činčilí mimi

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

činčilí mimi

Příspěvekod Kobylatko » Pá Led 13, 2012 16:26

Ahoj neska jsem byla ve zverimexu v Litovli našim myškám koupit nějakou mňamku nachuť.A mají tam nádherné činčilí mimi standard,podle pohledu mu nejsou ani 4 měsíce,připadá mi šíleně malinké a je tam samo.Já bych si ho vzala jenže nemáme ještě předělané klece :( .Nechcete jej někdo?

Disable adblock

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Pá Led 13, 2012 18:57

do zverimexů je lepší nechodit, přiliš často sou tam činčilky v ne zrovna idealnich podmínkách :(

jestli byla takhle malá tak si ji určitě snad někdo brzo odnese

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Led 13, 2012 19:02

a nahradí ji jinou činčilou :-( jediná šance, jak dostat činčily pryč ze zverimexů, je nekupovat je. Pokud o ně nebude zájem, nebude obchod a tak je nebudou dál nakupovat.

Je to jako s nosálama. jeden čas, když byla reklama s Krausem, který má na vodítku nosála, tak byly v mnoho zverimexech nosálové. Teď už na ně nenarazíte.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Pá Led 13, 2012 19:04

tak to je fakt zato na fauně se s nima poslední dobou roztrhl asi pytel je jich tam hafo :shock:

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Led 13, 2012 19:14

To je pravda,lepší nekupovat. V Hornbachu v Plzni založili zverimex a měli tam rodinku s činčilím novorozencem. špatna strava,bez domečku v akvarku, tak jsem si s tou namyšlenou paní,co byla na celym světě nejchytřejší promluvila a řekla jí co je špatně,ikdyž si to nepřipustila.Ale za dva dny jsem tam šla znovu a už tam měli správnou stravu a domeček a cedulka s cenou byla pryč a samce dali pryč, asi aby ji zase asi nenakryl (pokud to už nestihl) .Ted už tam zase cedulka je,ale tu maminu s mimčem nikdo nekupuje. Taky stojí 1160,- :roll: a myslím,že už si tam pak další nedaj,když je tam mají od listopadu a nikdo to nekupuje,ale ostatní zvířatka jo.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Pá Led 13, 2012 19:23

v Hornbachu se hádám furt...
chudinky... :? směska pro králíky, poprůjmovanej domeček.. úžo... :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Pá Led 13, 2012 19:46

Souhlasím, lepší nekupovat, i když je těžké je tam vidět :( . Nebudou vidět kšeft a nebudou vykupovat.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Led 13, 2012 20:54

Driv jsem vymetala hodne zveraku a hadala se tam, nebo je vykupovala a hledala jim nove domovy, casto uspesne.Uz nato ale namam cas, ani silu.Naposled me dostalo ted pred Vanocema v jednom zveraku, kam chodim obcas pro seno, jak prodavali nejakym snobakum od pohledu pro rozmazlene decko 4 lete k Vanocum cincilu,mlade standart za ktere podrzte se chteli 1600Kc:-(.Predtim tam za stejnou cenu byla cincila snad 2roky a pak najednou zmizla, obavam se, ze umrela a nebyla jedina, ponevadz tam mela zacpu, strasne malinke bobky.Aspon jsem ji vyhadala seno, vubec nedavali nekolim mesicu, tak jsem pohrozila stiznosti a druhy den tam pak bylo.
No Leni, jestli je ta matka s mladetem v tom akvarku to malde syn, tak ji nakryje a mji problem dalsi hned.Je to neresitelne asi, ikdyz uz je ten novy zakon ohledne tyrani zvirat a tohle defacto je.Pokud nemaji v tech zveracich misto a moznost na opravdu velkou volieru, kde by meli cincily oddelene a moznost je oddelit, nebo vic kleci,spravnou stravu, domek, vetev, tak by je brat nemeli vubec a mel by nyto existovat nejaky zakon a narizeni.Kazdopadne stoji zato jim zkusit pohrozit a ze mate zname na vet. sprave.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » Pá Led 13, 2012 21:15

tak ta mala by se určitě spravit dala :) ,co měla za krmení sem si nevšimla,ale seno neměla :(.Je to hnus se na to dívat,hlavne na ty mimiška.Co vím tak tam měli činčilku poprve.Blbý je že si nemužu moc vyskakovat a poučovat je,by mě poslali asi no někam... :lol: .Sou tu jen jediný 3 zveráče jinak nic.Ale chtěla bych zkusit obědnat myškám granulky ze Zbyšova :wink: .Seno máme rači vlastní.Jo mají ji tam za 699,nejlevnější činča co sem kdy ve zveráči viděla.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » So Led 14, 2012 11:04

moc tomu nerozumim,pročpak si nemůžete moc vyskakovat a vysvětlit jim co je špatně?

