Black Velvet x Ebony Velvet

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Krikak
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Út Srp 21, 2012 16:28
Kontaktovat uživatele:

Black Velvet x Ebony Velvet

Příspěvekod Krikak » Ne Srp 26, 2012 9:42

Ahojte, mám tri black velvet činčily. Dve z nich majú tmavú (šedé) bruško - to je mama a dcérka. A jedna má bruško biele - to je normálna black velvetka. Mám pocit, že som kdesi čítala, že velveti s tmavým bruškom sa nazývajú nejako ináč a teraz si za nič na svete neviem spomenúť ako. Viete o tom niečo?

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod minlub » Ne Srp 26, 2012 10:19

Můžou být TOV Ebony (Ebony Velvet), pokud některý z rodičů byl Ebony. Black Velveti mají bílé bříško.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod martej » Ne Srp 26, 2012 10:39

Black velvet s tmavým břichem je ebony velvet, ale ne každý velvet se špinavým břichem, je ebony ;-) I po čistém standardovi a čistém velvetovi se může narodit velvet se špinavým břichem ;-) Je to vada barvy a je to docela běžné a nikterak to nevadí dál v chovu, pokud někdo nechová na výstavy.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod žanda » Ne Srp 26, 2012 10:46

Martej a nemůže to být tim, že jeden z rodičů je EC a ebony gen se prostě jen v další generaci projeví? Víme jak se v chovech tyhle údaje dost často zatoulaj a pak vznikají takovéhle věci.. viz linie tov u bílé...

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod martej » Ne Srp 26, 2012 11:21

Neřekla bych. Stalo se mi to i u svých odchovem, kde vím, že Ebon, neproběhl ani kolem. Já osobně bych ebonka neodhadovala, podle špinavého bříška, by ho musel mít hodně tmavy a ne jen špinavý.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod minlub » Ne Srp 26, 2012 11:24

Zde ale nepíše rodiče a není jistota, že ebon v linii není. Navíc píše tmavé bříško, ne špinavé. Krikak, jestli chceš mít jistotu, vyfoť všem bříška :)

Krikak
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Út Srp 21, 2012 16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod Krikak » Ne Srp 26, 2012 12:51

Rodičov mamy nepoznám, tú som kupovala - takže teoreticky by tam ebony byť mohla. Bývalá majiteľka od ktorej som tú velvetku brala mala dosť veľký chov, takže možné to je. Fotky môžem neskôr prihodiť. I keď si myslím, že to bude skôr black "špinavá" velvet :D

Krikak
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Út Srp 21, 2012 16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod Krikak » Po Srp 27, 2012 20:18

Posielam tu tie fotky, čo som včera hovorila, že pošlem.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod minlub » Po Srp 27, 2012 20:25

Jestli dobře chápu, že poslední je matka těch dvou nad ní, tak první je Ebony Velvet, druhá Black Velvet EC, třetí Ebony Velvet.
Jaký používáš písek?

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet

Příspěvekod vera novotna » Po Srp 27, 2012 20:56

No podle fotek mamina je 100% black velvetka stejně i její dcerka Černá perla a další dcerka Ťapka se zatím ještě vybarvuje : jestli se narodila s tmavším bříškem do šeda a teď světlá, tak to vypadá taky na black velvetku, ale naopak jestliže světlé bříško stále tmavne může mít v předcích ebona nebo dokonce darka anebo při dalším zesvětlání bříška do bílé bez přechodu šedé hned do černé z ní bude extra black velvetka :wink: . Chtělo by to přesný výpis předků jejich rodičů od původní chovatelky a bude víc jasno jak bude Ťapka vypadat v dospělosti.

Krikak
Nový uživatel
Příspěvky: 7
Registrován: Út Srp 21, 2012 16:28
Kontaktovat uživatele:

Re: Black Velvet x Ebony Velvet

Příspěvekod Krikak » Út Srp 28, 2012 10:17

Áno matka je posledná. Neviem presne aký piesok používam, skôr si miešam hrubozrnný s jemnozrnným, ale dám občas iba jemnozrnný, občas iba hrubozrnný. Ak máš na mysli to, že majú špinavé okolo zadku, tak to je tým, že sú strašne málo čistočistotné. Skrátka mamička je nečistotná a jej deti potom tiež :) Piesok používam rovnaký aj pre ostatné štyri činčily, čo ešte mám a tie sú čisté.

Zdá sa mi, že Ťapka mala bruško svetlejšie a teraz tmavne, ale je to len subjektívny názor. Inak narodila sa v marci, tak som si myslela, že by už mohla byť vyfarbená - asi ešte budeme musieť počkať. Ako som hovorila, rodičov vôbec nepoznám a s bývalou majiteľkou som sa rok viac ako nerozprávala - pochybujem, že mám na ňu ešte nejaké kontakty :) Takže rodokmeň bohužiaľ nebude...

Inak ako sa na to teraz pozerám, Abbey mi naozaj príde iba ako "špinavá" velvetka, lenže tá Ťapka je naozaj dosť tmavá - nielen oproti Čiernej Perla (tá je na 100% Black Velvet), ale aj oproti Abbey. Takže asi uvidíme o pár mesiacov - mohla by som Ťapku odfotiť zasa a hodiť to sem, aby som si bola istá.

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”