Maja a Mišák - mimi 2

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Forty

Příspěvekod Forty » Stř Črc 26, 2006 10:02

no to jsou vážně strašně krásný mrňata bejbata, už se moc moc těším až já butu takhle krmit :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Stř Srp 02, 2006 9:48

Prosím o radu. "Děcka" měly včera 14dnů a rodičové jsou od sebe 20dnů (každý v jiné kleci) myslíte že je teď třeba na měsíc můžu dát k sobě ani by byly další mimi? Jak ověřujete jestli má mamča ještě mlíko? Včera jsem podle směru prcků našla jeden cecík, ale nenechala si na něj sáhnout natož nějak zmáčkout jestli z něj něco poteče....
Jinak prckové začínají baštit i normální věci, jeden zkoušel granulku, seno zkoro všichni, taky Maje braly jablíčko a žužlaj vločky který dávám Maje aby měla energii.

Forty

Příspěvekod Forty » Čt Srp 03, 2006 10:40

no v tomhle ti asi neporadím, jelikož nás takové starosti teprve čekají, ale myslím, že by další mimi nemely být tak rychle, jen má myšlenka.

A gratuluju k baštění :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
domcha
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 714
Registrován: Po Črv 05, 2006 21:28
Místo/Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod domcha » Čt Srp 03, 2006 10:50

Já nikdy po porodu ani po odstavení neoddělovala. A nikdy se mi nestalo, že by mimča byla po 3 měs. Vždycky to bylo tak po 8-9 měs. a to bych řekla, že spíš dýl... Moje činči se nikam neženou :wink: :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Čt Srp 03, 2006 10:54

domcha napsal:Já nikdy po porodu ani po odstavení neoddělovala. A nikdy se mi nestalo, že by mimča byla po 3 měs. Vždycky to bylo tak po 8-9 měs. a to bych řekla, že spíš dýl... Moje činči se nikam neženou :wink: :lol:

Tak to tiše závidím :oops: nechci aby byli sami ale taky vím že si mamča musí od mimi odpočinout :wink: mám fakt velký dilema... :?

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Čt Srp 03, 2006 21:43

domcha napsal:Já nikdy po porodu ani po odstavení neoddělovala. A nikdy se mi nestalo, že by mimča byla po 3 měs. Vždycky to bylo tak po 8-9 měs. a to bych řekla, že spíš dýl... Moje činči se nikam neženou :wink: :lol:

Jojo, predmanželská výchova robí divy :lol: 8).

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Srp 07, 2006 19:37

Tak jsem to ryskla a rodinka je opět komplet od víkendu...

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Srp 07, 2006 19:39

není nad ucelenou rodinu... :wink:

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Srp 07, 2006 19:47

camilla napsal:není nad ucelenou rodinu... :wink:

tak tak, on totiž tatínek začal trošku řádit :oops: tak doufám že ta antikoncepce bude fungovat... :wink: Ještě k tomu hlídáme u nás jeho první dcerunku tak trosku skáče po kleci... :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Srp 07, 2006 19:51

já jsem musela tenkrát dát Amálku s Chicem taky dohromady. Sice byli v jedný kleci oddělený pletivem, ale co oni vyváděli.... Na úkor mladých... Po dvou dnech jsem to nevydržela a šli k sobě. Amálka by ty prcky snad ušlapala....Ona je stejně moc zbrklá.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

nerozumím tomu

Příspěvekod tuta » Po Srp 07, 2006 20:57

jak může otec činčilákm který je oddělený od zbytku rodiny vypomáhat při výchově činčilátek a podporovat rodinku, přes mříže nebo z jiné klece?
M.

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: nerozumím tomu

Příspěvekod Radka.o » Po Srp 07, 2006 21:11

tuta napsal:jak může otec činčilákm který je oddělený od zbytku rodiny vypomáhat při výchově činčilátek a podporovat rodinku, přes mříže nebo z jiné klece?
M.

Naše mamča je silná ale nevím jestli na 3mimča? Tak musely být přes klec... :wink: Kdyby jsi byla z OL tak si ho ma den můžeš půjčit :oops: ale mohly by z toho být zas 4čata :shock:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

mimča

Příspěvekod tuta » Po Srp 07, 2006 21:54

moje mimča padly....... Matyldě to není souzeno..... hold lidi jsou jen lidi a v honbě za určitou barvou trošku přestřelili... Safra k čemu někomu je barevná mutace violet nebo jiná, když se narodí mrzáčci činčilátka? Blbý totiž, že je moc velká pravděpodobnost přenosu vadných genů na potomky (ještě aspoň dvě generace)...
M.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: mimča

Příspěvekod STYRO » Po Srp 07, 2006 22:09

tuta napsal:moje mimča padly....... Matyldě to není souzeno..... hold lidi jsou jen lidi a v honbě za určitou barvou trošku přestřelili... Safra k čemu někomu je barevná mutace violet nebo jiná, když se narodí mrzáčci činčilátka? Blbý totiž, že je moc velká pravděpodobnost přenosu vadných genů na potomky (ještě aspoň dvě generace)...
M.

