Zlomená nožička

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lenka

Zlomená nožička

Příspěvekod Lenka » Stř Říj 12, 2005 14:57

Jsem dost na dně. Bohužel moje činčiláček Kulíšek jsi asi před 3 týdny zlomil nožičku. Hned druhý den jsme jeli na veterinu, a následně na rengen. Dostala injekci s antibiotiky a po 7 dnech jsme ji museli "cpát" antibiotika sami prostřednictvím injekční stříkačky. Po 14 dnech jsme šli na kontrolu a vypadalo to velmi nadějně. Kulíšek jedl, i s tou velkou nožičkou se předváděl a hned chodil za mnou. Po sehmutí obvazu, nožička byť trochu špinavá vypadala velmi dobře. A tak paní doktorka opět dala obvaz, tentokrát bez dlahy s tím, že máme za 10 dní přijít na kontrolu. Ale za další 3 dny se Kulíšek úplně změnil, pískal a byl pořád v domečku, pak si trochu strhnul obvaz a já jsem se doslova vyděsila. Jeho nožička byla oteklá, hned jsme jeli na veterinu. A tam jsme dostali opravdu strašnou ránu. Paní doktorka nám sdělila, že trochu více přiškrtila nohu obvazem - takže cca 4 dny jeho nožička byla bez prokrvení. A další šok byl v tom, že jeho tři prstíky nereagují - takže pokud se další léčba nezdaří - amputace!! Tak to mě dorazilo. Kulíšek doslal další injeci a jiná antibiotika a obden máme chodit na převaz. Závěr - přinesu svého činčiláčka se zlomenou nožičkou, která se zdárně hojí a pak podle mého názoru po amaterské chybě paní doktorky, si odvedu činčiláčka bez prstíku!??? Jak je to možné!!!! Tak jsem zavolala na jinou veterinu, aby se na to podíval i někdo jiný!! Kulíška je mi strašně líto!!! Je to totiž strašně citlivý tvoreček!

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Říj 12, 2005 15:31

no to je drsný. Chudáček malej. No já bych byla na mrtvici, v kleci to jenom nezvykle pípne a já už otevírám klec... Ani nechci myslet na to, kdyby se to stalo mně. Držím palečky...

Host

Příspěvekod Host » Stř Říj 12, 2005 15:51

camilla napsal:no to je drsný. Chudáček malej. No já bych byla na mrtvici, v kleci to jenom nezvykle pípne a já už otevírám klec... Ani nechci myslet na to, kdyby se to stalo mně. Držím palečky...



Moc díky. To já taky, hned když pískne, už jsem u něho a dokonce začne pískat v jednu hodinu ráno a hned se probudím a jdu k němu. Kulíšek se tváří jako by nic a dělá ze sebe sochu. Tak ho párkrát pohladím a jdu si zase lehnout :D
Teď si vyčítám, že jsem mu to měla více kontrolovat!!!! Ale mě to fakt nenapadlo :cry: Těch prvních 14 dní jsme mu to s přítelem poctivě převazovali a dokonce i my amatéři víme, že ta nožička musí být prokrvená!! Tak jsem ani nepřemýšlela, že by u profesionála mohla nastat tato chyba! A bylo to fakticky na nejlepší cestě k uzdravení!!!

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Říj 12, 2005 16:56

Ahoj Lenko,
je mi moc líto, co se Kulíškovi přihodilo. Ale hořekování mu teď nepomůže, na to bude dost času, až se uzdraví :wink: Teď potřebuje moc a moc vašeho optimismu a podpory, aby věděl, že všechno bude v pořádku a že bude zase zdravá myšička. Jen tak bude mít chuť žít a bude bojovat ze všech sil. Držím moc moc palečky a moji kluci pacičky, aby byl Kulíšek brzy v pořádku s pokud možno nejmenšími následky.
(A po jeho uzdravení si společně zanadáváme na veterinářku - domluveno? :wink: :lol: )
Hodně štěstí :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Příspěvekod Ivana_P » Stř Říj 12, 2005 17:03

