Granule od velkochovatelů

Zde se můžete ptát a radit o tom, co činčila smí či nesmí jíst.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Reňaaa » Út Zář 20, 2011 11:08

No já nevím...od těch lidí bych si nevzala ani vodu, natož granule, kdo ví co tam dávají na papír do složení můžou napsat, co chcou, jim přece nejde o to ať jsou ty činčily zravé, ale ať mají co nejleší kožich :roll:

Disable adblock

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Zář 20, 2011 11:13

to by se mohlo ale říct o granulých ze Zbýšova to samé

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Příspěvekod Reňaaa » Út Zář 20, 2011 11:23

minlub napsal:to by se mohlo ale říct o granulých ze Zbýšova to samé


To je podle mě něco jiného, jsou přece z ČR a když to tak řeknu, určitě jim budu věřít více než polákům, s kterýma se ani nedomluvím :D

Navíc Zbýšov je odzkoušený, pokud se nepletu více lidí bere od nich granulky a problémy se nevyskytly, tady máte nějaké nové granule a z Polska, které u nás v ČR nikdo nezkoušel (až ted Ladus).

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod minlub » Út Zář 20, 2011 11:32

Ale oboje jsou kožešinové farmy, které mají za cíl kvalitní kožku, tudíž dle toho přizpůsobují granule. Je pravda že Zbýšov je doporučovaný a kvalitní, ale to můžou být tyto v Polsku také, je to dost známá farma u nich jako u nás Zbýšov (problémy se vyskytly).
Složení moc nerozumím, každý říká že by něčeho mělo být víc, něčeho míň.....co člověk to jiný názor. Taky by mě zajímalo jestli krmím tím nej :roll:
Možná by stálo za to různé značky porovnat a vypsat složení.

Disable adblock

Avatar uživatele
Ladus
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 452
Registrován: Čt Črc 15, 2010 21:28
Místo/Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Ladus » Út Zář 20, 2011 11:36

A že jim nejde o to, aby byly zdravé, to bych se hádala :) Ale jak myslíte, nemůžete z toho spát, tak granule brát nebudete , já z toho klidně usnu, takže kupovat budu, když činčilkám chutnají :)

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod saskie » Út Zář 20, 2011 12:19

Bych ani Zbýšova nikdy nebrala.

přesunuté příspěvky:

dnemcova napsal:Já má ze Zbýšova asi 7 činčilek. Teď je doba se s paní domluvit, aby vám rezervovala mutaci, kterou chcete. Beige je asi kolem 700 kč. Wilson White kolem 800 Kč....TAN, Violet nebo Ebony - jsou nad 1000 kč.

Daniela


martej napsal:U lidí je zaryté, že velkochovatelé fuj a nic od nich brát nebudu, abych je náhodou nepodporoval, ale tím, že si koupíte granule je fakt nepodpoříte akorát se tak ochuzujete o možnost dát činčilám ty nejlepší granule, co tu v čechách máme. Velkochovatele se snaží mít co nejlepší granule kvůli zdraví, kondici a kožce. Není pravdou, že ty granule jsou dobré jen na srst a na ostatní dlabou. Já beru granule ze zbýšova, který jsou kvalitově stejné jak ovátor, činčilam chutná a pěkně prospívaji.


minlub napsal:
martej napsal:U lidí je zaryté, že velkochovatelé fuj a nic od nich brát nebudu, abych je náhodou nepodporoval, ale tím, že si koupíte granule je fakt nepodpoříte akorát se tak ochuzujete o možnost dát činčilám ty nejlepší granule, co tu v čechách máme. Velkochovatele se snaží mít co nejlepší granule kvůli zdraví, kondici a kožce. Není pravdou, že ty granule jsou dobré jen na srst a na ostatní dlabou. Já beru granule ze zbýšova, který jsou kvalitově stejné jak ovátor, činčilam chutná a pěkně prospívaji.

