Zanedbávaný pejsek - jak pomoct? :(

Zamknutá témata a zbytečné hádky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Zanedbávaný pejsek - jak pomoct? :(

Příspěvekod genca » Ne Říj 10, 2010 23:18

Už vážně nevím, co dělat. Máme chalupu v určitý vesnici, cca 300km od Liberce kde bydlím a na vedlejší parcele bydlí pejsek. Jeho příběh je smutnej. Je to staford, neuvěřitelně hodnej, mírnej pes. Kdysi žil se svým pánem v domku. Jenomže jednoho dne se přestěhovali do bytu. Pejsek, jak nebyl zvyklej, kňučel, když byl doma sám... A tak ho nakonec tenhle jeho pán vzal, odvezl na tu parcelu, a nechal tam. To bylo pejskovi devět let. Na pozemku mu postavil boudu, ale to je taky všechno. Jezdí za ním někdy obden, někdy jednou za tři dny, někdy taky jednou za týden... Staford pochopitelně není plemeno, který by mohlo být pořád venku. Ale Ariček, jak se jmenuje, tady bydlí i přes zimu... Co ho nejvíc trápí je, že je sám. Je to už tři roky, teď je mu už dvanáct a pořád je to stejné. Když tam jsem, chodím za ním jak můžu a přes plot si povídáme, mazlíme, dáváme dobroty... Někomu na zavolání nereaguje, mě přiběhne obvykle hned. Často kouká přes plot a kňučí. Hrozně smutně kňučí. Včera jsem tam zrovna byla, seděla jsem u plotu, on ležel proti mě a brečel. Jak strašně ráda bych si ho vzala k sobě :(. No pan majitel nám zakázal na psa i mluvit, na což mu kašlu, nejradši bych ho chytla za límec a nakopala, pitomce, odložil psa když se mu přestal hodit, psa, kterýho měl devět let, ho teď na dožití strčí na opuštěnou parcelu k lesu, kde musí bejt pořád sám. :x :cry: Arik má navíc nemocnou kůži, teď zrovna i líná a přitom je venku čím dál větší zima. Mám opravdu strach, že další zimu nezvládne. Ale co s tím? Stížnost na krajskou veterinární správu jsem už podala, byli tam, ale neudělali s tím nic, protože není přímo týranej, že by to bylo na něm vidět a ani podvýživou netrpí, protože ho všichni krmíme. Majitel není přístupnej dohodě. Z ruky ho navíc nedá. Nejradši bych ho odtamtud ukradla. Je mi ho strašně líto, je to hrozně hodnej pejsek :(.
Tady to je on.
Obrázek
Co mám dělat, jak mu víc pomoct?
Nejradši bych ho opravdu ukradla. Nevím, jestli by ho potom pán našel až tady, je to těch 300km... Nevím, jestli je tetovanej, nebo čipovanej... Ale některý charakteristický znaky má. Tohle si nezaslouží. :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Ne Říj 10, 2010 23:56

Týranej opravdu nevypada. Asi s tim nic dělat nejde.Jediny co můžeš dělat, tak za nim chodit, aby byl s někam v kontaktu a krmit ho nějakyma granulema, který mají vysoký obsah tuku, aby se zatučnil na zimu- doporučuju i nějaky vitaminy. Můžeš mu taky vařit ;) Jinak staford je pes, ktrej venku být může ;-)

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Zanedbávaný pejsek - jak pomoct? :(

