Mohou sepiovou kost i jiní hlodavci?

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Mohou sepiovou kost i jiní hlodavci?

Příspěvekod Lenca » Čt Lis 04, 2010 20:24

Chtěla bych se zeptat,jestli mužou sepiovou kost i jiní hlodavci než činčilky.

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 04, 2010 20:43

Určitě,je to zdroj vápníku.já jí dávám osmákům.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Lis 04, 2010 20:47

Jsem právě přnesla do místního ekocentra pro činčilky sepiovky a ten pán na mě tak divně koukal :D a uvědomila jsem si,že jsem ještě nevidela,aby třeba morčata měli sepiovku.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 04, 2010 20:48

oni to moc lidi neví že to není jen pro ptáky :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Lis 04, 2010 20:53

No u nás v ekocentru nevi skoro nic :D :roll: v jakych podminkach tam maj činčilky a v jakym sou stavu :roll: :cry: sem jim tam šla dneska trošku vynadat :lol: sem se na ty chudinky nemohla dívat. 2 činčilky v akváriu,špinavé hobliny,špinava miska s vodou, směska v misce a kožišek asi písek nikdy neviděl :evil: takže ted se tam budou dít změny! 8)

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 04, 2010 21:06

tak to je hrozný.taky bych jim tam něco řekla :evil:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Čt Lis 04, 2010 21:17

Naštěstí si alespoň nechali poradit a byli rádi za věci, co jsem jim přinesla. Truhlář už jim prý vyrábí velikánskou klec :) Tak mám takový dobrý pocit, že jsem zakročila a udělala neco dobrého :D

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Čt Lis 04, 2010 21:21

Jen nevím jestli to dodrží.aspoň si nechají poradit,někde tě pošlou ....

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Pá Lis 05, 2010 10:54

Urcite jsi udelala dobre a ten pocit znam.Take jsem tohle delala, ale je fakt, ze nekde si dali poradit, ale spis se chovali v mnoha prodejach dost arogantne.Byly pripady, ze me i lidi nekteri predbehli a pozadali veterinarni spravu o napravu

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Pá Lis 05, 2010 16:21

Tak tady jim věřím,že to dokupy dají. To není prodejna,ale takové centrum s pavilonama zvířat a jsou tu kroužky pro malé děti. Jsou rádi za každou pomoc. Tak jsem jim vytiskla, jak se starat o činčilky,tak je to tam už pověšené :)

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Lis 29, 2010 20:37

Achjo :cry: dneska jsem se dozvěděla, že v tom ekocentru umřela činčilka,která ASI tak před 3 týdny porodila :cry: a důvod? prý : stářím, už ji bylo 6! :evil: a byla jsem u stropu. Nevíte prosím,jak dlouho musí být miminko na mlíce? :( prý už jí granule. Chuděrka po 6 letech nesnesla už ty směsky a akvarko :cry: doufám, že chuděrka miminko je sameček,aby se tam nemnožil s tátou :?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Lis 29, 2010 20:40

Do 250g-8 týdnů by měli být u mamči.Někdy to ale tak nejde,ale 3 týdny je hodně málo,to asi chuděrka nezvládne.Rozhodně ne při jejich péči.
Kde to je?Nemohl by někdo pomoci?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Lis 29, 2010 20:51

Je to u nás ve městě,hned zítra tam zajdu se s nima domluvit a zjistit, jak to je.Ja nemam pro ně doma klec ani misto,abych si je vzala :( Zkusim se domluvit,že bych tam chodila každy den. Mám koupit sušené mléko pro kotata,nebo nejake mlečne granule? Ja když sem je tam tenkrat videla,tak jsem 2 dny brečela a ted je to ještě horši. Ono,neni se čemu divit..vedouci ekocentra je policajt,kterej ví velky prd o zviřatech a zaměstnava tam svoje kamarady,kteři ví ještě větši prd :( morčatka se jim tam množi mezi sebou, hruza. Naštěsti tam pracuje ještě moje učitelka biologie a zaroven kamaradka mámy, ta ma rozumu snad dost,tak se domluvim s ní. Ta bohužel nemá na starost ty zviřatka

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Lis 29, 2010 21:20

a jak dlouho maji byt činčilky na mlice?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Lis 29, 2010 21:47

Bohužel je mi to líto,ale jednou návštěvou denně mu nepomůžeš.Pokud se nedá k náhradní mámě nebo si ho nevezmeš domů a nebudeš často krmit,tak v těch podmínkách co jsi psala nepřežije.
Mléčné granulky nepomůžou (než ti přijdou poštou bude pozdě),potřeboje zahřívat a pravidelně mlíčko.

