týrání zvířat

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Bře 28, 2011 22:03

Bohuzel cirkusy nemaji dobrou povest a vsude se pise, ze tam jde o tyrani zvirat.
Jinak o te slonici ted pisou ve zpravach na netu a je to jeste horsi.Pry byla takto tyrana mesice a majitel o tom musel vedet.Schvalne ji pry kopal a mlatil i kovovou nasadou do tech nemocnych nohou a delalo mu radost, ze se nemuze branit a pohnout, ponevadz je privazana za vsechnynohy.Navic ji pry videlam pichal i do hlavy a tela.Chudinka.Je privazana na studenem betonu, coz ji zdravotni stav jeste zhorsuje.Zavrela bych okamzite takove cirkusy a jejich majitele, krotitele a tohoto uchyla, kdybych mela to stesti dostat do rukou, odvazala bych tu slonici, at ho zadupe do zeme hajzla i s tim majitelem, pokud o tom vedel.Uz jen, v jakych podminkach tam byla, kdyz je nemocna.Fakt se cim dal vic za lidi stydim.

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Bře 28, 2011 22:05

Jinak Wulfino, psovi nedavas pri vycviku elektrosoky, aspon ne ti normalni lide a nenutis ho k poslusnosti hlady a jinymi hnusnymi metodami, jako zde.
To same se dle toho dokumentu deje i se cvicenymi delfiny, kosatkami.Je to hnus

arziska
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 374
Registrován: Út Zář 16, 2008 19:08
Místo/Bydliště: Zlínský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod arziska » Út Bře 29, 2011 13:39

Já jsem zase narazila na článek o tom, jak to chodí ve slovenských karanténních stanicích. A v tomhle problému může pomoct každý z nás, jen chtít...http://slysim-psi-plac.profi.cz/

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Bře 29, 2011 15:44

Tak o tom jsem cetla a slysela tez, je to priserne.Neco podobneho dokonce resili i v Italii nekde, take tam byl koncentrak psi:-(

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Út Bře 29, 2011 19:23

Pro výcvik psů se ale používají i elektrické obojky. Náš veterinář ho prý používá, protože jeho kříženec pitbula s aktitou má občas černo před očima a nevidí-neslyší. Někdy je to týrání a někdy je to prostě prostředek, jak psa zvládnout. To se nedá unifikovat.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

týrání zvířat

Příspěvekod vera novotna » Út Bře 29, 2011 22:09

No s tímto bojovným plemenem se nedá nic jiného dělat,potřebuje zodpovědný výcvik,protože to mají v genech.Mamka měla kříženou fenku angl.hladkosrtého foxteriéra s pinčlem a jednou,když byla s ní na procházce a Brita byla puštěna na volno,tak ji napadl taky bez vodítka a koše pilbuteriér a několikrát se ji zakousl do krku.Mamka nemohla nic dělat,protože zuřivě vrčel i na ni.Když ho doběhl puberťácký kluk,tak ho s křikem odtrhl od Brity a ještě napřed vynadal mamce,že si má dávat pozor na svého podvraťáka s tím a pak se omluvil,že se tak nic moc nestalo,sebral psa a mazal pryč :evil: .Mamka v šoku popadla Britu,která nemohla bolestí udělat ani krok,spěchala domů pro očkovací průkaz a honem na veterinu.Tam ji okamžitě operovali částečně roztrhané šlachy,svalovinu,kůži na krku a přeočkovali proti vzteklině a ostře odsoudili jednání nezodpovědného puberťáka. #-o Britušce se rána špatně hojila,musela ještě jednou na operaci,aby jí lepší všecko srostlo.Na kontroly chodila ještě další měsíce a to všecko hradila mamka sama ze svého důchodu,což měl zaplatil ten hajzlík a Brituška od té doby jen co uviděla velkýho psa,tak už z dálky něj zuřivě štěkala a mamka se mu musela vyhýbat.Dneska je Brituška v psím nebíčku,ale i tak prožila svých 14 let a stále na ni všichni vzpomínáme,byla to hodná a chytrá společnice. :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Bře 29, 2011 22:22