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 11, 2010 11:10

Tak za prvé, týraný není. Ani tak nevypadá... týrané zvíře vypadá takhle:

http://www.cas.sk/clanok/126242/zena-ty ... ostry.html

Za druhé, pokud ti řekl, že k psovi nemáš líst, tak bys to měla respektovat. Jelikož pes patří pánovi a tobě může bejt úplně u zadku, co s ním majitel dělá. Protože v našem zákoně je pes věc a pokud nemáš důkazy o týrání, tak s tím nic neuděláš. A to, že ho sebou nevzal do bytu, to sice nechápu, ale majitel projevuje snahu se o psa dále start. A staford je pes jak do bytu, tak i na ven. Jako každej pes. Pes odjakživa patřil na řetěz k boudě a hlídal majetel, bez ohledu na to, co to bylo za rasu (nepočítám malé psi - coby polštářové hafíky). Jediný, co můžeš udělat je, že pána udáš na policii bez jakéhokoliv důkazu, policie případ uzavře pro nedostatek důkazů a tím to skončí. Naopak majitel psa tě může žalovat za co všechno... Já být tebou, tak tohle neřeím a radši střádám peníze a pak je pošlu tam, kde chybí.. jako třeba do útulků. Tady je psovi 11 let a již brzy se mu dostane vykoupení...

Promiň, že ti to píšu takhle zostra, psi chovám prakticky od mala a znám tyto případy, se kterými nic nezmůžeš, protože nahoře seděj blbečci, které zajímá jen jejich plat...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 11:13

Je ten chlap normalni?Tak kurna, kdyz psa nechce, nema na nej cas a soupne ho od sebe pryc, pak nechapu, ze na nej nikdo ani nesmi mluvit a natoz si ho vzit.To fakt neni k pochopeni, ten clovek nemuze byt normalni, nebo ho to hrozne tesi trapit psa.
Staford sice venku byt muze, ale ke kratkostrstej, tudiz, pokud venku, tak ale velice dobre izolovanou dvojite aspon boudu a zateplenou s predsinkou.Navic je uz starej a maji byt letos opet krute zimy.Zkus napsat a oslovit ochrance zvirat, poslu Ti kontakt, ktery jsem nekde videla, zabyvaji se tim.Nenechala bych to tak.

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 11, 2010 11:18

jasmin napsal:Je ten chlap normalni?Tak kurna, kdyz psa nechce, nema na nej cas a soupne ho od sebe pryc, pak nechapu, ze na nej nikdo ani nesmi mluvit a natoz si ho vzit.To fakt neni k pochopeni, ten clovek nemuze byt normalni, nebo ho to hrozne tesi trapit psa.
Staford sice venku byt muze, ale ke kratkostrstej, tudiz, pokud venku, tak ale velice dobre izolovanou dvojite aspon boudu a zateplenou s predsinkou.Navic je uz starej a maji byt letos opet krute zimy.Zkus napsat a oslovit ochrance zvirat, poslu Ti kontakt, ktery jsem nekde videla, zabyvaji se tim.Nenechala bych to tak.


Taky nechápu, že ho bu´d někomu nedá, nebo ho nenechá utratit.. psovi by to pomohlo...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 11:22

Ten pes je tyrany, ale psychicky.Staford je zrovna plemeno, ktere patri k panovi a smecce, jako ostatne kazdy pes, ale u techto plemen je to obzvlast dane.Na retezu byl vzdy byndog, to si pletes, coz je pes stafordovi podobny, ale daleko vic nebezpecnejsi, pokud se nezvladne vychova, nebo dostane pana debila.Take je silnejsi.Staford, stejne jako pitbull, stafordsirksy terier na retez a k boude nepatri, trpi.A jak jsem psala, neni na mrazy staveny venku, i dlouhosrsti psi maji mit dobre izolovane boudy na zimu, natoz kratkosrsti.Tez se pesanama zabyvam a od malicka mezi
podobnymi psi vyrustala.V jine zemi uz by se to posuzovalo, jako tyrani, prestupek, tady se ten zakon teprve pripravuje, ale vpodstate plati tez, jen se nenechat odbyt.
Nechapu proste toho chlapa, kdyz mu je jeho pes, ktery mu byl vernym spoelcnikem tolik let ted u p.... a ani ho nechce darovat nekam na doziti v klidu.Pripada me to, jako urcity druh sadismu.
Na tech strankach, co Wulfina tady ted dala odkaz na ty tyrane psy, dogy, to jsem dala ja a tam mas kontakt na ochrankyni zvirat, konkretne psu, tak ji napis a porad se s ni, pomahaji, kde se da, treba se to vyresi.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 11:24