Lépe bych to neřekla. A polské jsou dobré, mám je na cestě, tak snad budou chutnat.
Ceny jsou dle mutací, lehce nižší než u chovatelů. Méně častější barvy jsou dražší.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové granulky

Příspěvekod Dora » Stř Bře 21, 2012 17:14

Téééda jak to teď tu čtu, tak nechápu....
Jednak je to největší výrobce granulí v polsku a většina polských chovů je krmí!!!
Musím nesouhlasit, že polákům nejde o kvalitu a zdraví zvířat, právě naopak.
Dávají do granulí všechno co zvířata potřebují a chov, výživu co přesně činčila potřebuje mají hodně dobře zmáklé mnoholetými zkušenostmi.Vy všichni by jste se měli od nich učit a ne je soudit.
Tak asi dost dobře nechápu!!!!!!
A když jste takový jejich odpůrci, tak to že vám budou dělat posuzovatelé na vystavě vám nevadí??? :roll:

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové granulky z Polska-Raba

Příspěvekod Maartyy » Stř Bře 21, 2012 20:18

Taky se mi nelíbí co s těma mazlíkama dělají, ale ty činči v těch videjích mají podle mě krásné. O granulky bych zájem určitě měl, akorát menší množství. Cca 3kg by mi bohatě stačily, možná 5, na ty tři činčoury....

Jinak ještě otázečka bokem, kolik stojí taková činčila z velkochovu na mazlíka? Zbýšov-Polsko? Díky

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Nové granulky z Polska-Raba

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 21, 2012 21:07

No jo každý má na to jiný názor no :) Já si stojím za tím, že od takových osob bych si nevzala nic, my chováme činčily pro radost a oni proto, aby je mohli zabít a prodat jejich kožku...určitě se tam činčily nemají moc dobře, co z toho života mají? Čekají jen na smrt...jo a budu je soudit, protože zabíjení pro kožku, která se dá v dnešní době nahradit umělou je hrozné. A obhajovat je, že mají krásné činčily a zkušenosti? To už začínám přemýšlet nad tím jestli vůbec přemýšlíte, jak mohli skončit činčily, které máte doma. A co se od nich máme učit??? Zabíjení? Ach...

Je jasné, že to budou krásné činčily, když z nich jednou bude kožich, nebo jiný doplněk. Určitě by je nekrmily nějakým nekvalitním krmivem.

Fakt tohle mě vždycky dokáže zvednout ze židle... :roll:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové granulky z Polska-Raba

Příspěvekod Dora » Čt Bře 22, 2012 11:18

Nikomu z nás se asi nelíbí že zabíjí činčily pro kožich, ale s tím se bohužel nic nenadělá a to jestli si granule, nebo činčily koupíš nebo ne, na tom taky nic nezmění.Bohužel činčila je kažešinové zvíře, ať se ti to líbí nebo ne. A kožichy byly jsou a budou stále. To se asi hned tak nezmění.Ikdyž taky nechápu proč je nenahradit umělými.... ale je to tak a bude.
Ale musím nesouhlasit s tím, že se mají v každém velkochovu činčily špatně.Konkrétně když se bavíme o Polsku činčilám dají první a poslední, mají čisto, dřevo na okus, některé chovy pouští i hudbu...
Navíc nebýt velkochovatelů, tak se činčila takto nerozšíří mezi lidi a zkušenosti taky nulové.
A myslíš si, že ve světě, kde chovají více činčil ne na kožky,ale na barvy, že ty chovy vypadají jinak??
To by jsi se divila....

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Nové granulky z Polska-Raba

Příspěvekod Reňaaa » Čt Bře 22, 2012 12:25

No určitě se v těch mini klecích mají krásně... :roll: k čemu jim je hudba? Pohyb jim to nenahradí. Ano kdyby nebylo kožkařů tak by nebyly činčily tak rozšířené a neměli bychom tolik zkušeností od nich, bla bla...tu písničku znám. Prostě odmítám zabíjení zvířat pro kožku a že vy je ještě obhajujete se musím smát.

Dokuď bude poptávka tak bude i nabídka, to je jasné...

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové granulky z Polska-Raba

Příspěvekod martej » Čt Bře 22, 2012 12:51

Také nesouhlasím se zabíjením zvířat, ale jsem vychovaná tak, že respektuji, když někdo chová zvířata pro něco jiného než na mazlíčka. Někdo má králíka doma v kleci, jiný ho chová na maso. Jiný má prase v posteli, druhý ho chová na maso....atd. Já osobně bych to v životě neudělala, ale neodsuzuji je. Ale to je jedno. Je to opravdu věc názoru.

