veterina - napište sem své nazory

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
silva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1353
Registrován: Čt Srp 31, 2006 22:14
Místo/Bydliště: Brno

Příspěvekod silva » Čt Lis 16, 2006 19:31

Pan doktor Jekl je "profík". Jednou pozdě večer jsme jej potřebovali, měl službu na telefonu, přijel ze soukromé akce a do telefonu se ještě nabídl, že se pro nás staví, neměli jsme auto. Mobily celého sboru lékařů jsou běžně na ordinaci na brněnské veterině. Byla jsem tam i v červnu, když jsem šla nechat uspat Fouska. Rostly mu kořeny stoliček do hlavičky a nešlo jej zachránit, umřel by hlady a to jsem nechtěla. Tak jsme se po dlouhém léčení s Dr. Jeklem takto rozhodli, bylo to smutné, ale vím, že měl tu nejlepší možnou péči. Teď spinká na zahradě v tujích. Na veterině jsou opravdu výborní, doporučuji. Myslím, že tuhle reklamu si zaslouží.

Disable adblock

Manule

Příspěvekod Manule » Pá Pro 22, 2006 10:49

Iva napsal:Veterinární nemocnice Libuš, Na Šejdru 45, tel: 24 44 70 704
http://www.vetnemocnice.cz/index.html
MVDr. Chylíková se prý specializuje na činčilky
MVDr. Machová je stomatolog

Paní doktorku Chylíkovou mi doporučili na vetrinární klinice v Horoměřicích.
Byli jsme u paní doktorky Machové (paní doktorka Chylíková marodila). Moc nevím co napsat. Až tak úplně se to nepovedlo, Lumpík po zákroku téměř nemá dolní hlodáky a trochu mu i tekla krev. Prostě na činčilí zuby nedoporučuju, mám dojem, že to byla první činčila v ordinaci u této paní doktorky.


S paní doktorkou Chylíkovou mám bohaté zkušenosti, mám 2 činčily, je jim 10 let a na kliniku jezdíme cca tři roky. Nejdříve měla Bubuška problémy se zuby - přední hlodák jí rostl nakřivo a ona si ho nedokázala ohlodat... Pí doktorka nám zuby každé dva měsíce zkracovala - většinou jenom horní. A po roce se to Bubuška zase naučila, takže už to umí. Letos na jaře nám přestal žrát Pišta a zhubl se na 400g. Granule jsme mu museli rozmačovat v čaji. Jezdili jsme tam pro injekce a píchali mu pod kožíšek kortikoidy a vytamíny.. a nakonec se nám uzdravil. A teď už zase baští a váží 555g. Takže MVDr Chylíkovou mohu jedině doporučit.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Pro 22, 2006 12:31

Manule napsal:
Iva napsal:Veterinární nemocnice Libuš, Na Šejdru 45, tel: 24 44 70 704
http://www.vetnemocnice.cz/index.html
MVDr. Chylíková se prý specializuje na činčilky
MVDr. Machová je stomatolog

Paní doktorku Chylíkovou mi doporučili na vetrinární klinice v Horoměřicích.
Byli jsme u paní doktorky Machové (paní doktorka Chylíková marodila). Moc nevím co napsat. Až tak úplně se to nepovedlo, Lumpík po zákroku téměř nemá dolní hlodáky a trochu mu i tekla krev. Prostě na činčilí zuby nedoporučuju, mám dojem, že to byla první činčila v ordinaci u této paní doktorky.


S paní doktorkou Chylíkovou mám bohaté zkušenosti, mám 2 činčily, je jim 10 let a na kliniku jezdíme cca tři roky. Nejdříve měla Bubuška problémy se zuby - přední hlodák jí rostl nakřivo a ona si ho nedokázala ohlodat... Pí doktorka nám zuby každé dva měsíce zkracovala - většinou jenom horní. A po roce se to Bubuška zase naučila, takže už to umí. Letos na jaře nám přestal žrát Pišta a zhubl se na 400g. Granule jsme mu museli rozmačovat v čaji. Jezdili jsme tam pro injekce a píchali mu pod kožíšek kortikoidy a vytamíny.. a nakonec se nám uzdravil. A teď už zase baští a váží 555g. Takže MVDr Chylíkovou mohu jedině doporučit.

