jak reagují vaši partneři?

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

jak reagují vaši partneři?

Příspěvekod Jaul » Stř Srp 17, 2005 22:38

Ahoj holky (a kluci taky samozřejmě!) :P
Já vám musím něco říct :( . Od té doby, co znám tyhle stránky, tak se o Amču starám ještě víc a líp než předtím a pár návyků jsme změnily - kvůli tomu, aby byla zdravá.
Chci, aby byla klec čistá, dávám už balenou vodu, dneska jsem koupila ten ostropestřec, když má menší bobečky, tak už ji cpu něco, po čem se zvětší a víc jí pozoruju. Dneska jsme koupili boudičku a tak..
A teď ten kámen úrazu: Můj chlap z nás, z tohoto fóra a z toho, co pro ni všechno dělám, roste. Když jí má pohlídat na chodbě, abych mohla vyčistit klec v kuchyni apod., tak by na ní furt jen dupal a lekal jí (když zlobí a kouše třeba dveře). Dneska jsem taky čistila a on ani 10 minut s ní nevydržel, za chvíli byl zase u PC! Jinak ji má rád a mazlí se s ní, ale prostě nechápe, že jí chci dělat hezkej byteček a že mám o ní strach (není divu, když tady čtu takový hrůzy někdy se zubama a játrama..). Říká mi, že doteď jí nic nebylo a já jí svou přehnanou péčí nějakou nemoc přivodím :cry: To je ale blbost, jak všichni víme.
Tak se chci zeptat, jak jste na tom vy se svýma drahýma polovičkama? Taky jim vadí vaše starost o činči? Nebo vám dokonce pomáhaj?
PS: Upozorňuju, že jinak je to hodnej kluk, jen si z nás prostě ťuká na hlavu a to mě mrzí :cry: fňuk..

Disable adblock

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Srp 18, 2005 7:01

Mám dva druhy zkušeností. Jednu špatnou, kdy partner na činčilku strašným způsobem žárlil, ačkoliv nebylo proč, nebyl kvůli ní nijak odstrkován. Nutno dodat, že časem se ukázalo, že chorobně žárlí na vše a na všechny, tak snad to je jen vyjímka.
Druhou zkušenost mám dobrou, partner činčilku bral, spíš jí ignoroval, ale když šlo do tuhého s Lumpíkem a jeho zoubky, tak se to toho vložil a nepřestal, dokud mi nenašel našeho veterináře - takže má velký podí na Lumpíkově záchraně.
Řekla bych, že chování partnera k našim zvířáttům lecos naznačí o tom, jak by se případně choval k dětem.

Jarka

Příspěvekod Jarka » Čt Srp 18, 2005 7:50

Manžel má činčilky moc rád.Někdy se sice neshodneme, zda budou běhat v celém bytě, nebo jen v kuchyni, ale nemohu říct, že by na ně žárlil, nebo mi vyčítal , že jim věnuji hodně péče.Myslí na ně, když je u někoho kdo má zahradu, vždycky si vzpomene a donese větvičky,kontroluje zda mají dost vody a řekla bych, že se o ně dost zajímá.Zkrátka v naší rodině bych chtěla být činčilka. :!:
Jeden známý se mě před časem ptal, zda mému partnerovi nejdou zvířata "na nervi", tak jsme mu musela odpovědět, že zvířata nikoliv, ale já ano.
Ahoj Jarka

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Srp 18, 2005 7:56

Můj táta když se u nás zastaví, tak jde ze všeho nejdřív pozdravit myšáky :lol: Vydrží si s mini povídat, Lumpík se k němu chodí hrozně rád drbat :lol: Ale je tu určitý respekt z toho, jak jsou myšáci maličcí - má docela strach, aby jim něco neudělal (je fakt, že kdyby na ně šlápnul, byly by z nich placičky).

Disable adblock

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Čt Srp 18, 2005 8:35

Iva napsal:Řekla bych, že chování partnera k našim zvířáttům lecos naznačí o tom, jak by se případně choval k dětem.


