Kastrace

Diskuze o všem.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
katchenqua
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 623
Registrován: Út Lis 04, 2008 19:57
Místo/Bydliště: Mladá Boleslav

Kastrace

Příspěvekod katchenqua » Po Říj 03, 2011 8:03

A další dotaz...
Chodí mi dost lidí, že mají kastrovanou činču, morče , králíka.
Co vy na to? Souhlasíte s tím?
Se přiznám, že sem o kastraci těchle drobných hlodavců nikdy neslyšela, nikdy neřešila a tak na zákazníky čumím s otevřenou mordou...Díky za odpovědi.

Disable adblock

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Po Říj 03, 2011 8:22

Tak..co se týče králíků, tak u kluků je to téměř nutnost - tedy pokud není sám a extrémně hodný - jinak je cítit, značkuje a při každý příležitosti obskakuje. U králic se to dělá kvůli tomu, že nekastrované králindy mají sklony k rakovině dělohy - což třeba podporují i časté falešné březosti, které se u nekastrovaných králic objevují. Nekastrovaná králinda ve společnosti dalších - nebo prostě jen vyhecovaná - bobčí mimo, značkuje si teritorium močí a umí být pěkně nedůtklivá. Králíky mám kastrované všechny. U činčilek bych k tomu přikročila např. ze zdravotních důvodů, když by to bylo nutný.

Avatar uživatele
mefoxinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 219
Registrován: Ne Srp 14, 2011 14:40
Místo/Bydliště: Miletínky,Prachatice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod mefoxinka » Po Říj 03, 2011 8:45

nějak nejsem zrovna zastánce kastrace . . . . ale zase z druhé strany pokud má někdo zvířátko jen na mazlíčka a ví že miminka nechce.
pak je to možná lepší než pak miminka ve zverimexech či z nevhodného spojení. to si myslim že je pak větší trápení :cry:

Pacinka
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 365
Registrován: Čt Zář 18, 2008 14:51
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Pacinka » Po Říj 03, 2011 9:05

mefoxinka napsal:nějak nejsem zrovna zastánce kastrace . . . . ale zase z druhé strany pokud má někdo zvířátko jen na mazlíčka a ví že miminka nechce.
pak je to možná lepší než pak miminka ve zverimexech či z nevhodného spojení. to si myslim že je pak větší trápení :cry:


Lepší kastrovaný, zdravý a v pohodě, než nekastrovaný a frustrovaný tím, že nemůže mít samici/samce a vůbec společnost (u králíků 100%).

Disable adblock

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Út Bře 20, 2012 19:04

tak my jedeme s Alfonskem 26.3. na kastraci do Prahy k Lietavcové, už jsem se nemohla dál dívat,jak se trápí. Nejsem zastánce kastrací,pokud to není třeba ze zdravotních důvodů nutné,ale v tomdle případě to podstoupíme. Bydlíme s činčilkami v jedné místnosti. Na jedné straně místnosti jsou holky a na druhé on a sám.Začalo to jen tím,že celé dny a noci lomcoval dvířkama, když jsem ho pustila třeba v poledne,tak vyběhl a šel si lehnout ke kleci holek a tam spal spokojeně a takhle každý den si k nim chodí lehat,nebo sedat.Když má běhat,tak sedí jen u klece,nebo když jsou nahoře v kleci holky,tak si vyleze mezi klecí a zdí nahoru za nima a tam s nimi tráví čas. Jenže v poslední době nás začal kousat,denně jsme pokousaný do krve,pokud ho nepustíme za holkama,nebo jakmile se přiblížím k jejich kleci tak jde po mě a kouše mě. Tak snad kastrace pomůže,že nebude tak agresivní,když už bude moct k nim. A hlavně nebude sám a snad bude už štastny.