Naprosto souhlasím, doktorku Chylíkovou si můžu jen vynachválit akdyž si vezmu, že nás k ní dovedla jen náhoda, nechci si ani představovat, kdyby to dopadlo jinak. Ale to všechno už jsem tady psala :) Ona je taková strašně hodná a umí se zvířátkem moc hezky zacházet a Ferdíček jí má rád.

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Čt Dub 12, 2007 17:51

přidávám dalšího skvělého veterináře MVDr.Josef Pospíšilík chodím tam s Kulíškem a už mnohkrát nám pomohl, je v Přerově jestli se chcete dozvědět víc tak kukněte na www.veterinaprerov.cz

Disable adblock

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

kdo je nej na zoubky?

Příspěvekod Vellunka » Stř Dub 25, 2007 11:30

prosím vás chystám se do prahy k vet.
moje činčilka ma přerostlý stoličky, vím to už jistě.
mám jí sice teprv 2 měsíce a myslela jsem si že to
má nejdřív ze stresu. ale jí furt mín a už začala i slintat.
Kterej veterinář v praze je na broušení zoubků nejlepší?
můžete mi psát i na email vellunka@seznam.cz
mockrát děkuji

Avatar uživatele
MilanAlan
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: Stř Lis 08, 2006 10:25
Místo/Bydliště: Northumberland, England

Příspěvekod MilanAlan » Čt Dub 26, 2007 12:30

........doporučuji MVDr.Chylíkovou v Libuši...............

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Dub 26, 2007 18:23

MilanAlan napsal:........doporučuji MVDr.Chylíkovou v Libuši...............

Také doporučuju, i když jsem to už psala v tom druhém tématu. Je potřeba se objednat přímo k ní, volat lze 24 hodin denně.
Ferdíček tam byl už na dvou zákrocích v narkóze a vzhledem k jeho vyššímu věku, všechno bylo ok, maximální spokojenost.

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » Pá Dub 27, 2007 22:07

ahoj
tak jsem byla s čikinkou u pana doktora Vlacha,
zoubky jí obrousil a ted už to snad bude dobrý.
Z narkozy se probrala celkem rychle a ted k večeru
se už i trochu napapala.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 05, 2007 15:15

Ahoj,
protože se mi to zdá velmi nepřehledné. Rozhodla jsem se, že všechny veterinární kliniky napíšu na jednu stránku. Tak se kdyžtak můžete mkrnout sem http://www.chinchillas.wz.cz/hl.strana.html a pokud budete chtít, tak můžete i nějakou vložit :-)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Čt Črc 05, 2007 19:41

Moc pěkné, jen si tam prosím přidej mojí oblíbenou Veterinární nemocnici v Praze v Libuši. http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=1709 o přehled jsem se pokoušela už kdysi, tak se jukni, jestli tam nějakou nenajdeš, co ještě nemáš.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Črc 05, 2007 20:04

Terezka napsal:Moc pěkné, jen si tam prosím přidej mojí oblíbenou Veterinární nemocnici v Praze v Libuši. http://diskuze.cincila.com/viewtopic.php?t=1709 o přehled jsem se pokoušela už kdysi, tak se jukni, jestli tam nějakou nenajdeš, co ještě nemáš.


tyjo, to sem si toho nevšimla :oops:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Pá Črc 06, 2007 9:51

To přece neva ;-) máš to krásně přehledné, jen aby tam byli ti nej veterináři!

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Pá Črc 06, 2007 13:09

já bych chtěla doporučit pro první pomoc pro ty z okolí pana a paní Štruplovi z Loun ( http://www.veterina-louny.cz/ ), mají dobré vybavení, posílají bobky na rozbory a tak podobně, a sice s činčilkami nemají moc zkušenosti, ale jsou hrozně ochotní a milí, a nevadí jim léčit podle pokynů zkušenějších - už mám s nimi domluveno, že jestli v Bonýskovi najdou ty giardie nebo stafylokoka, tak budou léčit přesně podle instrukcí doktorů z Brna - takže pro ty, co jsou blízko, a nepotřebují přímo nějaký chirurgický zákrok, ale jen nějakou léčbu, tak myslím že je to dobrá alternativa ;).

