Otřesné zacházení

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Edita
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Pro 18, 2010 19:25

Otřesné zacházení

Příspěvekod Edita » Čt Ún 14, 2013 16:57

Dobrý den,
chtěla bych se s vámi podělit o můj nepěkný zážitek a zároveň a také se zeptat na radu. Dnes jsem se byla čirou náhodou podívat ve zverimexu v nákupní galerii Vaňkovka v Brně. A uviděla jsem tam činčilku v otřesném stavu! Nejsem žádný odborník, jenom člověk co má tyto zvířátka velice rád. Sama doma jednu činčilku mám a snažím se o ni starat jak nejlépe umím. Činčilka ve zverimexu vypadala opravdu zanedbaně. Vypadalo to že má problém s tzv. "kozími zády", o jejím kožíšku ani nemluvím a dokonce na čumáčku a na břichu měla krev! Bylo mi jí strašně líto. Řekla jsem prodavačkám jestli o tom ví, a ony řekly, že se na ni potom podívají. Ale já osobně si nemyslím že to budou nějak řešit. A proto jsem se chtěla zeptat, jestli této činčilce nejde nějak pomoct? Někoho tam na ně poslat nebo něco takového, protože tohle se přece nedělá :(

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Wulfina » Čt Ún 14, 2013 17:29

Lze... každý zverimex musí mít veterinární dohled... nebo napiš na Ligu ochránců zvířat...

Edita
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Pro 18, 2010 19:25

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Edita » Čt Ún 14, 2013 17:55

a to prosímtě udělám jak? nějak s tím nemám zkušenosti..

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod tarja666 » Čt Ún 14, 2013 18:40

Ahoj, to mě teda jejich přístup dost překvapuje :shock:
Já bydlím kousek od tama a vždy, když jsem tam byla, viděla jsem právě činčilky v relativně dost dobrém stavu (na zverimex).
Vždy měly k dispozici písek, peletky na krmení atd. Zatím jsem měla vždy štěstí i na ochotné prodavačky - jednou jsem myslela, že budu muset dokrmovat miminka a jedna mi přinesla z domu mlíčko na dokrmování, abych nemusela kupovat to jejich drahé. Je mi teda líto, že tam ted mají činčilku v tak špatném stavu :( a odpověď prodavačky by mě asi dostala :evil: bych jí dala co proto.... !
Zkus to oznámit,jak radí Wulfina a určo dej vědět, jak to s činčilkou dopadlo...

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Wulfina » Čt Ún 14, 2013 20:40

http://www.lozcr.cz/ - to, co si napsala sem, napiš jim do mejlu... :)

Edita
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Pro 18, 2010 19:25

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Edita » Čt Ún 14, 2013 20:47

ano ty stránky už jsem si našla, ale nevěděla jsem jestli kontaktovat předsedu nebo inspektora a tak jsem prozatím vyplnila tento formulář:
http://www.svscr.cz/index.php?basket=-5 ... 0&art=5684
je tam psáno, že se to týká i podnětů ke kontrole, a nějakou kontrolu by tenhle případ potřeboval si myslím..myslíte že to bude stačit?

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Wulfina » Čt Ún 14, 2013 21:27

myslím, že ano :)

Edita
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Pro 18, 2010 19:25

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Edita » Čt Ún 14, 2013 21:44

Dobře, děkuju moc za odpovědi..ted už jen budu čekat jestli se mi ozvou a doufat že jsem činčilce pomohla a že už jí bude dobře :(

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Schecke » Pá Ún 15, 2013 16:27

Já si spíš myslím, že činčily v takovéto stavu jim tam nosí lidi. Koupí si je, špatně se starají a když to onemocní tak to odnesou do zverimexu ať se postarají jiní. Zverimex ale nejsou veterináři,takže nemocné zvíře ani nepoznají a prostě ho prodávají. A který zverimex by nebral činčilu zadarmo, když ji prodá za tisícovku???? To je můj názor...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Wulfina » Pá Ún 15, 2013 19:48

A u většiny zveráků správný názor...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod jasmin » Pá Ún 15, 2013 23:43

Asi zase nejaky nevhodny Vanocni darek, ktery dopadnul takto:-(.Zajdete se tam jeste nekdo, kdo jste odtamtud podivat, bylo by potreba ji pomoci.Pokud krvaci, tak obzvlast.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod jasmin » So Ún 16, 2013 14:18