Prave o tom to je, kdo si takoveho psa poridi.Kdyz bude mit normalniho pana, tak je to super pes.Jenze si je vetsinou porizuji zakomplexovani blbci, kteri si pres takovato plemena hoji sve mindraky a chcteji byt duleziti, aby se jich kazdy bal, nebo dalsi, co ho nedokazou vychovat, ci taci, kteri je maji na nelegalni zapasy:-(.Co pak z takoveho silneho psa muze byt.
Pokud se pes tezko zvlada, tak ten elektronicky obojek asi obcas pomuze, ale je rozdil zvladat timto psa, nebo proti vuli zvirata nutit k necemu, co jim neni prirozene elektrosokama pro pobaveni lidi.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

týrání zvířat

Příspěvekod vera novotna » Út Bře 29, 2011 22:55

Ano,jasmin o tom to je,jenže dokud nebudou potrestány všecky tyto lidské bestie spravedlivým a zasloužilým trestem,tak se to bude dít dál:ať už jsou to souboje vystresovaných bojovných psů,kohoutů,zabíjení býků v aréně ve Španělsku,nesmyslné závody chrtů,koní atd.Toto je všecko o placené ubohé zábavě v podobě sázek! :roll: Takovouto zábavou se člověk,nejvyšší na žebříčku fauny,bavil od pravěku a hlavně si dokazoval svoji povýšenost nad zvířetem,ale jeho IQ bylo na úrovni kovové tyče a tu bych ještě urazila.Když se takový povýšenec dostane ke zvířeti,ukazuje mu drsným zůsobem,kdo je tady pánem,tak od takových vystresovaných zvířat se nemůžou očekávat klidní potomci i kdyby měli kdovíjaký vychvalovaný rodokmen a byli nejkrásnější a nejroztomilejší,je to prostě jenom a jenom v lidech. :?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Bře 29, 2011 23:04

Naprosto souhlasim.Jinak, jak jsem dala odkaz na to video s tim uzasnym pitbullem, tak je jasne videt,jaky je pitbull suprovej a pohodovej pes, kdyz ma ovsem normalniho a vyrovnaneho pana.A take milujiciho.

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

týrání zvířat

Příspěvekod vera novotna » Út Bře 29, 2011 23:34

Jo,dík,viděla jsem to před minutkou,ještě,že jsou mezi námi rozumní lidi,kteří se dovedou jinak bavit.To nemá chybu! :P

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Stř Bře 30, 2011 0:01

No to nema:-).To by meli videt ti, kteri pitbully a jim podobna plemena odsuzuji a nenavidi.Ja rikam, ze lze nenavidet pouze cloveka, ne zvire.Zvire je vzdy pouze zneuzito svym panem a pokud je to debil, tak zato pes nemuze.
To same, jak mnozi nadavaji na psy, ze je vsude nas...Skoda, ze si ale neuvedomej, ze pes nema zachod a vys... se proste musi a ze je to zase na slusnosti jeho pana, aby to h....sebral po svem psu, coz vetsina nedela a pak je kazdej nastvanej na psy, ale ne lidi.:-(

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

týrání zvířat

Příspěvekod vera novotna » Stř Bře 30, 2011 20:24

No jasně,je mi taky zle,když vidím mezi mladými bezdomovci ubohé štěně nebo dospělého psa neurčité rasy nebo dokonce čistou rasu,jak je to nebožátko,utahané,nevyspalé,hladové,určitě žíznivé a jasně bez veter.péče.Tak se ptám proč takovýmhle "páníčkům" někdo svěřuje ne chtěnou radost a to určitě zadara jenom,aby se toho zbavil a měl klid!!! :( Hlavně,že se okolo procházejí policajti a nic,hlavně,že se všichni chovají slušně vůči svému okolí.Taky nevím,proč si někteří paníčkové,pořizují psa,když s nimi chodí jakoby za trest honem vyvenčit,všechno nechat ležet a třetí kosmickou domů.Nemusím chodit daleko,je to u nás na počuraném chodníku vidět! :-s

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Ne Dub 03, 2011 20:37

Jo, tak to u tech homelesaku vidam casto a je mi z nich nanic.Tuhle jeden, byl zfetovanej, jak hovado tahnul za sebou stene labradora.Videla jsem ho s nim parkrat, pak uz ne, je mozne, ze ho prodal asiatum, aby mel na chlast a mozna i drogy.:-(.Ja vubec nechapu, jak temhle hovadum muze nekdo vubec psa dat, kde je berou?Ale je mozne, ze i nektere utulky jim je daji, ze jim to je jedno, hlavne, kdyz se nejakeho psa zbavej:-(