Ahoj,
Lenko to je mi líto. Je to hnusný, když se léčba daří a paní doktorka to zvorá. Taková bezohlednost. :( Snad je ještě naděje.
Držím Vám pěsti ať to dobře dopadne. Dej vědět. :cry:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Říj 12, 2005 17:54

ahojky!!! :!:
já myslím, že teď se musíte moc a moc starat o Kulíška a přeju hodně štěstí!!!!
je to trošku bezohledné, ale někdy se to stává! a je špatné, že se to stalo vám, :twisted: :cry:
ale že se to stává i jiným činčám!! :twisted: :cry: přeji hodně štěstí!!! :lol: :lol: :lol:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Stř Říj 12, 2005 19:03

:cry: Myslíme na vás a přejeme brzké zhojení.
Nejhorší je,že se to nestává jen činčilkám ,ale i ostatním zvířátkum a nejhorší je pak když se to stane dětem a nebo starým a bezmocným lidem,že je jejich péče tak zanedbávána :cry:
Burýska
držím všem palečky,
aby nikdy neměli trápení se svými miláčky,
ať už jsou to zvířátka a nebo lidičky :P

Hanka

Příspěvekod Hanka » Čt Říj 13, 2005 8:22

Taky přeju brzké uzdravení - moc dobře vím, co prožíváš. Nedávno se mi stalo něco podobného - Chip si taky zlámal nožičku, jezdili jsme s ním každý den na veterinu na injekce, aby se mu nedostala infekce do zlomeniny - vše v phodě, ikdyž byl po injekcích připitomělý a pořád spinkal. Na poslední kontrole dostal navíc injekci proti parazitům a už toho bylo na něj moc - paní doktorka buď nedovedla odhadnout množství léku, nebo ho zabil med, kterým měl dle její rady nabrat sílu, bohužel. Měla jsem zlost, ale udělala toho pro Chipa dost, ikdyž si myslím, že činčil moc za dobu své praxe neviděla....

Host

Příspěvekod Host » Čt Říj 13, 2005 16:44

Hanka napsal:Taky přeju brzké uzdravení - moc dobře vím, co prožíváš. Nedávno se mi stalo něco podobného - Chip si taky zlámal nožičku, jezdili jsme s ním každý den na veterinu na injekce, aby se mu nedostala infekce do zlomeniny - vše v phodě, ikdyž byl po injekcích připitomělý a pořád spinkal. Na poslední kontrole dostal navíc injekci proti parazitům a už toho bylo na něj moc - paní doktorka buď nedovedla odhadnout množství léku, nebo ho zabil med, kterým měl dle její rady nabrat sílu, bohužel. Měla jsem zlost, ale udělala toho pro Chipa dost, ikdyž si myslím, že činčil moc za dobu své praxe neviděla....




Všem Vám moc a moc děkuji za podporu. Slibuji, že se o Kulíška staráme seč můžeme. Hned včera jsem vykoupila zverimex - i když to u mě není nic neobvyklého :D Ale neměli pití s třezalkou, tak hned po práci jdu na Flóru, vím totiž, že toto pití opravdu miluje :D No holt, umí si vybírat. Krom toho včera se Kulíšek zase předváděl, jde vidět, že je mu hned líp a hlavně u něho pozoruji snahu žít. Je úúúúúžasneeeej!!!!! Krom toho musím napsat, že Kulíšek je vzornej pacient!
Takže až se uzdraví a tomu já věřím, že úplně! Tak si pak pořádně zanadávám a doufám, že v tom nezůstanu sama :D ale nebojte se hrubé/ sprosté výrazy nepoužívám :D

Chipa je mi opravdu moc a moc líto a neumím si nic horšího představit, že přijít o nejlepšího kamaráda!
Hlavně díky za info - už mu totiž nedám nic jiného než antibiotika píchnout.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Říj 13, 2005 17:13

Bezva zprávy :lol: Když má činčilka chuť žít, je napůl vyhráno :lol:
Žmouláme palečky jak jen to jde :wink: :lol: :lol: :lol:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Říj 15, 2005 16:03

Také držíme stále palečky a moc na vás myslíme :P veříme,že bude vše brzy opět v pořádku :wink:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Říj 15, 2005 16:34

Liliana napsal:Tak ať se brzy uzdraví a zanadává si s Tebou :wink: Samozdřejmě nebudete používat sprosté výrazy.... :lol: :lol:


Třeba bude místo sprostých slov střílení bobečků :wink: :lol: :lol: :lol:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Říj 15, 2005 16:53

Liliana napsal:Doufám, že jen činčilích.... :lol: :lol: :lol:

:lol: Téda vy jste čísla :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”