Wulfina napsal:
jasmin napsal:Je ten chlap normalni?Tak kurna, kdyz psa nechce, nema na nej cas a soupne ho od sebe pryc, pak nechapu, ze na nej nikdo ani nesmi mluvit a natoz si ho vzit.To fakt neni k pochopeni, ten clovek nemuze byt normalni, nebo ho to hrozne tesi trapit psa.
Staford sice venku byt muze, ale ke kratkostrstej, tudiz, pokud venku, tak ale velice dobre izolovanou dvojite aspon boudu a zateplenou s predsinkou.Navic je uz starej a maji byt letos opet krute zimy.Zkus napsat a oslovit ochrance zvirat, poslu Ti kontakt, ktery jsem nekde videla, zabyvaji se tim.Nenechala bych to tak.


Taky nechápu, že ho bu´d někomu nedá, nebo ho nenechá utratit.. psovi by to pomohlo...

Podle me to musi byt sadista, kteremu dela dobre trapit aspon psa.Treba si pres nej bohuzel vyrizuje ucet s nekym jinym, manzelkou, detmi, kdovi.Lidi jsou fakt hnusni cim dal vic.Ale zase se mu to vrati, jednou sam zdechne podobne, ne-li hur a nikdo mu nepoda ani to jidlo treba.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 11:37

Genco, mas tam ode me sz s kontaktem, ktery jsem nasla.Rozhodne to nevzdavej a nenech se odbyt, sance tu je i nato, pokud o psa mas zajem ho mozna ziskat.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 11:40

Prave proto jsem sem dala odkaz na stranky, kde je petice ke stazeni za zvyseni trestu za tyhle a podobne a jeste horsi pripady.A jelikoz se o zmene zakonu uvazuje a bude se projednavat, tak by bylo fajn, kdybyste si ji stahlo, podepsalo a odeslalo co nejvice lidi, takze to prosim posilejte vsem svym pratelum, dokud jeste neni datum uzavreno.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 11, 2010 11:46

jasmin napsal:Prave proto jsem sem dala odkaz na stranky, kde je petice ke stazeni za zvyseni trestu za tyhle a podobne a jeste horsi pripady.A jelikoz se o zmene zakonu uvazuje a bude se projednavat, tak by bylo fajn, kdybyste si ji stahlo, podepsalo a odeslalo co nejvice lidi, takze to prosim posilejte vsem svym pratelum, dokud jeste neni datum uzavreno.


Myslim, že se snažíte zbytečně, na psovi není vidět, že je týraný a když to i vet. správa shledala jako v pohodě, tak jako nikdo s tím nic neudělá...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 11:50

Ja si to nemyslim, nevzdavala bych to.Oni totiz ne vsude na tech vet.spravach jsou vstricni a ochotni se necim zabyvat.Proto treba se ti ochranci zvirat nenechaji odradit a pokracuji dal, az casto uspeji jinde podanim stiznosti na postup predesly atd.take to muze byt jejich znamy, nemusi, ale muze, tak se to pak dela dal tak, ze kdyz mistni krajska vet.sprava nic neshledala, pokracovat dal az do Prahy ke statni veterinarni sprave.
Ten pes zato stoji.Nechala bych to uz na tech ochrancich zvirat, ti preci jen maji tech kontaktu a moznosti vic i medializace

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 11, 2010 11:55

Hm, to známe...
Stejně si myslim, že tomu psovi dáte pár dnů,měsíců života nevíc... kdyby se to povedlo...

