WWW.MIMCZ.NET

Diskuze o bydlení, venčení a klecích.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Út Kvě 02, 2006 20:03

V tomto sa asi nezhodneme :). Stále si myslím, že je to otázka výchovy. A keďže činča by mala byť pri výbehu stále pod dozorom, tak nejaké vyhadzovanie do vzduchu asi nehrozí. Osobne si neviem predstaviť, že keby prišiel prírastok do rodiny, tak by som činču dal preč. To už by sme mohli uvažovať aj o extréme, že po narodení druhého dieťaťa dáme prvé do ústavu. Veď čo keby ublížilo našemu maličkému?

Disable adblock

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Kvě 03, 2006 12:51

Ne, urcite jsem nemyslela dat pryc cincilu po narozeni ditete, nebo dite:-), ale umistovala jsem i z takovych rodin, kde to zkratka nezvladali tu peci o male dite a hlidani cincily.A nemysli si, vyhazovani cincily do vzduchu hrozit muze, pokud nechas decko, ktere z toho jeste nema rozum samotne s cincilou. Nebo ji muze nechtene nakopnout, prislapnout, opravdu z tohoto deti v urcitem veku moc rozum nemaji a tak je to hlavne na rodicich, aby to uhlidali. Ja osobne bych male dite a cincilu bez dozoru nikdy nenechala a do urciteho veku je snad k sobe ani nepoustela, kdyz by cincila byla venku. Vybeh by si uzivala pouze pri me asistenci a tady jsme asi u toho problemu, ze male dite da zabrat vetsinu casu a potom uz neni moc casu a ani nalady poustet a starat se jeste o cincilu vecer, tak proto to mnoho lidi resi tak, ze pro cincilu hledaji novy domov.

Avatar uživatele
STYRO
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 2636
Registrován: Čt Bře 16, 2006 23:26
Místo/Bydliště: Trnava, SR

Příspěvekod STYRO » Stř Kvě 03, 2006 16:21

Tak s týmto už súhlasím :). Vždy je to o rodičoch a iba tí by mali po úvahe rozhodnúť, či zvládnu dieťa aj činču (alebo obrátene). A keď to nezvládajú, tak je naozaj lepšie činču darovať (alebo dieťa? :P). Ale nestaval by som to do tej roviny, že pokiaľ niekde žije činča v rodine s dieťaťom, tak je to nevhodné.
Ja osobne nenechávam Mišku pri výbehu bez dozoru, takže je jedno či by pri tom dieťa bolo alebo nie. Už len keď mám odbehnúť do obývačky pre foťák, tak tŕpnem, čo za tých 15 sekúnd vyvedie :twisted:.

Ina
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1057
Registrován: Po Črv 28, 2004 20:56

Příspěvekod Ina » Stř Kvě 03, 2006 20:22

Ty mas take Mysku?Ja take a jeste jeji segru a je to komando termitu:-).Take je mam porad na ocich, ikdyz Myska kdyz je na posteli, nebo v posteli, tak nema tendenci zdrhat a ceka na me, nebo se ode me nehne. Je jako pejsek.
Ja bych ale cincilu s velmi malym ditetem nenechavala ani za dozoru, ponevadz nekdy staci jenom ohlednuti na chvilku na jinou stranu a decko staci treba prevrhnout hrnek s cajem na cincu, coz se uz stalo, nebo jak jsem psala, ze cinca mela vybeh, hopsala i po posteli, kde bylo rocni decko a maminka se jen na chvilku otocila a behem chvilky byla cincilka mrtva, pravdepodobne zlomeny vaz. Jak se motala v posteli, kde bylo decko, tak to ji zalehlo.

Disable adblock

Radim

trava

Příspěvekod Radim » Čt Črv 22, 2006 16:22

ja si myslim ze tam vypadala celkem spokojene! :)

Disable adblock


Vrátit se na “Bydlení”