Ale zkoušela si se někdy zamyslet, proč velkochovatelé nemají eshopy? Proč si nedělají reklamu na to, že prodávají granule, písek? Nebude to tím, že pro ně nejsme perspektivní zákazník? :) Chci se ještě zeptat, odkud máš své činčilky a kde jsi předtim kupovala granule a kde je kupuješ teď ?

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Reňaaa » Čt Bře 22, 2012 13:12

Nevím kam mám reagovat na Martej ,protože minulé téma je zamknuté.
Ale zkoušela si se někdy zamyslet, proč velkochovatelé nemají eshopy? Proč si nedělají reklamu na to, že prodávají granule, písek? Nebude to tím, že pro ně nejsme perspektivní zákazník? Chci se ještě zeptat, odkud máš své činčilky a kde jsi předtim kupovala granule a kde je kupuješ teď ?


Takže prvního činčilák byl původem ze zverimexu, já ho ovšem měla od jedné známé. Druhého Františka mám od Lídy ze Šenova. Granule jsem kupovala Apetit, ted kupuji od Minlub Ovator. Písek mám od Vitakraftu sandy. Proč nemají e-shopy nevím, nejspíš proto, že granule a písek mají pro svou vlastní potřebu a pokud se jim někdo ozve, že by měl zájem o jejich granule, tak jim je prodají. Nevím proč, nejsem kožkař. Já odsuzuji zabíjení zvířat pro kožich, o králíkovi, praseti jsem neříkala nic, nejsem vegan, ani vegetarián. Zabíjení pro kožich je pouze pro parádu, kdežto maso je pro člověka důležité (samozřejmě dá se nahradit něčím jiným).

Ještě nějaké otázky? :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod martej » Čt Bře 22, 2012 13:17

A podporovat zverimexy ti nevadí? činčily se tam mají o hodně hůř, jak u velkochovatelů, pomalu je zabíjejí směskama, činčily jsou tam v terárkách, bez pisku, mezi ptákama a tím, že chodíš nakupovat do zverimexu, tak je podporuješ, bez zákazníku by se neobešli. A to ti nevadí?

Jinak oni nenabízejí granule a písek, protože my pro ně nejsme zákazníci, aby si podporovala farmu, tak by sis musela brát kolem 100 kg granulí měsíčně ;-) Proto nenabízejí nikde nic.

A neber to jako utok, je dobré se nad tím zamyslet. velkochovatelé mají malé klece, ale jinak činčilam nic nechybí.

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod jejula » Čt Bře 22, 2012 14:42

Tak ještě přidám svůj názor.Mě by tak ani nevadilo,že jsou granulky z velkochovu jak s Polska.Mám radši Němce.Po te kauze jak davaj Polaci do jidla posypovou sul tak už vůbec.S těma zverimexama je to složitější já bych klidně nakupovala v e-shopech,ale má to pár nevýhod,poštovny a doba doručení.My teda máme i zverimexi,kde zvířata nejsou takže se to dá,ale zase se tam nesežene uplně vše co by člověk chtěl.Jo a zviřata na kožku nepodporuju je to jen zbytečnej luxus co člověk k životu nepotřebuje.A maso?Jo jím ho vegetarián nejsem,ale i s těmito zvířaty by se mělo dobře zacházet a ne že budou vystresovany v malim prostoru,proto podporuju Bio a místní farmáře.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Reňaaa » Čt Bře 22, 2012 15:21

No v Ostravě mají činčily jen v jednom zverimexu a to v PetCentru ve Futuru (teda o žádném jiném nevím, neznám všechny zverimexy v Ostravě) a tam bych nikdy nekupovala granule, protože tam výjdou 1x tolik víc, než v jiném zverimexu. Vlastně se tam koupit nedá nic, ani pro psa. Kupovala jsem vždycky u nás v potřebách, kde zvířata stejně jak u Jejuly ani nemají, kromě jednoho morčete na koukání.

