SJEDNOCENÍ NÁZVŮ BAREV

Informace o barevných mutacích činčil.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

SJEDNOCENÍ NÁZVŮ BAREV

Příspěvekod martej » Čt Dub 10, 2008 11:59

Ahojky,
protože bychom v ramci klubu chtěli sjednotit nazvy barev a k nim i popisy, chtěla jsem se zeptat, jak byste to dělali. Podle jakých pravidel by se názvy dělali? Nechali bychom originálni anglické a nebo bychom nějaké počeštili ;-)

Ja bych třeba navrhovala to, že necháme anglické nazvy, ale nebudeme je dávat do zkratek. Například nenanpíšeme, že ta činčilka je tan, ale že je beige ebony a každému bude jasné, jak tato činčilka vznikla.
Dalšm pravidlo by bylo pojmenovani..říkat violet velvet a nebo velvet violet? Udělala bych to podle zbarveni. Taky neříkame velvet black, ale black velvet....takže nejrpve bych řekla barvu a pak jejich znak...takže black (barva) velvet (znak) a Violet velvet.

Můj udělaný výpis mutaci, který bude doplněn o popis a fotky jednotlivých mutaci ;-)

Obrázek

Obrázek
Naposledy upravil(a) martej dne Čt Dub 10, 2008 16:17, celkem upraveno 2 x.

Disable adblock

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Dub 10, 2008 12:27

se sjednocením názvu souhlasím.. osobně se mi nelíbí když přebíráme názvy z ciziny, ale vzhledem k tomu, že čeština není zrovna rozšířená, asi se tomu nevyhneme.. :roll:

Taky se mi zdá, že podle barvy je to lepší.. i to lépe zní.. :) a na zkratkách nevidím nic špatného (pokud jsou definované)..

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Čt Dub 10, 2008 12:40

Marti,dobrá práce :wink: Jen se chci zeptat,jakej je rozdíl mezi brown velvet a braun velvet.Děkuju

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Dub 10, 2008 12:43

já jsem pro anglické názvy (ne mix anglických a německých, jak už jsem tu zmiňovala), počeštěný určitě ne..
každopádně souhlasím že má být violet/brown/atp. velvet, ne naopak... u mixu víc barev s velvetem bych ale používala TOV, stejně se ta zkratka všude ve světě používá, tak je dobrý když si na to lidi zvyknou, a ten název by byl děsně dlouhej.
tyhle ustálené výrazy (tan, pink white, brown velvet atp.), které se od základních barev liší, bych nechala, ale sjednotila - zní to prostě líp, je to většinou kratší a vysvětlení můžem dávat do závorky :)
taky bych odbourala ty problémy s bílýma - navrhuju používat prostě Wilson white, Wilson white - mosaic a Wilson white - silver - aby se zdůraznilo, že všechno je to geneticky totožná barva, jen různý "odstíny".
A ještě co se týče nosičů, tak bych používala anglické zkratky VC/SC, ne VT (to je německy) nebo rozepisovat - za prvé je to dlouhé, za druhé by to nezkušení mohli brát za mystifikaci, že má "normální" šedivá činča ve jméně violet... Ten, kdo nosiče opravdu chce do chovu, tak určitě ví, co ta zkratka znamená...

toť můj názor ;)

P.S.: popisi???? ale no tak, Marti....... :roll: :wink:

Disable adblock

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Dub 10, 2008 12:44

parisse napsal:Marti,dobrá práce :wink: Jen se chci zeptat,jakej je rozdíl mezi brown velvet a braun velvet.Děkuju


vůbec žádnej - brown velvet je anglický název, braun velvet německý ;)

Avatar uživatele
Denča Bártková
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 953
Registrován: Čt Říj 19, 2006 20:11
Místo/Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Denča Bártková » Čt Dub 10, 2008 12:44

jedno je anglicky a jedno německy.. :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Dub 10, 2008 13:13

přesně :-D rodíl neni, jen zafungovala moje demence :-D hned to opravim :-D

Sweetbee
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: Čt Zář 27, 2007 14:07

Příspěvekod Sweetbee » Čt Dub 10, 2008 13:38

Nevím jak vy ostatní, ale já když nevím co je co za mutaci, tak používám činčilí kalkulátor http://www.silverfallchinchilla.com/gen ... lator.aspx

A tak nevím proč používat něco co tam není. Jako například Begie Velvet. Není náhodou Begie Velvet to samé jako Brown Velvet? A co Tan? To přece není žádna zkratka. Angličani tomu říkají snědý, nebo opálený. ;)

Brouzdala jsem po jiných forech (seppovo) a tam se to řešilo, ikdyž martej byla zásadně proti anglickým názvu, dokonce i proti tomu VC, jak píše janča. Zaráží mne, že teď najednou obrátila :)

