početí činčilky

Diskuze o všem, co se týká činčil a nehodí se do kategorie strava, bydlení nebo nemoci a potíže.

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

početí činčilky

Příspěvekod Janča » Stř Črv 01, 2005 22:59

Před půl hodinou jsem vešla do pokoje, když byly činči zrovna puštěný, a našla jsem Kikinu a Bonýska panáčkovat vedle sebe na mý posteli, koukali jak hrozný šibalové, jako by se mi trochu smáli... Odešla jsem a vrátila se za pár minut, to už byla Kikinka na poličce vedle postele, a když odešla, všimla jsem si na tý poličce divný věci.. nejdřív jsem neměla ponětí, co to je, ale pak mi to došlo - ta vosková zátka, která ze samičky "vypadne" když je páření úspěšné!! Jsem si tím naprosto jistá, i když jsem to zatím viděla jen na fotce.. byla asi 2,5cm dlouhá, tvarem připomínala dlouhou čepičku, bílorůžová.. četla jsem, že když se najde, tak je skoro 100% šance, že se narodí miminka.. mám z toho hroznou radost! :D i když je to trochu zvláštní pocit, když vím, že ho počali zrovna v mý vlastní posteli :oops: :lol: jako by s tím nemohli počkat do klece :D . takže držte Kikince palce. setkali jste se už s tou zátkou?

Disable adblock

Terezka
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 4367
Registrován: Pá Črv 18, 2004 8:40
Místo/Bydliště: Středočeský kraj
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Terezka » Stř Črv 01, 2005 23:21

Už se tu o tom docela žhavě hovořilo, jen téma se jmenuje trošku jinak... http://diskuze.cincila.com/viewtopic.ph ... ht=z%E1tka tady jsme povídali o zátce, někde tam bude možná i fotka mám pocit.

Jarka

Příspěvekod Jarka » Čt Črv 02, 2005 10:01

Ahoj,
taky jsem našla zátku a to 14.4. zapsali jsme to do kalendáře,ale zatím na samičce není nic vidět.Četla jsem, že březost samiček trvá 111 dní , tak podle toho by se myšáci měli narodit 1.8.
Na Terince není nic vidět ani se nezdá, že by více přijímala potravu, nebo přibírala na váze.Nevíte někdo jak se dá poznat, zda samička čeká malé myšky?
Ahoj Jarka

Avatar uživatele
Iva
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1050
Registrován: So Říj 02, 2004 16:31
Místo/Bydliště: Kladno

Příspěvekod Iva » Čt Črv 02, 2005 10:18

Jarko, nepozná se to třeba tak, že očůrává paničku? :wink: Sice s tím zkušenosti nemám, ale možná by to mohlo spolu souviset.

Disable adblock

anča

Příspěvekod anča » Čt Črv 02, 2005 16:52

Když Kikinka čeká miminka tak to na ní poznám,protože si nechá všechno líbit cosi nikdy předtím líbit nenechala a taky když ji sahnu na bříško tak ho má jak kamení. :lol:

Jarka

Příspěvekod Jarka » Pá Črv 03, 2005 7:09

Tak to Terinka se mi zdá strašně nedůtklivá, hopká nervózně po kleci,strašně žárlí na Vilíka a bere mu i dobroty.Ne že by ona nedostala, ale svoje rychle spapá a utíká sebrat Vilíkovi a on si to nechá líbit.
No a taky mě 3 dny po sobě počůrala když jsme ji dávala po vycházce zpět do klece.Na bříšku není nic vidět, to je asi ještě brzo.
Ahoj

bagi

Příspěvekod bagi » So Črv 04, 2005 17:50

pred necelym tydnem se mi narodily mlady(ne mne, ze, ale cincile :D ), ale poznal sem to jen tak 2-3tydny dopredu. samicka ma vetsi brisko a casteji polehava. driv to myslim ani nak nezjistis. taky neni tak mrstna a nevyskoci tolik. poprve sem konecne videl jak se to mrne rodi a je to zajimavy :)

Avatar uživatele
camilla
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1721
Registrován: Pá Srp 26, 2005 21:08
Místo/Bydliště: Žatec (Ústecký kraj)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod camilla » Út Zář 27, 2005 15:51

já jsem taky zátku našla, ale pak nic. :( no a podruhé jsem nenašla nic, Casyna sice trochu přibrala a ležela pořád na boku, ale stejně jsem pak byla překvapená, že se narodili prckové, nečekala jsem to...

Avatar uživatele
Janča
Stříbrný uživatel
Stříbrný uživatel
Příspěvky: 983
Registrován: So Led 01, 2005 13:12
Místo/Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Janča » Stř Zář 28, 2005 13:53

tak to mě se výpočty hodily... ty dva čertíky porodila přesně 108 dní potom, co jsem tu zátku našla :). už jsem se nemohla dočkat, tak to na mě asi poznala a vyhodila je o pár dní dřív :wink:

Avatar uživatele
Alice
Zlatý uživatel
Zlatý uživatel
Příspěvky: 1205
Registrován: Stř Srp 10, 2005 19:21
Místo/Bydliště: Oslo NORSKO!!!!!!!!
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Alice » Stř Zář 28, 2005 18:11


Disable adblock


Vrátit se na “Ostatní”