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 11, 2010 12:03

Bohužel tomlhe má Wulfina pravdu,tady nic nezmůže ani vet.spáva.Pes jako týraný nevypadá,pokud nejsou fyzické důkazy,nikdo mu psa nevezme.Tomu věřte,mám známeho z vet.správy.
Na druhou stranu je to ....,nechápu proč když ho nechce ho nedá Genče která by si hi vzala.Ušetřil by i na žrádle.
No já nevím,300km je 300km,jak může vědět že si ho odvezla a pochybuju že by za ní jel.Stane se že se pes zaběhne :wink:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 12:27

Zkusila bych se aspon poradit s temi ochranci zvirat.Je to par let zpatky a rikala mi znama, ze chodili po vsich a kde meli lidi baraky a kde videli psy venku a ptali se a zjistovali, zada s nimi ti lide chodi take ven, ci zda jsou psi jen na pozemku a u boudy trvale, ze i to se povazuje za tyrani psa.Takze bych to tak rezolutne nevidela.Nezkusit to bych si vycitala a kdyz by se povedlo, tak bych mela radost.Tady je sance v tom, ze se pes nemusi umistovat do utulku, ale zajemce je.A prodlouzit zivot jen o par mesicu, rok?Ikdyby jen o par tydnu, tak to stoji zato, je to zivy tvor a takovyhle odchod si jiste nezaslouzi.Nehlede nato, ze pokud uz je venku pres nekolik zim a loni byla dost velka, tak ma v cudu urcite i ledviny, klouby.Nevim, jak dobre ma zateplenou boudu a jake zradlo dostava.Chtelo by to mit take svedky nato, ze za psem chodi jen obcas, tudiz nema denne jidlo, piti a je v tomto zavisly na jinych lidech a to uz je tyrani.Tohle by byl nejdulezitejsi faktor a urcite o tom vi i nekdo jiny, jako svedek.
Zkus si s tim blbcem jeste promluvit v klidu, ze psa nechas u sebe dozit,ze opravdu trpi, ze je to ziva bytost a zaslouzi si dustojny odchod, ne nekde venku sam a opustenej.A ze usetri na jidle a vetovi za nej.A take me napada, ze ho zrejme asi ani neodcervuje preventivne a co pravidelne navstevy a ockovani u veta?I na tohle by se to dalo nahrat.
Spis me desi, ze az umre chudak, tak si poridi na tyrani dalsiho mozna.
Pokud by ani tohle nevyslo, tak mu pomoci k uteku neni spatnej napad.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 12:29

minlub napsal:Bohužel tomlhe má Wulfina pravdu,tady nic nezmůže ani vet.spáva.Pes jako týraný nevypadá,pokud nejsou fyzické důkazy,nikdo mu psa nevezme.Tomu věřte,mám známeho z vet.správy.
Na druhou stranu je to ....,nechápu proč když ho nechce ho nedá Genče která by si hi vzala.Ušetřil by i na žrádle.
No já nevím,300km je 300km,jak může vědět že si ho odvezla a pochybuju že by za ní jel.Stane se že se pes zaběhne :wink:

Jo, vem si ho a je to.Mohla se prokousat, podhrabat a kdyz to tak bude vypadat.Spis bych se desila, ze si pak koupi dalsiho:-(, ale treba uz ne.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Říj 11, 2010 12:30

Když ho tenhle omrzel a přestěhoval se do bytu,pochybuju že si dalšího pořídí.Nebo už nějakýho maláho pokojáka má.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Říj 11, 2010 12:31

jinak je moc krasnej, ja bych ho brala hned.To ma ten blb stesti,ze ma zrovna tak mirneho a hodneho psa.Zrovna v techto pripadech by si takovy majitele zaslouzili poradne pokousat za takovou peci.
A letos hlasi, ze budou opravdu krute mrazy, az 30stupnu nekolik tydnu a to uz urcite nevydrzi.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Po Říj 11, 2010 13:55

žádný krátkosrstý pes by neměl být venku!! pouze pokud má dobře zateplenou boudu!! Na jeho kecy bych taky kašlala, a snažila bych pejskovi zpříjemňovat život..hodně štěstí a nervu

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Říj 11, 2010 14:33

každý krátkosrtý pes může být venku. když si vezmete jezvička, odjakživa ho měli venku a dobře zateplena bouda je standard pro každýho psa a je jedno jestli je kratkosrtej a nebo dlouhosrstej.

