Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Zde pište, pokud se vám narodily mladé činčilky.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Myrrha1 » Pá Bře 07, 2014 13:32

Rozhodla jsem se, že tohle sem musím napsat!!! Měli jsme doma 3 činčilky (2 samičky s 1 samečkem), před Vánoci Barunka (Vila) umřela. Byli jsem z toho moc smutní a nakonec jsme se rozhodli, že si pořídíme novou, aby zase byli tři. Koupili jsme starší, vyřazenou z chovu Enyu. Náš sameček je sterilizovaný. Samičky nám ale nešly seznámit a skončilo to tak, že nová činčilka Enya je se samečkem a původní samička Ája, která nešla seznámit (byla na ni dost agresivní) je sama. Zkoušeli jsme spoustu seznamovacích metod a technik... ale nic. Už jsme přemýšleli, že je nebudeme trápit a pořídíme té naštvané kamarádku mláďátko, aby nebyla sama. Ale jak jsme zjistili, možná na ni naše původní činčilka byla agresivní proto, že cítila a věděla to co my ne a to, že nová činčilka je březí. Enya nám tuto středu porodila 2 mláďátka !!! Ještě že sameček neumí počítat :-D

Po prvotním šoku se z nich už radujeme. Museli jsem oplotit klec, aby neutíkali + další bezpečnostní opatření. Přiznám se ale, že když jsem přišla ke kleci a Enya vylezla celá mokrá a od krve, myslela jsem, že je nějak hrozně nemocná ... Hrozně jsem se lekla!!!! Měla cca 10 dnů řidší bobečky, na veterině nám dali probiotika, že koprologie je v pořádku. Vezli jsme tam jen bobečky... asi by poznali, že je březí, když bychom tam dojeli i s ní...

Jak já říkám... a pak si něco naplánujte :-D

Disable adblock

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Wulfina » Pá Bře 07, 2014 16:40

=D> jéé, tak to gratulujeme :)
Také jsem si dovezla samičku z výstavy a nakonec se ukázalo, že jsem si dovezla 2 v jednom :D

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Myrrha1 » So Bře 08, 2014 10:19

Obrázek



Obrázek

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod minlub » So Bře 08, 2014 10:51

Krásní, gratuluju :D

Disable adblock

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Myrrha1 » So Bře 08, 2014 13:02

Prosím o radu :-) holka / kluk ? Děkuji!

Obrázek

Obrázek

Avatar uživatele
ajtik
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1690
Registrován: Po Črc 09, 2007 16:38
Místo/Bydliště: Pečky
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod ajtik » So Bře 08, 2014 13:12

kluci :)

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Myrrha1 » So Bře 08, 2014 13:15

Moc děkuji :-)

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Myrrha1 » So Bře 08, 2014 21:10

Mám ještě dotaz, narodili se ve středu, kdy můžeme dát samičce koupelnu?

Avatar uživatele
minlub
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 6933
Registrován: Po Dub 20, 2009 22:05
Místo/Bydliště: okr. Český Krumlov
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod minlub » So Bře 08, 2014 21:25

Až se zavře. Pokud to nepoznáš, tak dej za 14 dní.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Myrrha1 » So Bře 08, 2014 21:31

Děkuji za radu :-) právě že nepoznám.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Myrrha1 » Stř Bře 12, 2014 22:45

Prosím o RADU !!! Máme problém. Ti dva naši malí samečci se začali prát, protože jejich maminka má asi aktivní jen 1 cecík (sají pořád oba ze stejného). Do včerejška to bylo bez problému, krásně přibírali, ale teď jsou na sebe opravdu hnusní a perou se jako dospělé činčily. Jeden toho druhého neustále vyhání. Hlídáme váhu a během dneška nic nepřibrali!!! Máme je začít dokrmovat? Také jsme dnes zkoušeli, že jsme na půl hodinky vydělali jednoho a pak druhého, aby se ten jeden, co je s mámou najedl. To dá se říct, funguje... vypadalo to, že tu dobu, co jsou s mámou sami, sáli. Ale nevím, zda bychom to měli takto dělat stále? Máte s tím nějakou zkušenost? Perou se vyloženě kvůli jídlu, protože když jejich maminka odskočí na horní poličku, kam nemůžou, tak se po chvíli uklidní a jsou schopni vedle sebe i spát.

:( :( :(

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Dantha » Stř Bře 12, 2014 23:30

Tohle se bohužel stát může.. samička může mít málo mlíčka nebo míň fukčních cecíků... Každopádně mimina se často perou i když je mlíka dost a cecíků je taky dost.

Pokud máte pochybnost, tak zkuste prcky trošku přikrmit. Pokud mají hladík, tak budou baštit ze stříkačky ochotně.
Na přikrmování se používá kočičí mlíčko, můžete do něj přidat trochu glukopuru. Já jsem ho zalívala heřmánkovým čajem, to jim celkem chutnalo. Na přikrmování takhle malých prcků doporučuju buď kapátko a nebo ty nejmenší stříkačky.

Máma pravděpodobně nějaké mlíčko má, když z cecíku bumbají, takže myslím, že nemusíte krmit každé dvě - tři hodiny, ale tak nějak rozumně. Uvidíte, pokud budou baštit ze stříkačky dobrovolně, tak mají hladíka. Pokud budou ofrňovat, tak se perou pro zábavu. Někdy ty miminkovský hrádky vypadají děsivě.

Avatar uživatele
Myrrha1
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 180
Registrován: Út Lis 30, 2010 23:44
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Středeční OPRAVDOVÉ PŘEKVAPENÍ !!!

Příspěvekod Myrrha1 » Čt Bře 13, 2014 14:16

Moc děkuji za radu :-) miminka jsme zkoušeli dokrmovat už včera odpoledne a pak večer a pak v 5 h ráno. Na stránkách činčilkyzvětřní jsem se dočetla, že se samičce může dát na přilepšení a tvorbu mlíčka to, čím přikrmujeme malé (kočičí suš.mlíčko), tak jsme to zkusili a při každém pokusu o dokrmování malých jsme dali i jí a vypadá to, že to pomohlo :-) včera nic nepřibrali a když jsme je vážili dnes, tak mají každý o 3 g víc a sedí každý na jedné straně (u maminky) a vypadá to, že sají :-) a nehádají se !!! Snad to tak bude pokračovat. Maminka si ze stříkačky bere mlíčko úplně v pohodě, chutná jí to, takže možná bude lepší tato varianta - než to cpát do miminek, pokud jí to pomáhá, aby měla mlíčka víc. Večer, když jsme šli spát, tak od nich odskákala na horní poličky a nechtěla se vrátit a teď je s nimi v klidu dole. Jinak jsem jí do klece dala vše co by jí mohlo přilepšit viz web činčilkyzvětřiní. Minerální kámen a sépiovou kost tam mají vždy, ale zkusila jsem i trochu oves.vloček a malinové lístky + granulky sypu vitamíny s vápníkem od Vitakraftu.

Disable adblock


Vrátit se na “Máme miminka”