Činčilí miminka

Vše co se týká březosti a odchovu miminek

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Kaccu
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Pro 11, 2011 20:04

Činčilí miminka

Příspěvekod Kaccu » Ne Říj 07, 2012 17:26

Ahoj,Chtěla bych se zeptat do kolikati let je doporučené připouštění činčily,Moje činčilka už má kolem 8let.Takže by mě zajímalo jestli už na to není"stará"

Disable adblock

Avatar uživatele
genca
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 775
Registrován: Po Črv 08, 2009 0:10
Místo/Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčilí miminka

Příspěvekod genca » Ne Říj 07, 2012 18:45

Je, poprvé by měly zabřeznout do dvou let věku... A navíc u činčilek se nepřipouští, chovají se v párech, nebo v chovných skupinách :wink:

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

Re: Činčilí miminka

Příspěvekod vera novotna » Ne Říj 07, 2012 19:10

Osmiletá samička je už stará na zabřeznutí, protože její pánevní kosti už nejsou pružné, ale jsou postupem věku pevně srostlé a činčila by nemohla porodit a hrozilo by úmrtí samice při porodu :!: .
Vhodný věk je od 10 měsíců do 2 let na zabřeznutí a následný porod za dalších 111 dní, kdy je samice nejpružnější v pánvi a potom taky opět může v pozdějším věku bez obav zabřeznout a porodit.
Teď je lepší k osmileté samici koupit nějakou menší nedorostlou samičku, nejlépe mladou, která nemá potřebnou váhu cca 550 g a hodí se jako společnice. Jestliže samec zůstává nadále s osmiletou samicí, tak se neohlíží při samičině říji, jestli je dost mladá a váhově velká, tak po nakrytí samice je problém na světě :( . I když se samice bude bránit, tak ji samec stejně oplodní. Pro samce je lepší nová mladá a váhově i věkem odpovídající samice s důležitým přihlédnutím při výběru obou mutací u rodičů na případné zdravé potomky. :wink:

Avatar uživatele
Kaccu
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Ne Pro 11, 2011 20:04

Re: Činčilí miminka

Příspěvekod Kaccu » Ne Říj 07, 2012 20:09

Děkuji vám za informace :) Já jsem se ptala hlavně ze zajímavosti,Ale aspon vím že kdybych do budoucna plánovala novou samičku tak bych věděla co a jak :)

Disable adblock


Vrátit se na “Březost a odchov mladých”