Myslim si - jak u ktereho. Jak uz jsem psala, lepsiho chlapa jsem nepotkala, rozumime si asi ve vsem. Venci se mnou taky kazdy den. Sedime na gauci a Amalka kolem nas lita. A kdyz mame neco dobryho, tak mouzuje :wink: leze po nas, leze po mladym, nochnaj se spolu a pusinkujou. On ji ma moc rad, ale proste si mysli, ze to prehanime s peci :( Napriklad vcera ji chtel dat orisek, coz jsem radikalne zakazala. Musela jsem ho fakt odstrcit od klece, protoze slovy to moc nepomahlo. Mysli si, ze kdyz kdysi davno nejakej dostala, ze ho muze i ted. A nic nepomahaji moje argumenty, ze se nemoc muze projevit az dyl, ne hned. To proste vubec nerespektuje. Mysli si asi, ze kdyz za 6 let nemela problem, tak ji nemuze nic potkat! Kdyz zjistil, ze ostropestrec byl pro Amcu, tak na me koukal jak na blazna :? No a jeste se tedy nestalo, aby prisel z venku a prinesl listecek atd. Ale to je tim, ze se boji, aby neco neurval spatne. Ale vcera jsem ho pro pampelisku teda vyslala a prinesl. Mam to holt ted doma tezky, asi to budu muset delat tajne :cry: No, treba si nas chlapecek zvykne a mohl by taky prilozit ruku k dilu (napr. klec jeste nikdy necistil a pritom ted, kdyz pouzivame stelivo, to jde jedna basen)! No, ale on by to stejne udelal spatne :lol: 8)

Avatar uživatele
Veronika
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 497
Registrován: Út Pro 07, 2004 13:17
Místo/Bydliště: Psáry
Kontaktovat uživatele:

Re: jak reagují vaši partneři?

Příspěvekod Veronika » Čt Srp 18, 2005 9:12

Jaul napsal:Ahoj holky (a kluci taky samozřejmě!) :P
Já vám musím něco říct :( . Od té doby, co znám tyhle stránky, tak se o Amču starám ještě víc a líp než předtím a pár návyků jsme změnily - kvůli tomu, aby byla zdravá.
Chci, aby byla klec čistá, dávám už balenou vodu, dneska jsem koupila ten ostropestřec, když má menší bobečky, tak už ji cpu něco, po čem se zvětší a víc jí pozoruju. Dneska jsme koupili boudičku a tak..
A teď ten kámen úrazu: Můj chlap z nás, z tohoto fóra a z toho, co pro ni všechno dělám, roste. Když jí má pohlídat na chodbě, abych mohla vyčistit klec v kuchyni apod., tak by na ní furt jen dupal a lekal jí (když zlobí a kouše třeba dveře). Dneska jsem taky čistila a on ani 10 minut s ní nevydržel, za chvíli byl zase u PC! Jinak ji má rád a mazlí se s ní, ale prostě nechápe, že jí chci dělat hezkej byteček a že mám o ní strach (není divu, když tady čtu takový hrůzy někdy se zubama a játrama..). Říká mi, že doteď jí nic nebylo a já jí svou přehnanou péčí nějakou
nemoc přivodím :cry: To je ale blbost, jak všichni víme.
Tak se chci zeptat, jak jste na tom vy se svýma drahýma polovičkama? Taky jim vadí vaše starost o činči? Nebo vám dokonce pomáhaj?
PS: Upozorňuju, že jinak je to hodnej kluk, jen si z nás prostě ťuká na hlavu a to mě mrzí :cry: fňuk..


U nás je to něco podobnýho jako u tebe. Pořád mám na talíři jakej je Honzík chudinka, že papá jen granule a seno a nic jiného mu nedopřeju, občas tedy jablíčko. Že moc čtu tohle fórum a jiné věci. Tuhle ho cpal každý den petrželí, trvalo mi hodně dlouho než jsem mu konečně vysvětlila, že to nesmí. Přebírám i seno, občas tam jsou takové ty nehezké věci a celá jeho rodina si ze mě dělá srandu, že to fakt přehánim a ještě když jim to tak pěkně umí vylíčit, jakej jsem blázen... Jak ho pořád okřikuju, že tohle Honzík nesmí a tohle taky ne.
Jinak ho má rád, mazlí se s ním, drbe ho, když čistím klec tak mi ho pohlídá, ale nemůže pochopit mojí údajně přehnanou starost.

Markéta

Příspěvekod Markéta » Čt Srp 18, 2005 9:15

Můj přítel činčily "zbožňuje", jestli se to tak dá říct. Někdy mám pocit, že ke mně chodí na návštěvy kvůli nim... :lol: vyrobil jim i vybavení do klece-poličku, domeček a "houpačku". je to šikovnej kluk :D vzhledem k tomu, že nemám jen činčily, ale i jiné mazlíčky, tak je to pro mě důležitý, aby měl partner stejný vztah k chovatelství jako já....a to on s jeho pavouky a teraristikou určitě má :D

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: jak reagují vaši partneři?