Je pěkné, že činčilám dávají kvalitní krmivo, ale stejně z toho života nic nemají a prostor je hodně důležitá věc.

Je to vlastně debata o ničem, protože já si budu mluvit své a vy zase své a nevede to nikam :)

Avatar uživatele
jejula
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 302
Registrován: So Led 07, 2012 17:46
Místo/Bydliště: Sobotín
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod jejula » Čt Bře 22, 2012 15:29

Tak je to tak.Jestli někdo chce tak ať granulky kupuje.Já teda osobně koupila polsky žrádlo jednou,ale stejně se spíš orientuju podle složení nikdy nekoupím nic pokud bych si nepřečetla složení a to i ohledně lidského jídla.Ono tahle debata byla založená o tom jestli ty granule jsou dobrý a ne o tom od koho jsou a koho tím krmí.Co jsem tak podchytila.

chincha
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: Po Pro 15, 2008 20:22
Místo/Bydliště: Náchod

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod chincha » Čt Bře 22, 2012 20:53

Já jsem moc ráda, že kožkaři jsou a pokud budu chtít kupovat činčilu tak u nich. Jak bylo výše zmíněno, díky nim máme činčilky doma. Konec konců jsem se o činčile vůbec poprvé dozvěděla právě u nich, do té doby jsem ani netušila, že vůbec takové zvířátko existuje. Nemluvě o tom, že nebýt jich, mohli bychom se na ni brzo dívat už jen na obrázcích.
Dobrý kožkař je pro činčilu jako pro druh určitě větším přínosem než kdejaký chovatel mazlíčkář. Nekvalitní činčilu do chovu nedá a má určitě větší přehled o tom co je kvalitní činčila než většina mazlíčkářů co si nejspíš myslí, že stačí aby byla činčila nějak barevná a nejlíp vzácně a dobře se prodávala.
Opravdu mě dojme, když se někdo zeptá: ....a jáké barvy činčilek mám dát na sebe aby se rodila ta a ta barva která se dobře prodává?.

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Dora » Čt Bře 22, 2012 22:00

Dobrý kožkař je pro činčilu jako pro druh určitě větším přínosem než kdejaký chovatel mazlíčkář. Nekvalitní činčilu do chovu nedá a má určitě větší přehled o tom co je kvalitní činčila než většina mazlíčkářů co si nejspíš myslí, že stačí aby byla činčila nějak barevná a nejlíp vzácně a dobře se prodávala.
Opravdu mě dojme, když se někdo zeptá: ....a jáké barvy činčilek mám dát na sebe aby se rodila ta a ta barva která se dobře prodává?.


Přesně!!!
Mají potřebné množství zvířat na to, aby nekvalitní mohli vyřadit z chovu a docílit nejvyšší kvality.
A co třeba barevné mutace???Vždyť přece ty taky vznikly díky práci velkochovatelů.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod STYRO » So Bře 24, 2012 0:29

Dora napsal:...Mají potřebné množství zvířat na to, aby nekvalitní mohli vyřadit z chovu a docílit nejvyšší kvality...

Tak tenhle argument tu zaznít fakt nemusel. Vyřadit z chovu totiž znamená ZABÍT. Nebo si někdo myslí, že si chovatel obsadí 20% klecí neperspektivními zvířaty a nechá je tam třeba 10 let dožít? A ještě s nima bude jezdit do Brna na veterinu kvůli zubům? Bohužel biznis je biznis a čísla nepustí...

Avatar uživatele
žanda
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 2137
Registrován: Út Říj 24, 2006 12:45
Místo/Bydliště: Turnov, Sušice
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod žanda » Út Bře 27, 2012 21:31

Názor, že kožkaři chovají na kůže a tak jim nejde o zdraví činčily mi přijde scestný. Jak by pak odchovávali kvalitní zdravá zvířata a vyvíjeli svůj chov v před? Právě naopak si myslím, že kožkař dá v krmivu činčile přesně to co potřebuje, aby byla zdravá. Protože nemoc se projevuje i na srsti.. Takže pokud jde o granule od kožkařů, ať českých nebo polských, určitě nekrmí ničím, co by činčile ubližovalo. Spíše naopak...

