klec

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

klec

Příspěvekod jejula » Čt Bře 01, 2012 21:59

Nikde jsem toto téma nenašla tak zakládám nové.Chci koupit činčilákovi novou klec,protože je malá dostala jsem ho sní od kamarádky.Tak bych chtěla slyšet názory na tuto klec jestli velikostně odpovídá. http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... m-x-100-cm
Mám totiž velikost klece asi tuhle http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... cm-x-58-cm
Radši bych klec,protože v létě chceme jet na týden na dovolenou a potřebovala bych,aby jsme činčiláka někomu převezli,aby se o zvířátka postaral.Mám ještě potkany a osmáky takže bych potřebovala ještě jednu klec na osmáčky mám je ve skříňokleci takže by se to špatně odváželo.Tak mě ještě napadlo jak to řešíte se zvířátkama,když jedete třeba na týden pryč.My bydlíme v baráku a tchyně,která občas bydlí pod nama tak ta ty zvířata nemá moc v oblibě takže nepřipadá v úvahu!Dík za odpovědi.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod saskie » Pá Bře 02, 2012 2:16

Tak ta velká klec nevypadá zle :) . Ale já už bych klec s plastovým dnem pro hlodavce jako jsou činčily, osmáci nebo pískomilové nikdy nekoupila. Plastové dno zlikvidují hodně rychle. Teda některá zvířátka to nedělají, ale třeba holčiny si plastového dna skoro rok nevšímaly a nedavno se rozhodly, že ho prokoušou. Naštěstí už máme pár týdnů klece celokovové, tak bydlí tam. O Čikym ani nemluvim, ten si udělal východ za noc. Mluvím o těchto klecích: http://cincilka.cz/p/200/klec-cincila a http://cincilka.cz/p/226/klec-cincila-2 ... imi-okenky
Už mám spoustu fotek zabydlených činčilek (nejen našich), musím si je dát do galerie. Jsem z nich opravdu nadšená :D . Velikost mají uvnitř 76x61x122, celá horní část se dá odklopit, výsuvné dno, dvířka hezky drží, tak nemusím dávát zámky jako na jiné klece :lol: Jo a složit se dá také. Jinak my když někam jedeme, tak si zařizuji kontroly činčilek (minimálně ob den) u nás, převážení je někam, to pro ně moc není. Kdybychom jeli na dva měsíce, tak ano, ale to by asi bylo něco super výjimečného, protože to bych si nepořídila činčátka, kdybych musela takhle na dlouho cestovat. Vozit je někam si neumím moc představit, aby z toho neměly újmu. Ty kontroly nejsou moc žůžo pro ostatní, ale pořád je to u činčil pohodička. Ještě tak před dvěma lety jsem jezdila přes celou Prahu rozsvicet a zhasínat chameleonovi (plus dát mu cvrčky :| ) :lol: :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod minlub » Pá Bře 02, 2012 7:57

100cmx100cm je dobrý rozměr, určitě se bude činčilkám líbit. Cena je super, dávala jsem mnohem víc za menší klec bez poliček. Líbí se mi jak jsou umístěné poličky, minimalizuje to vypadávání bobků z poliček ven. Jsem ale zastánce skříňoklecí, dle mého jsou pro činčilky vhodnější a je z nich míň nepořádku. A lépe vypadají.
Ta druhá klec je prostorná, velká, jen mě zaráží, že je vhodná i pro novorozené činčilky. Je dost vysoká, bez mezipatra a pokud by mimčo spadlo, může si zlomit vaz.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Lenca » Pá Bře 02, 2012 8:53

já mám tyto klece spojené: http://www.forpet.cz/?page=zbozi&detail=4117 ,protože to jedno dno mi potvora zlikvidovala a prokousala se ven,tak jsem pak dostala novou, tak jsem tamto dno vyhodila a tu klec jsem postavila na tu novou,připevnila draty a pres ty horní dvířka, který jsem odmontovala se dostavají do tamté. http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... 2134&pos=0 a už si dna nevšímá, to byl nějaký zkrat.

