zánět očí!!!!!!

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

zánět očí!!!!!!

Příspěvekod khelis » Út Zář 13, 2005 20:00

jak se pozná, že má činča na očkách zánět???? příčiny znám, ale teď se mi na nich něco nezná!!!!!! :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Út Zář 13, 2005 20:06

v koutkách má slepený nebo vypadaný chloupky, ze začátku jen hodně mrká, je citlivější na světlo a tak, pak se objevuje hnis v koutku - musí se to léčit co nejdřív, rychle se to horší, pozor - hlavně u mláďat! Osvědčilo se mi (samozřejmě pod vedením doktora) Opthalmo-framykoin - činčilku ale musíš chvíli držet se zavřeným očičkem, jinak to hned vymrká a zbytek setře packou, a omývat heřmánkem na zklidnění...

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Zář 13, 2005 21:23

Máme trvalý problém s neprůchodnými slznými kanálky, kdysi jsem tu založila téma. Museli jsme dávat mastičku do očí každý den. Ale vyléčit se to "nedá", Ferdu to neomezuje, jen má opatlaná očka.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Zář 21, 2005 21:30

Tak už to zase začalo i u mě - jedno z těch nových miminek, holčička, dostala docela silný zánět spojivek :( . S doktorem jsme se dohodli na léčbě opthalmo-framykoinem třikrát denně a omývat očičko řepíkem... má s tím ještě někdo zkušenosti, co ještě by mohlo pomoct? u miminek mám vždycky hroznej strach, když je nějakej problém... :(

Disable adblock

petra.sarrah

zánět očí !!!

Příspěvekod petra.sarrah » Po Zář 26, 2005 18:04

ahoj já už to mám taky ozkoušený nejdřív sme chodily 14dní k veterináři pak to ustalo a pak znova.bylo mi řečeno že je to z prašného prostředí :( :( už jsem byla zoufalá a pak jsem zjistila že má alergii na písek . malej byl zvyklej na písek (kupuji 5kg a je to české výroby )a já protože ho nikde tehdy neměli koupila jinej v tubě.po výměně se zánět úplně vytratil což mne mile překvapilo 8) 8) 8) 8) tak to zkus taky třeba to pomůže

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Zář 26, 2005 20:55

k písku přístup nemá, jako podestýlku používám to bukový dřevo, aby to neprášilo... fakt nevím co mám udělat dál. Vůbec se jí to nelepší, doktor změnil mastičku - teď máme Maxitrol aspoň 5x denně - občas to nestíhám tak k ní vstávám i v noci.. Navíc teď začnu jezdit do Prahy do školy a vůbec nevím jak to s ní udělám... Budu si je asi muset nastěhovat do Prahy a nejezdit domu ani na víkendy, jenže o tom nechce moje máma ani slyšet... začínám z toho být fakt na prášky. Malá to oko nemůže vůbec otevírat, má ztvrdlý a opuchlý víčka a vypadá to moc špatně, ani nevím jestli jí to očičko vůbec zachráním... :cry: :cry:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Zář 26, 2005 21:25

Jančo, určitě to zvládnete. Maxitrol je úžasná věc - u nás ale stačilo kapat jednou denně :?
Jinak pozor, heřmánek krom jiného vysušuje - pokud očíčko otíráš na víčkách heřmánkem, mohlo by být zatvrdnutí od toho.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Zář 26, 2005 22:15

máme řepík, ne heřmánek... nevím ale jestli ten nefunguje stejně.. a ten Maxitrol máme mastičku.. doufám že zabere, je mi jí fakt hrozně líto...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Zář 26, 2005 22:25

Jančo, my máme Maxitrol kapky a ty nikterak činčilku neobtěžují. Očíčko je "netknuté" a neopatlané, prostě myšce nijak nevadí. Možná vám měl veterinář napsat raději ty. Já osobně mám s mastičkami špatné zkušenosti. Činčilkám vadí, lepí se jim kolem očíčka prach a jsou z toho smutné :cry: A navíc mastičky nazabíraly :cry:

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Po Zář 26, 2005 22:36

a ty kapky zabírají líp než mastičky? tak to bych teda asi zavolala veterináři, jestli mi nenapíše radši je... taky mám pocit že moc nezabírají a většinu si utře pacičkou...

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Zář 27, 2005 7:55

Ono účinné to bude asi stejně, ale při použití kapek se na očíčko nic nelepí a činča je v pohodě, což má asi na léčbu dost velký vliv. Při mastičce byla činčilka moc nešťastná a věčně měla na očíčku něco nalepeného, i když se nekoupala v písku. (S kapkami jsem myšky koupat nechala, jen jsem počkala, až bude očíčko suché - a bylo to v pohodě.)

petra.sarrah

zánět očí !!!

Příspěvekod petra.sarrah » Út Zář 27, 2005 14:08

ahoj já ted´koukám na jiné kapičky co mi doktor napsal je to gentamicin wzf o,3%,ty druhé jsou jako u tebe MAXITROL.
ale když se večer koupe tak přeci do toho písku leze ne???skus jinou značku třeba tu nejobyčenější,ve zveráči prodávají v malém igelitovém pytlíku a stojí asi 25kč já byla štěstím blažená když sem mu dala starou značku na kterou byl zvyklej a za dva dny se to srovnalo.předtím to byl Sandy a ten mu vůbec nesvědčil sotva se jedno oko uzdravilo tak se to objevilo na druhém.každý den jem mu sundavala hnis z očí byli jsme z toho vyčerpaní oba dva.nebo skus nechat myšáka na hadru nebo na buničiné vatě asi tak 2 dny v extra kleci a kapej mu,určitě by se to mělo změnit

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Zář 28, 2005 13:58

tak vypadá to, že s Bárou máme vyhráno... když jsem se včera večer vrátila z Prahy, tak to očičko měla otevřený (předtím ho nebyla schopná otevřít ani když jsem jí ho vyčistila, měla úplně napuchlý víčka) a jen trochu mrkala! Byla jsem štěstím bez sebe, protože to už vypadá perfektně, a ani přes noc se jí tam už neudělal hnis... dneska jí to ještě budu kapat (sehnala jsem jí ten Maxitrol kapky, doktor s tím souhlasil) a večer s ní zajdu k doktorovi, abych se zeptala, jak dlouho to mám ještě kapat... ale myslím že už je v pořádku :D :D :D

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Stř Zář 28, 2005 14:44

no paráda. :lol:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Stř Zář 28, 2005 14:57

Jančo, to je super zpráva! :lol: :lol: :lol:

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”