Vellunka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: Stř Dub 25, 2007 10:49
Místo/Bydliště: Most

Příspěvekod Vellunka » So Srp 04, 2007 15:23

Jestli se někdo rozmýšlíte na jakou veterinu do prahy určitě doporučuji veterinární nemocnici libuš. Pani doktorka Chylíková je moc příjemná a je vidět že činčilám rozumí. Zvířátko tam lze i hospitalizovat. Dříve jsem byla na veterině v Klánovicích a to se nedá srovnávat, jsou tam sice hodní, ale myslím si, že nejsou tak dobře vybavení jako v Libuši. nepoužívají inhalační anestezii, která je nejšetrnější a při problémech se stoličkami nedělají ani rentgen.

Host

Kam už ne!

Příspěvekod Host » Po Zář 03, 2007 15:43

Mám hodně špatné zkušenosti s klinikou Mi-Vet v Ústí nad Labem. Činče tam dělali ultrazvuk, potřebovali jí vyholit bříško. Přitom ji doktorka 2x! řízla strojkem do zadní nožičky a ani si toho nevšimla, musela jsem ji upozornit. Za pár dnů se to zanítilo, ale když jsme tam volali s tím, že ji potřebujeme ošetřit a že to je zánět způsobený jejich vinou, vůbec se k tomu neznali a řekli, že nás vezmou, ale až večer, což znamená že si připlatíme za pohotovost. To jsem málem padla! Oni naší Kukče ublíží a pak z nás ještě chtějí tahat prachy, místo aby ji bez keců ošetřili zadarmo. Navíc celkově přístup dost nešetrný, bez podrobných vyšetření nám doktorka řekla, že nám činča dýl jak měsíc, dva nepřežije.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam už ne!

Příspěvekod Janča » Po Zář 03, 2007 16:31

Lenurka napsal:Mám hodně špatné zkušenosti s klinikou Mi-Vet v Ústí nad Labem. Činče tam dělali ultrazvuk, potřebovali jí vyholit bříško. Přitom ji doktorka 2x! řízla strojkem do zadní nožičky a ani si toho nevšimla, musela jsem ji upozornit. Za pár dnů se to zanítilo, ale když jsme tam volali s tím, že ji potřebujeme ošetřit a že to je zánět způsobený jejich vinou, vůbec se k tomu neznali a řekli, že nás vezmou, ale až večer, což znamená že si připlatíme za pohotovost. To jsem málem padla! Oni naší Kukče ublíží a pak z nás ještě chtějí tahat prachy, místo aby ji bez keců ošetřili zadarmo. Navíc celkově přístup dost nešetrný, bez podrobných vyšetření nám doktorka řekla, že nám činča dýl jak měsíc, dva nepřežije.


to je fakt hrůza... mě se v severních čechách nejvíce osvědčili Štruplovi z Loun - vybavení mají docela slušné, a jsou ochotní v případě potřeby léčit podle pokynů Brňáků, takže i když s činčilkami nemají moc zkušeností, tak se na jednodušší věci využít dají - operaci bych u nich neriskla, tam to chce praktické zkušenosti, ale léčba třeba antibiotiky a tak podobně, to je myslím lepší řešení než chudáka činču tahat x-krát po republice, když to jde takhle "na dálku"

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Re: Kam už ne!

Příspěvekod lululík » Po Zář 03, 2007 17:03

Lenurka napsal:Mám hodně špatné zkušenosti s klinikou Mi-Vet v Ústí nad Labem. Činče tam dělali ultrazvuk, potřebovali jí vyholit bříško. Přitom ji doktorka 2x! řízla strojkem do zadní nožičky a ani si toho nevšimla, musela jsem ji upozornit. Za pár dnů se to zanítilo, ale když jsme tam volali s tím, že ji potřebujeme ošetřit a že to je zánět způsobený jejich vinou, vůbec se k tomu neznali a řekli, že nás vezmou, ale až večer, což znamená že si připlatíme za pohotovost. To jsem málem padla! Oni naší Kukče ublíží a pak z nás ještě chtějí tahat prachy, místo aby ji bez keců ošetřili zadarmo. Navíc celkově přístup dost nešetrný, bez podrobných vyšetření nám doktorka řekla, že nám činča dýl jak měsíc, dva nepřežije.

