jen o tom,jak si to paní příroda zařídí..

Holky co jste nakupovaly na výstavách - s čím budete párovat jestli se můžu poptat?
/zajímalo by mě jestli někdo bude dávat ty dány na ebona,Jitu co velvetík - co bude mít za partnerku?/

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”