Osmák degu

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Osmák degu

Příspěvekod Terezka » Po Pro 19, 2011 20:55

Dneska se mě táta zeptal, jestli nevím o někom, kdo by chtěl dva osmáky i s bydlením (klec, terárko, nevím), pohlaví také nevím. Jeden jeho kamarád k nim přišel jak slepý k houslím a mít je nechce. Bohužel neznám detaily. Jestli máte někdo zájem, tak se prosím ozvěte.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Led 20, 2012 13:41

Jak to dopadlo s tema osmackama, ma je jeste,nebo sehnali dobry domov?

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Osmák degu

Příspěvekod Kobylatko » Čt Črv 07, 2012 9:31

Dám to sem at nezakládám zbytečně další téma když se to týká osmáku :D .Je tu někdo kdo obědnává větší množství krmiva i pro osmáčky :?: .Rada bych obědnala něco našim potvurkám.Co jsme brali u nás ve zveráči 1 kg tak už ho tam nemají :( .všude jinde mají samý hnusný směsky a když u se najde kvalitní tak je toho málo a drahé pro 4 osmíky.Nevite kde by se dalo obědnat kvalitní v pytli třeba?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod minlub » Čt Črv 07, 2012 9:54

Osmáčkům jsem dávala to co činčilkám, mají podobné nároky.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod saskie » Čt Črv 07, 2012 10:53

Kobylatko napsal:Dám to sem at nezakládám zbytečně další téma když se to týká osmáku :D .Je tu někdo kdo obědnává větší množství krmiva i pro osmáčky :?: .Rada bych obědnala něco našim potvurkám.Co jsme brali u nás ve zveráči 1 kg tak už ho tam nemají :( .všude jinde mají samý hnusný směsky a když u se najde kvalitní tak je toho málo a drahé pro 4 osmíky.Nevite kde by se dalo obědnat kvalitní v pytli třeba?

Pro osmáčky máme na Činčilce kuličky od vitakraftu, nature dinner (což jsou růrné sušené lístečky, dva typy granulí, pár plátků petržele a maličkato vloček), pak emotin beauty (to je z několika typů granulek a s trochou mslek). Od Jr Farmu jsou bezobilné granule, a pak speciál a prémium (které bych ale viděla jako doplňkové krmivo). Nejkvalitnější bude Supreme, ale dělají jen malé balení :roll:. Máme aktuálně skladem vše kromě těch bezobilných od JR. O jiných kvalitních krmivech pro osmáky teď nevím. Ty velikosti balení, bohužel, třeba ty kuličky by fakt mohli dělat větší, pro činčily načínám jedno balení za druhým :-? . Od Supreme třeba začnou. Na Interzoo (před pár týdny) jsem koukala, že změnili design obalu, třeba už dělají 2kg i pro osmáky a do Čech to brzy dorazí. Beaphar Care+ má 1,5 kg, můžu objednat, akorát to patří ke dražším krmivům. A velké pytle dělá JR Farm, ale z mně nepochopitelných důvodů jen ty směsky, tak to do obchodu ani nedávám, protože 10 kilo doplňkového krmiva jen tak někdo nespotřebuje.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod saskie » Čt Črv 07, 2012 15:55

Tak jsem teď koukala do katalogu z toho Interzoo a u Degu mají New 1,5kg pack size now available :D
A na tom novém obalu je i vyobrazen tvar granulí, narozdíl od "fazolek" pro činčily mají osmáčci obdélníčky, zdá se, mají to už na svých stránkách http://www.supremepetfoods.com/product/ ... tive-degu/

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Osmák degu

Příspěvekod Kobylatko » Pá Črv 08, 2012 12:29

Tak už je rozhodnuto budeme obědnávat granulky Apetit a New generation.Osminám sme dycki brávali tohle http://www.zverimex-rybarske-potreby.co ... -8992.html a protože máme možnost dalšího zrní :lol: tak se to domíchalo at toho je víc.Už mě v těch zveráčích štvou že našim mrškám dycki přestanou obědnávat co jim chutná.Asi se budu muset naučit obědnávat přes internet :lol:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Osmák degu

Příspěvekod Kobylatko » Pá Črv 08, 2012 12:33

A v ponděli bysme měli jet na STK tak v Litovli vemu zveráč utokem :lol: snad tam najdu toho darwina :D .