A co je to za veterinu?
To je vedle Tatranu(jízdárna)?
Co vím tak u Tatranu je to nej.Vím ještě že jsou dvě veteriny a to:jedna u Zoo a potom jedna na Severní Terase vedle Hospody.
Je to jedna z nich :?:

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Po Zář 03, 2007 17:13

Jo...už jsem to našla.
Je to ta veterina na severní terase.
Veterinární klinika Mi-Vet, s.r.o.
Pod Hůrkou 3025/1a, Ústí nad Labem-Severní Terasa, Ústí nad Labem
Klinika specializovaná....

Tam sem byla jen jednou a je to tam strašný a kdybych měla popsat to jejich chování tak bych všude musela napsat-CENZURA protože jsou opravdu strašní.Horší chování jsem u žádné kliniky nikdy neviděla. Já osobně doporučuji:

MVDr.Vratislav TUMA
Veterinární ordinace
Na Valech9. Ústí nad Labem
Tel.:473 600 549
Mobil:603 450 133
DIČ: CZ5802051464

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Po Zář 03, 2007 18:58

OT:
Nevím jestli jsem se špatně vyspal, ale tyhle dva příspěvky jsem přežil bez infarktu :roll: . To tam fakt není žádná hrubka? (chybějící mezery po bodce se nerátají) :shock: :lol: \:D/

Avatar uživatele
lululík
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 464
Registrován: So Dub 07, 2007 13:26
Místo/Bydliště: Ústí nad Labem
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lululík » Po Zář 03, 2007 19:24

To víš...
Dnes začala škola :wink: :D

Host

Příspěvekod Host » Po Zář 03, 2007 19:49

Jo jo, je to ta na Severce, Pod Hůrkou. Tak jsme nakonec s Kukajdou jeli na veterinu k ZOO, kam jsme s ní chodili předtím. Tam byli vždycky příjemní, i dneska. Dali nám nějakou mastičku, prý je supr, tak doufám, že zabere. Zmínila jsem se o Mi-Vetu a o tom, od čeho má činča zánět a taky, že nám tam doktor po ultrazvuku řekl, že má Kuky asi metastázy v játrech (doktorka hned přisadila, že už budou asi i v mozku, asi ráda děsí lidi!). Na to doktor řekl, že se o Mi-Vet nechce otírat, ale ultrazvuků tak malých zvířat tam moc nedělají, všechny radši lífrují pryč, takže vůbec nemusí být jejich závěr správný. Klidně to můžou být jen srůsty či co. A oni nás přitom vyděsili, že činča má sotva pár týdnů života a nemá cenu s ní cokoliv dělat. Brr, ještě teď jsem rozklepaná, když si na ty chvilky v Mi-Vetu vzpomenu.

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Veterina v Libereci???

Příspěvekod neprodejny vzorek » Po Zář 10, 2007 7:34

Už někdo objevil dobrou veterinu v Liberci nebo v Jablonci? Nemám auto, takže Praha je pro nás problém.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Zář 10, 2007 11:31

Zkus pana krobota http://www.firmy.cz/detail/276930-mvdr-jarmila-krobotova-liberec-xv-stary-harcov.html Jeho sestřička měla farmu činčil ;-)

Avatar uživatele
neprodejny vzorek
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: Po Srp 13, 2007 8:50
Místo/Bydliště: Lázně Bělohrad nebo Mostek (TU)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod neprodejny vzorek » Po Zář 10, 2007 13:13

Děkuju. To vím, kde je. Tam jsem byla s minulou činčilou (konkrétně u paní Krobotový), ale už mi nepomohli.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Zář 10, 2007 13:17

Ja sem byla u krobota........ ono buhužel je to tak malé zvířátko a když se příjde pozdě, tak se někdy nedá nic dělat:-( ja sem tam byla před tejdnem...a byl tam pan krobot a ta sestřička.:-)Ale nebyli jsme tam s ničím vážným.

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”