Disable adblock

Avatar uživatele
mr.majkl
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: Ne Led 17, 2010 22:31
Místo/Bydliště: Třemošná u Plzně
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod mr.majkl » Pá Bře 02, 2012 12:32

My to máme podobně jako Lenka :) akorát je máme na sobě i s dnem, od spodní klece jsou odmontovaná horní dvířka a v horní kleci je vyříznutý otvor ve dně :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod saskie » Pá Bře 02, 2012 12:41

LenkaKarlovyVary napsal:já mám tyto klece spojené: http://www.forpet.cz/?page=zbozi&detail=4117 ,protože to jedno dno mi potvora zlikvidovala a prokousala se ven,tak jsem pak dostala novou, tak jsem tamto dno vyhodila a tu klec jsem postavila na tu novou,připevnila draty a pres ty horní dvířka, který jsem odmontovala se dostavají do tamté. http://fotogalerie.cincila.com/displayi ... 2134&pos=0 a už si dna nevšímá, to byl nějaký zkrat.

Koukala jsem na fotce, jak to máš vymyšlené, fakt dobrý :D Také jsem dřív spojovala klece. Jinak vhodnost pro mláďata u každé vysoké klece je samozřejmě o tom to vše dobře zabezpečit. O tom jsou tu i témata, že. Též se dá u té klece, co jsem dávala odkaz, dokoupit patro, kterým se klec úplně rozdělí (třeba dát maminu s mimči do jedné půlky a taťku dát do druhé, aby mamču hned neobskočil, oba budou zárověň doma; ale sama jsem to takhle ještě nezkoušela). Vhodnost byla míněna tím, že velikost okének je dostatečně malá, aby malé činči, nebo třeba osmáci nevylezli. Ta s těmi většími okénky je palec na palec a tam už by mohlo mládě utéct, nebo se šprajcnout. Čtverečky/obdélníčky jsou prima, že se na ně lépe přidělávají věci (příslušenství), než když jsou jen rovné dráty.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod jejula » Pá Bře 02, 2012 13:21

Tak já už nemám činčilí miminko.Mám 5 letýho činčilího klučinu takže mříže mě nevadí.Tak jsem ráda,že rozměry jsou dobré.Větší klec jsem nikde neviděla za dobrou cenu.Nejsem totiž moc při penězích takže si nemůžu dovolit kupovat klec za víc a takhle mi přijde cenově dobrá a dost velká.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod minlub » Pá Bře 02, 2012 13:57

saskie napsal:Jinak vhodnost pro mláďata u každé vysoké klece je samozřejmě o tom to vše dobře zabezpečit. O tom jsou tu i témata, že.
Vhodnost byla míněna tím, že velikost okének je dostatečně malá, aby malé činči, nebo třeba osmáci nevylezli.

Jistě, to je samozřejmé pro nás a já to pochopila, že jsou míněny okénka. Ale případný kupec sem na forum nezavítá si ty témata přečíst a nemusí mu dojít, že je myšlena vhodnost týkající se případného útěku miminka.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod saskie » So Bře 03, 2012 1:06

minlub napsal:
saskie napsal:Jinak vhodnost pro mláďata u každé vysoké klece je samozřejmě o tom to vše dobře zabezpečit. O tom jsou tu i témata, že.
Vhodnost byla míněna tím, že velikost okének je dostatečně malá, aby malé činči, nebo třeba osmáci nevylezli.

Jistě, to je samozřejmé pro nás a já to pochopila, že jsou míněny okénka. Ale případný kupec sem na forum nezavítá si ty témata přečíst a nemusí mu dojít, že je myšlena vhodnost týkající se případného útěku miminka.

Proto jsem v obchodě já, abych s případným zájemcem vše prodiskutovala a poradila :D :wink:

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod Maartyy » So Bře 03, 2012 3:47


Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Lenca » So Bře 03, 2012 8:37

vypadají suprově,ale ta cena už je vyšší no

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod martej » So Bře 03, 2012 9:03

Faktem je, že za ty peníze Vám udělá truhlář pěknou skříňoklec :-))) Ale pokud chcete dráťěnou, tak bych vybírala nějaké bytelnější. Tyhle se mi zdají takové křehké.

http://www.alumat.cz/klec-na-burunduka
http://www.pro-fretky.cz/klece/klec-fur ... fretky.php
http://www.nasezvire.eu/nasezvire/eshop ... davce-T903
http://www.hugo-obchod.cz/detail.php?pr ... &zbozi=534

