Dva kluci v kleci - kdo má být nahoře a kdo dole?

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Dva kluci v kleci - kdo má být nahoře a kdo dole?

Příspěvekod Iva » So Lis 19, 2005 10:51

I když v tuhle chvíli nemám na činčilího prťavečka a kamaráda pro Mrňouska ani pomyšlení, je mi jasné, že na to dřív nebo později dojde. A jak se znám, bude to hodně spontánní rozhodnutí. Proto bych ráda předem znala váš názor na umístění obou kloučků ve stávající kleci. Horní dvě třetiny klece jsou jedno bydlení, dolní třetina (kterou teď obývá Mrňous) druhé. Odstraňovat dělící pletivo se mi nechce, protože je to pro mne jistota, že se kluci nepoperou. Ale říkám si, že by asi bylo dobré přestěhovat Mrňouska nahoru, do "VIP rezidence". Že vhledem k činčilí hierarchii by měl být nový přírůstek dole, což by bylo lepší i z hlediska přístupu do klece hned od země - prcek by nemusel složitě hledat, jak se vyšplhat zpět domů. Na druhou stranu je Mrňousek na své bydlení zvyklý. Máte s podobným stěhováním někdo zkušenost? Co si o tom myslíte?

Disable adblock

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » So Lis 19, 2005 12:03

já osobně si myslím, že by se teď měl Mňousek dostat do "VIP rezidence"
sice je zvyklý bydlet dole, ale myslím si, že nového prcka si nekoupíš hned, takže bych ho přestěhovala jen na zkoušku a když se mu to nebude zamluvat, tak ho asi nechat dole!

a i pro toho nového by bylo lepší, kdyby měl klícku dole...zkusila bych to na chvíli a pak by se vidělo.

Je dobře, že ses rozhodla pro dalšího prcka, alespoň nebude Mrňousek sám a tvé srdce se taky naplní radostí o něco víc !

Angela

Příspěvekod Angela » So Lis 19, 2005 12:46

jo ja mam taky takovy problem ale v moji kleci pletivo nepripada v uvahu :(
ted tuhle nedeli k nem prirustek pride a trocha se obavam ale i tesim :lol:
ja byt tebou tak bych ho taky dala do VIP REZIDENCE
tam byl lumpik ze jo?
mozna kdyz mrnous zisti ze uz tady proste neni bude mu lip
tod moj nazor

Avatar uživatele
Ivana_P
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 49
Registrován: Po Črc 11, 2005 18:58
Místo/Bydliště: Ostravsko

Re: Dva kluci v kleci - kdo má být nahoře a kdo dole?

Příspěvekod Ivana_P » Ne Lis 20, 2005 13:24

Iva napsal:I když v tuhle chvíli nemám na činčilího prťavečka a kamaráda pro Mrňouska ani pomyšlení, je mi jasné, že na to dřív nebo později dojde. A jak se znám, bude to hodně spontánní rozhodnutí. Proto bych ráda předem znala váš názor na umístění obou kloučků ve stávající kleci. Horní dvě třetiny klece jsou jedno bydlení, dolní třetina (kterou teď obývá Mrňous) druhé. Odstraňovat dělící pletivo se mi nechce, protože je to pro mne jistota, že se kluci nepoperou. Ale říkám si, že by asi bylo dobré přestěhovat Mrňouska nahoru, do "VIP rezidence". Že vhledem k činčilí hierarchii by měl být nový přírůstek dole, což by bylo lepší i z hlediska přístupu do klece hned od země - prcek by nemusel složitě hledat, jak se vyšplhat zpět domů. Na druhou stranu je Mrňousek na své bydlení zvyklý. Máte s podobným stěhováním někdo zkušenost? Co si o tom myslíte?


Ahoj,
tak já s tím zkušenosti mám, měnila jsem taky osazení klecí. Zdálo se mi, že mladí jsou hodně temperamentní a tak šli do větší klece nahoru a ,, staromladí" :D do o něco menší klece dolů. Měla jsem strach jestli nebudou stresování z tý změny, ale v poho. Jen problém je, že Čiko a Lumík byl zvyklej skákat z klece ven a teď si musí vyskočit na ruku a potom dolů. Oni by byli schopní vyskočit i z tý výšky. Jsem si musela dávat pozor!! :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Po Lis 21, 2005 11:41

dala bych malýho nahoru, je fakt, že mladí jsou velmi adaptabilní. Starší už jsou zvyklí na svou klec, na to, kam můžou hupsnout, prostě jsou na klec zvyklí, mohli by v ní lítat i poslepu...