Příspěvekod Jaul » Čt Srp 18, 2005 9:27

Veronika napsal:U nás je to něco podobnýho jako u tebe. Pořád mám na talíři jakej je Honzík chudinka, že papá jen granule a seno a nic jiného mu nedopřeju, občas tedy jablíčko.


Nojo, zrovna vcera, kdyz se podival Amalce do misticky, tak se zhrozil, ze tam ma jen granule. A ze jsem mu vzdycky nakazovala, kdyz jsem zrovna byla mimo byt, at ji da tohleto a tamhleto... Ale vyvenci ji klidne i sam, to jo :P A domecek jsme vcera kupovali spolu, podesty taky delal s mym tatou.. takze jinak v poho! Muj tata, kdyz jsem bydlela jeste doma, tak byl na cincu nastvanej, ze dela kolem sebe binec, ale jinak ji taky podrbal a obcas neco strcil! A i kdyz ji zrovna moc nemiloval (aspon to nedaval najevo), tak ji pobil obe klece plechem, aby neozirala plast. Byl na nas pred mesicem asi pekny pohled, jak jsme behali na dvorku kolem jedny klece a cincali to tam :P

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Čt Srp 18, 2005 9:35

A ze by nemel rad zvirata, to se rict neda vubec! Jeho rodice maji fretku a psa a muj milacek uz mouzoval mnoho zviratek: rybicky, ted chce moc a moc morcatka a zrovna vcera mi rikal, ze prisla morcatka o podestu, protoze jsem ji dala Amalce na dno klece. A do naseho 2+1 chtel pritahnout labicka. Uz jsme tu meli i kote a krendu. Takze milovnik nade vse :lol: To spis ja stale odolavam, aby nejakyho najemnika zase pritahl domu :roll: Pak bych to vencila a krmila vsechno ja, ja to znam. A kazdy zviratko potrebuje kontakt, potom bychom to taky vubec nemuseli stihat :roll: :P Ale pejska si preju taky moc no a morcatka uz ma asi tak napul povoleny..

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Pá Srp 19, 2005 12:08

No, musis mu zkratka vysvetlit Jani, ze pokud by Amalce daval orisky, byt prilezitostne, tak by ji tim velmi skodil a to snad nechce. Taky mu vysvetli, ze je zazrak, ze kdyz takto byla krmena predtim, ze se to zatim neprojevilo, ikdyz mensi hrb ma a muze se stat, ze se nedozije tolika let, co by mela, ale nebudu tady sejckovat. Hlavne mu rekni, ze stejne, jako u lidi se to nemusi projevit ihned, ale uklada se to v jatrech a jednoho dne problem zacne, strada se to v organismu chronicky. U meho samecka se to projevilo uz po pul roce, u jinych cincilek treba za mesic a ty co maji vetsi stesti, jestli se to da tak nazvat, tak az po letech, vetsinou se nedozivaji vice, nez okolo 10 let a to je urcite skoda, kdyz by mohly tady s nami byt az 20 let. Pokud ji chce necim prilepsit, tak ji muze dat klidne denne jeden, dva kousky z toho Vitacraft koktejlu, tam jsou pro ne vhodne pamlsky, jako brusinky, sipky, susene kousky ciste natural.

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » Pá Srp 19, 2005 23:45

Ina napsal:No, musis mu zkratka vysvetlit Jani, ze pokud by Amalce daval orisky, byt prilezitostne, tak by ji tim velmi skodil a to snad nechce. Taky mu vysvetli, ze je zazrak, ze kdyz takto byla krmena predtim, ze se to zatim neprojevilo, ikdyz mensi hrb ma a muze se stat, ze se nedozije tolika let, co by mela, ale nebudu tady sejckovat. Hlavne mu rekni, ze stejne, jako u lidi se to nemusi projevit ihned, ale uklada se to v jatrech a jednoho dne problem zacne, strada se to v organismu chronicky. U meho samecka se to projevilo uz po pul roce, u jinych cincilek treba za mesic a ty co maji vetsi stesti, jestli se to da tak nazvat, tak az po letech, vetsinou se nedozivaji vice, nez okolo 10 let a to je urcite skoda, kdyz by mohly tady s nami byt az 20 let. Pokud ji chce necim prilepsit, tak ji muze dat klidne denne jeden, dva kousky z toho Vitacraft koktejlu, tam jsou pro ne vhodne pamlsky, jako brusinky, sipky, susene kousky ciste natural.