Bohužel mam stejny nazor, že udání nepomůže. Stafordi jsou velmi společenští psi a myslim, že je dobře, že tam genča za nim chodi. A možná na obranu trochu pana, možná se ho snažil udat, ale v této době je těžké mu vybrat pána, kterej by ho neměl jen na okrasu, jak je hrozně drsnej a to že ji říkal at k němu nechodi bylo určitě z bezpečnostních důvodů.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Po Říj 11, 2010 15:28

já jsem proti chování krátkosrstých psů venku (( mám doma dlouhosrsté a stejně bych je do kotce nedala )), zateplená bouda rozhodně není standtard, znám spoustu lidí, kteří sestaví boudu stlouknutím pár prken. A to že jezevčíci byli chováni venku bude hlavně tím že je měli myslivci, a můj názor na ně raději nebudu psát - je to mimo téma.

Asi neznáš dobře plemena psů, jelikož existuje dost plemen ( beru v úvahu velká plemena) která chovat venku nesmíš!!!!!

A když vezmete v úvahu, že mu je 12let tak je to hodně. Vůbec bych toho chlapa neobhajovala jako majitel má povinost zajistitmu dobrou péči a to že za níc jede jednou za tři dny mu rozhodně nestačí, si měl pořídit plyšáka. A o genče si přeci nemůže myslet, že ho chce na okrasu, když se o něho tak zajímá.

Souhlasím, s tím že vet.správa je na nic, neřeší i případy kdy je jasně vydět, že je zanedbaná péče a oni na to kašlou:(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Po Říj 11, 2010 15:39

"Asi neznáš dobře plemena psů, jelikož existuje dost plemen (beru v úvahu velká plemena) která chovat venku nesmíš!!!!!"

Tak tohle je dobrej nesmysl! By mne zajímala, konkrétní plemena, která venku bejt nesmí, když bereš velká plemena.
Své psi máš akorát rozmazlené a to je vše. Všechny psi, ať byli krátkosrstí či dlouho srstí jsme měli vždy venku a všichni se vždy dožili vysokých věků.
Můj děda je myslivec, má maďarské a výmařské ohaře a bígli a české fousky, jag teriéry a v životě se nepodívali do baráku. Jsou v kotcích a žijou.

Tom, že jsi Verýku proti chování krátkosrstých psů venku je jen názor od člověka, který psi akorát polidšťuje.
:roll:

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Po Říj 11, 2010 16:00

Například anglický mastif ( cca 100kg ) nemá podsadu takže nesmí prochladnou. Já taky psala že je to můj názor. A plemena jako jsou takový chrti, kteří nemají zásobu tuku taky nesmí být venku.

A netvrdim, že by neměli žít - jako že nepřežijou ( zbytečné zveličování ) jen že by venku být někteří neměli kvůli zdravotním problémům, protože jsou nejaká plemena tak přešlechtěná...znám i bernskýho salašníka, který dostal zánět močáku, protože prochladl, a velmi špatně ho léčili.

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod genca » Po Říj 11, 2010 17:12