myšce by to určitě pomohlo a krmení i potřeby pro činčilku se dají sehnat dycky :wink:

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » So Led 14, 2012 11:59

Ve Zvěrokruhu u nás měli také činčily, ale z ničeho nic nemají, ptala sem se paní jaktože nemají a řekla mi, že jim tu vždycky akorát vyrostlya nikdo je nekupoval, tak už je neobjednávají. Takže lepší nekupovat no.

Ale v hnusném PetCentru je stále mají, ve zvěrokruhu aspon měli velkou klec s poličkami, ale Pet C. je mají v akváriu. A to musím říct, že to PetCentru 10x větší než Zvěrokruh a stejně tam mají takové podmínky. Akorát jednou asi týden je měli ve voliéře pro papoušky, tak se měli pár dní fajn no...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Led 14, 2012 13:05

Kobylatko napsal:tak ta mala by se určitě spravit dala :) ,co měla za krmení sem si nevšimla,ale seno neměla :(.Je to hnus se na to dívat,hlavne na ty mimiška.Co vím tak tam měli činčilku poprve.Blbý je že si nemužu moc vyskakovat a poučovat je,by mě poslali asi no někam... :lol: .Sou tu jen jediný 3 zveráče jinak nic.Ale chtěla bych zkusit obědnat myškám granulky ze Zbyšova :wink: .Seno máme rači vlastní.Jo mají ji tam za 699,nejlevnější činča co sem kdy ve zveráči viděla.


Take tomu nerozumim, proc bys nemohla primo tam jim rict, ze cincila potrebuje denne seno a pokud bude i spatne krmena tak jim i tohle rict.Kdyz nebudou mit zajem to resit, tak pohroz, pokud je to pod nejakym majitelem, ze budes kontaktovat jeho, nebo primo veterinarni spravu, ze podas stiznost.Vetsinou se to zadari.Zkus jim to rict nejdrive po dobrem a vysvetlit,co je pro ne dobre a seno ze musi jednak kvuli zubum, jako prevence prerustani korenu a stolicek, kdyz ho zvykaji a take kvuli spravnemu zazivani.Mlcenim jim nepomuzes

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Příspěvekod Kobylatko » So Led 14, 2012 14:42

V ponděli tam jedem znovu,tak to zkusím a uvidím :D ,je tam taková mladá slečna tak snad bude ochotna to příjmout.

veronika32
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 190
Registrován: Čt Črc 21, 2011 17:41
Místo/Bydliště: opava

Příspěvekod veronika32 » So Led 14, 2012 16:19

ahoj jsem prodavacka ze zverimexu a ver mi ze pohrozit jim majitelem nic neresi.tem je to uuuuuuuplne jedno.hygiena je lepsi ale i tam jsou lide kteri tomu moc nerozumi.preji hodne stesti ja mam ty dve z naseho obchodu uz taky doma :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Led 15, 2012 12:17

Kdyz se rekne, ze tam v te vet.sprave a kontrole mas zname, tak se prece jenom snazej.
Jinak urcite to te slecne rekni a vysvetli ji, co vse cincila potrebuje a co nesmi, hlavne ty smesky ne apod.A ze potrebuje i nejaky dome a to i na kousani a mineralni kamen a hlavne to seno, klidne obden platek suseneho jablicka, sipek, susenou karotku platek a ze na tohle je nejlepsi smichat obycejne granule pro cincily se zdravou smeskou Viracraft Beaphar, nebo Versale Laga, White Mollen,ale vse pro cincily.A ze musi mit velkou klec, kde je aspon jedno patro a policka, zebricek, ale ten musi mit uzke mrizky, aby si nezlomila nohu, nebo nejak nepochroumala, kdyby ji tam propadla.
Pokud tam jen dela, tak se mozna bude bat sama bez souhlasu majitele ji dat do takove klece nove. ale tak si vyzadej kdyztak kontakt na majitele a zkus to s nim po dobrem,s nekterymi se da a kdyz by byl arogantni a bez zajmu, tak pohrozit tou vet spravou a otravovat.Klidne si to tam vyfotit apod.

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”