:?: jak jsi k tomu přišla?

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: mimča

Příspěvekod tuta » Po Srp 07, 2006 22:19

[quote] :?: jak jsi k tomu přišla?[quote]

dělala jsem detektiva, a hledala křížení (teda nejen u činčil) co může vzniknout a jak můžou zmutovat geny, a k jakým degenerativním změnám může dojít a proč...

Možná jsem si to ale jen přebrala špatně......
Matyldiny rodiče byli stejné barevné mutace, nepovedlo se to ale (někdy to úspěšný je) no a Matylda je světlý standard s nevyvinutým očkem

M.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Srp 07, 2006 22:51

Tak nevím, chtělo by to odborníka, ale můj názor je, že nevyvinuté očko nemusí být genetická vada, která by se měla přenášet na potomstvo. Já bych se na tvém místě poptal u chovatelů, jestli s tím nemají nějaké zkušenosti. Rozešli maily a uvidíš. Matylda si jistě ráda počká :wink:.

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Srp 07, 2006 23:11

styro napsal:Tak nevím, chtělo by to odborníka, ale můj názor je, že nevyvinuté očko nemusí být genetická vada, která by se měla přenášet na potomstvo. Já bych se na tvém místě poptal u chovatelů, jestli s tím nemají nějaké zkušenosti. Rozešli maily a uvidíš. Matylda si jistě ráda počká :wink:.


no zatím mi to potvrdili dva chovatelé... půjdu s ní k panu doktorovi, tak ten mi snad taky dá nějakou odpověď
M.

Lusinka

Ahojky

Příspěvekod Lusinka » Stř Zář 27, 2006 8:47

No moc gratuluju. Všechny činči jsou nádherný. Strašně moc roztomilý. :D

Lusinka

???

Příspěvekod Lusinka » Stř Zář 27, 2006 9:21

A chtěla jsem se zeptat jak mám udělat mojí galeriri obrázků ?? Nejdou mi tam vložit fotky. Nevim jak na to :(

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: ???

Příspěvekod Radka.o » Stř Zář 27, 2006 9:49

Lusinka napsal:A chtěla jsem se zeptat jak mám udělat mojí galeriri obrázků ?? Nejdou mi tam vložit fotky. Nevim jak na to :(

1) Chcete-li se s námi podělit o fotky svých činčil, můžete navštívit fotogalerii. Budu rád, když se bude rozrůstat o nové fotky. K tomu, abyste si mohli ve fotogalerii vytvořit vlastní album, je potřeba, abyste se znovu zaregistrovali ve fotogalerii. Databáze uživatelů nejsou s diskuzí propojeny. K registraci můžete použít stejné přihlašovací jméno a heslo. Jelikož se naše stránky ocitly na lepším hostingu, dovolil jsem si posunout limity na velikost a počet fotek. Nyní můžete do fotogalerie přidávat fotky o max. rozměru strany 700 obrazových bodů a velikosti 250kB. Pokud nevíte, jak fotografii zmenšit, vytvořil jsem pro vás návod. Na jeden účet jsou 4MB volného místa pro vaše fotografie. Než začnete přidávat fotky, přečtěte si prosím následující.

2) http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=78

Lusinka

Radce O.

Příspěvekod Lusinka » Po Říj 02, 2006 8:28

Moc ti děkuju. Jenom co přijdu domů tak si fotky nahraju. :D :D

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Út Říj 03, 2006 10:39

Ahojky
kdyby měl někdo zájem o mrňouse - standártka tak 1 je zatím volný :cry: cena by byla dohodou hlavně aby byl v dobré nové rodině :P

Lusinka

Radce O. Důležitý !!!!!!

Příspěvekod Lusinka » Út Říj 03, 2006 15:05

Radka.o napsal:Ahojky
kdyby měl někdo zájem o mrňouse - standártka tak 1 je zatím volný :cry: cena by byla dohodou hlavně aby byl v dobré nové rodině :P


Ahojky. Tak už mám ty fotky nahraný. Zatím jen pár. Nahraju ještě lepší. Tisíckrát děkuju. Já bych zájem o činču měla. Teda pokud by to šlo[/b]

Avatar uživatele
Radka.o
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 750
Registrován: Čt Kvě 11, 2006 12:26
Místo/Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Radka.o » Po Říj 09, 2006 21:00

Tak jsme dnes provozovali vážení :lol: mamača Maja 499g; 1.slečna 269g - aktuálně cestuje do Prahy, 2.slečna 285g stále volná; 3.kluk - 291g také volný; 4.kluk 309g volný s ?
Neměl by někdo zájem???

Lusinka

Radce O.

Příspěvekod Lusinka » Út Říj 10, 2006 14:38

Radka.o napsal:Tak jsme dnes provozovali vážení :lol: mamača Maja 499g; 1.slečna 269g - aktuálně cestuje do Prahy, 2.slečna 285g stále volná; 3.kluk - 291g také volný; 4.kluk 309g volný s ?
Neměl by někdo zájem???

Radi já bych zájem měla.
:lol: :lol: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”