vera novotna
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 645
Registrován: Pá Led 28, 2011 22:05
Místo/Bydliště: Brno-Královo pole
Kontaktovat uživatele:

týrání zvířat

Příspěvekod vera novotna » Po Dub 04, 2011 23:15

No a je to zase jenom o pěnezích,zbavit se nechtěného psa z různých důvodů,kolikrát i s absurdních důvodů,ať už je to ten bezdomáč,který si ho kupuje bez vážného uvážení a pak neví,co s ním,nemá pro něj základní životní potřeby,natož pro sebe.Ve všech útulcích by měli být zodpovědnější,komu dávají do péče svého svěřence,např. v tv pořadu na Animal Planet ukazují jaké mají právo kontrolovat zvířata nějakou dobu v nové péči určitě stanovené zákonem,ale určitě ne všichni ostatní,co nemají tv reklamu,to dodržují.Hodně fandím záchranným zvířecím stanicím,kam lidi donesou poraněné zvíře a podaří se jim ho uzdravit.:)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Dub 19, 2011 12:30


Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Dub 19, 2011 14:27

jasmin napsal:Jinak Wulfino, psovi nedavas pri vycviku elektrosoky, aspon ne ti normalni lide a nenutis ho k poslusnosti hlady a jinymi hnusnymi metodami, jako zde.
To same se dle toho dokumentu deje i se cvicenymi delfiny, kosatkami.Je to hnus


Jasmin, když potřebuju, aby se mi na zkoužkách pes soustředil na pamlsek, tak mu den nedám žrát... A elektrošoky, nevím, co s tím maj společného... :wink: Víš, kdyby ses pohybovala v kynologickém prostředí a převýchově psů, tak bys věděla, že občas el. obojek je potřeba... A rozhodně to není týrání zvířat když s ním umíš zacházet...

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 19, 2011 16:19

Ty elektrosoky se tykaly zvirat v cirkusech, ci delfinu, jak jsem cetla a davala odkazy.
Nemam rada lamani zvirat nasilim, hlady apod.Elektrosoky do vycviku a lamani psa nepatri vubec, mel s tim problem pry jeden kynolog nekde z Liberecka pred par lety a bralo se to, jako tyrani.
Take jsme meli psy velkych plemen, dogy, rhotwiky, boxery, pritel ma take dva velke psy mollos plemene.Nikdy jsme ale zadneho psa nelamali nasilim a pritel si psi k poslusnosti vychoval sam a nikdy problem nebyl.Nejak ani nemam moc rada cvicaky, ikdyz asi co se tyce sluzebnich plemen, jako vlcak, dobrman jsou dobre.Ale znam lidi, kteri si i dobrmana vycvicili sami.
Takze ty elektrosoky se netykaly zde psu:-)

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 19, 2011 16:23

Jinak ten odkaz z Ciny, no-comment.a co je ostresne, ze ty psy take kradou lidem, jako mazliky.Tito psi maji duveru k cloveku, zazili si lasku a ve finale je nejaky bastardi slohnou a zaziva uvarej, nebo stahnou z kuze:-(
Ale aspon trochu pozitivniho, ze uz i v Cine jsou ochranci zvirat a chysta se ten zakon zakazu zabijeni psu a kocek a jejich pozirani.Tohle civilizovany clovek a narod nemuze dal delat.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Dub 19, 2011 17:22

el. obojek jako převýchova? já se v kynolg prostředí pohybuju a ty obojky bych dala na krk možná tak majitelům!! To asi není moc dobrý cvičitel na převýchovu, když tomu potřebuje elektriku! ještě že si vybítám cvičáky, kde berou psiska jako mazlíci a ne jen jako stroje na kibicování.....můj názor samozřejmě!, ale za kterým si stojím

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Dub 19, 2011 17:25

jinak ty pejsci v tom videu měli ohromný štěstí, alespon je se podařilo zachránit :wink: uplně se mi chce i toho videa brečet :cry:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 19, 2011 17:36

