Váha samce

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Ne Ún 13, 2011 16:13

Tak to je opravdu vidět úroveň charakteru- jakmile se to nevyvinulo jak jste čekal- že se do mě všichni pustí, začnete útočit i na ostatní.

Teď už toho mám fakt dost, zde je opravdu vidět že to není vůči mě osobní,že? Pokud máte problém s tím že jsem na .eu vyjádřila opačný názor nebo s tím že jsem Vám odmítla prodat činčilku je to můj názor a pouze moje věc a moje rozhodnutí komu prodám. Důvody jsem měla a od té doby jsem se dozvěděla dost co mě v tom utvrdilo.

ja jsem měl neco k zlepšeni chovu jenže chytra Minlub-Monča se do toho zamichala

takže za prvé si troufám tvrdit že mám více zkušeností a aspoň se snažím radit ne jen rejpat, takže slovem chytrá mě neurazíte,děkuji za poklonu :wink: a za druhá nic ke zlepšení chovu jste se nepřidal- pouze rejpání, nemístné poznámky a pořád čekám na prezentaci Vašeho skvělého chovu když nakupujete kde se dá a ještě diskutujete o ceně :lol:

Pokud máte problém v tom že jsem převzala evidenci můžete se toho ujmout, určitě Vám to půjde lépe. Nemám důvod neevidovat činčily když někdo požádá, to zřejmě máte v povaze Vy když vás to napadlo.

lituji činčilařov ktery vam tak slepo duvěřuju

pokud se tu někdo vyjádří že mé rady a zkušenosti jsou k ničemu, že nikomu nepomůžou, prosím vyjadřovat se nemusím ušetřím plno času :wink: ale Váš názor za bernou minci rozhodně brát nebud :lol:

Disable adblock

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Ne Ún 13, 2011 16:14

Souhlasím s tím, že posuzovat činčilího samce (ono teda i samici) jen podle váhy je hloupost. Jinak ani nechápu trend neustále zvětšovat velikost činčil... Mě se nezdá, že by činčily s váhou kolem těch 500-600g byly nekvalitnější, mají-li dobrou stavbu těla, kožíšek a tak. Váha zvířete nad 500g mi připadá v pořádku. Kdyby se do chovu dávali jedinci menší, vedlo by to ke zmenšování velikosti zvířat a dot možná k větší choulostivosti, složitějším odchovům, protože by samice měly problémy rodit přirozeně atd. Ale snažit se velikost pořád zvětšovat mi taky nepřijde nejlepší. Proč se za každou cenu snažit mít co největší činčily? Vysoká váha není žádná záruka zdraví a odolnosti zvířete. Takže já si do chovu samce s hmotností nad 500g dám a necítím se být o nic horší chovatel než ten, kdo si tam pustí jen samce nad 600g... :wink: Můj názor...
A jinak Moni, sameček je opravdu krásný... :)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Ne Ún 13, 2011 16:17

Roko: Pokud máš samce, který váží 540g a samici která má 650g, tak nezapomeň, že i samice se svým dílem podepíše na miminech. Takže i sameček s takovouhle váhou může mít zdravé činčilky, které mohou zdědit váhu po matce... Takže nevim, proč by nemohl být Maxík zařazen do chovu... :wink:

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Ún 13, 2011 17:09

Myslím, že jsi opět potvrdil jediné - pověst rýpala. Opravdu se nestidím za to, že si do svého chovu vybírám kvalitní jedince. Myslím si, že pokud chce být člověk chovatel, mělo by mu záležet na tom, aby se rodili kvalitní, silní a zdraví potomci. A za chovatele považuji každého, kdo chce mít mladé.

Jde vidět, že ti monika leží v žaludku, ale bud tak hodny, vyřid si to sni soukromě a nevyvolávej tu zbytečné hádky. A to, že převzala evidenci neznamená, že si bude vybírat koho zaeviduje, tak to nechodí a chodit nebude. Zaevidovana bude každá činčila.

A jinak k těm kožkařům, kdyby nebylo kožkařských farem, nebyly by v evropě činčily. I když se Vám to nelíbí, je to tak a nic s tim nenaděláte. To že od velkochovatele beru žrádlo, koupim si u nich činčilu a neodsuzují je, neznamená, že chovam v chovatelských klecích s kruhama kolem krku a prodavam je na kuži.

Já si myslím, že každý bere to zvíře jinak. To byste museli zbrojit proti každému chovateli co chova ve velkém - myslím tím chovatele prasat, krav, kraliků, slepic. Všechno je to o jednom ...někdo bere to zvíře jako produkt své obživy a jiny ho bere jako domacího mazlička.

