Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod Hanka » Pá Lis 08, 2013 12:37

Zdravím... už jsem vám tady jednou psala o chovateli, u kterého jsem si byla pro klec. Měl činčily v chodbě ve stodole, či jak to nazvat... Měl na sobě několik chovatelských klecí na činčily a v každé měl jednu. Činčily byl nekoupané (snad nikdy!), opelíchané, krmené zrním, v němž byly červy... průjem tam jen kvetl a podvyživené. Jeden pár měl v domě v chodbě. Ten měl v kleci pro králíky bez poliček a vedle klece s papouškama. Tam už písek kupodivu byl... Ale těžko říct, jak dlouho...
Tehdy jsem psala na hygienu a pak ochrancům zvířat. Bylo to v době povodní, tak prej tam pošlou někoho až pak, že teď nejsou lidi (v Opavě to tak hrozné nebylo, pár zatopených sklepů)...
Dnes jsem narazila na inzerát http://www.ifauna.cz/kozesinova-zvirata ... a-morcata/ a pak dokonce na www stránky!!! http://zdalerovyfarmy.webnode.cz/

Nechci nikoho pomlouvat, ale viděla jsem to na vlastní oči a proto všem, kteří by u něj náhodou nakupovali, tak si zvířata opravdu prohlídněte! Chtějte vidět prostředí, nechte si je zvážit!
Měl tam roční samičku činčilky - typla bych pink white (byla tak zkaděná a celá od moči, že barva nešla moc poznat) a byla opravdu maličká! Tak 300 g. Určitě díky kvalitnímu zrní! Podestýlka tak cca 10 cm hnoje!
Byla jsem tam o prázdinách, takže mohl s chovem něco udělat. Ale nemocí se bez přeléčení určitě nezbaví...

Nikomu nebudu mluvit do toho, kde a u koho nakupuje, je to jeho věc! Jen si dávejte bacha...

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod Terezka » Pá Lis 08, 2013 12:53

No, koukám, že hezké stránky udělají hodně.
Přiznám se, že jsem na ně už nedávno zavítala, když jsem hledala informace o ovečkách. Fakt drsný :evil: . Určitě nedám na první dojem.
Je tam návštěvní kniha, tak tam můžeš napsat, co jsi tam viděla.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod Hanka » Pá Lis 08, 2013 13:00

No to můžu, ale on to smaže :) Je admin a mimo jiné, jak jsem napsala... už to může být jinak, ale silně pochybuji :(

Avatar uživatele
Wulfina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 4033
Registrován: Út Črc 13, 2010 10:26
Místo/Bydliště: Okr. Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod Wulfina » Pá Lis 08, 2013 15:58

Tohle bych nepsala sem, ale na Brněnskou veterinární zprávu... :wink: pokud říkáš, že je to pravda...
Že máš podezření na týrání zvířat a chceš to řešit...

Disable adblock

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod jasmin » Ne Pro 29, 2013 15:54

To spis asi do Prahy uz na statni veterinarni spravu, je to strasne, jak musji chudaci dle popisu trpet.Tohle by se melo urychlene resit

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod jasmin » Ne Pro 29, 2013 15:56

Paneboze, on tech zvirat prodava a ma vic, i psy:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod jasmin » Ne Pro 29, 2013 16:02

Uz jen ten styl inzeratu, kde prodava zvirata.Vena za kus, to je hnus, jako kdyby slo o kusy nabytku, to uz bypovida o mnohem.:-(Nechci ani domyslet, jak ty cincilky, morcata a kdovi jaka jeste i dalsi zvirata konci a skoncila mozna:-(

jasmin
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 3275
Registrován: Čt Bře 18, 2010 11:19

Re: Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod jasmin » Po Pro 30, 2013 11:52

V rychlosti jsem nasekala preklepy.
Pokud to je pravda, ale snad by si tohle nikdo nevymyslel, rikala jsi mu to Hanko na miste, kdyz jsi tu hruzu videla, v jakem prisernem stavu cincily ma a ze jde vlastne i o tyrani, pokud byly v takovem stavu, nekde ve stodole, malych klecich a takto zanedbane a krmene?Pokud se dal mnozi takto zubozene cincilky a nemocne, s extremne nizkou vahou a navic je mozne, ze mezi sebou i pribuzensky, tak pak je to des a kolik nemocnych vcetne vadne genetikx se zase dostane mezi lidi:-(.Tohle by mela v tom pripade resit uz statni veterinarni sprava a kdyz by to nepomohlo, tak i zmedializovat v TV, tisku.Jen by me zajimalo, jestli jsi mu neco na miste rekla, ja bych se totiz neudrzela a bylo by to dost ostre a jaka byla jeho reakce?
Se divim, ze pokud tam mel takto zubozene cincilky, ze by nekomu vubec nebylo trapne tam pustit zajemce.Vetsinou takoví lide zajemce o zvire k sobe vubec nepusti.A v jakem stavu byla ostatni zvirata?Skoda, ze jsi nejak neudelala fotky, jenze to chtelo tam jit jeste s nekym.Mozna by stalo zato se domluvit s nejakymi ochranci zvirat a objednat se tam, jako zajemci o cincily, nebo jina zvirata.

Avatar uživatele
Hanka
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 169
Registrován: Pá Ún 11, 2011 9:47
Místo/Bydliště: Opava
Kontaktovat uživatele:

Re: Týrání? Ano! A stále vesele prodává dál...

Příspěvekod Hanka » Po Pro 30, 2013 18:08

Já upalovala pryč... Víte ono to není tak jednoduché někoho poučovat. Chtěla jsem od tamať zmizet a dát vědět ochráncům, což jsem udělala. Říkali, že tam někoho pošlou, tak snad už tak udělali. Měli tam pejsky, ale ti byli v poho... Jako nezdálo se mi, že by byli zanedbaní. Myslím si, že ty činčily už nemá... Pokud tam někdo byl, určo mu je vzali...
Já byla vážně v šoku. Nedostala jsem ze sebe ani slovo... snad je naschle! Opravdu je jednoduché teď něco řešit, ale na místě jsem myslela, že mě jebme... Hned jsem psala ochráncům, tak snad už je všechno v pořádku...

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”