Mě osobně u těch ,, zverimexových" klecí štvalo to, že mají hrozně malá dvířka, takže přidělat jen větev bylo náročné, natož chytit plachou činčilu. Dále je hloupé, jak všechno padá z klece ven a dalším mínusem jsou plastové vaničky, které většinou moc dlouho nevydrží.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod jejula » So Bře 03, 2012 10:48

Tak abych pravdu řekla tak mám štěstí na hlodavce,kteří neohlodávají plastové dno.V těchto klecích jsem měla osmáky co spíš okusovali mříže a dno bylo ok a pak potkyše a ty vůbec neohlodávají nic ani dřevo ani plasty a teď činčilák a ten má tu klec 5let a je ok jen mírně okousaná,ale dobrá.A myslím,že 5 let na klec s plastem je dobrý ne?Jen si hlodá dřevěné patříčka.

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Angi » So Bře 03, 2012 12:41

[quote="jejula"]Nikde jsem toto téma nenašla tak zakládám nové.Chci koupit činčilákovi novou klec,protože je malá dostala jsem ho sní od kamarádky.Tak bych chtěla slyšet názory na tuto klec jestli velikostně odpovídá. http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... m-x-100-cm
Mám totiž velikost klece asi tuhle http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... cm-x-58-cm
Radši bych klec,protože v létě chceme jet na týden na dovolenou a potřebovala bych,aby jsme činčiláka někomu převezli,aby se o zvířátka postaral.Mám ještě potkany a osmáky takže bych potřebovala ještě jednu klec na osmáčky mám je ve skříňokleci takže by se to špatně odváželo.


Tak ja mam presne takovou klec taky ze stejnych stranek a v pohode, dna si nevsimaji, maji tam jine veci na okusovani, policky muzes dat kam chces. Jen ji musis dobre slozit, prijde v rozebranem stavu :D

Avatar uživatele
Janetka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 50
Registrován: Út Srp 11, 2009 21:54
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod Janetka » So Bře 03, 2012 13:20

Ahoj, podle mě je na tohle nejlepší šikovnej chlap:) Já mám výběhy dva, kdyby se rozložily, jsou tři. Původně mi přítel přestavěl starou knihovničku, udělal dveře z pletiva (to pletivo na tom bylo nejdražší), pak z odřezků poličky a bylo. Když se nám činčily rozmnožily, koupili jsme dřevotřísku a přistavěli ještě jedno patro. Materiál byl za pakatel, nejvíc stálo zase pletivo, z kterýho jsme udělali dveře. Mezi výběhy jsme udělali otvor na prolejzání a na dno spodního dali dlaždice, aby se to lépe čistilo a činčily se mohly v létě kde chladit. Celková suma nového výběhu byla kolem sedmi set. Kdyby se našel někdo šikovný, tak doporučuji jít do truhlářství, ne do baumaxu nebo obi, tam jsou největší zloději. Truhlářství a železářství, když chcete něco vyrábět sami.
Pak mám ještě šikovnýho tatínka, ten mi pro činčily vyrobil cca 75cm žebřík - trvalo jim tři čtvrtě roku, než ho sežraly. Každopádně po něm lezly a bylo fajn se na ně přitom dívat. A taky mi vyrobil už dva domečky. Všechno ze zbytků, takže náklady minimální.
Takže jestli máš doma, na chalupě (nebo u popelnice) možnost vzít starej kus nábytku... :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Lenca » So Bře 03, 2012 13:39

dílo našich umělců :-B prý vlnky jsou nej 8)
Obrázek

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod martej » So Bře 03, 2012 14:15

jj. přesně takhle sem to měla taky a pak se vrhli ve fredce chrom na ty záhyby + ještě moje přičinění, kdy mi několikrát ta klec na vaničku spadla, protože ten svrchní díl je docela těžkej a vanička vydržela cca dva roky :D

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod jejula » So Bře 03, 2012 14:19