Disable adblock

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Váha samce

Příspěvekod hyperzuzik » Ne Říj 27, 2013 21:42

ahojte. Pri mojom samcekovi silne predpokladam, ze moc nad 400g nebude mat. Aj veterinarka povedala, ze je pekny a zdravy, akurat je malinky.Pytala som sa veterinarky, ci by mohol ist k samicke a povedala, ze moze. akurat by mozno nedociahol :-) Viete mi poradit, ze ci sa mozem naozaj drzat tejto rady? Viem, ze sa odporuca vaha aspon 500 g...

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod Dantha » Po Říj 28, 2013 8:40

A jak starý je sameček? Já osobně bych takto malého samečka do chovu nedávala. Pokud mu ještě nejsou dva roky, tak by ještě nabrat mohl ;-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 28, 2013 8:55

Též bych nedala tak malého samce k samici... Kór, když sem tu četla, že má nějaké problémy... :wink:
Tyto problémy se mohou přenést na miminka, stejně jako malá váha a co pak s tím... :?

Avatar uživatele
hyperzuzik
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 86
Registrován: Ne Kvě 05, 2013 13:00

Re: Váha samce

Příspěvekod hyperzuzik » Po Říj 28, 2013 14:01

No.. zmenila som veterinárku (ktorá má doma činčilu) a aj návšteva u nej s krpcom vyzerala úplne ináč... Takže dúfam, že po tejto liečbe bude konečne zdravý :) Hovorila, že pravdepodobne nenarastie, ale počas poslednej liečby pribral 40 gramov za niečo vyše týždňa tak kto vie.. možno aj nakoniec prekvapí :)
Veterinárka povedala, že keď bude veľká samička, tak by nemali nastať problémy... ale to je to, že "NEMALI BY" mi nestačí...
Mimochodom, mal teraz 7 mesiacov, tak možnosť ešte je, že narastie, ale netuším, či sa mi podarí ho tak "vykŕmiť", aby sa to blížilo k 500-vke
A kto vie... možno je to trpaslíčia činčila, o ktorých som čítala :)

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod Dantha » Po Říj 28, 2013 15:32

Pokud má činčilák teprve 7 měsíců, tak bych nad ním ještě nelámala hůl :-) pokud měl dostatečně velké rodiče, tak se může ještě vyšplhat nahoru. Některé činčily jsou pozdnější - přiberou až ve vyšsím věku... Já mám samečka, který se do roku motal pořád okolo 500g a při tom rodiče byli obříci. Potřebovala jsem místo a tak dostal samici. Jakmile se narodily miminka sameček zkrásněl. Teď je mu rok a půl a má váhu 600g a stále přibírá...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Váha samce

Příspěvekod Kobylatko » Čt Črv 12, 2014 16:18

Kolik by měl vážit sameček v 7 měsících?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod Wulfina » Čt Črv 12, 2014 17:54

Kobylatko napsal:Kolik by měl vážit sameček v 7 měsících?


Různě :D
Xaverr má momentálně - 587g, Čiko měl 500g... je to různý, ale myslim, že klidně kolem těch 500g :)

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Váha samce

Příspěvekod Kobylatko » Čt Črv 12, 2014 17:55

421g je asi málo že? nebo to je normál?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod minlub » Čt Črv 12, 2014 20:32

Nic moc. To ale neznamená, že nenabere. Někteří rostou pomaleji.

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Váha samce

Příspěvekod Kobylatko » Čt Črv 12, 2014 21:12

No doufám že jo :) u koní vím že hřebci dospívají později ale u činčil netuším :) .No ted mívam v činčilárně 27 stupnů :( .

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod Dantha » Pá Črv 13, 2014 14:10

Samec může ještě dorůst, měla jsem samce, který vážil 430-450g do roka a půl. Ve dvou letech ale už vážil přes 600g. Některý zvířata jsou pozdnější a chvíli jim trvá, než naberou.

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod ajtik » Pá Črv 13, 2014 18:25

hlavně eboni

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Váha samce

Příspěvekod Kobylatko » Pá Črv 13, 2014 20:41

On je ebony :) .Tak to sem nevěděla že eboni dospívají později :) .

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod ajtik » Pá Črv 13, 2014 21:34

dospívají stejně ale rostou pomaleji už se tady o tom někde psalo

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Váha samce

Příspěvekod Kobylatko » Pá Črv 13, 2014 21:56

J.A čím to že rostou pomaleji ?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Váha samce

Příspěvekod Wulfina » Pá Črv 13, 2014 22:15

genetika...

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Váha samce

Příspěvekod Kobylatko » Po Zář 29, 2014 17:22

Hurá tak sme se trošku pohli s váhou z místa a dnešním dnem mám už Sirius 494g :D :D .

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”