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Stř Lis 23, 2005 20:46

Iví,
když sis pořídila druhou činčilku, tak bych se chtěla zeptat, kdo kde bydlí!
a jestli se dostal mrňousek do "VIP rezidence"!
moc, moc dík!!!!!

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Lis 23, 2005 21:13

khelis napsal:Iví,
když sis pořídila druhou činčilku, tak bych se chtěla zeptat, kdo kde bydlí!
a jestli se dostal mrňousek do "VIP rezidence"!
moc, moc dík!!!!!


Momentálně oba činčiláci v ložnici a já si stelu v obýváku :?
Mrňousek je zatím ve svém a prďolka je v pidi kleci umístěné na mé posteli. Je to proto, že ho chci mít trochu pod kontrolou. V čemkoliv větším by se mi ztratil jak je mrňavý. Zítra nebo pozítří půjde Mrňousek do "VIP rezidence" a pokud se zabydlí, půjde časem prcek do přízemí. To aby si Mrňous nemyslel, že ho "vetřelec" vyštval z jeho bejváku.
Momentálně je vedle pořádný šrumec.
Navíc mi to připadá, že prcek nějak dost mizerně vidí a nebo je jen oslněný foťákem. Od chvíle, co jsem ho přinesla, vše dlouho hledá a chodí s čumáčkem napřed. Zdá se mi, že Mrňouska nevidí, že si ho všimne až podle zvuků a hmatem.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Lis 23, 2005 21:37

oni činčilky asi celkově fakt špatně viděj... spíš maj perfektní paměť a orientují se podle ní... malej je u tebe novej, tak je zatím nejistej... krásnej příklad činčilí krátkozrakosti jsem viděla, když teď v pondělí běhali... u dveří do klece maj schůdky - ze židle, krabice od bot a plastový přepravky. Bony vždycky letí přes celej pokoj, skočí z postele na tu krabici (asi třičtvrtě metru nebo metr daleko) a rovnou domu... seděla jsem u tý židle a chtěla jsem se podívat co mám v tý krabici, tak jsem jí sundala ze židle... za chvíli chtěl Bony do klece, rozeběh se... a skočil moc vysoko, nevěděl že tam tak rabice neni... hodil s prominutim pěknou držku :lol: . zakončil to kotrmelcem, chvíli koukal jak čerstvě vyvoraná myš a pak zdrhnul po stůl - buď se naštval nebo styděl :lol: . hrozně jsem se mu smála, to byl fakt neuvěřitelnej pohled... tvářej se pořád jak největší kaskadéři, skočej kamkoliv... ale jen pokud věděj co je tam čeká :lol:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Lis 23, 2005 21:42

Když já špatný zrak u činčilek nikdy nezažila. Všechny viděly hodně dobře. I teď, když jsem dala do pokoje stojan na kytky, hnal se tam Mrňousek hned od klece, prostě ho viděl. A tak je to se vším. Stačí abych někde něco zapomněla a ženou se tam z dálky, i když je to maličkost.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Lis 25, 2005 8:01

Tak zatím se to zdá s prťavcovým zrakem dobré. Už se chová docela normálně, vypadá to, že možná vůbec nebyl zvyklý na světlo.

Mrňouska jsem včera přestěhovala. Vypadá to, že se v pohodě zabydlel a že je spokojený, že má přehled. Ráno po venčení se tam dokonce sám vrátil, ačkoliv otevřeno bylo i dole. Tak snad je to OK.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Lis 25, 2005 14:35

Ahoj Ivo, nechci nějak zesměšňovat tvoje téma, ale musím říct, že nadpis mě velmi pobavil. :lol: :lol: :lol:
Když jsem to četla poprvé a přečetla si "dva kluci, kdo má být nahoře a kdo dole", přišlo mi to jako dotaz na praktiky čtyřprocentní menšiny ;-).
No jo, jsem už taková pubertální :lol: :lol: :lol: .

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Pá Lis 25, 2005 14:52

Terezka napsal:No jo, jsem už taková pubertální :lol: :lol: :lol: .


to je nás víc... :oops: jen jsem neměla odvahu to napsat....

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Lis 25, 2005 15:39

Aha, takže čtyřprocentní a ještě SM, když je tam ta klec :wink:
Pokud máte lepší nápad jak téma nazvat, sem s tím, ať ho můžeme přejmenovat :P :lol:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Lis 25, 2005 15:53

V pohodě, Ivo, název vystihuje tvůj problém, jen to lze chápat dvojsmyslně :wink: .