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Po Lis 29, 2010 22:02

Aha,tak ja se tam s nima nejak domluvim :( právě když si ho pujčim,tak mi bude lito toho tatinka, by tam byl sam :cry: tak uvidim,co mi zitra řeknou

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Po Lis 29, 2010 22:07

Potřebovalo by to i s tatínkem-po tom co ho nakrmíš potřebuje promasírovat bříško a zahřívat,to ty neobstaráš.Hlavně když zemřela maminka a oddělíš ho od tatínka nemusel by to zvládnout psychicky.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Po Lis 29, 2010 22:24

Tak to je hrozny a opet priklad toho, kdyz se zvire, jakekoliv ocitne a dostane nekam, kde nato kaslou:-(.Zaslouzili by poradne vynadat a ty cincily odtama dostat pryc.Jestli muzes, vem si je k sobe, aspon docasne i za cenu, ze, pokud by to slo bys koupila mensi klec zatim, nebo by Ti treba nekdo i pujcil, jinak to nezvladnou:-(.Je to k placi uz a i v kolika zverimexech se tohle stane:-(

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Lis 30, 2010 6:38

No dneska tam zajdu s váhou a zjistím pořadně jak to je a klec si tam můžu pujčit,jsem si ji tam jednou pujčovala.Ale nevím,jak se na to bude tvářit přítel :? že k němu do malého pokoje potahnu další zvířatka,ale todle prostě pochopit musí :roll:

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Lis 30, 2010 10:01

To by bylo nejlepší pokud by to šlo,ale jednej rychle,dlouho bez výživy malej nevydrží,měl by se hned začít krmit kočičím mlíčkem.Dej vědět jak to dopadlo a kolik malej váží.

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Příspěvekod jasmin » Út Lis 30, 2010 11:19

Pokud Te pritel ma rad a ma i rad zviratka, tak to urcite pochopi,nebude to na dlouho.
Drzim palce, ta to dobre dopadne.
Jeste doporucuju koupit v prodejne zdrave vyzivy goji-kustovice cinska, vypadaji jako rozinky, ale jsou cervene a at jsou to jen suche plody, v nicem nekonzervovane.Sameckovi ted davej jednu obden i malemu, obsahuji hodne vitaminu a hlavne becka i B12

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Lis 30, 2010 16:58

Takže jsem tam zašla se zeptat na všecko...maminka umřela už před 14 dny :shock: ,já se to bohužel dozvěděla až včera.Tak jsem byla v šoku a říkam tomu pánovi,že to mimčo musi byt 2 měsíce u mamy a že musi byt na mlíce.Ten mi řekl,že normalně jí granule,že je to v phoodě,že je s tátou a nově pořizenym samečkem :roll: .Hučela jsem do něj,že ikdyž jí granulky,tak musí mít mlíko a on je asi uplně natvrdlej a tak řikam,že od mámy muže jit až když bude mit 250g a on mi tvrdil,že ji vážil a že má už 250g!!! to se mi teda moc nezdá,aby činčilka,která byla s mámou 14 dní, zazrakem žije už měsíc měla 250g,takže mi lhal do očí,pak sem se ptala jak často se koupají,jak sem mu minule říkala a on že ob den...to určite! :shock: jediny pozitivni bylo,že na mou radu přešli ze směsek na granulky,mají domeček a jsou už ve vetsim akvarku :roll: ale alespon vetsim s poličkou a po novym roce budou mit od truhlaře klec velkou. Vůbec mi nedal možnost mimčo vidět,bylo zalezle v domečku. Přišla jsem domů,rozbrečela jsem se a táta se nas*al a řekl, že to je na stížnost,že špatná péče je týrání. Máma zavolala té své kamarádce,co tam také vede kroužek,která právě kvůli vedení ekocentra a tomudle pánovi odešla a má tam jen jednou týdně kroužek, tak se to bude řešit přes ní a pána u plazů,že mě tam vemou, miminko se zváží a já si ho vemu domu,nebo se to nějak zařídí. A pokud by se to neřešilo, tak se podá stížnost. Nejde jen o tydle činčilky,ale všechna zviřatka. :cry: to tu máme tedy pěkné ekocentrum :evil:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Lis 30, 2010 17:01

No ale mluvil se mnou arogantně, všecko ví, všecko zná, on je nejchytřejší pan chovatel činčil, šlo vidět,jak je egoistický a nechtěl,abych byla chytřejší než on. Přitom si poradit nechal s tou stravou,bydlením,koupáním...ale ted me opravdu naštval. Přitom je to mladej kluk,vyučený na automechanika a je tam napsaný jako : pedagogický pracovník ekocentra Ostrov :evil: a ví velký prd

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Příspěvekod Lenca » Út Lis 30, 2010 17:36

Takže se to tu docela rozjelo :( Jsem za špatnou,že jsem něco začla řešit. Pán mi řekl,že neví kolik činče je týdnů,spolužačka mi před 3 týdny říkala,že se narodilo. A nyní ten pán prohlašuje,že činčile jsou 2 měsíce a že veterinář řekl,že se dokrmovat nemusí.By mě zajímalo,jakej vet.Ti dva z Ostrova nejsou vetove,ale de*enti,jeden je zaměřenej na ovce a krávy a druhej si říká o 500 už jen když se vstoupí na pozemek a klido zviře necha umřit,hlavně že bude mít penize,tak by mě zajímalo,který řekl,že ikdyby mimču byly 2 měsice,tak před 14 dny,když umřela,mu byl měsíc a půl,že se dokrmovat nemusí.

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Lis 30, 2010 18:39

Tak to se mi nějak nezdá,být miminko tak mladé tak nepřežije.Teď už je dokrmování zbytečné,když žere granulky a přibírá-kdyby ne už by umřel.Ale tipla bych si že ani neví kdy se narodilo nebo lžou.
Tohle je opravdu na stížnost,udělat jim tam pořádnou ostudu.já nechápu proč zaměstnávají např.automechanika v ekocentru.Jako prodavače v drogerii by ho taky nezaměstnali pokud nemá školu.Nevím proč se tak podceňuje práce se zvířátky,vždyť na tom nic lehkého není,spíš naopak :(

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”