Angi: Tak to je velká klec vypadala menší.Větvičky mu tam určo dám máme jich spoustu.Akorát tu hamaku nevím.Zkoušela jsem mu ji dát a kousal to a moc do ní nechtěl tak nevím až bude nová klícka tak mu zkusim ušít třeba si zvykne! :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Lenca » So Bře 03, 2012 14:44

martej napsal:jj. přesně takhle sem to měla taky a pak se vrhli ve fredce chrom na ty záhyby + ještě moje přičinění, kdy mi několikrát ta klec na vaničku spadla, protože ten svrchní díl je docela těžkej a vanička vydržela cca dva roky :D

v tom zahybu mi to samička kousala jeden vikend,co jsme nebyli doma a prokousala se ven no,ale ted už to nedělá.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod martej » So Bře 03, 2012 14:55

tak to moji ne. Pro ně ta díra byla jak magnet :-D

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: klec

Příspěvekod saskie » Ne Bře 04, 2012 1:06

U nás, kde jsou ještě použitelné klece s plastovým dnem, tak přesně, také alespoň vlnky :lol: . Když jsme byli na několik dní v Holandsku a měli jsme zařízeno hlídání, ale nikoli výběh, jen kontrola, bašta a pití, tak se kluci naprdli a začli likvidovat přes klec napáječku. Dali jich asi pět, než jsme narychlo sehnali skleněnou. Počítám, že příště bude na řadě ten ohyb u dna a zdrhnou.. Tak naštěstí ta plastová dna některé hlodavce nenapadne zlikvidovat, ale nepochopím plastové poličky a jiné takové vybavení, co jsou výrobci schopní dát do klecí pro hlodavce. Nebo když dělají poličky z pletiva, to je sice lepší, ale když na to člověk něco nepřidělá, těm chlupáčkům z toho akorát bolí nožičky.

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Angi » Ne Bře 04, 2012 17:06

Nestraste :D doufam, ze ta moje klec jeste teda nejaky ten cas vydrzi. Ale oni celkove, krome jak do dreva nekousou, jeste teda omitku pri vybehu, ale plast, kabely a textil je nezajima.
Jen me stvou z kolotocem,ten musel z klece ven, jinak by moc dlouho neprezil. Davam ho jen kdyz mam nocni a nepoustim je ven. Stejne jeste neprisli na to, jak se pouziva, tak tam jen vlezou, hodej par bobku a pak ho tocej packama a koukaj jak se v nem ty bobky tocej :lol:

Avatar uživatele
davidhr
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: Út Led 13, 2009 11:25
Místo/Bydliště: HK

Re: klec

Příspěvekod davidhr » Po Bře 05, 2012 0:01

Taky mám klece se dnem z plastu a propojené. Kdykoliv je mohu zase uzavřít a mám hned dvě klece rozdělené. Je pravda, že dno trochu okousávali, ale udělal jsem opatření, dal dokola uvnitř laťky a už se k umělé hmotě nedostanou. Také jsem zvětšil vstupní dvířka, takže se dovnitř v pohodě dostanu.

Obrázek

Avatar uživatele
Pajafa
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 97
Registrován: Ne Ún 08, 2009 11:29

Re: klec - prosím o radu

Příspěvekod Pajafa » Čt Črv 28, 2012 2:16

Rozhodla jsem si znovu pořídit činčilku a zvažuji nákup klece. Momentálně pro mě bude výhodnější koupit klasickou klec než ji stavět ze skříně z několika důvodů. Chtěla bych ovšem, aby klec byla prostroná (pro 2 činčilky) a zároveň aby se z ní dala udělat klec menší na případné hlídání a tedy převoz k babičce apod. Uvažuji mezi dvěma variantami a musím se rozhodnout rychle vzhledem k omezené akci a poslední možnosti koupě jedné z klecí.

varianta 1. http://www.zoohit.cz/shop/hlodavci/klec ... ery/170839
ta je momentálně v akci za 2590,- pak už nikde není, na zaraniční stránce uváděl jeden majitel že se dá rozdělit do 3 částí a na hlídání by tak bylo možné sundat např. 1 patro pro snazší převoz

varianta 2. http://www.levneklece.cz/www-levneklece ... cm-x-80-cm
tyto klece bych koupila 2 a dala je na sebe výsledná cena 3000,-Kč

Děkuji za jakékoli doporučení či zkušenosti. Klec tridoor si velmi chválí na zahraničních stránkách

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: klec

Příspěvekod Lenca » Čt Črv 28, 2012 9:53

Obě mají plastové dno, což se mi jednou stalo,že se jím samička prokousala ven...Ale od té doby máme jiné dno a už si ho nevšímají, jen jen trošku okousané po stranách.Pokud bys koupila tu větší, ta se mi líbí,ale musela bys vyměnit všechny poličky za dřevěné,protože ten vnitřek je samý plast.

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”