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Pá Lis 25, 2005 15:58

Kdo viděl dva činčiláky pohromadě... No nic, pokud někoho zajímá odpověď, tak se střídají :wink:

Dragy

Příspěvekod Dragy » Út Kvě 23, 2006 15:50

ja by som mala tiez jeden dotaz... aj ked sa to netyka moc temy, ale nechcela som zakladat dalsiu... :roll:
mozu byt dvaja cinciliaci spolu v jednej budke??
lebo mam v umysle presunut samceka prec od samicky a daj ho k druhemu samcekovi - jeho potomkovi, ktory ma tristvrte roka... nebudu sa bit??? zvyknu si na seba??? dala som ich na chvilku do jednej budky spolu a ten maly po vlastnom tatkovi skace, co si mysli, ze to je cinciliacka... on to nerozozna ze to je samec a nie samica???
ta samicka tam nebude sama... bude tam s druhou samickou... s jej 2 a pol mesacnou dcerkou... :) ....
myslite si ze by to mohlo tak byt??

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Út Kvě 23, 2006 17:09

Dragy napsal:ja by som mala tiez jeden dotaz... aj ked sa to netyka moc temy, ale nechcela som zakladat dalsiu... :roll:
mozu byt dvaja cinciliaci spolu v jednej budke??
lebo mam v umysle presunut samceka prec od samicky a daj ho k druhemu samcekovi - jeho potomkovi, ktory ma tristvrte roka... nebudu sa bit??? zvyknu si na seba??? dala som ich na chvilku do jednej budky spolu a ten maly po vlastnom tatkovi skace, co si mysli, ze to je cinciliacka... on to nerozozna ze to je samec a nie samica???
ta samicka tam nebude sama... bude tam s druhou samickou... s jej 2 a pol mesacnou dcerkou... :) ....
myslite si ze by to mohlo tak byt??



To skakanie po sebe sme tu uz rozoberali.Vysvetlila som vam, ze to s parenim nema nic spolocne.Tymto sposobom si dokazuju dominanciu v klietke. Prosim, citajte prispevky pozorne nech nemusime veci opakovat.Tuto temu sme tu rozoberali nedavno. :wink:

Dragy

Příspěvekod Dragy » Út Kvě 23, 2006 22:04

no.. mozno sa to uz rozoberalo.. ale sak som sa pytala aj na ine veci, tak toto som tu spomenula tiez... a momentalne nemam cas studovat vsetky prispevky co tu su... tak sa pytam to, co potrebujem vediet...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Kvě 24, 2006 6:50

Dragy napsal:no.. mozno sa to uz rozoberalo.. ale sak som sa pytala aj na ine veci, tak toto som tu spomenula tiez... a momentalne nemam cas studovat vsetky prispevky co tu su... tak sa pytam to, co potrebujem vediet...


A potom sa tu zakladaju 10x tie iste temy a nikoho nebavi sa 10x opakovat.Ked uz, tak kontaktuj niekoho cez Sukromnu spravu lebo toto forum sa stava prilis chaotickym a tie iste veci sa tu objavuju nespocetne vela krat len preto lebo ludom sa leni prestudovat si starsie prispevky alebo si dat veci do vyhladavaca.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Kvě 24, 2006 8:11

Uznávám, že je už docela těžké se tu vyznat, když člověk něco hledá. Opravdu nevím, co bych zadala do vyhledávače, kdybych šla naslepo a netušila,že už to tu bylo... "obskakuje samečka?" nebo "samec se páří se samcem?".
Když tohle člověk neví, těžko to najde. Snažím se aspoň přejmenovávat nadpisy témat, aby bylo aspoň trochu patrné, o čem to je, protože když někdo napíšeš "pomoc", není to vypovídající.

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Kvě 24, 2006 17:23

Terezka napsal:Uznávám, že je už docela těžké se tu vyznat, když člověk něco hledá. Opravdu nevím, co bych zadala do vyhledávače, kdybych šla naslepo a netušila,že už to tu bylo... "obskakuje samečka?" nebo "samec se páří se samcem?".
Když tohle člověk neví, těžko to najde. Snažím se aspoň přejmenovávat nadpisy témat, aby bylo aspoň trochu patrné, o čem to je, protože když někdo napíšeš "pomoc", není to vypovídající.



Suhlasim. Je to tu potom neprehladne a vraciame sa k tym istym veciam neustale. Uvadzajte vystizne nazvy toho o com je vas prispevok. :!: To lati pre vsetkych.Ulahci nam to orientaciu :D

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”