Mam naprosto stejny pohled, jako Saskie. ze cim vic poznavam lidi, tim vic miluju a vazim si zvirat.Tohle byl nejlepsi a nejpravdivejsi citat vsech dob.Clovek se holt stvoriteli nepovedl a byl to nejvetsi omyl na planete vsech dob, jeho vznik a vyvoj.
Leni, pokud jsi hodne citliva a nechas si vse libit, tak sis asi nevybrala nejlepsi povolani a zvlast v dnesni dobe, ucitelka.Kdyz vidim a slysim, co si deti dovoli k ucitelum a jak jsou tezko zvladatelni, tak bych to nemohla delat a nechtela, ani omylem.Ponevadz na takove zmetky by byl i Igor Hnizdo malo.A pokud to ty deticky vyciti, Tvuj strach a pokoru, tak budes tercem sikany a mozna i utoku velmi casto.Nedavno jsem jela dopravou a nastopila skola i s ucitelkou, detem mohlo byt tak 12-13 let.Strasne rvaly a delaly bordel, sproste na sebe kricely, mluvily a ucitelka si je pouze dovolila napomenout, kdyz uz to i lidem vadilo a upozornili ji.Takze je mirnym hlaskem napomenula, jestli by se neztisily.A oni ji klidne, prede vsemi poslaly do p.... a jeste ji rekly, ze je kra.. a at drzi hubu.To je ten humanismus, kdy se proste ani takovyhle nezvladatelni zmetci nemuzou serezat a boji se jich i rodice, nebo naopak je v tom jeste omlouvaji, podporuji a na ucitele si jeste vyslapnou.

Edita
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Pro 18, 2010 19:25

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Edita » So Ún 16, 2013 14:34

Ohledně těch zverimexů máte možná pravdu..že jim tam někdo zvířátko v takovém stavu už přinesl. Ale já osobně bych ho tam nikdy nenechala trápit se bez povšimnutí. Nemohla bych ani vklidu v noci spát. Původně jsem do toho zverimexu nechtěla nějakou dobu chodit, ale poněvadž mi na mou zprávu a formulář, který jsem vyplnila nikdo neodpověděl, tak mi to asi nedá a zajdu se příští týden na ni znovu podívat, jestli se něco změnilo.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod jasmin » So Ún 16, 2013 19:17

Tak jedine si ji tam vyfotit a udelat dusno, ze to tak nenechas, ze mas zname v ochrane zvirat apod.A pokud by to nepomohlo a ta cincila opravdu na tom byla spatne, tak si ji vem.Jsi navic z Brna, muzes s ni jit na prohlidku na Palackeho k Jeklovi a nechat si sepsat od nej zpravu.V prodejne, pokud bys ji chtela odtama vzit si nech vystavit a trvej na paragonu, nejlepsi by bylo, kdyby sis vzala s sebou jeste nekoho, jako svedka, ktery by Ti to dosvedcil a predtim ji v tom stavu a v tom zveraku vyfotte.A pak se zpravou z veteriny jit na ne a chtit proplatit naklady za vysetreni a pripadnou lecbu.

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Schecke » Ne Ún 17, 2013 10:43

já dneska jedu okolo....bohužel ráda bych pomohla, ale vzhledem k tomu kolik nemocí se mi dostalo do chovu činčil a křečků, činčilky je mi sice líto,ale já už si do mého zdravého chovu nemocnou činčilku nevezmu.... To je tak,aby ji koupil někdo kdo má oddělenou místnost - ne hned vele místnosti činčil a má možnost ji tam vyléčit,ale mě se třeba u křečků dokázala nemoc dostat i do vedlejší místnosti. Stalo se, že křeček ze zverimexu umřel(bylo to 3 týdenní miminko co ještě nemělo být od mámy a mě ho bylo líto, tak jsem ho chtěla doma dokrmit) jenže mimino umřelo a začly mi vymírat moji křečci. Trvalo 7 měsíců, než se křečci vyléčili a několik jich na to zemřelo a já si rozhodně nic podobného mezi činčilky nechci přinést.... ale půjdu se dnes podívat jak na tom je a kdyžtak dám vědět, ale bude to až pozdě večer...

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Wulfina » Ne Ún 17, 2013 11:06

Jenž tím, že jednu chudinku zachráníš, dáš prostor pro další chudinku.. je to koloběh...

Avatar uživatele
Schecke
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 186
Registrován: Stř Říj 05, 2011 1:50

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Schecke » Ne Ún 17, 2013 18:57

tak činčilka je tam jen jedna v domečku - barva beige a vypadá v pořádku, takže ta nemocná už tam asi není....:(

Edita
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Pro 18, 2010 19:25

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Edita » Ne Ún 17, 2013 19:20

Aha tak to už nebude ona..ta nemocná byla standard grey

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod jasmin » Po Ún 18, 2013 23:26

Zeptejte se nekdo, az tam zase pujdete kolem, co se s ni stalo.Snad neumrela, nebo ji nedali pro hada, nevykaslali se na ni, aby ji nemuseli lecit apod.Chudinka:-(

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Dora » Út Ún 19, 2013 8:50

Jasmin, je mi líto, ale kdyby s ní udělali něco z toho co pišeš, tak to nikdo nikomu povídat nebude!!!
Je smutné, že zvířátka ve zverimexu nemají podmínky a péči co potřebují...