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod Maartyy » Út Bře 20, 2012 19:09

Tady je to sama slecna, vam se to mluvi :D Ja bych to nedokazal cincilimu klukovi udelat. To nestaci dat klec s klukem mezi klece holek? Zas chapu ze z urcitych duvodu je to nutne, ale tak nejak se mi svira podbrisek kdyz o tom ctu :|

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Út Bře 20, 2012 22:31

No,jak jsem psala,bydlime s činčilama v jedne mistnosti a jinak to tu prestavet nejde aby byli vedle sebe, není místo a takhle s nimi bude moct být a budou se k sobě moct tulit a doufam v to,že se zklidni a nebude tak nervni.

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Re: Kastrace

Příspěvekod Magda » Út Bře 20, 2012 22:36

Řekla bych, že když dáš samečka v kleci mezi klece samiček, je to asi jako když zavřeš chlapa do klece a kolem klece budou striptérky, nahotinky apod. :wink: Chudák........ Buď mu dopřeješ samičku nebo bude potřebovat " náhradu " , kde svoje potřeby bude provádět. Příp. dva kluky spolu - ale to už pak bude bi ...... nebo homo ...... ? :lol:

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Út Bře 20, 2012 22:55

Alfonsek má plyšovou myš a když kolem něj běhaj holky,tak hupsne na myš a jede :mrgreen:

Avatar uživatele
Magda
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 248
Registrován: So Črc 16, 2005 13:21
Místo/Bydliště: Brno

Re: Kastrace

Příspěvekod Magda » Út Bře 20, 2012 23:49

:lol: Plyšáci jsou vděčné společnice =D> Kluci pak nemusí čekat na říji manželek, nikdo jim neprokousne ucho nebo nepocuchá kožich, nebude na ně protivný po porodu :lol:

Avatar uživatele
chovamcoumim
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 885
Registrován: Čt Črc 15, 2010 15:34
Místo/Bydliště: Metylovice

Re: Kastrace

Příspěvekod chovamcoumim » Stř Bře 21, 2012 6:38

Tak to u nás jede růžove plyšové prasátko,a sameček jede i když má samičku :lol:

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod Dora » Stř Bře 21, 2012 9:18

V zahraničí se běžně kastrace provádí u dražších mutací, když je někdo chce na mazlíka.
Činčila se prodá za polovinu,ale kastrovaná!!!

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod Dora » Stř Bře 21, 2012 9:24

Jen bych dobře zvážila veterináře, který to udělá.Spíš odborník, který má zkušenosti s činčilama.
Taky pokuď to bude možné, bych trvala na inhalační narkoze, pač normální je velký záhul pro činčilu na srdce, tak ať zdravé činčilce zbytečně neublížíš!

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Stř Bře 21, 2012 9:41

Původně jsem chtěla jet do Brna,ale saskie mi právě říkala,že Lietavcová je super,že u ní byla se svým samečkem na kastraci, tak to mám blíž a nemusím ho tahat přes celou republiku a už takhle kastrace už stojí 1700,- + 300 cesta do Prahy. Já Lietavcové věřím.Dám vědět,jak to dopadlo. Mám takové špatné svědomí že ho vystresuju a že ho to bude bolet :(

Avatar uživatele
Dora
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 293
Registrován: Út Bře 03, 2009 13:34
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod Dora » Stř Bře 21, 2012 9:59

Tak ať vám to dobře dopadne :-)

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod Terezka » Stř Bře 21, 2012 15:12

Lietavcová je špičková. Určitě se nebojte.

saskie
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: So Lis 27, 2010 23:32
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod saskie » Stř Bře 21, 2012 15:27

Chipíček kastraci u Lietavcové zvládl a to pozor s váhou tak 380g, navíc má nervové záchvaty. Ale bez své Gadgetky by umřel (totální apatie), takže nebylo zbytí. A Marty, můj chlap mi to zatrhnul, tak jsem ho tam vezla na černo. Pak se mnou pár dní nemluvil. Ale buď se s tím časem smířil, nebo to pochopil. Chip je teď šťastný. S Gadgetkou žije v poklidu. Stejně na ni skáče :D A Lenko, když jsem Míšovi řekla, že jedu s tebou s Alfonskem na kastraci, tak že ti prý mám vyřídit, ať ho kastrovat nedáváš.. Někdy je to ale menší zlo. Jinak ano, bude ho to bolet a bude tak týden mimo (pak ještě pár týdnů trochu mimo), ale když se člověk bude co nejlépe starat, brzy mu bude lépe.

