smutnej zazitek

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Kvě 20, 2011 21:32

Chovala jsem i dvě myšky. První jsem si koupila. Šla jsem si do pet centra koupit křečíka. Byli krásní. Pak tam byla i jiná malá zvířátka. Všichni moc krásní. Byly tam i myšky. Byla tam hromada malých bílých myšiček. Všechny tak krásné. I uvnitř. Ale tam se na ně koukali jako na krmení. Stály několikrát míň než třeba křečíci. A já si říkala, jak mohou vyzdvihovat křečka nad myš? (Nebo nechť si dosadí každý sám.) Jak mohou myš považovat za něco méně? Pro mě byli všechny ty chlupatý potvůrky nádherný inteligentní stvoření s duší a osobností. Tvrzení, že křeček je víc než myš, že ty mohou být v prostoru, že si pomalu šlapou po hlavách, mě naprosto vykolejuje. A proto jsem si koupila myš a dala jí tu nejlepší péči, co byla v mých silách, protože na to má naprosto stejné právo jako jiný hlodavec. Byla úžasná a dala mi moc síly a radosti. Jsem jí nesmírně vděčná. Druhou myšku jsme s přítelem odnesli (chytli) ve fastfoodu. Nemohla jsem ji tam nechat, aby, až ji uvidí nějaká uklízečka, ji umlátila koštětem. Myšák u nás žil ve výběhu (min. metr na půl metru), kde měl i klec a spoustu prolézaček, ale z výběhu se nesnažil dostat, tak mohl chodit kudy chtěl. Neni to ani měsíc, co nám po necelých dvou letech odešel na věčnost. Taky byl skvělý přítel.

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Kvě 20, 2011 21:36

Ivissek1985 napsal:taky jsem lidem popisovala jak mi bylo líto morčete...stálo v rohu terárka a had se okolo něj obtáčel a morče se ani nehlo...jen tupě zíralo....až.....

Nechci se do tebe pouštět a je čistě tvá věc, jak to máš. Jen vyjádřím svůj názor.
Nechápu, jak někdo může toto psát a zároveň to dělat. Znovu a znovu. Opravdu mi to nadává smysl.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Kvě 20, 2011 22:13

Tak me to take nedava absolutne smysl a promin, ale prijde mi to dost hnusny.Nedokazala bych se nato divat a jeste o tom takhle psat.Je kazdeho vec, co si chova doma sice, ale kdyz uz se had musi nazrat, tak kdyz je moznost mu dat mrazenou mrtvou mys, proc mu tam cpat ziva morcata?Procpak asi stalo morce nehnute obtocene hadem a tupe ziralo?Ponevadz mu ten had zlamal vsechny kosti v tele, ze ani nemelo silu pistet a ver, ze by pistelo a narikalo velmi, ponevadz to musi byt silena bolest.To uz je vazne lepsi, kdyz uz nekdo ty hady musi mit mu davat ty mysi, ponevadz to maji aspon okamzite za sebou.To je takovy problem, nebo se v tom nekteri hadari snad vyzivaji cucet, jak ten had zabiji korist?Proste, proc nejit cestou nejmensiho zla a utrpeni?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Kvě 20, 2011 22:19

Na to video jsem nemela silu se divat, ponevadz me tyhle veci strasne berou, fakt nemuzu, stacilo me cist komentare.Lidstvo je jeden velkej bezcitnej hnus a to budu tvrdit uz porad

Disable adblock

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Pá Kvě 20, 2011 22:23

Lidé se vyžívají v bolestech ostatních. Jsou to brutální stvoření. Kéž by si tím prošli, aby aspoň tušili..

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Kvě 20, 2011 23:13

No, ono se to ale vetsinou tem lidem v zivote vrati spolehlive jednou, to je znama vec.
Opravdu se tady nechci s nikym dohadovat a soudit, ale clovek by mel jit i co se tyce zvirat cestou nejmensiho utrpeni pro ne.
Ja osobne a to nejsem sama, bych nemohla chovat zadne zvire, byt by se mi libilo sebevic, kteremu bych musela predhazovat jeste ziva jina zvirata.A kdyz je moznost tem hadum kupovat a krmit je mrtvyma mysima, tak proc to nedelat.
Neco jineho je prirozena selekce ve volne prirode mezi predatory a koristi,nerikam, ze se mi to libi, ale je to prirozene a prirozeny boj o preziti.Ale predhodit selmam doma zivou korist, ktera nema na malem prostoru sebemensi sanci uniku a obrany uz je o necem uplne jinem.V te volne prirode ta korist aspon tu sanci ma a predator se musi snazit ji ulovit, tady se mu proste ziva naserviruje primo pod nos a to se mi fakt nelibi.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Kvě 21, 2011 11:23

Pokud te muzu Ivisku poprosit, chci verit, ze Ti to neni uplne jedno, jestli ta korist pro hada trpi, tak jim davej bud ty mrtve mysi, nevim, kde se daji sehnat mrazene,nebo, to se zase nebude libit Saskii, vim, tak aspon male mysi.je to ale volba nejmensiho zla, ponevadz jim okamzite zlomi vaz a netrpi, narozdil od potkanu, krys, morcat a kraliku a vetsich hlodavcu.Kdybxch si vzpomnela, kde jsem o tom cetla, ze tam psal nejaky chovatel hadu, ze to kvuli tomu prave tak dela a krmi je jen tema malyma mysima.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » So Kvě 21, 2011 11:55

Nebudu se zlobit za to, že místo větších hlodavců budou umírat menší a to pravděpodobně méně, daleko méně bolestivě. To naopak ráda přivítám a podpořím. Budu se zlobit a zároveň mít v očích slzy za to, že lidé vystavují hlodavce tomu, že je dají živé do malého prostoru s je požírajícím tvorem.

Ivissek1985
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 310
Registrován: Út Led 26, 2010 13:07
Místo/Bydliště: Volanice

Příspěvekod Ivissek1985 » So Kvě 21, 2011 11:58

Dávat jim mrtví myši je na prd... nežerou mi mrtvou stravu.. to bych zas čučela na to jak my had hubne a pomalu umírá hlady... to si tady všichni přejete?......... Asi tu nikdo hady nechováte.... Dostala jsem je zvyklé na živou potravu a nic stím nenadělám ....tak se vám všem mos omlouvám že je krmííím.... fakt sem něco napsat je o život... když tomu nikdo nerozumíte sice....ale rádi soudíte hned..... miluju zvířata a nikdy bych nedala dopustit na to aby se jim ublyžovalo.... ale krmit je přirozeným způsobem...na tom nevidím nic špatnýho.... Dělám něco špatně?... nechápu...A to už vidím jak chovatel hroznýšů dává k žrádlu myš..... to by se ten had nenažral..... musel by jich sežrat asponˇ 20 ks a je lepší mu dát jedno zvíře nebo 20?... Tímto to beru za ukončené a byla bych ráda kdyby ,,no coment,, Děkuji... Jestli někdo něco chcete prosím přez SZ

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » So Kvě 21, 2011 14:19

Jen jeste posledni reakce.Nikdo si samozrejme nepreje, aby had umrel hlady, ale kdyz je ta moznost mu davat mysi, tak klidne 20mysi, ktere zabije okamzite a rychle, nez jedno vetsi zvire,ktere dlouho trpi.Tim tuhle debatu opravdu zakoncuji, je to na kazdem, jak se rozhodne a udela si to.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”