zoubky

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

zoubky

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Zář 19, 2012 13:18

Chci se s vámi podělit o jednu věc ohledně zubů u mého samečka.Před pěti měsíci jsem s nim byla na veterině,slintal tak mi byl jasný že to budou zuby,doktorka mu dala inhalačku aby ho mohla zrentgenovat,byla jsem v šoku ze zjištění,měl skousané stoličky na dásně,žádne háčky nic,ale diagnoza je že má zástavu růstu zubů,takže od té doby krmím několikrát denně přibližně 80ml kaše,je aktivní,lump jak má být,na kontrolu chodíme co dva měsíce a zoubky nerostou.Je to pro mě záhada,je dwarf,malá kulička s 300g má už 2,5 roku je to můj miláček,sice je dost ušpiněný od krmení,ale vypadá konečně spokojeně,vlastně nikdy nejedl seno.Zajímalo by mě jestli jste se s tím někdo setkali

Disable adblock

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: zoubky

Příspěvekod vera novotna » Čt Zář 20, 2012 1:48

Tak bohužel, příliš zkousané zoubky, vlastně korunky bez plošek tj.skloviny zasahující do zkousané dřeně v tomto dospělém věku moc nedorostou, ale tím víc hrozí tady nebezpečí přerůstání kořenů přes zubní lůžka až do dásňových kostí. Jediná záchrana jsou delší hlodáky, kdy dopomůžou k otevřenější malookluzi a nebudou se tak zatěžovat boční stoličky při kousání v pozvolném růstu. Určitě jsou zasaženy i zkousané třenové zuby, tak to vyřeší měkčí strava, ze začátku kaše třeba s granulí, ovesných a hrachových vloček, nasekané seno na malé kousky a hlavně dodání vitamínů pro růst zubů a zpevnění kostí jako kalciové tabletky od Vitakraftu Vita Calci Fit. Kontroly u veta jsou na místě i se sledováním ustálené váhy a normálních bobků. Tyto zakrslé činčilky jsou svým vyšlechtěním náchylnější k nemocem oproti normálním činčilám...pokud nebyl miničinčiláček v mládí nemocný a pochází ze zdravých rodičů, tak po případném ustálení dorostení zubů by se mohlo do budoucna uvažovat i jako o chovném samcovi. Lepší je vše zjistit u původních majitelů samečka, případně s možnými kontakty na další chovatele těchto dwarfů.

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: zoubky

Příspěvekod chovamcoumim » Čt Zář 20, 2012 9:30

Jojo kalciovky dostává kořeny mu zatím nepřerůstají což jsem ráda,ale jako chovného samečka ho nechci,je to mazlíček a nerada bych aby to třeba přenesl na mimka tak žádná mít nebude,ale je to poklad :*

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”