Avatar uživatele
Lída
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 636
Registrován: Út Črc 24, 2007 23:19
Místo/Bydliště: OSTRAVA
Kontaktovat uživatele:

odpověd

Příspěvekod Lída » Čt Dub 10, 2008 13:58

Já osobně smekám klobouk :P

pokud vím, Martina a Sepp "diskutovali" a vím, že Martina má blíže k němčině, kterou umí.
důležité je, že Martina to chce udělat tak, aby to bylo jednotné a byl v tom pořádek. Sepp to ujednotil, Martina taky a je to! výsledek "horké debaty" má účinek.

je v tom kus jejich času i práce, kterou dělají pro nás, kteří si jen tak brouzdáme na jejich forech - díky :-B

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Dub 10, 2008 14:10

myslím, že rozlišovat všechny ty bílé je fakt zbytečný, jen se v tom dělá zmatek, a navíc stejně se to pozná většinou až časem, jak přesně se ta bílá vybarví.... stejně tak je podle mě zbytečný rozlišovat, jestli je to pink white nebo beige white mosaic a tak... co se týče blond a beige, tak tam se podle mě častěji používá homo a hetero beige...
taky bych byla pro "white ebony" a "white velvet", a nepletla bych tam vůbec to cross, to akorát mate...
určitě jsem radši pro značení typu "TOV tan white" než "beige white mosaic ebony velvet" Kdo tyhle mutace chová, tak pro něj tyhle základní označení nemůžou dělat problém, a ty dlouhý jsou prostě příšerný...

a co se týče ebony, tak pokud vím, tak se už od označení homo/hetero přechází všude na odstíny - light/medium/dark/extra dark. Za prvé je velký rozdíl, jestli máš hetero ebonka light nebo dark (a je tam i rozdíl v genetice - zde opravdu platí že čím tmavší, tím více eboních miminek), a za druhé víceméně nemůžeš poznat "homo" ebonka bez genetického rozboru...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Dub 10, 2008 15:12

Sweetbee napsal:Nevím jak vy ostatní, ale já když nevím co je co za mutaci, tak používám činčilí kalkulátor http://www.silverfallchinchilla.com/gen ... lator.aspx

A tak nevím proč používat něco co tam není. Jako například Begie Velvet. Není náhodou Begie Velvet to samé jako Brown Velvet? A co Tan? To přece není žádna zkratka. Angličani tomu říkají snědý, nebo opálený. ;)

Brouzdala jsem po jiných forech (seppovo) a tam se to řešilo, ikdyž martej byla zásadně proti anglickým názvu, dokonce i proti tomu VC, jak píše janča. Zaráží mne, že teď najednou obrátila :)


nn. ja sem jen u seppa obhajovala, že ten kdo používá německé názvy neni patlal a když jsem mu poslala tento seznam, tak ho nazval nehoraznym patlalstvim ;-) tod celý spor ;-)
Rozdíl mezi brown velvetem a beige velvetem? V barvě..brown velvet je tmavá činčila s tmavym hřbeten. Beige velvet je béžová činčilka s velvetimi znaky.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Dub 10, 2008 15:20

vzhledem k tomu, že už by se měly vydávat rodokmeny, když se mimino narodí, ne jako teď v začátku, kdy je většina registrovaných činščil už "hotových", tak mi tohle rozlišení přijde silně nadbytečný, a stejně se nepozná, jak se to mimino vybarví... Proto bych byla pro to rozlišovat to co nejmíň, pokud není přímo odlišnost v genetice. Navíc je to dost subjektivní - kdo určí, že tenhle odstín je ještě beige velvet, a tenhle už brown velvet?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Dub 10, 2008 15:27

Janča napsal:stejně tak je podle mě zbytečný rozlišovat, jestli je to pink white nebo beige white mosaic a tak... co se týče blond a beige, tak tam se podle mě častěji používá homo a hetero beige...

No ja sem tou blond chtěla nazančit, že blond je homo beige e ne, že je hetero beige, homo biege a blond. Ja sem se vic setkala s nazvem blond, než s homo beige.
Jinak s tim beige mosaic a pink white....chtěla bych rozdělit, že pink white je čistě bila činčilka s růžovýma ušima a například parisse Nico je beige white mosaic :-)

Janča napsal:určitě jsem radši pro značení typu "TOV tan white" než "beige white mosaic ebony velvet" Kdo tyhle mutace chová, tak pro něj tyhle základní označení nemůžou dělat problém, a ty dlouhý jsou prostě příšerný...

ok:-)

Janča napsal:a co se týče ebony, tak pokud vím, tak se už od označení homo/hetero přechází všude na odstíny - light/medium/dark/extra dark. Za prvé je velký rozdíl, jestli máš hetero ebonka light nebo dark (a je tam i rozdíl v genetice - zde opravdu platí že čím tmavší, tím více eboních miminek), a za druhé víceméně nemůžeš poznat "homo" ebonka bez genetického rozboru...

