Málem se mi oběsil!

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Lucík s Bobíkem
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 46
Registrován: Út Bře 11, 2008 11:36
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Málem se mi oběsil!

Příspěvekod Lucík s Bobíkem » Pá Bře 14, 2008 11:56

na netu jsem si zjišťovala,co ještě bych mohla koupit do klícky,aby si měl Boban s čím hrát...uviděla jsem závěsnou kouli na seno-říkám si,paráda,s tím si vyhraje a nebude se nudit...ano,ze začátku super zábava,ale předevčírem v noci mě začal volat(kňoural)...rozsvítím a on měl v té kouli hlavičku,celý se tam šprajcl(ucho,packa,...),když se snažil dostat ven...kdybych nebyla doma,nevím,jak by to dopadlo...koule šla ihned pryč... :( to zas byl nápad...

Disable adblock

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Pá Bře 14, 2008 12:25

Ježiši kriste,tak to je mi líto.Také jsem si je chtěla pořídit,ale po přečtení tvého příspěvku jsem si to hodně rychle rozmyslela. :cry: :cry: :cry:

Avatar uživatele
Peťulinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 603
Registrován: Út Ún 19, 2008 12:41
Místo/Bydliště: Třebíč
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Peťulinka » Pá Bře 14, 2008 12:26

Barča napsal:Ježiši kriste,tak to je mi líto.Také jsem si je chtěla pořídit,ale po přečtení tvého příspěvku jsem si to hodně rychle rozmyslela. :cry: :cry: :cry:


taky koukám :shock: přesně tak, také jsem si to právě rozmyslela :( nj jenže činči se může stát úraz prakticky všude :(

secreet
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 126
Registrován: Pá Bře 07, 2008 19:18

Příspěvekod secreet » Pá Bře 14, 2008 13:56

ano,cinci jsou bohuzel nejen nejnachylnejsi na zdravotni problemy, ale take na urazy, ktere kolikrat ani rozum neberou.
Slysela jsem taky o pripadu zlomene nohy o tu kouly, jak se cinca na ni snazila skocit, dostala se ji noha dovnitr.:-(

Disable adblock

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Pá Bře 14, 2008 19:21

tak proto mám nakoupené seníky a jsou v krabici. bojím se jim je dát a dávám jim zatím stále seno na poličky.

Leggy
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 286
Registrován: Stř Říj 17, 2007 20:20
Místo/Bydliště: SK

Příspěvekod Leggy » Pá Bře 14, 2008 20:33

je plno nebezpecnych ,,hraciek,, do klietok a velakrat to zistis len ked sa nieco take stane.Tiez som zazila podobny sok ked som skreckovi kupila pekny domcek na byvanie.Bol velmi zvlastne tvarovany na okraji bola priehlbinka ako jarok a on sa chudacik skotulal zo strechy a ostal lezat na chrbte v tom jarku,nevedel sa zdvihnut a ked som ho nasla bol z toho dost v soku,nastastie to nemalo vazne nasledky,len ktovie ako dlho tam lezal.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Bře 14, 2008 20:45

ja se senikama problem nemam..kouli sem měla taky, ale sundala asem ji vkůli tomu, že mi v tom seno nevydrželo :-) Ale už ho taky davat nebudu:-(

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Pá Bře 14, 2008 21:35

já bych jim ty seníčky dala, ale manžel se hrozí, že ti malí budou hopkat a tlapka by tam mohla uváznout. zatím jsem nepřišla na to, jak to vymyslet. jsou to akrobati 8)

Avatar uživatele
Lucka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: Pá Srp 17, 2007 16:07
Místo/Bydliště: Písek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Lucka » Ne Bře 16, 2008 10:44

Teda, to měl ale štěstí, žes byla doma... já ten seníček mám asi měsíc a myslím, že je to v pohodě, Viky s ním žádné kousky neprovádí :roll:

Jesse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1202
Registrován: Stř Ún 20, 2008 14:36

Příspěvekod Jesse » Ne Bře 16, 2008 11:53

Já seno dávám za domeček do rohu klece.Do seníku mi lez , jak říká lída , jsou to akrobati:).Kouli jsem si chtěl taky pořídit , tak radši ne , potom co se stalo Lucce :(.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Ne Bře 16, 2008 15:40

Já na kouli nedám dopustit. Mám ji zavěšenou pod žebříkem a nedá se na ni žádným rozumným spůsobem dostat (pokud by nelozili dolu hlavou jako plch :lol: ). A sena je rozházeného podstatně míň než když byly jesličky nebo žádnej seníček :roll: .

pepsi.zelvicka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 134
Registrován: Pá Lis 30, 2007 21:07
Místo/Bydliště: Slavkov, okr. Uherské Hradiště

Příspěvekod pepsi.zelvicka » Po Bře 17, 2008 7:42

Všechny moje činčilky mají kouli na seno a ani jedna si ji nevšímá, používají ji opravdu jen k nadlábnutí :lol:

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Po Bře 17, 2008 13:53

tak toto je hrubý... trochu mi to připomíná p. Alexandra, celou dobu byli všichni v pohodě, až jednou... Byl to úděsný pohled... Seníky mám taky občas holky skočí nahoru, ale jedině když je v seníkách seno...
M.