Ja mu to vtloukam do hlavy denne a jen pouli ocima! Presne tak jsem mu to rekla, ze se to muze projevit az po letech. A kdyz uz ji chce neco dat, tak ho smeruju na Vitakraft nebo na krizalky z jablicek ci mrkve. Sam o sobe by ji stejne nic nedal, takze nemusim mit strach, ze by ji necim cpal v my nepritomnosti 8) Orisky uz vazne striktne zakazuju!! GRRR :twisted:

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » So Srp 20, 2005 7:40

A co mu lehce pohrozit, že když bude Amálce i nadále dávat oříšky, nebudou se u vás doma oříšky kupovat vůbec a bude mít kvůli zdraví myšky smůlu i on? :lol: Tedy pokud to nejsou Tvoje oříšky :lol:

Burýska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 614
Registrován: So Kvě 14, 2005 18:55

partneři...

Příspěvekod Burýska » So Srp 20, 2005 11:02

Buďte rádi,že aspoň někoho takového máte,jistě kdyby šlo do tuhého a oni by byli tím zodpovědným a museli se postarat o vše,tak by se chovali stejně jako my "pečlivky" :lol:
Burýska

Avatar uživatele
Jaul
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 142
Registrován: Ne Črv 19, 2005 17:09
Místo/Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Jaul » So Srp 20, 2005 14:31

Iva napsal:A co mu lehce pohrozit, že když bude Amálce i nadále dávat oříšky, nebudou se u vás doma oříšky kupovat vůbec a bude mít kvůli zdraví myšky smůlu i on? :lol: Tedy pokud to nejsou Tvoje oříšky :lol:


Posledni buracky se hodily dneska do obeda, takze uz pry zadny nemame, ale zase mam loupat orechy mamce domu, no ale ja je schovam! A nakup novych zakazu :twisted: :wink:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Zář 11, 2005 19:04

Můj přítel je spíš na rybičky - má doma pěstírnu, ale neustále něco vylepšuje - vlastně mi on koupil Casynku, čímž to všechno začalo. Teď mi bude dělat větší klec, abych to měla pohodlnější při čištění. bude 2m dlouhá a 2m vysoká a bude mít dva velké kotce, které se budou moci rozdělit až na 8 malých. Takže si nemůžu stěžovat. Kdyby mi příteldupal a lekal činčilky, asi by dostal pohlavek. Stačí, když jim říká Evžene a Božka - už z toho rostu...

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Zář 11, 2005 19:19

jo? tak ta klec bude ůplně suprová ne??? :lol:
a až bude ta klec, doufám, že její fotku sem hodíš, taková klec musí být suuperrr!!!!!! :lol: :lol: :lol:

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Zář 11, 2005 19:24

jasně, že foto bude. :D Už se na ní fakt těším. i teď mám klec velikou (mám ji v galerii), ale já kdybych mohla, tak je mám neustále puštěný. Potřebují víc pohybu. Jenže s mými pejsky to nejde. a taky mám doma vše ze dřeva a jak znám činčilky, je nezajímají větvičky v kleci, když můžou okusovat gauč, dveře nebo dokonce africký masky... To je jiný pošušňáníčko, prostě - zakázaný ovoce chutná nejlépe.. :lol:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Zář 11, 2005 19:34

a v tom jednom malém budeš mít 1 nebo 2 činčily????

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Zář 11, 2005 19:48

ta klec bude přepažená na půlku - tam bude pár. Až budou mladý, tak se to rozdělí na čtvrtiny, aby se mohla mamča s miminky odpočinout od taťky a pak se může rozdělit dál, když už bude třeba mimča oddělit od rodičů úplně. to aby taťka nedostal choutky na mladší samičku... :oops:

Avatar uživatele
khelis
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 526
Registrován: Čt Zář 01, 2005 14:31
Místo/Bydliště: olomouc

Příspěvekod khelis » Ne Zář 11, 2005 19:54

a je další problém, kde na to udělat místo????

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Ne Zář 11, 2005 20:02

s místem u nás není problém, máme docela prostornej obývák. Rušíme akvárko, který je velikostně v podstatě stejný... Naše činčilky teď budou dominantou v bytě (místo rybiček)

Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”