Problém s příjmem potravy

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Grenča

Problém s příjmem potravy

Příspěvekod Grenča » Po Dub 03, 2006 9:08

Všechny zdravím, v sobotu mi dcera trošku přimáčkla naši Nelinku, a včera jsem zjistila, že její oblíbené pamlsky neukouše. Jelikož miluje i zakázanou slunečnici, zkoušela jsem ji jí dát, ale zkouší jí sníst a po chvilce ji odhodí, neukousne to. Setkal jste se s tím také někdo?
Kontrolovala jsem jí zuby, příjde mi , že horní má hrozně krátké, je možné, že by si je urazila? Dnes zkusím jít k veterináři, aby jí spodní taky trošku zkrátil, a dorovnalo se to. Děkuji za odpověď . Romana :cry:

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Po Dub 03, 2006 17:12

Horní zoubky se mohou víc obrousit, ale pozor, normálně jsou mnohem kratší než dolní, je to tak v pořádku. Jde o to, aby do sebe s dolními pěkně zapadaly a byly dost ostré, pak je vše tak jak má být.
Mohlo se stát, že se činčilka poranila v tlamičce a teď jí papání bolí. Na to se nám osvědčil Betadine nebo Tantum Verde - viz první pomoc při potížích se zoubky.
Teď prchám cvičit, večer budu zase na příjmu.
Držím palce, ať je činčilka brzy fit :lol:

Grenča

Příspěvekod Grenča » Po Dub 03, 2006 20:27

Ahoj, byly jsme u veterináře, řekl,že hlodáky jsou v poho, zítra ve dvě hodiny se jí pod narkozou podívá na stoličky. Není na ní vidět, že by slintala,snaží se jíst, odpoledne jsem ji nadrobila granulky a miner. kámen, baštila. U doktora to byla hrůza, jen ji chtěl vzít do ruky, tak zaštěkala aspoň 5krát, tak si ji holka vzala do ruky, a bylo to "dobrý". Nechala se hladit, a byla ráda, že je u ní.. . Do zítřka už nesmí nic jíst, jen pít může. Jsem zvědavá jak to dopadne. Snad dobře. Je mi jí líto, že jí nemůžu nic dát, nechala jsem ji odpoledne proběhnout, a aby se vykoupala, a do zítřka jí nechám v klidu.Snad to nějak vydrží hlady..
Tak díky za odpověď a ahoj

Avatar uživatele
ivik
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 735
Registrován: Pá Bře 24, 2006 10:38
Místo/Bydliště: Hranice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod ivik » Út Dub 04, 2006 17:27

tak co jak to dopadlo

Disable adblock

Grenča

Příspěvekod Grenča » Út Dub 04, 2006 22:10

Ahoj, tak stoličky jsou v poho, čelist nezraněná, a v pusince taky nic nemá, teda nějakou ranku,tak to asi bude prý jen namožené.
Nevíš jak dlouho trvá než bude normální po narkoze?Je pořád taková ospalá. Když se trošku probrala, dala jsem ji cucat pap. kapesník s heřmánkem, potom se napila ze lžičky čaje, miluje šípkový. Zkusila jsem uvařit rýži, máme tu co se moc nerozváří, nemačkala jsem ji, jen jsem do ní přidala, nadrolené granule. Tak malou lžičku snědla, pak jsem ji objevila v puse vločky. A před chvílí jsem ji dala ne acido, ale kefírové mléko, taky od ty firmy, co jsem tu viděla na stránkách. Namíchala do toho granule, postupně se vše rozpouštělo. Nejdřív jen čuchla, ale potom se do toho s chutí pustila, a najednou zase byla čilejší. No uvidím jak to bude zítra. Myslím, že tím jak ji otevřel tlamičku, tak ji bude mít malinko bolavou. Snad se to zlepší...
Tak ahoj jdu spát, po půlnoci budeme opět malinko krmit..

Grenča

Příspěvekod Grenča » Út Dub 04, 2006 22:12

Málem bych zapomněla, byly jsme u normálního zvěrolékaře, tady v Trutnově jich je jen pár, a nemůžu si stěžovat, příjemnej, opatrnej, dokonce má i nějaký certifikát na anestezii malých hlodavců.

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Út Dub 04, 2006 22:13

S narkózou je to individuální, zítra už by ale mělo být určitě vše v pořádku. Pokud s chutí baští, je vše na nejlepší cestě k úplnému uzdravení. Moc držíme palce, ať je to brzy úplně dobré :lol:

Hanka

Příspěvekod Hanka » Stř Dub 05, 2006 7:17

Romčo, moc držíme pěstičky, ať to dopadne dobře - myslím, že je Nelinka na nejlepší cestě. Je vidět že se snaží a hlavně že papá. Chtěla jsem Tě poprosit, jestli bys nenapsala jméno pana doktora a kde sídlí - každý kontakt se může jednou hodit a abych řekla pravdu, tak pojedeme v případě nutnosti k někomu osvědčenému, než nechat tady na Náchodsku uspat a "operovat" s činčilkou. Po těch našich nepěkných zkušenostech... Díky a přeju hodně síly. Jak se daří dnes?

Grenča

Příspěvekod Grenča » Stř Dub 05, 2006 10:45

Ahoj, dneska je už Nelča, čilá.Pořád jsem ji chodila v noci kontrovat. Zkoušela jsem ji dát slunečnici, ještě ji nerozlouskne, ale když jsem ji vyloupla, po chvilince ji snědla. Na tvrdý si netroufne, ale koukala jsem, že rohlík okusuje.
Adresu zjistím, ve čtvrek, jdeme na kontrolu. Zatím jsme nic neplatili, prý až to bude dobrý..

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”