Avatar uživatele
Reňaaa
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1090
Registrován: Čt Črc 30, 2009 11:04
Místo/Bydliště: Ostrava!!!

Re: Kastrace

Příspěvekod Reňaaa » Stř Bře 21, 2012 15:39

Hodně štěstí, ať vám to dopadne dobře!!!

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Po Bře 26, 2012 21:55

Tak jsme doma, všechno proběhlo v pořádku, Lietavcová opravdu super!!!. Měl jen 1 varle,což bylo prý ještě nějaké divné, možná i s náběhem na rakovinu,nebo něco takového říkala. To druhé se buď nevyvinulo,nebo je možná bludné v těle, v tříslech ho nenašla. Byl tam jen takový malinký obal. Jsem si to nechala ukázat :lol: no a rovnou mu udělala rentgen zubů, protože se jí něco nezdálo, zuby měl v pořádku,bez ostrých háčků,ale nejpíš upřednostnuje jednu stranu víc při kousání,že to má malinko křivé,ale nic vážného. Když jsem si pro něj přišla,tak se ládoval senem :D ale ted spinká,asi jak vyprchaly ty léky,tak to na něj padlo a spinká a nechce se vůbec napít :( když jsem před něj postavila misku s jídlem, vystartoval nenažranek :D ,ale čuchl k tomu a nedal si :? tak mu za chvíli du dát ty kapičky proti bolesti,tak snad to bude dobré :)

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod martej » Po Bře 26, 2012 22:13

pokud žere seno, tak je to v pohodě :-) On se do granulí taky zakousne :-) Budeme držet palce :-)

Avatar uživatele
Maartyy
Bronzový uživatel
Bronzový uživatel
Příspěvky: 158
Registrován: Stř Ún 01, 2012 7:39
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod Maartyy » Po Bře 26, 2012 22:41

Tak asi nakonec to byla dobrá volba, pokud s tím měl takové problémy....Kdo ví kde je to druhé aby časem nezačlo dělat trable. Pořídila jsi mu alespoň silikonové implantáty, aby si pořád připadal jako činčilák? :D

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Út Bře 27, 2012 11:39

Je normální,že nemá žádné bobečky? :shock: je pravda,že téměř nic nejedl a jen spí od včera,ale i tak se bojím, dneska jsem do něj nacpala pár(asi 5 jen) granulek, ale musela jsem je otřít o křížalku,aby voněly a vzal si je. Goji si dal bez problémů a 2 mrkvový granulky.A taky vůbec nepije.Je asi uraženy, nechce se na mě vůbec podívat,když za ním přijdu,tak zabrumlá a otočí se ke mě zády.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod martej » Út Bře 27, 2012 11:41

Normálí to moc není, zkus mu dát jablíčko - probiotika ste nedostali?

Avatar uživatele
Lenca
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1575
Registrován: Čt Kvě 27, 2010 19:18
Místo/Bydliště: Plzeň

Re: Kastrace

Příspěvekod Lenca » Út Bře 27, 2012 11:43

ne,jen meloxivet proti bolesti.

Avatar uživatele
martej
Vážený uživatel
Vážený uživatel
Příspěvky: 6838
Registrován: Po Črc 17, 2006 13:57
Místo/Bydliště: Liberecký kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Kastrace

Příspěvekod martej » Út Bře 27, 2012 11:47

zkus mu dát to jabličko a dát mu třeba do misky zdravou směsku, zkusit jestli ji sni.

Disable adblock


Vrátit se na “Chat”