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod Dora » Stř Bře 28, 2012 16:19

žanda napsal:Názor, že kožkaři chovají na kůže a tak jim nejde o zdraví činčily mi přijde scestný. Jak by pak odchovávali kvalitní zdravá zvířata a vyvíjeli svůj chov v před? Právě naopak si myslím, že kožkař dá v krmivu činčile přesně to co potřebuje, aby byla zdravá. Protože nemoc se projevuje i na srsti.. Takže pokud jde o granule od kožkařů, ať českých nebo polských, určitě nekrmí ničím, co by činčile ubližovalo. Spíše naopak...


Souhlas >:*B

Avatar uživatele
tarja666
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1519
Registrován: Čt Lis 11, 2010 13:31
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod tarja666 » Čt Bře 29, 2012 14:55

taky

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod STYRO » Pá Črv 01, 2012 23:00

žanda napsal:Názor, že kožkaři chovají na kůže a tak jim nejde o zdraví činčily mi přijde scestný. Jak by pak odchovávali kvalitní zdravá zvířata a vyvíjeli svůj chov v před? Právě naopak si myslím, že kožkař dá v krmivu činčile přesně to co potřebuje, aby byla zdravá. Protože nemoc se projevuje i na srsti.. Takže pokud jde o granule od kožkařů, ať českých nebo polských, určitě nekrmí ničím, co by činčile ubližovalo. Spíše naopak...


Já bych to tak jednoznačně neviděl. Můžou používat produkty, které mají dlouhodobě nepříznivé účinky. Je to jak u lidí, můžu se v mládí dopovat steroidy a budu "bedna", ale ve stáří zase troska. Činčila na kožku žádné stáří asi nemá, tak ho taky není potřeba řešit. Ale být to tak nemusí, záleží na každém chovateli. Stejně by mně ale zajímalo, kdybych se zašel podívat do velkochovu kožkaře, kolik procent činčil by tam asi bylo starších 10 let?

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Granule od velkochovatelů

Příspěvekod jasmin » So Črv 02, 2012 0:22

Tady davam zapravdu Styrovi.Ja mela a brala cincily i od jednoho kozesinoveho velkochovatele zpocatku a bohuzel zaruka zdravi tam nebyla.Problemy se zubama a korenama, srdicko, nebyla jsem sama, jehoz cincila od tamtud mela zdravotni problemy se zubama nejcasteji.A to mi rikal jeste ke vsemu, ze pribuzenske krizeni nevadi, ze jde o kvalitu kozesiny hlavne a ze se to tak nekdy dela s jedincema,kteri maji tu kvalitni kozesinu a zaklad.Jedne pani, kterou jsem znala a jela si tam pro cincilu dokonce tvrdil,ze muze jako par koupit od nej dve bile cincily, ze samicka stejne nezabrezne, kdyz mu oponovala, ze vi, ze hrozi lethal faktor.Take jsem od nej s jednou Nemkou, ktera mela utulek pro cincilky, tenkrat zachranovaly jednu cincilku totalne vycerpanou po porodech.Byla v takovem stavu, ze diky tlustym faldum se skoro nemohla hybat, nemocne srdicko a jine.A to ji bylo 5let. Jde hlavne o kozesinu, a v takovem mnozstvi asi ani neni cas se zabyvat problemy se zuby treba a hlavne si toho vsimnout.Kozesinovy chovatel asi nema cincily na dlouhy zivot, samice jen do doby, dokud jsou schopne rodit a kdyz si vezmete, v jak malych klecich jsou po celou dobu, bez vybehu, moznosti pohybu kvalitniho, tak se to zakonite na zdravi podepsat musi po nejake dobe, to at mi nikdo nerika,asi hlavne to srdicko, jako u lidi bez pohybu.
Urcite se da poridit kvalitni a zdrava cincila u mazlickare, ktery je chova s laskou a zodpovednosti, ne pouze na kseft, kde maji cincilky pravidelny vybeh,velke voliery a zdravou stravu, klid a ten mazlickar vi, jake mutace vhodne krizit, kdy dat samici k samci a odstavovat mlade.

Disable adblock


Vrátit se na “Strava”