jj. rozdil je v genetice...dala sem to tam proto, že lidi homo ebon použivaji i když z genetického hlediska nema homo ebonku nikdo, ani ja, i když ma angelka do dvou generaci nazpět samé ebony. Takže tam mám napsat jen ebony -extra dark, dark, medium a light?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Dub 10, 2008 15:32

Janča napsal:vzhledem k tomu, že už by se měly vydávat rodokmeny, když se mimino narodí, ne jako teď v začátku, kdy je většina registrovaných činščil už "hotových", tak mi tohle rozlišení přijde silně nadbytečný, a stejně se nepozná, jak se to mimino vybarví... Proto bych byla pro to rozlišovat to co nejmíň, pokud není přímo odlišnost v genetice. Navíc je to dost subjektivní - kdo určí, že tenhle odstín je ještě beige velvet, a tenhle už brown velvet?


no když se ti narodí svetlonký béžak s velveti maskou, tak je jasny, že z toho nikdy tmavý brown velvet nebude:-)
Například tohle je pro mě browen velvet
Obrázek
tmavě hnědá činčila s tmavým hřbeten. a tohle to je tov beige
Obrázek
béžová činčilka s velvetima znakama.
A jak to rozlišovat, pokud je činčilka béžova, tak je to tov beige a když tmavě hnědá, tak je to browen velvet:-)

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Čt Dub 10, 2008 15:34

s těmi beige... nevím, to, že jsi myslela že blond je homo jsem pochopila, ale mě se víc líbí homo :) Ale asi na tom moc nezáleží..
a ty ebonky bych tam určitě dala ty odstíny, to, že to lidi používají, bych nebrala ze bernou minci, když se teď tak nějak používají oba způsoby a jeden z nich je navíc za prvé hodně nepřesný (neposkytuje dostatečnou informaci) a za druhé velmi často přímo chybný (viz homo nehomo :) )

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Dub 10, 2008 16:05

no ono je uplně jedno, co každej používa:-) je to to a samý..tak ja tam dám homo beige a do zavorky blond:-) a opravim ebonky:-)

Avatar uživatele
parisse
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1483
Registrován: Po Srp 27, 2007 20:23
Místo/Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod parisse » Čt Dub 10, 2008 16:15

Takže moje je Lady je homo beige alias blond?A Nico tedy byl beige white mosaik a ne pinky

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Čt Dub 10, 2008 16:16

parisse napsal:Takže moje je Lady je homo beige alias blond?A Nico tedy byl beige white mosaik a ne pinky


přesně :-)

Avatar uživatele
lwici
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1462
Registrován: So Črc 29, 2006 16:45
Místo/Bydliště: Moravskoslezský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod lwici » Čt Dub 10, 2008 16:49

U barevných velvetů jsem pro název TOV... je to kratší a každý víme co to znamená.
Ještě bych přidala k violetám také mutace Deutch Violet.

Avatar uživatele
Matty
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 672
Registrován: Ne Led 20, 2008 12:16
Místo/Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Matty » Pá Dub 11, 2008 19:22

Jenom tak mimochodem, ta činčila dwarf je trpasličí? Nemáte někdo její fotku?

Avatar uživatele
OkoTygra
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 548
Registrován: Čt Říj 04, 2007 20:51
Místo/Bydliště: Semily-Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod OkoTygra » Pá Dub 11, 2008 19:50

Matty napsal:Jenom tak mimochodem, ta činčila dwarf je trpasličí? Nemáte někdo její fotku?
to je ta s tím divným ocáskem,jako liška?

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 11, 2008 20:28

Matty napsal:Jenom tak mimochodem, ta činčila dwarf je trpasličí? Nemáte někdo její fotku?


vypda jako normální čnčila, jen je malinka ;-)

Obrázek

Obrázek

Avatar uživatele
tuta
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1479
Registrován: Út Črv 27, 2006 21:58
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod tuta » Pá Dub 11, 2008 20:36

jejda kapesní činče... a šediváčci... Netušíte někdo jak jsou náročné na prostor a jestli se tu dají sehnat?
M.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Pá Dub 11, 2008 20:41

tuta napsal:jejda kapesní činče... a šediváčci... Netušíte někdo jak jsou náročné na prostor a jestli se tu dají sehnat?
M.


na prostor jako velky činčily,ale asi nepotřebujou tak velkou klec. JInak tady se sehnat nedaji, ale můžeš vyrazit do anglie ;-)

Avatar uživatele
Plačková Kamila
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2350
Registrován: Pá Lis 02, 2007 12:21
Místo/Bydliště: Želetava, Bítovánky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Plačková Kamila » Pá Dub 11, 2008 20:50

ja chci taky kapesni činču :D

Disable adblock


Vrátit se na “Barevné mutace”