Barvičky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Mia

Barvičky

Příspěvekod Mia » So Lis 05, 2005 12:04

Jsem asi před dvěma dny někde četla že by se neměli k sobě připouštět dvě činčilky určité barvy,že by z toho mohla nastat určitá degenerace dalšího potomstva,tak mě zajímá jestli jste se s tím setkali :shock: :shock: :shock:

Disable adblock

Zolty

Re: Barvičky

Příspěvekod Zolty » So Lis 05, 2005 18:16

Mia napsal:Jsem asi před dvěma dny někde četla že by se neměli k sobě připouštět dvě činčilky určité barvy,že by z toho mohla nastat určitá degenerace dalšího potomstva,tak mě zajímá jestli jste se s tím setkali :shock: :shock: :shock:

nesetkala ani jsem o tom nečetla, tak bych chtěla znát názor někoho ze zkušenejch chovatelů, jestli je to pravda.. co Alice? :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » So Lis 05, 2005 18:26

Ano je to pravda.Uz sme to tu niekde spominali.nesmie sa spolu parit velvet+velvet a biela +biela.

Zolty

Příspěvekod Zolty » So Lis 05, 2005 18:31

Alice napsal:Ano je to pravda.Uz sme to tu niekde spominali.nesmie sa spolu parit velvet+velvet a biela +biela.

no a standart+standart?

Disable adblock

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » So Lis 05, 2005 20:02

:lol: :lol: :lol: Kříží se spolu jako křížaly :?: :shock: :lol: :lol: :lol:

Mia

Velvet

Příspěvekod Mia » So Lis 05, 2005 23:34

Alice napsal:Ano je to pravda.Uz sme to tu niekde spominali.nesmie sa spolu parit velvet+velvet a biela +biela.




A Velvet je jaká barva :shock: :shock: :shock: jsem neznalááá :oops:

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Ne Lis 06, 2005 9:26

Buď je Brown Velvet (ta je taková světle hnědá - podle mého laického souzení), pak je Black Velvet, to je takový černý bubák. Černý zvrchu a směrem k bříšku má světlejší barvu.
Obrázek
Obrázek
http://www.chinchillas2home.co.uk/pricechart.htm

Mia

Velvet

Příspěvekod Mia » Ne Lis 06, 2005 10:35

Terezka napsal:Buď je Brown Velvet (ta je taková světle hnědá - podle mého laického souzení), pak je Black Velvet, to je takový černý bubák. Černý zvrchu a směrem k bříšku má světlejší barvu.
Obrázek
Obrázek
http://www.chinchillas2home.co.uk/pricechart.htm



Díky za ukázku teď už budu vědět :mrgreen:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Lis 06, 2005 11:43

ta brown velvet - celá moje Amálka ...

Zolty

Příspěvekod Zolty » Ne Lis 06, 2005 12:34

Liliana napsal:Tak přece ty ostatní pochází ze standartek.. takže ty se mezi sebou rozhodně kříží!!

no já jsem si řikala, že je to náký divný.. ale člověk nikdy neví :lol:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

Příspěvekod Burýska » Ne Lis 06, 2005 12:56

Zolty napsal:
Liliana napsal:Tak přece ty ostatní pochází ze standartek.. takže ty se mezi sebou rozhodně kříží!!

no já jsem si řikala, že je to náký divný.. ale člověk nikdy neví :lol:
:shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :P :wink:

Mia

Barvičky

Příspěvekod Mia » Ne Lis 06, 2005 14:55

Takže ze standartní barvy činčilek(šedá),pocházejí potom ty bílé(White) a ty černé a béžové (Velvet),je to tak??? nebo jsou ještě nějaké jiné klasické barvičky krom mouru :)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Lis 06, 2005 15:01

i já jsem se již na tomhle fóru dozvěděla, že bílá činčila má prostě kořen chloupku černý - a z každého kořenu prý vyrůstá až 30 chloupků, proto má činča tak hustý kožíšek, do kterého se nedostane žádný parazit...

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Ne Lis 06, 2005 19:01

camilla napsal:i já jsem se již na tomhle fóru dozvěděla, že bílá činčila má prostě kořen chloupku černý - a z každého kořenu prý vyrůstá až 30 chloupků, proto má činča tak hustý kožíšek, do kterého se nedostane žádný parazit...


Koren chlpu cierny? U bielej? To je nejake divne.Ja ma snehobielu cincilu bez jedineho naznaku ciernej farby :D A z kazdeho korienka vyrasta 60-100chlpkov. :wink:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 06, 2005 19:55

camilla napsal:i já jsem se již na tomhle fóru dozvěděla, že bílá činčila má prostě kořen chloupku černý

:lol: :lol: :lol: ty myslíš asi Silver mosaic, že??!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:
to je třebas můj arturek! :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Lis 06, 2005 20:06

že by úlet? měla jsem za to, že jsem to vyčetla tady, ale podle reakce soudím, že určitě ne-e. Tak to bylo jinde. Denně prolezu takovejch stránek - všude je napsaný něco jinýho. Pokusím se ty stránky, kde jsem tohle četla, najít. Nebo že by se mi o tom už i zdálo? Ne, to snad ne, tak špatně na tom snad nejsem.. :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Lis 06, 2005 20:12

tak to je vážně dobrý!!!!!
:lol: :lol: :lol: ty činčilky ti už pomalu ale jistě lezou na mozek...jako každému z nás!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Barvičky

Příspěvekod Janča » Ne Lis 06, 2005 20:22

Mia napsal:Takže ze standartní barvy činčilek(šedá),pocházejí potom ty bílé(White) a ty černé a béžové (Velvet),je to tak??? nebo jsou ještě nějaké jiné klasické barvičky krom mouru :)


no, je to trochu složitější. klasická "divoká" barva je standart, ze který postupně vznikly mutací ty klasický barvy - white (bílá), Velvet (černá maska, bílé bříško), beige (béžová, červený oči), ebony (celá černá i s bříškem - např. muj Bony), violet (do fialova) a další barvičky - tyhle jsou rozšířený v Čechách, řekla bych. křížením různých těhle barev vznikají pak další barvy - velvetci a ebonci třeba zvýrazní tu původní barvu tý druhý činčilky - brown velvet, brown ebony, violet velvet atd, bílá když jí zkřížíš třeba s béžovou tak vnikne "dozlatova" :D , a tak dál, kombinací je spousta. Hezky to má vysvětlené paní Švehlová na www.cincily.cz, včetně úvodu do genetiky. Je to moc zajímavý čtení..

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”