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod jejula » Pá Črv 08, 2012 14:12

Abych teda pravdu řekla tak jsem kupovala od darwinu pro potkánky myslím happy mix a moc se jim do toho nechtělo a zežrali myslím jen slunečnice takže darwiny nějak nemusím,ale pro osmačky si dělám vlastní směsku z lesknice,prosa,řepky,semenec,oves,travní směs,pšeničny vločky a někdy trochu sušené zeleniny.Je to levný a neni to tak tučný a zežerou mi z toho všechno.Myslím přesněji je to napsaný tady http://www.kralici.cz/osmaci/pages.asp?f=krmeni

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Osmák degu

Příspěvekod Kobylatko » Ne Srp 26, 2012 20:07

http://zvirata.bazos.cz/inzerat/1770686 ... y-degu.php
chudáci jenom dvě bydýlka jak pro ptáky :(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Osmák degu

Příspěvekod Lenca » Po Srp 27, 2012 15:28

no to teda jo, se tam musí pěkně nudit,pokud to je klec, v které jsou natrvalo :(

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Osmák degu

Příspěvekod Kobylatko » Pá Zář 14, 2012 20:09

Může osmáček bobulku hroznového vína,nemyslím denně jen za čas jako mlsku :wink:

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod vera novotna » So Zář 15, 2012 13:18

Tak tu stravu pro osmáčky od Darwinse jsem viděla tento týden u nás ve zveráčích a jestli bude potřeba, tak se zeptám na případné dodávky poštou třeba i od výrobce a v jakém množství. Cena klasického balení je od 32 Kč.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod saskie » Út Zář 18, 2012 13:59

Kobylatko napsal:Může osmáček bobulku hroznového vína,nemyslím denně jen za čas jako mlsku :wink:

Toho bych se bála, v hroznech je hodně cukru. To už raději dýňové semínko, když to má být něco svátečního :D

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod jejula » Pá Led 18, 2013 17:27

Radši než hrozno bych dala kousíček jablíčka.Tam není tolik cukru.Ale můžu říct,že jednou jsem jim půl hrozny dala.ALe zatím to bylo jen jednou v jejich životě. :D

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Osmák degu

Příspěvekod Kobylatko » Ne Pro 01, 2013 21:11

"Chovatelka" mele bludy a chudáka osmáčka má vyžraného jako čuně,nemá ocásek,patrně na uších plíseň,cpe ho mléčnou mrkví,jablkem které je pro něj moc sladké a ještě říká že osmáci se můžou krmit jakoukoli směskou co se prodává,pak se můžem divit že tím lidi krmí a že osmáci mají zbytečně cukrovku,šedý zákal a předčasně umírají .Pak se můžem divit že to lidi cpou i do činčil .A o tom jak ho dlachmají ani nemluvě :(.

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... smak-degu/

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod Dantha » Út Pro 03, 2013 10:19

No, cpát do osmáka oříšky je asi tak stejný jako cpát je do činčily.. vždyť ty zvířiska žijou ve stejných podmínkách, takže co platí pro čičnilu, platí pro osmáka...

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod Chuckova Veverka » Út Pro 03, 2013 18:49


Teda chudák osmák. Jak mužou takový kraviny odvisílat? To fakt nechapu. #-o S těma směskama mě fakt dostala. Je fakt , že mám problém sehnat samotný granule, ve všech zverácích prodávají převážně směsky.

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod Wulfina » Út Pro 03, 2013 19:25

Sem se dycky řídila tim, co nenajdu ve zveráči, najdu na netu... :idea:

Avatar uživatele
Chuckova Veverka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 296
Registrován: Pá Kvě 11, 2007 22:40
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Osmák degu

Příspěvekod Chuckova Veverka » Út Pro 03, 2013 20:10

Taky už to tak dělám, akorát ted jsem to pořád odkládala, až mi granule došli , tak jsem musela zajít do zveráku. Na netu je to i levnější. :wink:

Avatar uživatele
Kobylatko
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1215
Registrován: Stř Ún 16, 2011 18:10
Místo/Bydliště: Bouzov

Re: Osmák degu

Příspěvekod Kobylatko » Út Pro 03, 2013 21:47

Též nechápu a ještě vzít do televize tak zubožené zvíře :( .

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”