Edita
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: So Pro 18, 2010 19:25

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Edita » Stř Ún 20, 2013 9:27

Taky si myslím že by to nepřiznali..a představte si: v pondělí mi teprve odepsali z krajské veterinární správy kam jsem psala. Napsali sice že na ten zverimex udělají kontrolu, to jsem ráda že tu mou zprávu neberou na lehkou váhu, ale zareagovali až po 4 dnech a za tu dobu se toho bohužel dost změnilo a činčilka už tam není..tak aspoň doufám, že ten zverimex musí mít nějaké papíry kde bude napsáno, že tam ta činčilka někdy byla a že buď umřela nebo byla nemocná..

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod katchenqua » Čt Ún 21, 2013 12:12

Já zas budu reagovat jako člověk,kterej ve zveráči pracuje.
I zverimexy mají svá pravidla, pro některé možná bohužel.
Ve zverimexech funguje třeba závoz zvirat jednou týdne.
Tim padem se jednoduše může stát to, že někomu se činčila nehodila, donesl ji do kramu a než je závoz zvířátek nemají ji kam dát.
U nás to funguje i tak, že pokud někdo donese zvíře,které se mu jaksi nehodí apod, tak peníze vracíme ... I když neradi, nejradši bych já osobně těm lidem dala po tlamě jen proto, že se takhle zachovaly.
Když jsme měli fretky, děs běs. I přesto, že jedeme krédo:Vybíráme si lidi ,kterým prodáme zvíře, tak se nám stále vracely... Lidi lhaly až se jim od hub prášilo,ale co jsme mohli nadělat. Ona fretka kouše, škrábe a jeden případ za všechny? Koupila si fretku mladá holka,která vypadala v pohodě a všechno. Klec měla údajně doma a kupovala k freťákovi jen přepravku a vše doma teda měla, fajn. Za tři dny nám donesla freťáka, že má její ségra alergii...Když sem ho viděla, tak sem se rozbrečela,celej počůranej, pokajděnej, strašně páchnul. Když sem na ní oklikou vytáhla jak je možný, že je takto zanedbanej, a že jim teda peníze nevrátím, tak se rozpovídaly...Měli ho celou dobu jen v té přepravce !!!!! A to proto, že je pokousal(což je logický,když je nezná a oni neuměj s tím zvířetem pracovat) Myslela sem, že mi uletí ruka a jednu slečně plácnu, ale nakonec jsme jim peníze vrátily i přesto, že v kupní smlouvě toto není a už se u nás nikdy neukázaly.

tímto celým chci jen říct, že všechny zveráče nejdou jen po prachách,ale v mnoha případech jsme třeba dost bezmocný. :-(

Každá věc má dvě strany, tu dobrou a tu špatnou.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod katchenqua » Čt Ún 21, 2013 12:14

a taky si to chce uvědomit, že ve zverimexu Vám nejsou povinní říct vůbec nic.
Jestli zvíře uhynulo, nebo je nemocné apodobně.

Toto má sdělit případně KVS ,která obchod navštíví, člověku,který ji tam poslal.

Snad mě nebudete brát jako potvoru a nezačnete kamenovat. Jen jak jsem už psala... Musíte koukat na víc stran. Protože práce ve zverimexu opravdu bohužel není jen o těch zvířatech, nefunguje to tak, že se tam s nima celej den mazlíme a ani nevíte, jak rádi bychom toto praktikovaly...

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod Lenca » Čt Ún 21, 2013 13:03

:shock: tak s tou fretkou mě to teda dostalo....tak za todle bych ji ty penize taky nechtěla vratit...chudaček :( co si jako myslela,že bude hned ten den navyklý? :roll: mně kousali fretky 3 týdny a musela jsem k nim chodit v holínkách,až po měsíci se mi podařilo je uplně ochočit...a ona to vzda po 3 dnech a ještě ho tak trápila.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Otřesné zacházení

Příspěvekod katchenqua » Čt Ún 21, 2013 13:44

Nejvíc mě na tom vzalo to, že to byl freťáček,kterýho jsem si sama ochočila, byl kousavý a zlý, dostala jsem ho z toho a pak ho postihlo to s tou holkou.
Bylo štěstí , že na lidi nezanevřel a teď se dostal k paní co fretky měla, zná a ví co a jak.

Ale v tu chvíli jsem měla chuť to vyfotit a zažalovat je. Byl opravdu v hrozným stavu. :-(

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”