Avatar uživatele
bigi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 197
Registrován: Čt Zář 27, 2007 20:44
Místo/Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod bigi » Po Bře 17, 2008 17:01

My máme kouli zavěšenou pod poličkou a malá si ji nevšímá. Všimne si ji pouze tehdy, když chce seno.

Avatar uživatele
LUCIA
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1517
Registrován: Út Srp 15, 2006 13:16
Místo/Bydliště: Bratislava, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod LUCIA » Po Bře 17, 2008 17:04

Moj si ju tiez nevsima :wink:

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Bře 17, 2008 21:51

Myslím že kouli je potřeba umístnit tak, aby na ni nemohly činče vylézt nebo skočit. Nejen kvůli zranění, ale pokud na ní mohou sedět, tak ji mohou taky počůrat :twisted: . A to senu neprospěje :roll: .

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Út Bře 18, 2008 6:45

STYRO napsal:Myslím že kouli je potřeba umístnit tak, aby na ni nemohly činče vylézt nebo skočit. Nejen kvůli zranění, ale pokud na ní mohou sedět, tak ji mohou taky počůrat :twisted: . A to senu neprospěje :roll: .
tak to bys musel mít v kleci žirafy :wink:

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Út Bře 18, 2008 8:28

STYRO napsal:Myslím že kouli je potřeba umístnit tak, aby na ni nemohly činče vylézt nebo skočit. Nejen kvůli zranění, ale pokud na ní mohou sedět, tak ji mohou taky počůrat :twisted: . A to senu neprospěje :roll: .
Suhlasím,já koule koupila den před založením tohoto tématu,pověsila jsem je těsně pod oličky a tam činče nemaj šanci se dostat

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: odpověd

Příspěvekod martej » Út Bře 18, 2008 9:31

Lída napsal:já bych jim ty seníčky dala, ale manžel se hrozí, že ti malí budou hopkat a tlapka by tam mohla uváznout. zatím jsem nepřišla na to, jak to vymyslet. jsou to akrobati 8)


ja sem jim lido koupila obyčejný kvetináče a zavěsila sem je do klece, jako košíček :-) a má to velký uspěch a nikde si nemůžou zaháknout nohu :-)

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Bře 18, 2008 11:59

Květináč je sice hezkej, ale taky musí vylézt na vrch, když se chtějí krmit. A moje potvory pokud mohou na něco vylézt tak si to taky musí označkovat (= počůrají to :twisted: ). Stejně dopadala i miska s granulemi, dokud jsem jim nedal závěsnou nerezovou. Koule má výhodu že seno mohou vytahovat zespodu nebo z boku.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Pá Bře 21, 2008 12:17

Souhlasím se Styrem, na kouli jako seníček nedám dopustit. Mám ji v obou klecích, není problém. Jenom je slyšet, jak do ní občas při skoku kopnou, protože má ve spodní části přidělaný zvoneček. A sena rozhážou výrazně míň.
Já bych ji nezavrhovala, zkus do okének na seno vplést další drát a udělej tak menší mezery. Jednak se tam nevejde ani kousek činčily :D , jednak budou mít víc práce seno vytáhnout.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Pá Bře 21, 2008 12:26

A hlavně ji zavěš tak, aby neměly možnost se na ní dostat zezhora, musejí se k ní dostat jenom od dola :wink: .

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Pá Bře 21, 2008 14:05

Taky mám kulatý seníček. Jsem s nim spokojená. Myšáci se při krmení víc musí snažit a tak tolik "nedrobí". Mám ji zavěšenou tak, že pro seno z ni musí natáhnout.

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod žanda » Pá Bře 21, 2008 15:16

Mimochodem, už jste skusili zavěsit roličku od toaletního papíru a do ni dát seno? Nahradí to tento seníček a je stim hromada srandy. :lol:

Avatar uživatele
Barča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 319
Registrován: Út Říj 02, 2007 13:09
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Barča » Pá Bře 21, 2008 15:22

žanda napsal:Mimochodem, už jste skusili zavěsit roličku od toaletního papíru a do ni dát seno? Nahradí to tento seníček a je stim hromada srandy. :lol:
Tak to mě teda nenapadlo,ale půjdo hned zkusit.Moc dobrý nápad stou ruličkou od toaletního papíru :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”