Ja mela taky Verus na krajicku.Ale strasne me vytocili nekteri lide v diskusi, kteri to schvaluji a ty ochrance maji za dementy.A pry vice asiatu k nam, aby se tohle rozmohlo ve velkem i tady a psi restaurace.Psal tam jeden magor, nemuzu ho nazvat jinak, ze pes je obtezujici vec a ze kazde zvire je min, nez clovek urcene ke konzumaci.A ze psy nenavidi a vsechny by je doadal asiatum.Ze ho obtezuji uz jen svoji pritomnosti a ze, pokud by k nemu pribehlo byt jen stene, ze ho to tak obtezuje, ze by do nej znatelne kopnul a odkopnul ho.Skoda, ze ty lidi tam jsou anonymni, ponevadz bych nevahala si to s nim vyrikat z oci do oci a dobre by to pro nej nedopadlo.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod martej » Út Dub 19, 2011 18:46

verýk: to jsi špatně pochopila. na převýchovu se nepoužívá elektrický obojek, je to nástroj k doladění povelů. Nevím co máš za psa, ale některá tvrdohlavá plemena zkouší hranice a zkouší co můžou a co ne a například nácvik přivolání je hodně důležitý a pokud ten pes ví, co je povel ke mě a zjistí, že když nepříjde, tak se nic nestane, protože ty ho nechytneš, tak pak se použije elektrický obojek. To video sem neviděla a ani ho vidět nechci, ale zkoušela jsem si ten obojek na ruce a ten proud tě jenom kopne a ty se lekneš. Rozhodně ten obojek nepatří do rukou amaterům, ale lidem, kteří vědí jak ho použivat.

Avatar uživatele
verýk
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 423
Registrován: Stř Črc 09, 2008 12:08
Místo/Bydliště: Jablonec nad Jizerou- okres Semily
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod verýk » Út Dub 19, 2011 19:38

věř mi že ho používají bohužel hlavně amatéři :wink: . Já mám i ročníkovou práci s témetem převýchova a jak krásně můžete vyměnit el. obojek za stopovačku ( jen to chce více času ). Znám lidi co si koupili el. obojek a po tom co jsme doporučili si ho nasadit na krk a dát si nejsilnější ránu tak ho svému psovi nedali. Jsou různé druhy s různými stupněmi.
Jinak to video jak je vložení ne že by bylo krutý...ale spíš mě to zahřálo u srdce, oni jsou tam už zachráněný, takže doporučuju se kouknout já bych si hned nějakého vzala domů :wink:

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Wulfina » Út Dub 19, 2011 21:33

verýk napsal:el. obojek jako převýchova? já se v kynolg prostředí pohybuju a ty obojky bych dala na krk možná tak majitelům!! To asi není moc dobrý cvičitel na převýchovu, když tomu potřebuje elektriku! ještě že si vybítám cvičáky, kde berou psiska jako mazlíci a ne jen jako stroje na kibicování.....můj názor samozřejmě!, ale za kterým si stojím


Víš, ono, když třeba ohaři jsou špatně vedeni od mala (páč si ohaře vezme člověk, kterej o nich ví totální prd), tak ohař ti vystartuje po každém pohybu v lese (a to se může šuštnout jen list a nevidí, neslyší, jde lovit), tak ono, po zopakování kompletního základu na stopovačce je samozřejmost, ovšem odnaučení a přeučení loveckého jednání na stopáku prostě neuděláš... Pes může šlapat, jak hodinky a v tu ráno, jako když střelí je pryč a jediné, co ti tu pomůže je upoutání pozornosti, co el. obojek umí - nemusí to být nutně impuls, ale buď silná vybrace - která se používá nejvíce nebo zvukové upozornění, které je pro psa nepříjemné ale účinné, nevím, proč si každý pod pojmem el. obojek myslí, že impuls bude tak silný, že psovi vyřadí nervovou soustavu z provozu a nebo psa to "bolí" nebo rovnou zabije... :roll:

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Dub 19, 2011 22:36

No, hlavne jsem videla video nkekde na stankach ochrancu psu, jak nejaky znamy kynolog byl pristizen z tyrani psa elektosokama, ze ten pes strasne narikal a lital doslova vzduchem.Ten kynolog byl nekde z Liberecka.Bylo to strasne, ale pry se takhle lamou nekterymi podobnymi typky psi k poslusnosti.A jak psal Veryk, je to o trpelivosti.Jenze, komu na zvireti nezalezi, jde do tykovychto extremu, aby to bylo okamzite a vynutil si u psa timto zpusobem poslusnost.Takovy pes je chudak a spis mu to povahu zcubi, ze se bude bat, neduverovat, atd.Nasi pouzivali u boxera drive obojek ostnac, ponevadz strasne tahala, neslo ji to odnaucit a ani ten ostnac nepomohl.Dnes bych ho asi psovi nedala teda.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”