Co nové činčilce

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Verča M.
Nový uživatel
Příspěvky: 26
Registrován: Út Bře 20, 2012 17:47

Co nové činčilce

Příspěvekod Verča M. » Pá Bře 23, 2012 7:44

Ahojte, už jsem si tu byla pro rady, tak to zkusím teď ohledně stravy. Příští týden si mám jet pro činčilí miminko a chtěla bych mu nějak přilepšit, aby mi krásně přibíral na váze víte o něčem? Samozřejmostí je seno, voda, pelety a mlsky(sušená jablíčka, mrkev, bylinky)

Disable adblock

Angi
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: Čt Říj 20, 2011 7:11
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Na přilepšenou

Příspěvekod Angi » Pá Bře 23, 2012 15:12

Ahoj, ja bych cincilce urcite koupila kulicky pro mrnata od Vitacraftu a obcas nejake ty vlocky bud ovesne nebo hrachove, ale neprehanet aby pak nemel zacpu. Ale radsi si pockej, az ti odpovi nekdo zkusenejsi :wink:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Na přilepšenou

Příspěvekod Lenca » Ne Bře 25, 2012 12:59

já myslím,že stačí kvalitní krmivo a vitakraft kuličky pro mrňata ;)

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Na přilepšenou

Příspěvekod vera novotna » Ne Bře 25, 2012 13:43

Myslím, pokud se jedná cca o 3-měsíční miminko, naprosto stačí ze začátku strava, na kterou je zvyklé u mámy jen o krapet víc, protože je v růstu a má ještě citlivé zažívání. Vždycky by mělo něco být v misce a hlavně seno. Jak píší ostatní, tak ze začátku kuličky od Vitakraftu for kids stačí jen jako mlska na přilepšení a pro zdravý růst, jinak je výborný pro imunitu a růst kostí i zubů Vitakraft Calci Fit jako rozmělněná poloviční tabletka do krmiva. :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Na přilepšenou

Příspěvekod martej » Ne Bře 25, 2012 21:06

Nejhlavnější jsou kvalitní granule a a by činčilák dostal do začátku granule od chovatele, na který byl zvykly ;-) Kuličky jsou také dobré.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Na přilepšenou

Příspěvekod saskie » Ne Bře 25, 2012 23:41

S ovesnými vločkami pozor. Určitě nedávat jako normální stravu. Činčilkám to chutná, ale zasytí se tím a nebaští pak granule a seno (kterými si brousí zoubky), což vede k nebezpečnému přerůstání zubů. Takže ovesné vločky brát jen jako mlsku, kterou dáme maličkato jednou za čas, časté podávání je velmi nevhodné. Kuličkami od Vitaktaftu - Special best for kids, bych bez starostí krmila, je to kvalitní kompletní krmivo a alespoň naším činčilkám moc chutná :D

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”