Děkuju všem za odpovědi. Já do tý vesnice jezdím hodně málo, možná se tam podívám až za rok, takže když tam nejsem, chodí za ním pár lidí ho krmit, ale to je všechno. Pan majitel mi nezakázal za ním lézt, to jsem ani nezkoušela se ptát, zakázal nám na Arika mluvit a všímat si ho. U mě je ta potíž, že k tomu abych si ho mohla vzít mi budou bránit i rodiče - bydlím u nich a pejsek by jim zůstal prakticky nakrku, až příští rok budu muset na vš :-/. Ale to by se snad dalo nějak zařídit... Jasmin děkuju za kontakt, napíšu tam hned, právě jsem doufala že se ozveš ty, protože mi připadá, že máme podobnej přístup. Takže jsem věděla, že bys ho neodepsala, stejně jako já :). Jinak mám právě taky strach, že to k ničemu nepovede, protože týranej fyzicky není, zanedbání péče to u nás nic neznamená. A taky mám strach, že jestli na pána někdo přijde, mohl by Arika někam zašantročit a mohl by skončit ještě hůř. Toho se teď bojím asi nejvíc. Myslím si, že přes zimu by takhle venku neměl být žádnej pes, aspoň ne přes noc, my máme sice pokojáky, ale venku jsou celý dny, žádnej pes nemůže samozřejmě žít zavřenej vevnitř... Ale přece jen tenhle už má věk a aspoň přes ty mrazy by podle mě být vevnitř měl.
Wulfino, ne, nemusela bych si toho všímat, když to není můj pes, nic mi do toho není, stejně jako bych si nemusela všímat dítěte, který ostatní šikanujou, pokud to není moje dítě. Ale v obou případech to neudělám, neumím to a ani umět nechci. Myslím, že aspoň snažit se musím.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Po Říj 11, 2010 17:27

verýk napsal:Asi neznáš dobře plemena psů, jelikož existuje dost plemen ( beru v úvahu velká plemena) která chovat venku nesmíš!!!!!

A když vezmete v úvahu, že mu je 12let tak je to hodně. Vůbec bych toho chlapa neobhajovala jako majitel má povinost zajistitmu dobrou péči a to že za níc jede jednou za tři dny mu rozhodně nestačí, si měl pořídit plyšáka. A o genče si přeci nemůže myslet, že ho chce na okrasu, když se o něho tak zajímá.


Tak vim, že bezzrstá plemena venku být nemůže. Jinak ti co srst mají venku být můžou a to i staford, který nema podsadu.
Pana v tomto směru vůbec neohajuju. Vím, že tato plemena potřebují každodenní peči, ale zase chapu, že genče zakázal přístup k psovi, protože se může stát cokoli. A ted nic proti tobě genčo, ale jak sama víš, tak my mame dva stafordy a kdyby si zamnou přišla jen tak, aniž bych veděla, že doma mate rotvika s dogou, tak bych ti ho taky nedala :-)

verýk napsal:Například anglický mastif ( cca 100kg ) nemá podsadu takže nesmí prochladnou. Já taky psala že je to můj názor. A plemena jako jsou takový chrti, kteří nemají zásobu tuku taky nesmí být venku.


Mastif venku být může. Si vem, že by si nemohla mít venku dogu, pitbula a další plemena bez podsady.

Já osobně mam taky postelaky, ale nemam nic proti tomu, aby někdo měl psa venku. Pokud má hezky zateplenou boudu a je na venkovni prostředí zvyklej, ma dostatečný kontakt s člověkem a neni zanedbavanej, tak mu vůbec nic nechybí a ja v tom nevidim problem.

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Po Říj 11, 2010 17:28

verýk napsal:já jsem proti chování krátkosrstých psů venku (( mám doma dlouhosrsté a stejně bych je do kotce nedala )), zateplená bouda rozhodně není standtard, znám spoustu lidí, kteří sestaví boudu stlouknutím pár prken. A to že jezevčíci byli chováni venku bude hlavně tím že je měli myslivci, a můj názor na ně raději nebudu psát - je to mimo téma.


Tohle už mi přijde jako moc velká přecitlivělost. Nezlob se na mě ale pes patří ven...Naši psi by se doma asi zbláznili kdyby nemohli běhat po zahradě myslim si že nikdy nestrádali a to ani babičky jezevčík kterej je celej rok venku ani strejduv vlčák jsou venku šťastny a nepotrebujou do baraku. Zál.eží na zvyku psa. Samozřejmě když je čivava tak jo dobre to by venku asi nepřežilo ale plemeno jako je staford ven určitě může nemyslim si že by byli nak nachylny kamarad ma taky staforda a maj ho celoročně venku pes je chovnej a myslim ze tomu majitelé docela rozumí když maj chovnou stanici ;););););)

Disable adblock


Vrátit se na “Archiv”