Koprologia s výsledkom Hymenolepis

Je vaše činčila nemocná? Hledáte správného veterináře?

Fórum je deaktivované. Toto je pouze archív. Dotazy pokládejte zde.

adriatica
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: Ne Dub 07, 2013 12:27

Koprologia s výsledkom Hymenolepis

Příspěvekod adriatica » Stř Bře 18, 2015 19:07

Dobrý večer, chcem sa spýtať:
Prišiel nám výsledok koprológie a bolo tam Hymenolepis a v ďalšom políčku bolo +. Koprológiu som dávala robiť, lebo jedna z činčíl mala na svoj vek nízku váhu. Bola som s tým za veterinárom a povedal mi, že si to musí pozisťovať a zajtra mi dá vedieť, ale že keď je tam len jedno +, tak to nie je také vážne. Neviem ako je to s pásomnicou, či treba postupovať ako pri Giardii, myslím tým zvýšenú dezinfekciu a pod. Takisto sa chcem spýtať, či neviete ako je to s prenosom na človeka a ako sa lieči - aký liek, ako sa podáva, ako dlho to prežíva, napr. či to môže byť na koberci a pod.
Ďakujem

Disable adblock

Avatar uživatele
Dantha
MODERÁTOR
MODERÁTOR
Příspěvky: 662
Registrován: Út Črc 14, 2009 15:03
Místo/Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Koprologia s výsledkom Hymenolepis

Příspěvekod Dantha » Čt Bře 19, 2015 9:44

Dobrý den,
s tasemnicí není radno si zahrávat. U činčil se většinou vyskytuje tento druh: http://cs.wikipedia.org/wiki/Tasemnice_d%C4%9Btsk%C3%A1
Léčba probíhá antiparazitiky účinnými na oblé červy a tasemnice, například: CESTAL
Dávkování závisí na váze zvířete (například u Cestal Plus pro psy 1tbl/10kg) , délku léčby určí lékař.
Osobně jsem zatím tasemnici u žádného zvířete nemusela léčit, takže bohužel nevím přesnou délku léčby.

Pokud se však doma vyskytla nákaza tasemnicí u jedné činčily, preventivně bych doporučila odčervit všechna zvířata doma a to zároveň.

adriatica
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: Ne Dub 07, 2013 12:27

Re: Koprologia s výsledkom Hymenolepis

Příspěvekod adriatica » Čt Bře 19, 2015 10:41

Ďakujem.
Všetky zvieratá sa budú odčervovať, len neviem ako je to s ostatnými členmi domácnosti (myslím ľuďmi). A hlavne neviem, ako to prežíva vo vonkajšom prostredí a hlavne ako dlho (ako napr. giardia). Činčily mám v izbe, každý večer sú púšťané. Môže sa to napríklad preniesť z koberca, obliečok, oblečenia, s ktorými prichádzajú do kontaktu? Je nutné každodenné tepovanie, al. stačí vysávanie? Mám skriňoklietku, stačí keď ju každý druhý deň umyjem savom?

Disable adblock


Vrátit se na “Nemoci a potíže”